Čína má jednu z najväčších blockchainových komunít na svete – s obrovským počtom slávnych raných investorov do bitcoinu a ethereum. Kryptomena sa v Číne zahrieva kvôli možnému riziku ďalších finančných kontrol, ktoré obmedzia pohyb meny Fiat v Číne. Stabilné mince ako USDT drží mnoho Číňanov, pretože to je jeden z mála spôsobov, ako získať v Číne expozíciu voči americkému doláru. Čínska vláda si tento trend dobre uvedomuje a nedávno začala agresívne zatváranie bankových účtov spojené s prevodmi kryptomeny. Tento konflikt medzi tým, čo ľudia chcú, a tým, čo chce vláda, bude hlavným bojiskom v roku 2020, najmä keď Čína tlačí na vydanie svojej digitálnej meny Centrálnej banky – „DCEP“ neskôr v tomto roku.

Čínska komunita pre investovanie do kryptomien je úplne iná ako západná komunita s úplne odlišnými trendmi a obľúbenými projektmi..

Sprostredkovatelia, predajcovia a MLM

Bohužiaľ v Číne používajú skupiny MLM (viacúrovňový marketing) kryptomenu ako metódu získavania finančných prostriedkov. Tieto skupiny budú cestovať do vidieckych dedín, aby získali finančné prostriedky od bohatých farmárov a miestnych obyvateľov. Tieto skupiny často podvodne tvrdia, že majú obrovský úžitok, alebo vytvárajú fiktívne príbehy s využitím dôverných informácií. Stáva sa to kvôli secesnej bohatej povahe čínskych farmárov, ktorí často vláde predávajú pozemky za veľké sumy peňazí. MLM používajú na získavanie prostriedkov obe dobre známe meny, napríklad ADA (Cardano) alebo nové kryptomeny.

WOW. @ Cardano byť rozdávaný bohatým čínskym farmárom … Nie som si istý, či by na mňa mal urobiť dojem alebo strach (všimnite si plagát @IOHK_Charles) $ ADA pic.twitter.com/Gx02cMbDYY

– Boxmining (@boxmining) 5. júla 2020

„Biela horúčka“ – západné projekty & Zakladatelia vzlietajú

Čínski investori do blockchainu skákajú kvôli legitimite k západným projektom. Je to hlavne preto, že komunitu už unavujú zlé stratégie „Pump and Dump“ / „Chinese Market making“, ktoré dostávajú domáce čínske projekty. Minulý rok vznikli obrovské hype cykly na burzách ako napr MXC zanechali nevkus v ústach investora. Jednoducho povedané, hľadajú závan čerstvého vzduchu a dúfajú, že to nájdu u západných kolegov. To niektorých vedúcich západných projektov alebo zakladateľov privedlo do božského stavu – napríklad Polkadot’s Gavin Wood a Charles Hoskinson. V skutočnosti má Gavin väčší vplyv ako Vitalik a je uctievaný veľmi podobným spôsobom.

Gavin Wood | PolkadotČína je zamilovaná do Gavina Wooda

Horúce projekty: Polkadot, FileCoin, Cosmos, Tezos, Kusuma

Defi je passé

Čína sa do decentralizovaného financovania (Defi) zamilovala oveľa skôr ako západná komunita – do tej miery, že momentálne už nie je v móde. To slávny ešte zhoršuje Dforce Hack, kde hackeri ukradli (potom neskôr „vrátili“) 25 miliónov dolárov. Aj keď sa hacker Dforce dostal na titulné strany na Západe, nemal to emocionálny dopad, aký mal v Číne – čínski investori napokon zostali na pôvodnom čísle za všetky spôsobené škody..

To je obrovský kontrast zo západného sveta, kde nedávny blázon Defi odštartoval Coinbase & Zlúčenina.

Sieť blockchainovej služby a adopcia v podnikaní

Čínske ústredné vedenie v minulom roku ustanovilo, že „blockchain“ bude jedným z hlavných národných cieľov Číny, pričom prezident Xi osobne posúva program vpred. To vyvrcholilo založením siete Blockchain Service Network (BSN) v Číne – cross-chain platform, ktorá bude slúžiť ako vrstva interoperability pre všetky blockchainy v Číne. Je zaujímavé, že BSN nie je blockchain, ale je to sieť, ktorá blockchainom pomáha komunikovať. Vývoj v BSN viedol k nárastu záujmu o podnikové blockchainy ako Vechain (VET), Cosmos a Polkadot.


Horúce projekty: Vechain, Cosmos a Polkadot

NFT sú ďalším „trendom“

Keď Čína prekonáva #DeFI, dostali sa do popredia nefungovateľné tokeny. Prehodnocujú možný dopad NFT v hernom priemysle. Mince ako Enjin ($ ENJ) a Decentraland (MANA) sú stredobodom mnohých diskusií. Je zaujímavé, že sa tu nehovorí iba o hraní hier, veľa sa hovorí o NFT, ktoré majú duševné vlastníctvo (IP), a o ďalších rozšírených použitiach. O tejto téme sa v západnom vesmíre vôbec nehovorí a zdôrazňuje, ako je možné určité projekty znova prispôsobiť tak, aby vyhovovali rôznym kultúram.

Maxim Blagov, spoluzakladateľ spoločnosti Enjin získava čínsku slávu

Horúce projekty: Enjin, Decentraland, Opensea

Filecoin stúpa

Ťažba Filecoin Testnet

Filecoin a decentralizované úložisko boli jednou z najhorúcejších tém roku 2018 (pozrite si toto šialené video – pripomína mi určitý hej hej hej projekt). Nie je prekvapením, že decentralizované úložisko sa vracia v roku 2020. Nijako netreba hádať, aby sme zistili, že tento humbuk vyvoláva nepreberné množstvo držiteľov tašiek Filecoin, ktoré si kúpili počas šialenstva roku 2017. Napokon, potrebujú cestu východ ich investícií.

Iskra všetkého tohto humbuku je spôsobená tým, že sa čoskoro stane spustenie Filecoinu v sieti. Čínski baníci sa už pripravujú na ťažbu mince – aj keď to musia urobiť cez VPN.

Horúce projekty: Filecoin, Storj, Arweave

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector