Kedykoľvek som na internete čítal články alebo názory na veľryby, zistil som, že je to dosť kontroverzná téma. Skúsení obchodníci v zásade poznajú úlohu veľrýb a vedia, že je dobré sa nimi riadiť. Existuje tiež veľa recenzií veľrýb, ktoré pochádzajú najmä od začiatočníkov, ktorí si kúpili drahú menu a vyhoreli kvôli veľrybám. Články o veľrybách už boli napísané, ale všetky tieto články sa mi zdajú povrchné. Tento článok vám ukáže veľryby presne také, aké sú.

Čo je to však veľryba? V konkrétnom jazyku Crypto Market je veľryba osoba, ktorá má značné množstvo fiat alebo bitcoinového účtu. S týmito sumami fiat alebo bitcoin môže veľryba posunúť trend v pozitívnom (pri nákupe) alebo negatívnom (pri predaji) trende. Peňaženky nie sú nevyhnutne jednotlivci. Do kategórie veľrýb môžu vstúpiť špekulačné fondy, hedžové fondy a dokonca aj banky.

Veľryby možno klasifikovať aj podľa veľkosti. Môžu to byť veľryby (100 000 – 500 000 USD), stredné veľryby (500 000 000 000 USD), veľké veľryby (viac ako 2 milióny USD). Táto klasifikácia je samozrejme orientačná. Teraz sa pozrime trochu na teóriu formovania trendov a pozrime sa presne na úlohu veľrýb v pohybe cien a formovaní trendov..

Ako všetci vieme, cenový pohyb kótovanej meny je spôsobený dopytom a ponukou prítomnými na trhu v tom čase. Presnejšie povedané, cena bude kolísať v dôsledku cenových rozdielov medzi objednávkami na odber a na požiadanie.

Toto je zjednodušujúce vysvetlenie cenového pohybu. To, čo spôsobuje, že ceny sa pohybujú nahor alebo nadol, je nálada na trhu. Stručne povedané, ak je trh optimistický, cena sa zvýši, ak je trh pesimistický, cena klesne. Ceny v skutočnosti zvyšujú alebo klesajú emócie obchodníkov. Keď je sentimentom na trhu optimizmus, obchodníci pôjdu nakupovať mince priamo za cenu askers (ask). To bude pomaly, pomaly zvyšovať cenu. Ak je trh pesimistický, obchodníci predávajú svoje mince priamo za kupujúcu cenu (ponuku). To pomaly spomaľuje, keď ceny klesnú. Teraz, keď vieme, že dopyt a ponuka riadia emócie obchodníkov, poďme k veľrybám.

PREČÍTAJTE si si mince Best Proof of Stake (POS) 2021

V zásade každá veľryba buduje svoju stratégiu nákupu a predaja na dvoch stupňoch: akumulácia a distribúcia.

Čo znamená akumulačná fáza? V akumulačnej fáze veľryby nakupujú veľké množstvo lacných peňazí. Používajú na to rôzne triky. Jedným z trikov je zadanie objednávky „sell walls“. Umiestnenie týchto predajných sten na trh má dvojaký účinok. Týmto spôsobom sú ostatní veľkí a malí kupujúci zastrašovaní a zatiaľ nekupujú. Zároveň existuje kategória začiatočníkov, ktorí už majú kúpenú menu v mínuse. Zastrašujú ich tí, ktorí predávajú múry a predávajú. Veľryby ľahko kúpia veľké množstvo mincí od „slabých rúk“. Neskôr, keď je nahromadené množstvo mincí dostatočné, veľryby zdvihnú predajné múry.

Obrázok niekedy povie viac ako 1 000 slov. Ďalej máte obrázok, ktorý vysvetľuje fázy bubliny.

veľryby sa vlnia

Kto sú veľryby na tomto obrázku? No, veľryby sú Inteligentné peniaze a inštitucionálni investori. V kategórii Smart money samozrejme existuje aj malé množstvo malých a stredných investorov, ktorí majú skúsenosti na tomto trhu a poznajú možnosti nákupu. Potom, čo si steny vyzdvihli jednotlivé, ľahké veľryby, bola kúpená kategória Institucionálni investori.

Mena sa čoskoro dostane do pozornosti médií. Články sa objavujú na blogoch alebo dokonca v klasickej ekonomickej tlači. Táto mena si tiež môže získať pozornosť televíznych kanálov a kanálov YouTube. A tak sa táto mena dostane do povedomia veľkej verejnosti. Ľudia, ktorí sledujú takéto relácie a čítajú ekonomickú tlač, si začnú kupovať menu. Najnovšími kupujúcimi budú tí, ktorí vôbec netušia o mene alebo krypto trhu, ale počuli od priateľov alebo známych, že by si mohli pri zarobení zarobiť nejaké peniaze..

Počas celého tohto zvyšovania ceny veľryby v prípade potreby zasiahnu. Veľryby vo všeobecnosti kúpia na predaj veľké množstvo kryptomien. Peňaženky kúpia tieto mini steny na predaj. Stredne alebo stredne veľkí kupujúci budú môcť nakupovať objednávky v normálnej veľkosti. No, keď vám taxikár v New Yorku povie, že vie, že má dobrú príležitosť zarobiť si peniaze, a to spresní mena, vedieť, že je čas na predaj. Bublina je blízko.

READ Ripple spúšťa novú kampaň na zvýšenie povedomia o značke #RunsOnRipple 

Čokoľvek sa veľryby začnú predávať. Začne sa fáza „distribúcie“. Predaj veľrýb je zvyčajne agresívny, ak sa dosiahol ich cieľový zisk, alebo ak majú pocit, že trh vykazuje známky slabosti. Veľký význam v stratégii lovu veľrýb má správa peňazí. Všetko je veľmi presné. Peňaženky presne vedia, koľko si môžu kúpiť počas stúpajúcich pretekov po zakúpení veľkého množstva lacných mincí. Všeobecne platí, že ich plán funguje a poskytuje veľmi dobré výsledky. Existuje mýtus, že veľryby nikdy nestratia peniaze. Je to iba mýtus. Môžu prísť o peniaze, keď sa na trhu vyskytnú špeciálne udalosti s negatívnym dopadom. K dispozícii je tiež malá „neradarová“ veľryba, ktorá náhodne pláva v kryptooceáne.

Sú tu aj ďalšie problémy. Crypto Market je plný mincí. Vyššie uvedený scenár sa týka 10 najlepších mincí na krypto trhu. Jedna veľryba nemôže týmito mincami pohnúť. Veľrybársky gang vyžaduje pohyb nahor najvyššou mincou (BTC, ETH, XRP, BCH). Menu je možné premiestňovať oveľa jednoduchšie, ak je počiatočná emisia mincí nízka a mena je lacná. Mnoho mincí na kryptotrhu je pravidelne čerpaných a vykladaných jednou alebo dvoma veľrybami. Tieto mince sa nikdy nedostanú do pozornosti televíznych kanálov alebo klasických médií, ale diskutuje sa o nich na rôznych fórach alebo na rôznych kanáloch YouTube.

Každý si po prečítaní tohto článku urobí svoje vlastné závery. Je isté, že veľryby sú tie, ktoré iniciujú trend a často mu pomáhajú posúvať sa nahor. Zodpovedajú tiež za agresívny predaj. Ak pôjdeme za veľrybami a nebudeme proti nim, zarobia si pekné peniaze. Pri každej kúpe by ste sa mali pozrieť na historický graf meny, ktorú chcete kúpiť, a opýtajte sa sami seba, či je cena drahá alebo lacná. Pravidlo „lacnejšie nakupujte a draho predajte“ vám zabráni ísť proti veľrybám.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me