Kriptoda, dahil olan birçok kişi kadar görüş var.

Bazıları Bitcoin gibi kripto para birimlerinin yalnızca bir değer deposu olarak uygun olduğunu söylerken, bazıları bunları yalnızca bir değişim aracı olarak görüyor..

Ama hiçbir şey bunun gibi bir değer deposu olamaz !!

Zaman alır ve uzun sürer.

Ancak günümüzün hiper bağlantılı dünyasında, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin bir değer deposu olarak görülmesi için 10 yılın daha yeterli olması gerektiğini rahatlıkla varsayabilirsiniz..

Bazılarımız için 10 yıl hala uzun, ancak iyi olan şey, takas, borç verme, borçlanma, yeniden finansman, geri ödeme, sigorta gibi bazı kullanımların şu anda yapılabilmesidir. !!

Merkezi olmayan kripto para birimlerinin bu kolu, merkezi olmayan finans (DeFi) olarak adlandırılır.

Bunların arasında kripto kredisi en heyecan verici olanıdır.. Ne olduklarını ve nasıl çalıştıklarını öğrenmek istiyorsanız, doğrudan bu bölüme ATLA??

Aksi takdirde, bu popüler kripto kredi programları listesini inceleyin:

En İyi Cryptocurrency Ödünç Verme Platformları & 2020 Siteleri

En İyi Kripto Kreditörleri
YouHodler [Önerilen, ABD Dışı] Şimdi Kredi Alın
Santigrat [ABD Müşterileri İçin] Şimdi Kredi Alın
BlockFi Şimdi Kredi Alın
Tuz Ödünç Verme Şimdi Kredi Alın

  # 1. YouHodler

İsviçre Crypto Valley üyesi olan YouHodler, sonsuza dek kripto para destekli kredilerde devrim yaratıyor.

Son zamanlarda dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden çok fazla ilgi görmeye başladı ve o zamandan beri 10 milyon dolardan fazla kredi aldı..

YouHodler’in artık Bitcoin (BTC), BCH, ETH, LTC, XLM, XRP, DASH, vb. Dahil olmak üzere 12 popüler kripto para birimini desteklediğini öğrendiğinizde daha iyi hale geliyor. USD, USDT veya BTC cinsinden

Ve ürün gerçekten de banka hesabı olmayan ve maksimum 120 günlük bir süre için 100 $ ‘a kadar düşük kredi sağlamaya devam eden insanlar içindir ki bu, bazı ülkelerde çok fazladır..


Ayrıca, Kredi Değeri (LTV) sektördeki en yüksek değerdir ve YouHodler’ı kullanarak% 90’a varan LTV kredisi alabilirsiniz..

YouHodler ile şu kadar düşük tutarda kredi alabilirsiniz: 100 $ ve bu promosyon bağlantısını kullanarak daha yüksek. Not: ABD & Çin kullanıcılarına henüz izin verilmiyor !! ABD Müşterileri için bunun yerine BlockFi kullanın.

YouHodler’a Göz Atın

# 3. Santigrat Ağı

Kripto para kredisi almak yeni normal hale geliyor ve bunun lideri Celsius Network gibi şirketler. Halihazırda 100 milyon dolar değerinde kripto para kredisi yapmış olan bir dijital varlık kredilendirme platformudur..

Amaç, tabii ki, geleneksel yollarla bu tür hizmetler reddedilen blok zincir yoluyla bankacılık ve finans olanakları sağlamaktır..

Kripto para birimlerinizi teminat altına almak için nakit krediler alırsınız ve ekstra nakit / kriptolu olanlar, Celsius ile aynı parayı yatırmak için% 10’a kadar yüksek faiz oranları alırsınız..

Borçlular istedikleri parayı kripto para birimlerinden uzaklaşmadan aldıkları ve borç verenler madeni paralarına faiz kazandıkları için hem borç alanlar hem de borç verenler için bir kazan-kazan..

Santigrat’ta, teminatınıza bağlı olarak yıllık% 5 ila% 10 oranlarını bekleyebilir ve% 50’ye kadar LTV’de 1 yıllık kullanım süresine kadar kredi alabilirsiniz..

Celsius Ağını Şimdi Deneyin

# 4. BlockFi

BlockFi ABD’deki kullanıcılarına kripto teminatlı krediler veren bir başka ABD merkezli öncü şirkettir. Operasyonlar büyük ölçüde ABD merkezli ve şirket 2018’den beri iyi bir çekişme elde ediyor..

Kullanıcılar,% 50’ye varan LTV ile 5000 $ ‘a kadar düşük borç alabilir.

BlockFi geçtiğimiz günlerde kaynak ve para çekme ücretlerini sona erdirerek, küçük mülkiyeti olan birçok kripto kullanıcısı için değerli hale geldi. Ayrıca bir BlockFi tasarruf hesabı sağlarlar ve bunun üzerinden% 8,6’ya varan bir faiz oranı bekleyebilirsiniz..

BlockFi’yi kullanabilmek için en az 5000 $ veya daha fazla kripto paraya sahip olmanız gerekir ve şu anda BlockFi (NV, SD, VT veya HI) hariç ABD genelinde mevcuttur..

BlockFi’yi Şimdi Deneyin

# 6. Tuz Ödünç Verme

Salt Lending, kripto kredisi alanında bir başka öncü şirkettir ve kullanıcılarını HODL kripto parasına çağırmaya ve bunun yerine kredi almaya inanır..

Şirket 2016’dan beri faaliyet gösteriyor ancak sadece 2018 ayı pazarındaydı ve gerçekten çok fazla çekişmeye başladı. Şu an itibariyle, Salt Crypto Lending platformu üzerinden, 12 aya kadar% 30-70 LTV kredisi alabilirsiniz..

Ancak minimum kredi tutarı, oluşturma veya ön ödeme ücreti olmadan 5000 $ ‘dır ve borç verdiğinizde faiz oranlarının% 5,95’e kadar geri dönmesini bekleyebilirsiniz..

Tuz Ödünç Verme

Kripto Destekli Krediler Nelerdir & Cryptocurrency Kredisi Nasıl Çalışır??

Kripto para kredileri, adından da anlaşılacağı gibi, kişinin sahip olduğu kripto para birimlerine karşı alabileceği kredilerdir. Bu tür bir kredide, sahip olduğunuz kripto teminat görevi görür ve daha sonra teminatınızın değerinin bir oranına göre USD, EUR veya bir stablecoin olarak borç alabilirsiniz..

Kripto para kredileriyle ilgili en iyi şey, kredilerinizi almak için bir kredi geçmişine, banka hesabına veya FICO puanına ihtiyacınız olmamasıdır..

Kripto para kredilerinde bir çok evrak ve operasyonel iş de indirimli. Bu nedenle, kripto para birimi kredilerini almak çok kolay ve neredeyse anında.

Yani temelde şu şekilde çalışıyorlar:

Sahip olduğunuz kripto para birimlerinin (BTC, ETH veya XRP gibi) bir kripto kredi platformuna sağlayabileceğiniz kadar kişisel bilgi ile teminatlandırılması gerekir..

Bunu yaptığınızda, tüm bu kripto ödünç verme platformları, size kredi sağlamak için ayarlanmış farklı LTV oranlarına sahip olur. Örneğin, LTV% 50 ise ve 20.000 USD değerinde kripto teminat verdiyseniz, 10.000 USD’ye kadar borçlanma hakkınız vardır..

Ayrıca ödünç alınan 10.000 $ için platform veya borç veren ile anlaştığınız faiz oranını ödemeniz gerekir. Örneğin, yıllık% 5 faiz oranını kabul ettiyseniz, 20.000 $ ‘lık orijinal teminatınız karşılığında 10.000 $ borç almak için yıllık 500 $ ödemeniz gerekecektir..

Şimdi, altı aylık borçlanmanızın ardından, kripto para birimlerinizin toplam değerinin 40.000 $ ‘a yükseldiğini ve bu da sizi 10.000 $’ dan daha fazla almaya hak kazandığını varsayalım..

Bunun nedeni, kredi limitinizin toplam değerinin, teminatınızın değerini artırması nedeniyle artmasıdır. Ancak bunun tersinin de doğru olduğunu unutmayın !!

Buna anlık kripto kredi limiti de denir..

Kripto Para Birimleri Varken Neden Kripto Ödünç Vermek İstiyorlar??

Kripto destekli kredi kavramını ilk kez dinlediğimde aklıma gelen ilk soru buydu..

Tabii ki, bu da sizin sorunuz olmalı, çünkü kripto para sahibi insanların, borç almak yerine istedikleri parayı elde etmek için kriptolarını satabilecekleri açık..

Daha fazla araştırma yaptıktan sonra, HODLing kriptolarına rağmen krediye ihtiyaç duyan bu kişilerin, kripto para birimlerini satmadan likiditeye ihtiyaç duyan insanlar olduğunu öğrenebilirim..

Ekstra paranın, kripto para tutma avantajlarından vazgeçmeden faturaları veya başka bir yatırım için ödeme yapmasını istiyorlar..

Ve kripto kredileri (veya bitcoin kredileri) kavramı bunu mümkün kılar ve bu nedenle, yukarıda listelediğim kripto borç verme programlarının ayı piyasasında da başarılı olduğunu göreceksiniz..

Bazı Sık Sorulan Sorular Faiz ve Kredi Varlıkları…

Kripto Borç Verme Nedir & Borç Verme Platformları?

  • İdeal yatan kripto para birimlerinize ilgi çekmek için kripto para birimini ödünç vermeye Kripto ödünç verme denir. Faiz yoluyla ekstra para kazanmak için Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin vb. Gibi varlıkları kolayca ödünç verebilirsiniz. Ödünç alabileceğiniz veya ödünç alabileceğiniz yerlere kripto borç verme platformları denir..

Kripto ödünç alabilir misin?

  • Evet, herkes de kripto ödünç alabilir ama yapmanın faiz oranları genellikle yüksektir. Bu çoğunlukla tecrübeli oyuncular tarafından alım satımlarında kaldıraç elde etmek için yapılır..

Kripto Kredisi nedir?

  • Bitcoin, Ether, Ripple gibi kripto varlıkları krediler için teminat olarak saklandığında, etkili bir şekilde yapılan şey, kripto para birimlerinizin değerine karşı teminatlandırılmış bir kripto kredi hattı açmaktır..

Kripto kredileri ve kripto ödünç verme platformları hakkındaki bu giriş kılavuzunda hepsi benden.

Bu platformları denedikten sonra yakında sizden haber almayı umuyoruz. Şahsen, Nexo ve başka bir Hindistan merkezli borç verme platformunu deniyorum.

Yakında tecrübemi seninle paylaşacağım !!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector