Kripto para birimi almaya karar verdiğinizde, ilk tercihlerinizden biri onu nerede saklamak istediğinizdir. Kripto paranızın tamamı veya bir kısmı için bir donanım cüzdanı seçtiyseniz, muhtemelen kendinizi iki lider donanım cüzdanı markası olan Ledger ve Trezor arasında seçim yaparken bulacaksınız..

Ama söz konusu olduğunda Trezor vs Ledger hangisini seçmelisin?

Donanım Cüzdanlarında Tazeleme

Ledger ile Trezor’a bakmadan önce, donanım cüzdanlarının ne olduğuna dair net bir fikriniz olduğundan emin olalım. Donanım cüzdanları, kripto para biriminizi çevrimdışı depolayan fiziksel cihazlardır.

Kripto kullanmak veya cüzdana daha fazlasını koymak istediğinizde, cüzdanı bir şekilde, genellikle bilgisayarınız aracılığıyla internete bağlamanız gerekir..

Donanım cüzdanları, internete bağlı olmadıkları için en güvenli kripto para depolama yöntemlerinden biridir. Bununla birlikte, özellikle çevrimiçi cüzdanlara kıyasla, cüzdanı kullanmak istediğinizde bazı ekstra adımlar eklerler. Yine de ürün yazılımı arızası riski vardır.

Bu faktör kombinasyonu nedeniyle, donanım cüzdanları en çok yakın zamanda kullanmayı planlamadığınız daha büyük miktarlarda kripto para birimini depolamak için kullanışlıdır. Çoğu kişi, kriptolarının çoğunu bir donanım cüzdanında tutacak, ardından istedikleri her şeyi bir çevrimiçi, masaüstü veya mobil cüzdanda kolayca erişilebilecek şekilde saklayacaktır..

Ledger ve Trezor Karşılaştırması: Hangisi Daha İyi?

Hem Ledger hem de Trezor, donanım cüzdanları dünyasında endüstri lideridir. Her ikisi de aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla cihaz sunar ve benzer özelliklere sahiptir.

trezor vs defter kripto donanım cüzdanı

İkisi arasında seçim yapmanıza yardımcı olmak için, ikisinin en önemli kategorilerin bazılarında nasıl karşılaştırıldığını karşılaştıracağız..

Cüzdan Teklifleri Aralığı

İster Trezor ister Ledger cüzdanlarıyla ilgileniyor olun, iki cihaz arasından seçim yapacaksınız..

Ledger Donanım Cüzdanları

Ledger, 119 dolardan başlayan Ledger Nano X’i veya 59 dolardan başlayan Ledger Nano S’yi sunuyor..


defter cüzdan nano x nano s

Ledger Nano X ve Ledger Nano S, fonlarınızı yönetmek için çok güzel bir mobil uygulamaya sahip.

Trezor Donanım Cüzdanları

Trezor, 169,99 $ ‘dan başlayan Trezor Model T’yi veya 55 $’ dan başlayan Trezor One’ı sunuyor..

Ekstra dayanıklılık için anodize alüminyum kullanılarak yapılan, özel bir gravürü olan ve 584,86 $ maliyeti olan Trezor One Metallic versiyonu da bulunmaktadır..

trezor modeli t trezor bir

Kompakt Trezor One ve daha fazla özellik içeren Trezor Model T.

Trezor ve Defter Paketleri

Birden fazla cihaz satın almak istiyorsanız her iki marka da tasarruflu paketler sunuyor. Ledger Yedekleme Paketi, hem Ledger Nano S hem de Ledger Nano X’i içerirken, Trezor Ultimate Paketi, Trezor Model T ve Trezor Model One ile bir Cryptosteel Kapsülü içerir..

Ledger vs Trezor Fiyatı: Ledger Kazanır

Bu nedenle, Ledger ve Trezor, benzer fiyat noktalarına sahip iki ana cüzdan sunar. Bütçe dostu sürümlerin maliyeti 5 ABD doları iken, Trezor’un yükseltilmiş sürümü Ledger’ınkinden yaklaşık 50 ABD doları daha fazladır..

Desteklenen Kripto Varlıklar: Ledger Kazanır, Ama Sizin İçin Önemli Olmayabilir

Ledger ve Trezor tarafından desteklenen kripto para varlıklarının sayısına ve aralığına baktığınızda, birincisi öne çıkıyor.

Trezor’un donanım cüzdanları 1.000’den fazla kripto para birimini desteklerken, Ledger’ın desteği 1.100’den fazla.

Buradaki uyarı, kripto para birimine yeni sahip olanların satın alma ihtiyacı duymayacağıdır.

Ledger’in desteklediği ve Trezor’un desteklemediği 100 kadar kripto para birimi. Ancak, odanın gelecekte kripto girişimlerinizi büyütmesini istiyorsanız, bir fark yaratabilir..

Görüntüleme ve Kullanım: Trezor Kazandı

Trezor veya Ledger cüzdanlarında bir öğrenme eğrisi olacaktır. Bununla birlikte, her iki cüzdan da web sitelerinde destek ve talimatlar sunar ve her iki cüzdanı da oldukça hızlı bir şekilde kullanmalısınız..

Bununla birlikte, Trezor cüzdanlarındaki ekran, kripto cüzdanlarına aşina olmayanlar için Ledger’den çok daha sezgiseldir. Ledger, işlevsellik için iki düğmeye güvenir ve bu, asmanız gereken ve bir PIN girmeyi zaman alıcı hale getirebilir. Buna karşın Trezor ekranı, birden fazla düğme için yeterli alana sahiptir ve bu sayede, tanıdık bir şekilde numaralara doğrudan tıklayarak PIN’inizi girebilirsiniz..

Trezor vs Ledger Büyüklükte: Ledger Kazanır

Amacınız sağduyulu ve neredeyse hiç yer kaplamayan şık bir donanım cüzdanına sahip olmaksa, Ledger’ı seçmelisiniz. İnce ve USB’ye benzer, ancak biraz farklı boyutlarda.

Trezor kalın olmasa da Ledger’den daha geniştir. Bu, ekrana ve kullanım kolaylığına yardımcı olur, ancak daha fazla yer kapladığı anlamına gelir.

Nerede sakladığınıza bağlı olarak, bu sizin için bir endişe kaynağı olmayabilir.

Güvenlik ve İtibar: Trezor Kazandı, Ama Zar zor

Ledger veya Trezor’u seçseniz de, herhangi bir güvenlik endişeniz olması olası değildir. Kullanıcı hatası içermeyen herhangi bir rapor, korsanlık ya da dolandırıcılık yoktur (kaynak kelime öbeğinizi güvenli olmayan bir şekilde saklamak gibi). Profesyoneller, zamanla, fiziksel erişimle ve gelişmiş yöntemlerle, her ikisini de hackleyebileceklerini göstermiştir..

Güvenlik açısından tek fark, Trezor’un tamamen açık kaynak koduna sahipken Ledger’de olmamasıdır. Bu, Ledger’ın kripto paranızı potansiyel olarak çalabilecek cihazlara kötü amaçlı kod koyma olasılığını bırakır. Ancak, bunun Ledger tarafından yapılması gerekecekti ve sonuçları nedeniyle inanılmaz derecede olası değil..

Genel olarak, her iki markayla da kendinizi güvende hissetmelisiniz. Yine de, en kötü durum senaryoları hakkında endişelenmek istiyorsanız, Trezor’un kodunun açık kaynaklı olması ona küçük bir avantaj sağlar..

Özet

Aşağıdakiler, her bir kategoride ikisinin nasıl karşılaştırıldığına dair kullanışlı bir özet sunar:

 • Fiyat: Ledger Kazanır
 • Desteklenen Kripto Varlıklar: Ledger Kazanır (Ama İkisi de 1.000’i Destekler)
 • Görüntüle ve Kullan: Trezor Kazandı
 • Boyut: Ledger Kazanır
 • Güvenlik: Trezor Zar zor Kazandı

Başka bir açıdan bakarsak, Trezor cüzdanları şu konularda üstündür:

 • Güvenlik
 • Görüntüle
 • Kullanım kolaylığı

Ledger cüzdanları şu konularda üstünlük sağlar:

 • Fiyat
 • Desteklenen Kripto Varlıkları
 • Boyut

Hangi Donanım Cüzdanını Satın Almalıyım, Trezor veya Ledger?

Kişisel tercihinize bağlı olarak, bir Trezor veya Ledger donanım cüzdanı seçseniz de yanlış gitmeyeceksiniz..

Daha fazla kripto para birimini destekleyen şık bir şey istiyorsanız ve minimum görüntüleme alanına sahip iki düğmeli bir ekranı kullanmayı öğrenmek istemiyorsanız, bir Ledger modelini düşünün.

Kullanımı daha kolay olan daha büyük bir ekran istiyorsanız ve bir avuç daha fazla kripto para saklama yeteneğinden mahrum kalmıyorsanız, bir Trezor modelini düşünün.

Trezor’u satın almak için buraya tıklayın.

Ledger satın almak için buraya tıklayın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector