Her gün düzenli olarak yüz milyonlarca ve hatta milyarlarca dolar değerinde alım satım işleyen iki büyük borsaya kriptoskopumuza bakarken bize katıldığınız için teşekkür ederiz. Kraken ile Bittrex arasındaki savaşta, kripto para birimi değişim sıralamamızda 4. sırada yer alan Kraken, 5. sırada yer alan Bittrex’i ele geçirdi..

Yüz yüze karşılaştırmada nasıl başarılı olduklarını görelim:

Kraken ve Bittrex karşılaştırması

Kraken değişimi

Kraken 97DIMDFd

Bittrex

ABD Kabul Edildi?
Evet Evet
Ticaret Çiftleri
177 434
7 Günlük Hacim
1.090.234.866 ABD doları 235.412.137 ABD doları
Ziyaret etmek Ziyaret etmek

Ücretler: Kraken – Bittrex

Kraken’in Alım Satım Ücretleri

İlk olarak, bu değişim karşılaştırmasında, bir ticaret sırasında alınan küçük komisyonlara bir göz atacağız. Bu sektör için ortalamanın biraz altında,% 0,16 yapımcı ücreti ve% 0,26 oranında alıcı ücreti sunan Kraken için iyi haber. Mevcut piyasa fiyatının üzerinde bir işlem yapıldığında bir üretici ücreti uygulanır ve işlem hemen piyasa fiyatından yapıldığında bir alıcı ücreti alınır..

kraken işlem ücreti programı ekran görüntüsüKraken’in ücret programı

Çoğu borsa gibi Kraken, kullanıcılara 30 günlük bir süre içinde daha yüksek hacimde kripto alıp satarak işlem ücretlerini düşürme şansı sunuyor., burada gösterildiği gibi. Ödeme Kraken’in rehberi ticaret maliyetlerine.

Bittrex’te İşlem Ücretleri

Bittrex, yeni başlayanlar için% 0,2’lik sabit bir üretici-alıcı ücreti talep ediyor, ancak aynı zamanda tüm işlemlerde% 0,25’lik bir ücret alıyorlar, bu nedenle gerçek rakam% 0,45’e yakın. Blokları çalışır durumda tutan madencilere% 0,2 yapıcı ücreti veya katılım ücreti alınır ve% 0,25 komisyon kasalarına ayrılır. Bittrex ücret planının sadece 5 kademesi vardır ve bu onu sektörün en basit.

bittrex işlem ücretleri

Kripto para çekme ücretleri olabilir burada bulundu.

Bittrex vs Kraken: Kraken bu raundu rahatça kazandı.

Kaydol & KYC Deneyimi

Kraken’da Hesap Nasıl Açılır

kraken'de bir hesap oluştur

 1. Kraken.com’a gidin ve “Hesap Oluştur” düğmesini bulun
 2. E-posta adresinizi, ikamet ettiğiniz ülkeyi ve ileride oturum açmak için kullanacağınız bir kullanıcı adı ve şifreyi sağlayın
 3. Hizmet şartlarını kabul edin ve “Hesap Oluştur” u tıklayın
 4. Yeni bir sekmede, e-postalarınıza ve Kraken’dan gelen bir e-postaya gidin, uzun anahtarı bulun ve kopyalayın, ardından Kraken sekmesinde belirtilen yere yapıştırın
 5. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi tekrar girin
 6. Gezinme çubuğunuzda “Doğrulanmak” için bir seçenek bulun. Bunu tıklayın ve Intermediate’i seçin (böylece hesabınıza itibari para birimleri aktarabilirsiniz)
 7. Kimliğinizin (pasaport veya ehliyet) taranmış halini veya fotoğrafını, kimliğinizin bulunduğu bir selfie, bir ikamet belgesi ve mesleğinizin ayrıntılarını yükleyin
 8. Doğrulama 10 dakika kadar kısa sürebilir
 9. Doğrulandıktan sonra ticarete başlayabilirsiniz

Bittrex Kullanıcısı Olmak

Bittrex Global bir hesap ekran görüntüsü oluştur


 1. Bittrex.com’u ziyaret edin ve ana sayfadaki “Kaydol” u tıklayın
 2. Bir “Kişisel Hesap” açmayı seçin ve e-posta adresinizi girin
 3. “Hesap Oluştur” u tıklayın ve ardından bir doğrulama e-postası bulmak için e-posta gelen kutunuza gidin – içindeki bağlantıyı tıklayın
 4. Hizmet şartlarını kabul edin
 5. İkamet ettiğiniz ülkeyi, adresinizi ve doğum tarihinizi verin
 6. Doğrulama süresini hızlandırmak için, pasaportunuzun net bir fotoğrafını veya taranmış halini yükleyin (ancak ehliyet veya eyalet kimliği de işe yarayacak, aynı hızda değil)
 7. Doğrulama için yaklaşık 15 dakika bekleyin, ardından itibari para birimlerini aktarabilir ve Bittrex’te işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Kraken ve Bittrex: Bir kravat.

Kullanıcı Deneyimi: Kraken vs Bittrex

Kraken nasıldır?

kraken trading ekran görüntüsü

Sevgili Kraken Geliştiricileri… harika iş! Web sitesi tasarımını, kullanıcı portalını, mobil uygulamaları ve daha fazlasını onaylıyoruz. Ancak, tarayıcı ticaret arayüzünün en büyük hayranı değiller, ancak okuyucularımızın çoğu retro tarzı ve ters düzene bayılıyor.

Kullanım kolaylığı o kadar yüksektir ki, Kraken genellikle Gemini ve Coinbase (kripto para birimi değişim sıralamalarımızda 2. ve 3.) ile karşılaştırılır, ancak Kraken’in dostça olmayan bir yönü de 3 ayrı mobil uygulamaya sahip olmalarıdır. Neden her şeyi merkezileştirip nihai kripto uygulamasını yapmıyorsunuz??

Bittrex: Ultra Destekleyici

Bittrex, kurumsal müşteriler için harika olan, ancak bu alandaki yeni başlayanlar için çok fazla olmayan, Kraken’den daha kurumsal hissediyor. Neyse ki, buna karşı koymak için, Bittrex hakkında hayal edebileceğiniz her şeyi yanıtlayan inanılmaz derecede kullanıcı dostu bir Zendesk müşteri destek platformuna sahipler..

Bittrex ticaret görünümü ekran görüntüsü

Bittrex vs Kraken’da en sevdiğimiz tasarım yönlerinden biri, sadece tek bir tıklamayla açık olan sipariş formu ile gösterge tablonuzdan ticaret arayüzüne geçmenin ne kadar sorunsuz ve kolay olduğudur. Hem web sitesi hem de uygulama bu kullanım rahatlığını sunuyor, ancak bunların ikisinin de hatalı, çökmeye eğilimli ve yavaş yüklenmekte olduğunu gördük. Neyse ki, bir şeyler ters giderse, kullanıcılar sorunu Bittrex’in mükemmel müşteri desteği ile hızla çözebilirler..

Bittrex vs Kraken: Kraken bu sefer kazandı.

Para Yatırma Yöntemleri

Kraken’de Para Yatırma

Birçok kripto para borsası kurucusu tüm dünyaya hizmet etmek isterken, düzenlemelerin gerçekliği ve uluslararası uyum çok daha zordur. Kraken, Amerikalılar için bile (New York ve Washington’dakiler hariç) 7 fiat para biriminin transfer edilmesi için uyumluluk sunan bu bölümde oldukça iyi bir iş çıkarıyor. İşte nasıl para yatırılır.

kraken hesap türleri ekran görüntüsü

7 fiat para birimi hangileridir?

 • Amerikan Doları – Fedwire, SWIFT, SEN
 • EUR – SEPA, SWIFT
 • CAD – Canada Post’ta Banka Havalesi, SWIFT, Nakit / Borç
 • AUD – Banka havalesi / Osko
 • İngiliz Poundu – FBS, BACS, CHAPS, SWIFT
 • CHF – SIC, SWIFT
 • JPY – SWIFT

Depozito ücretleri, seçilen yönteme, yatırılan ülkeye ve tutara göre değişir.. Bu kaynak herhangi bir karışıklığın giderilmesine yardımcı olmalı.

Bittrex Para Yatırma Yöntemleri

Bittrex üyelerinin, borsanın hizmetlerini kullanmaları için bazı kişisel bilgileri vermeleri gerekecektir. Bir ad, doğum tarihi, adres ve ikamet ettikleri ülke sağlayarak, kullanıcılar günde 4 BTC’ye kadar para yatırmalarına ve ticaret yapmalarına izin veren temel bir doğrulama seviyesi elde edebilirler..

Bittrex’teki Gelişmiş doğrulama durumu, kullanıcıların fiat para birimlerini yatırmalarına izin verir, ancak kimliğinizin yüklenmesini ve bu kimliği tutan bir özçekim yapılmasını gerektirir.. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar ayrıca bankacılık ve ikametle ilgili ek belgeler de sağlamalıdır. Amerikalı kullanıcılar için para yatırma,% 3’lük bir ücretle bir banka kartı ile veya bir banka havalesi ile (en az 50 $) yapılabilir..

Gelişmiş doğrulama durumuna sahip ABD dışındaki kullanıcılar, şu yolla para yatırabilir: SEPA Ağı, bir Uluslararası Banka Havalesi, veya Kredi ve Banka Kartı Mevduatı (% 3 ücret).

Kraken ve Bittrex: Kraken daha iyi para yatırma seçenekleri sunuyor.

Anında Satın Alma Seçenekleri (Kredi veya Banka Kartı ile Satın Alma)

Kraken’de Kripto Satın Alma

Kraken hakkındaki son yazımızı yazdığımızdan beri, şu anda 60 jeton ve 243 pazara sahip olan daha fazla kripto para birimi ve ticaret çifti eklediler. Bu, banka kartı veya kredi kartıyla anında alışveriş yapabilen kullanıcılar için harika bir seçimdir (3DS etkin olmalıdır).

Ekran görüntüsü 2021 02 02, 13.15.24

Anında satın alma ücretleri% 3,75 artı işlem başına 0,25 € sabit ücrettir. Bu maliyetli, ancak rakip kripto borsalarına kıyasla oldukça adil. Adil olmayan kısım, gerçek cari piyasa fiyatı ile Kraken’ın kripto için kripto parası için% 2 ile% 10 arasında değişen fiyat arasındaki fark olan spread’tir..

Satın alma kılavuzunun tamamını buradan okuyun.

Bittrex’te Komisyonculuk Yok

Kraken’den farklı olarak Bittrex, kripto para birimlerinde komisyonculuk yapmamaya karar verdi, bu biraz garip, ancak bunu onlara karşı tutmayacağız.

‘Anında’ kripto para birimleri satın almak istiyorsanız, önce fiat para yatırmanız (yani gerçekten anında değil) ve ardından bu itibari para birimini USD / BTC (ABD doları ve Bitcoin). Mevcut piyasa fiyatından satın alırsanız, anlaşmanız gerçekleşecektir, ancak daha iyi bir anlaşma elde etmeye çalışırsanız, piyasa koşullarının değişmesini beklemelisiniz.

Bittrex vs Kraken: Kraken tekrar kazandı.

Ticaret Deneyimi

Kraken: Her Tüccar İçin Bir Şey

Web ticaret arayüzünün retro tasarımının yanı sıra, Kraken’daki alım satım deneyimiyle ilgili olarak hata bulabileceğimiz pek bir şey yok. Beklediğiniz tüm çizelgeler, grafikler ve verilere sahipler. Farklı hizmetler sunan üç harika mobil uygulamaları var: Kraken, Kraken Pro ve Kraken Futures.

Kraken Pro Crypto Trading Uygulaması İşte! | Kraken Blogu

Bunu okuyan daha ileri düzey tüccarlar, Kraken’in alım satım faaliyetlerinde 5 kata kadar kaldıraç sunduğunu ve daha yüksek riskle ticaret yapma fırsatı verdiğini bilmekten memnuniyet duyacaktır..

Bittrex: Sezgisel Ticaret Özellikleri

Bittrex’in platformu, gecikme, çökme ve yüklenemeyen grafikler konusunda acımasızca dürüst davrandık, ancak yaptıkları iyi şeyler hakkında yeterince konuşmadık. Birincisi, yeni başlayanların kullanması için en basit kripto borsalarından biridir (Coinbase kadar basit olmasa da), bunalmış tüccarlar yaratan komplikasyonlar olmadan tam ticaret deneyimini sunar..

Bittrex Borsası Ana SayfasıAna Sayfa

Bittrex’i kullanmak, dünyada en çok kullanılan borsa olan Binance’i kullanmaktan daha kolay veya daha zor değildir, bu yüzden bu büyük bir olumludur. Alım satım yapmayı öğrenmek ve çok çeşitli altcoinlere sahip olmak isteyen herhangi bir yeni yatırımcı için, 600 piyasa eşlemesi, kripto girişiminize başlamanız için bol miktarda olmalıdır. Ayrıca, herhangi bir sorun olursa müşteri desteği harikadır..

Kraken ve Bittrex: Kraken bunu aldı.

İtibar & Güvenlik

Kraken: Altın Yıldız!

İşte Kraken hakkında muhtemelen bilmediğiniz küçük bir anekdot. Birkaç yıl önce, tüm kullanıcılarınızın fonlarını soğuk depoda sorumlu bir şekilde tuttuğunuzu kanıtlayan bir belge olan Rezerv Kanıtı Denetimi yayınlamaya karar verdiler. Bunun için çok iyi geri bildirim aldılar ve aniden diğer borsalar da aynı şeyi yapmaya ve risklerini azaltmaya başladı.

Kraken asla saldırıya uğramadı, bu da güvenliğe ne kadar değer verdiklerinin çok iyi bir göstergesidir. Kullanıcıların güvenlik ayarları üzerinde çok fazla kontrolü vardır ve cihazlarının korunduğundan emin olmak için iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlamaları önerilir..

Bittrex: Başka bir altın yıldız!

Bittrex’in kurucuları, daha önce Microsoft, Amazon ve Blackberry’de çalışan bir siber güvenlik mühendisleri ekibiydi. Belki de bu, neden hiç saldırıya uğramadıklarını ve güvenliklerinin ve itibarlarının neden sağlam olduğunu açıklar..

Bittrex ile ilgili bir olumsuzluk varsa, bazı Amerikalı kullanıcıların Avrupalı ​​muadillerine göre daha az kripto para birimi ile sahte bir anlaşma yaptıklarını düşünmeleridir..

Bittrex vs Kraken: Bir kravat.

Kraken ve Bittrex: Kim Kazanır?

Bu Bittrex ve Kraken borsası karşılaştırmasının başlangıcında, Kraken’in kripto para birimi değişim sıralamalarımızda 4. ve Bittrex 5. sırada olduğunu ve bunun yakında değişmeyeceğini söylemiştik..

Bittrex’in birçok harika özelliği var, ancak gerçekte ticaret hacmi, kullanıcı dostu olma ve yeni başlayanları çekme açısından Kraken’in oldukça gerisindeler..

Hedef kitlemizin büyük kısmını oluşturan ABD’li kullanıcılar ve diğer tüm izin verilen ülkelerdeki kullanıcılar için, buradaki açık kazanan Kraken, Bittrex, 2021’de daha çok denemek zorunda kalacak.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector