PayPal’ın kripto para birimi satın alımlarını etkinleştirme ve limitleri artırma yönündeki son kararı, kripto dünyayı kasıp kavurdu. Analistler, PayPal’ın kararının muhtemelen bu ay Bitcoin’in patlayıcı yükselişine yol açtığına inanıyor, çünkü tüketicilerden gelen yoğun talebi işaret ediyor ve muhtemelen daha önce kullanılmayan tamamen yeni bir pazar açıyor..

paypal ile bitcoin satın almak

Artık Paypal kullanarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alabilirsiniz..

Çevrimiçi bir tüketiciyseniz, muhtemelen kendi PayPal hesabınız vardır – 350 milyondan fazla PayPal kullanıcısı vardır ve büyüme yıldan yıla yukarı doğru hareket etmeye devam etmektedir. Karşılaştırıldığında, saf kripto para birimi hizmetleri gözle görülür şekilde daha küçüktür – örneğin, dünyanın en popüler kripto-fiat rampalarından biri olan Coinbase, yalnızca yaklaşık 35 milyon kullanıcıya sahip. Çoğu insan için tamamen yeni bir şirkete kaydolmak yerine PayPal üzerinden biraz Bitcoin satın almak akıllıca değildir. Ancak, bu kadar kolay bir karar mı? Her platformda kripto para satın almanın sonuçlarını tartışalım.

Coinbase’de Bitcoin Satın Alma

Coinbase bir tüccar işleme platformu değildir – bunun yerine, insanların kripto para satın almak için fiat yatırabilecekleri bir kripto borsasıdır ve bunun tersi de geçerlidir. Ayrıca, insanların diğer madeni paralar için eğitim / promosyon materyalleri üzerinde çalışarak kripto para kazanmalarına olanak tanıyan Kazan programına da sahiptirler. Tüm web sitesi kripto özeldir ve tek bir ana hedefe odaklanır – Bitcoin’i herkes için erişilebilir kılmak.

Unutulmaması gereken bir nokta, Coinbase’in en azından yeni bir hesap oluşturma söz konusu olduğunda, PayPal’a kıyasla daha katı KYC düzenlemelerine sahip olmasıdır. Kripto para birimi işlemlerinin takibi, bir banka kartı veya banka hesabı ile yapılan işlemlere kıyasla daha zordur, bu nedenle düzenleyiciler, lisanslı kripto para birimi şirketlerinin platformlarını kimin kullandığını bilmelerini sağlar. Tamamen doğrulanmış bir hesabınız olmadan Coinbase’de Bitcoin satın almak genellikle imkansızdır – ki bu, elbette önce KYC bilgilerinizi Coinbase’e göndermeyi içerir..

Bununla birlikte, Coinbase’de Bitcoin satın almanın önemli bir avantajı, Bitcoin’lerin aslında hesabınıza yatırılması ve ardından zincir üzerinden çekebilmenizdir. Madeni paralarınızı Coinbase’in dışına taşıyabilir ve ardından kendi web cüzdanınızda veya varsa bir donanım cüzdanında saklayabilirsiniz (bu çok daha güvenlidir ve sizi üçüncü taraf yetersizliğinden veya kötü niyetli hedeflemeden korur).

PayPal’da Bitcoin Satın Alma

Çoğu kişinin halihazırda bir PayPal hesabı olduğundan, uygulama içinden anında kripto para birimi satın almak için bakiyelerini veya bağlantılı kartlarını / hesaplarını kullanmaları gerçekten de önemsiz bir konudur. Yeni bir hesaba kaydolmak zorunda olmamanın büyük bir yararı var – sadece daha kolay değil, aynı zamanda sizinle ilgili verileri olan bir şirket daha az olduğundan özel bilgilerinizin sızma veya çalınma riskini de azaltıyor.

İnsanların PayPal üzerinden Bitcoin satın alırken belirledikleri temel sorun, kısıtlayıcı doğasıdır. PayPal’da satın aldığınız Bitcoin, Coinbase’de satın alabileceğinizden çok farklı. PayPal’ın Bitcoin’i, Bitcoin’in değerini koruduğu için daha çok bir türev belirteç gibi davranır, ancak temeldeki kripto para belirtecinin kendisini gerçekten kullanamazsınız. PayPal’ın hüküm ve koşullarına göre, platformda satın alınan Bitcoin’ler diğer PayPal kullanıcılarına aktarılamaz veya harici bir kripto para cüzdanına çekilemez..

Öyleyse, hangisi benim için doğru?

Bunun için herkese uyan tek bir cevap yok: tamamen neden Bitcoin satın almak istediğinize ve ne tür bir kullanıcı olduğunuza bağlı. Dikkate alınması gereken ana faktörler şunlardır:

  • Kolaylık. Halihazırda bir PayPal kullanıcısıysanız, oturum açmak ve satın alma işlemini gerçekleştirmek lojistik açıdan daha uygun olacaktır. Coinbase’e kaydolmak, yeni bir hesap oluşturmak, bir ödeme yöntemi bağlamak, ona para yatırmak, satın almak ve çekmek için gereken zamandan ve emekten tasarruf edersiniz.
  • Güven / gizlilik. Mevcut bir kullanıcıysanız PayPal’a daha fazla güvenebilirsiniz – ayrıca, KYC bilgilerinizin olabildiğince az sayıda şirketle olması en iyisidir. Karışıma bir tane daha eklemek, gizliliğiniz ve veri güvenliğiniz için her zaman daha kötüdür.
  • Kullanım durumları. Bitcoin’lerinizi gerçekten kullanmak istiyorsanız (yani onları arkadaşlarınıza veya ailenize göndermek, kripto para kabul eden çevrimiçi mağazalarda bir şeyler satın almak, akıllı sözleşmelerle oynamak, altcoin satın almak vb.), O zaman bunu yapamazsınız. PayPal’ı seçerseniz, ancak bunu Coinbase ile yapabilirsiniz. Bununla birlikte, kripto alanına giren yeni kullanıcıların çoğunluğunun, Bitcoin’leri gerçekten piyasalarda kullanmasını gerektirmediği söyleniyor – genellikle fiyatların yükselmesi konusunda spekülasyon yapıyorlar. Bu tüketicilerden biriyseniz, PayPal üzerinden satın almak mantıklıdır, çünkü PayPal’ın Bitcoin’i geri çekilemez, ancak gerçek Bitcoin değerini izlemeye devam eder, böylece doğrudan nakit olarak satın alabilir ve satabilirsiniz. kar / zarar gerçekleştirmek. (Elbette PayPal aracılığıyla aşağı yönlü spekülasyon mümkün değildir – piyasayı kısaltmak istiyorsanız, paralarınızı BitMEX gibi bir borsaya götürmeniz gerekir, bu da onları geri çekebilmenizi gerektirir).
  • Mülkiyet. Kripto dünyasının önemli bir ilkesi, kendi maliyenizin sahipliğidir. Coinbase’de Bitcoin satın almak, kendi cüzdanınıza çekebileceğiniz ve kendiniz güvence altına alabileceğiniz anlamına gelir, böylece paranızı içeren özel anahtarlar üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Madeni paralarınızı PayPal üzerinden satın alırsanız, itibari paraya kapatmadığınız sürece bunları PayPal’dan çıkaramazsınız; bu, ne olursa olsun, kripto para birimi özel anahtarlarınız her zaman üçüncü bir tarafa ait olacaktır. Bu, “anahtarlarınız değil, madeni paralarınız değil” ilkesine inanan kişiler için ideal değildir..

Ne tür bir kullanıcı olduğunuzu ve Bitcoin’i ne için kullandığınızı öğrendikten sonra, bu kolay bir karardır. Yukarıdaki kriterlere göre ne tür bir kullanıcısınız? Hangisi size daha uygun: Coinbase mi PayPal mı? Aşağıda bir yorum yazarak bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector