Sanırım şunu söylediğimde bana katılacaksın:

Yeterince Ethereum katili gördük, ancak Ethereum hala bugüne kadar hayatta kalıyor.

Ama biz beş yıl sonra da dava açacak mıyız?

Bunu söyleyecek kristal küreye sahip değilim ama o zamana kadar Ethereum’a sahip olamayacağımızı kastetmediğimi söyledim..

Demek istediğim, o zamana kadar daha sözde Ethereum katilleri göreceğiz ve bunlardan çok azı Ethereum’u bile devralacaktı. (muhtemelen)

Ama duralım:

Çünkü şu anda kriptosferde böyle bir Ethereum katili var ve buna Cardano (ADA) deniyor. Bu nedenle, önümüzdeki 5 yıl içinde hayatta kalacak kripto para birimleri listemde yer alıyor..

Cardano’yu tanımayanlarınız için, Ethereum’dan daha ölçeklenebilir, yönetilebilir ve birlikte çalışabilir olmayı vaat eden akıllı sözleşmeleri ve DApp’leri barındırmak için bir blok zinciri 3.0 platformudur..

Her neyse, Cardano hakkında şimdi daha fazla konuşmak istemiyorum çünkü çoğunuz zaten ona sahipsiniz ve ADA’nızı saklamak için en iyi Cardano cüzdanlarından bazılarını öğrenmek için buraya geldiniz..

Bu aynı zamanda bekleniyordu çünkü Cardano topluluğu bir süredir Cardano blockchain ile etkileşime girmenin daha uygun bir yolunu özlüyordu..

Öyleyse şu işe başlayalım:

Demek ilk Cardano’nuzu satın aldınız, Güzel! İşte güvenle saklamak için En İyi Cardano Cüzdanlarından bazıları:

2020’de ADA’nız İçin Denemek İçin En İyi Cardano Cüzdanı

Cardano (ADA) Paralarınızı güvenle nerede saklayacağınızdan emin değil misiniz? Cardano için en iyi cüzdanların özel listesine aşağıdan göz atın:

En İyi Cardano (ADA) Cüzdanları Cüzdan Adı
Donanım Cüzdanları Ledger Nano X [Önerilen]
Ledger Nano S
Trezor Model T
Masaüstü Cüzdanı Daedalus Cüzdan
Web Cüzdanı AdaLite Cüzdan
Yoroi Cüzdan
Mobil (Android & iOS) Cüzdan Uygulaması Yoroi Cüzdan

# 1. Ledger Nano X [Önerilen]


Cardano kripto para biriminiz için güvenilir ve uzun vadeli bir şey isteyin?

Peki, Cardano gibi dijital varlıklar için güvenlik çözümleri üretiminde öncü olan Ledger SAS şirketi tarafından piyasaya sürülen yeni donanım cüzdanının Ledger Nano X’e bir kez bakmalısınız..

İşin iyi yanı, Cardano’nun Ledger Nano X ve 1000’den fazla para birimi tarafından destekleniyor olması. Dahası, cihazda ADA belirteçlerinizi doğrudan iOS / Android cihazlarda yönetebileceğiniz bir pil ve Bluetooth var..

Son olarak, Ledger Nano X, ADA’nızı ve diğer kripto para birimlerini kontrol etmek için tohum ifadesini aldığınız kendi kendine barındırılan bir cüzdandır..

Not: Ledger Nano X’i her zaman bu resmi web sitesinden satın alın, Amazon gibi diğer kaynaklardan yapılan satın alımların hatalı olduğu bildirildi ve bu da kullanıcıların fonlarının tehlikeye atılmasına neden oldu.

Ledger Nano X’i Şimdi Satın Alın

# 2. Ledger Nano S

Ledger Nano S’nin tanıtıma ihtiyacı yok.

Ledger HQ tarafından üretilen ve şu anda Cardano’yu (ADA) da destekleyen kesinlikle en ünlü Bitcoin ve kripto para cüzdanıdır..

Bir kripto para cüzdanı satın almak için bütçeniz yetersizse, şu an itibariyle oldukça ucuz olduğu için Ledger Nano S’yi kontrol etmelisiniz. Ve en iyisi, aynı güvenlik seviyesi için daha az ödemenizdir.

Tıpkı diğer cüzdanlar gibi, Ledger Nano S, tohumunuzun yedeklemesini almanıza, bir PIN belirlemenize ve gerekirse bir parola belirlemenize olanak tanır. Bunun dışında 700’den fazla kripto para birimini ve jetonu kolayca saklayabilir ve ulusal sınırların ötesine geçebilirsiniz. Ledger Nano S tarafından desteklenen madeni paralar hakkında daha ayrıntılı bilgi için buraya bakın.

Not: Ledger Nano S’yi her zaman bu resmi web sitesinden satın alın, Amazon gibi diğer kaynaklardan yapılan satın alımların hatalı olduğu bildirildi ve bu da kullanıcıların fonlarının tehlikeye atılmasına neden oldu.

Ledger Nano S’yi Şimdi Satın Alın

# 3. Trezor Model T [Cardano’nun Donanım Cüzdanı]

Trezor Model T, önceki Trezor donanım cüzdanının yeni geliştirilmiş modelidir ve iyi haber, yüzlerce başka kripto para birimi de dahil olmak üzere Cardano’yu desteklemesidir..

Trezor ayrıca donanım cüzdanları alanında da öncülerden biridir ve son beş yıldır cüzdan çözümleri geliştirmektedir..

Ekrandaki işlemlere yetki verdiğiniz, üzerinde mini OLED ekran bulunan küçük bir cihazdır..

Trezor, özel anahtarlarınızı 12 kelimelik bir tohum veya parola ile kontrol ettiğiniz, günümüzde herhangi bir kripto varlığını korumak için büyük önem taşıyan, kendi kendine barındırılan bir HD cüzdandır..

Ancak unutulmaması gereken bir nokta, Trezor Model T’yi AdaLite ile kullanmanız gerektiğidir, çünkü bu size Model T’deki ADA mağazanızla etkileşim kurmanız için kullanıcı arayüzü sağlar.. Not: Yalnızca aygıt yazılımı sürümü >= 2.0.8 bu özellik için desteklenir.

Trezor Model T’yi Hemen Satın Alın

# 4. AdaLite Cüzdanı [Web Cüzdanı]

Eskiden CardanoLite olarak bilinen AdaLite, Cardano’nuzu güvenli ve emniyetli bir şekilde saklamak için hafif bir web cüzdanıdır..

AdaLite, Cardano’nun hayranları ve sahipleri olan Vaccumlabs geliştiricileri tarafından geliştirildi ve Cardano kullanıcıları için daha kullanıcı dostu bir cüzdan oluşturma ihtiyacını anladı..

AdaLite’ı kullanmak için herhangi bir kayıt veya kurulum yapmanız gerekmez. Bunun yerine, cüzdana doğrudan AdaLite.io URL adresinden erişebilirsiniz..

AdaLite kullanarak yeni bir cüzdan oluşturduğunuzda, Cardano cüzdanınızın anahtarı gibi 12 kelimelik bir anımsatıcı ifade oluşturursunuz. Bu anahtarı kaybetmek, tüm paranızı kaybedeceğiniz anlamına gelir, bu yüzden çok güvenli bir şekilde saklayın.

AdaLite’ın kendi kendine barındırılan bir cüzdan olduğunu ve hiç kimsenin olmadığını söyledikten sonra AdaLite bile verilerinizi saklamaz veya paranızın herhangi bir şekilde yedeğini tutmaz.

Son olarak AdaLite, Trezor Model T ve Daedalus cüzdanı ile uyumludur, bu nedenle keşfetmek için bu seçeneğe de sahipsiniz..

Not: AdaLite, Cardano Staking’i desteklemez.

AdaLite Cüzdanına Göz Atın

# 5. Daedalus Cüzdan [Masaüstü Cüzdanı]

Daedalus, Cardano kripto para biriminin resmi cüzdanıdır.

Tüm blok zincirini indirmeniz ve senkronizasyon için bir süre beklemeniz gereken tam düğümlü bir masaüstü istemcisidir..

Daedalus cüzdanı ile ADA fonlarınızı saklamak için bir dizi hiyerarşik deterministik (HD) cüzdan yapabilirsiniz..

Bunun dışında Daedalus cüzdanı, yedekleme ve kurtarma için tohumu aldığınız kendi kendine barındırılan bir cüzdandır. Bu nedenle, paranızın tüm kontrolü sizdedir ve Daedalus cüzdanını kullanarak Cardano’yu güvenli bir şekilde gönderebilir / alabilir / yönetebilirsiniz..

Daedalus masaüstü cüzdan istemcisini kullanmanın bir başka iyi nedeni de Cardano ekibi tarafından geliştirilmiş olması ve aynı zamanda Cardano staking’i desteklemesidir..

Son olarak, cüzdanların kağıt sertifikalara aktarılabildiği Daedalus’u kullanarak Cardano kağıt cüzdanlar yapabilirsiniz, bu da size soğuk depoya para yatırma konusunda maksimum güvenlik sağlar..

Not: Şu an itibariyle, başka hiçbir Cardano cüzdanı Cardano’nun hissesini desteklemiyor. Ayrıca, iOS ve Android uygulamaları geliştirme aşamasındadır.

Mac, Linux, Windows için Daedalus Cüzdanına Göz Atın

# 6. Yoroi Cüzdan [Web & Mobil ADA Cüzdan-Chrome Uzantısı]

Yoroi, hafif bir web cüzdanı ve Cardano için en iyi cüzdanlardan biridir.

Hafif cüzdanların Daedalus gibi blok zincirini indirmesi veya senkronize etmesi gerekmez. Bu, cüzdanı açtıktan sonra işlemlerin alındığını hemen gönderebileceğiniz veya doğrulayabileceğiniz anlamına gelir..

Bunu anlamanın bir başka basit yolu da şu olabilir: Yoroi, bir Chrome uzantısı olarak çalışan Ada (kripto para birimi) için hafif, hiyerarşik deterministik (HD) bir cüzdandır..

Bu cüzdan aynı zamanda Cardano’nun resmi cüzdanıdır çünkü Emurgo tarafından geliştirilir ve Cardano projesinin resmi temsilcileri olan IOHK tarafından tasarlanmıştır..

Yoroi cüzdanını ilk kez kurduğunuzda, size 15 kelimelik bir kurtarma ifadesi verilir. Bunu çok güvende tutun çünkü bunu kaybetmek tüm paranızı kaybetmek anlamına gelir.

Ayrıca Yoroi, kendi kendine barındırılan bir cüzdandır, yani özel anahtarlar yalnızca Yoroi kullanılırken kullanıcının makinesinde şifrelenmiş olarak saklanır. Yani güvenlik konusunda endişelenmenize gerek yok.

Ancak, web cüzdanlarını kullanırken kimlik avı saldırılarından haberdar olmanızı tavsiye ederim, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Not: Bu cüzdan Cardano stake etmeyi desteklemiyor. Yoroi ayrıca aşağıdakiler için de mevcuttur: Android ve iOS

Yoroi Cüzdanını Şimdi Kullanın

Kullanılacak En İyi ADA Cüzdanları Hangisi??

Birçoğunuzun, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla Cardano cüzdanı olmadığını düşünüyor olabileceğini biliyorum, ancak bana inanın bunlar, yalnızca bu kadar kısa bir süredir burada olan bir blok zinciri için yeterli seçeneklerdir..

Bir yıl önce orada olsaydınız, Cardano’yu depolamak için bu kadar çok seçeneği bile bulamazdınız.

Ayrıca, Cardano projesinin zamanı ve olgunluğuyla, Ethereum için şu anda sahip olduğunuzdan çok daha fazla cüzdan beklediğinizden eminim..

Cardano kullanıcılarını rahatsız eden bir diğer şey de Cardano Android’in olmaması. & Gerçek bir endişe olan iOS cüzdanları, ancak Daedalus üzerinde çalıştığı için bu da sıralanacak.

Cardano kullanıcıları (iOS ve Android) için bir mobil cüzdan da bulunmaktadır.., Infinito cüzdan, ancak kalitesinden henüz emin değilim, ancak bu değişirse listeme koyacağım.

Dahası, iyi haber, Cardano, Ledger Nano S’ye geldi, bu yüzden eğer bir tane varsa rahatlayabilir ya da yeni nesil Cardano donanım cüzdanı Ledger Nano X’i satın alabilirsiniz..

Son olarak, Cardano’yu veya diğer kripto para birimlerini borsadan çıkarmanızı tavsiye ediyorum ve şu anda bir Cardano donanım cüzdanı istiyorsanız Trezor Model T’ye göz atabilirsiniz..

Bu en iyi Cardano cüzdanları turunda hepsi benim tarafımdan ve daha fazla Cardano cüzdanı piyasaya çıktıkça bu listeyi zaman zaman güncelleyeceğim. !!

O zamana kadar kripto bilginizin tadını çıkarın ve çevrenizdeki herkesle paylaşın &# 128578;

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector