2020’de doğru kripto para borsasını seçmek karmaşık olabilir. Kripto para birimi ticareti yapmak, altcoinlere yatırım yapmak veya kripto para birimini itibari para birimi ile takas etmek istiyorsanız, o zaman güvenilir, güvenilir bir kripto para birimi değişimine ihtiyacınız olacak – ancak başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç kritik faktör var.

Örneğin, kripto marj ticareti ile ilgileniyorsanız, büyük olasılıkla güçlü, gelişmiş ticaret özellikleriyle ilgileneceksiniz. Tersine, yalnızca itibari para birimi (USD gibi) için kripto para birimi ticaretine odaklanıyorsanız, basit, basit, kullanıcı dostu bir kripto değişiminin en iyi seçenek olduğunu görebilirsiniz..

Bu makale, çeşitli ticaret tercihleri, coğrafi konumlar ve ücret yapıları için en iyi, en güvenli borsalar hakkında rehberlik sağlayarak ilk 5 kripto para birimi değişimini inceleyecek..

Kripto Borsası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bir kripto para borsasına kaydolmadan ve başlamadan önce dikkate alınması gereken birkaç önemli faktör vardır. İhtiyaçlarınız için en iyi kripto para birimi değişimi, coğrafi konumunuza, ticaret yapmak istediğiniz kripto miktarına ve ticaret yapmak istediğiniz yönteme bağlı olarak değişecektir.. 

Tüm kripto para birimi borsaları, finansman ve ticaret açısından temelde benzerdir. Kripto para birimi borsalarının kullanıcıları bir hesap oluşturur, kimlik doğrulamasını tamamlar, hesaplarına itibari para birimi veya kripto para birimi ile para yatırır, ardından işlem yapmaya ve çekmeye devam eder.

Kripto para birimi borsalarını değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken temel fark noktaları şunlardır:

Tanımlama gereksinimleri

Saygın kripto para birimi borsalarının Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) düzenlemelerine uyması gerekir. Bir hesap oluştururken, kripto değişim kullanıcıları fotoğraflı kimlik veya adres kanıtı gibi kimlik belgeleri sağlamalıdır..

Coğrafi sınırlamalar

Bazı borsalar yalnızca belirli ülkelerde mevcuttur. Örneğin ABD merkezli kripto tüccarları, ABD kripto para birimi düzenlemesi nedeniyle belirli borsalara erişemeyebilir. ABD’deyseniz ve ABD merkezli tüccarlar için en iyi kripto borsalarına yönelik kapsamlı bir rehber arıyorsanız, bkz. Amerika Birleşik Devletleri’ne özgü kripto değişim rehberi burada.

Ticaret limitleri

Bazı borsalar, kimlik doğrulamasına bağlı olarak sınırlar belirleyebilir veya katmanlı hesap seviyeleri oluşturabilir. 

Alım satım ücretleri


Kripto borsaları para kazanmak için ücret alır. Bazı borsalar tüm alım satımların sabit bir yüzdesini alırken diğerleri, kullanıcıların yaptığı ticaret emirlerinin türüne veya ticaret emirlerine bağlı olarak farklı ücretler sunan bir “üretici / alıcı” modeli sunar..

Fiat para birimi desteği

Bazı kripto borsaları USD, EUR veya GBP gibi itibari para birimini desteklemez ve yalnızca kripto para biriminde işlem yapar. Örneğin, kripto para birimini USD ile takas etmek istiyorsanız, itibari para birimini destekleyen bir borsaya ihtiyacınız olacak.

Depozito & para çekme yöntemleri

Fiat para birimini destekleyen borsalar, kredi kartı, banka havalesi veya banka havalesi gibi para yatırma ve çekme için birden fazla seçenek sunacaktır..

Ticaret çiftleri

Belirli bir kripto para biriminde işlem yapmak istiyorsanız, düşündüğünüz borsanın şu anda listeleyip listelemediğini kontrol etmek önemlidir..

Hack’ler ve güvenlik

Hack’ler kripto para ekosisteminde sık sık meydana gelir. Güvenlik geçmişi güçlü olan bir borsa seçmek önemlidir. Güvenilir takaslar, iki faktörlü kimlik doğrulama gibi güvenlik özellikleri sunar.

En İyi Kripto Borsaları nelerdir ?

Aşağıdaki 5 kripto para birimi değişimi, bugün çevrimiçi olarak en iyi seçeneklerdir ve kullanım kolaylığı, ücret yapısı, ticaret işlevselliği, güvenlik ve alım satım çiftlerine göre ayrılmıştır..

Coinbase en iyi kripto borsası

1. Coinbase: Yeni Kripto Tüccarları için En İyi Kripto Değişimi

Coinbase en popüler kripto para borsalarından biridir ve kripto ekosisteminde yeni olan yeni tüccarlar veya kripto para birimi yatırımcıları için ideal bir giriş noktasıdır. Coinbase, kripto tüccarlarına ve yatırımcılara iki seçenek sunuyor – Coinbase ve Coinbase Pro.

Coinbase, öncelikle kripto para birimi satın alımlarını basit ve anlaşılır hale getirmeye odaklanmıştır ve kullanıcıları karmaşık ticaret arayüzleriyle doldurmaz. Standart Coinbase platformu, kullanıcıların fiat para birimi için kripto para birimi satın almasına veya satmasına veya farklı kripto para birimleri arasında anında alışveriş yapmasına olanak tanıyan basit bir aracılık ve cüzdan işlevi görür..

Coinbase Pro, daha sağlam bir ticaret deneyimine erişmek isteyen kullanıcılara yönelik daha karmaşık bir ticaret aracıdır ve bir kripto para birimi değişiminden beklenen daha karmaşık ticaret kullanıcı arayüzünü sağlar.. 

 • Kimlik gereksinimleri: Coinbase, Coinbase kimlik doğrulaması için bir selfie görüntüsü ile birlikte devlet tarafından verilmiş geçerli bir fotoğraflı kimlik gerektirir

 • Coğrafi sınırlamalar: Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri dahil 100’den fazla ülkede mevcuttur. Coinbase, USDC gibi mevcut belirli döviz çiftlerini belirli ülkelerle sınırlar.  

 • Ticaret limitleri: Coinbase, takas edilebilecek kripto para miktarını sınırlamaz, ancak çoğu hesapta günlük 25.000 $ para çekme limiti koyar. Bu, ek kimlik ayrıntıları sağlanarak artırılabilir.

 • İşlem ücretleri: Coinbase ve Coinbase Pro genel olarak spread istiyor Çoğu kripto para birimi alım ve satışında% 0,5. Belirli bölgeler meydana gelir ek ücretler – örneğin Kanada ve Avustralya’daki banka kartı satın alımları, ek yüzde 3,99 ücrete tabidir. 

 • Fiat para birimi desteği: Coinbase tarafından desteklenen itibari para birimleri arasında GBP, EUR, AUD, SG, CAD ve USD bulunur.

 • Depozito & para çekme yöntemleri: Coinbase para yatırma ve çekme yöntemleri arasında Banka havalesi (ACH), banka ve kredi kartı, banka havaleleri, SEPA ve SWIFT havaleleri ve Payal bulunur..

 • Desteklenen kripto para birimleri: Coinbase, LINK, LOOM ve XRP gibi altcoinlerin yanı sıra BTC, ETH, BSV, BCH, EOS ve DASH dahil 39’dan fazla kripto para birimini destekler. Coinbase’in Tether’i (USDT) listelemediğine dikkat etmek önemlidir – bunun yerine Coinbase, USDC USD’ye sabitlenmiş stabilcoin’i listeler..

 • Hack’ler ve güvenlik: Coinbase, özellikle hiçbir zaman başarılı bir hacklemeden muzdarip olmadı. Coinbase platformu oldukça güvenlidir ve çeşitli sağlam 2FA güvenlik seçenekleri sunar. Coinbase ayrıca kullanıcıları aktif olarak engeller kripto para birimi göndermekten doğrulanmış dolandırıcı kripto para birimi adreslerine.

Binance En İyi Bitcoin Borsası

2. Binance: Altcoinler için En İyi Kripto Değişimi & Profesyonel Tüccarlar

Binance çevrimiçi olarak en yaygın kullanılan kripto para birimi borsalarından biridir ve tartışmasız mevcut en zengin özellikli seçeneklerden biridir. 2017’de başlatılan Binance, son derece geniş bir kripto para birimi yelpazesini listelemeye odaklanan, yalnızca kripto borsası olarak başladı, ancak 2019-2020’de fiat para birimi desteği ekledi..

Binance tarafından sunulan zengin özellik seti, onu düşük hacimli altcoin, marj ticareti veya likidite havuzlarına veya kripto destekli kredilere maruz kalma gibi daha karmaşık özellikler arayan tüccarlar arasında popüler hale getiriyor. Binance tarafından sunulan güçlü, özelleştirilebilir ticaret kullanıcı arayüzü, onu profesyonel tüccarlar için ideal hale getirirken, güçlü API erişimi, algoritmik tüccarların üçüncü taraf sistemler aracılığıyla alım satım gerçekleştirmesine olanak tanır.

Binance, yeni tüccarlar için biraz ürkütücü olabilir, ancak üç ayrı ticaret kullanıcı arayüzü seçeneği sunar – temel, klasik ve gelişmiş, tüm deneyim seviyelerinin karşılanmasını sağlar.. 

 • Kimlik gereksinimleri: Binance, kullanıcıların kimliksiz doğrulanmamış hesaplar oluşturmasına izin verir, ancak bu hesaplar küçük para çekme miktarlarıyla sınırlıdır ve yalnızca kripto para biriminde işlem yapabilir, para yatırabilir ve çekebilir. Doğrulama, daha yüksek limitlerin ve fiat para birimi işlevselliğinin kilidini açmak için fotoğraflı kimlik ve bir selfie gerektiren temel doğrulama gerektiren kademeli bir sisteme dayanmaktadır..

 • Coğrafi sınırlamalar: Doğrulanmamış Binance hesaplarına herhangi bir ülkeden erişilebilir. Doğrulanmış Binance hesapları 100’den fazla ülke için mevcuttur, ancak Binance international’ın ABD merkezli tüccarlar için mevcut olmadığını unutmamak önemlidir. Bunun yerine, ABD merkezli tüccarlar Binance’in ABD ticaret platformu Binance.us’u kullanmalıdır.

 • Ticaret limitleri: Doğrulanmamış Binance hesapları, 24 saatlik bir süre içinde 2 BTC işlem veya para çekme işlemi ile sınırlıdır. Doğrulanmış hesaplar, 24 saatlik bir süre içinde alım satım veya para çekme işlemlerinde 100 BTC ile sınırlıdır.

 • İşlem ücretleri: Binance göreceli olarak karmaşık ücret tarifesi yapıcı / alıcı modeline dayalıdır. Sıradan Binance kullanıcıları, Binance’in yerel kripto para belirteci olan BNB’ye sahip olarak indirilebilen% 0,075’lik bir üretici / alıcı ücretine tabidir.. 

 • Fiat para birimi desteği: Binance, USD, EUR, GBP, CAD, AUD dahil olmak üzere 15 büyük fiat para birimini destekler.

 • Depozito & para çekme yöntemleri: Binance, SEPA, banka havalesi, banka havalesi, Simplex, Banxa ve kredi veya banka kartı dahil olmak üzere son derece geniş bir para yatırma ve çekme yöntemleri yelpazesi sunar..

 • Desteklenen kripto para birimleri: Binance, yaklaşık 600 alım satım çiftinde 180’den fazla farklı kripto para birimini listeleyerek, onu token listeleri açısından çevrimiçi olarak en kapsamlı kripto para birimi borsalarından biri haline getiriyor..

 • Hack’ler ve güvenlik: Çevrimiçi olarak en popüler kripto para birimi borsalarından biri olan Binance, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok saldırı yaşadı: 2019 kesmek borsadan çalınan 40 milyon dolar değerinde kripto para birimi gördü. Binance artık kullanıcılar için birden fazla güvenlik özelliği ve bir “SAFU“Bir saldırı durumunda kullanıcıları tazmin eden bir acil durum sigorta fonu işlevi gören fon.

Crypto.com en iyi kripto değişimi

3. Crypto.com: Kullanım Kolaylığı Açısından En İyi Kripto Değişimi & Kripto Banka Kartları

Crypto.com esas olarak, fiat para birimi ile kripto para birimi arasındaki boşluğu doldurarak, kripto para biriminin benimsenmesini hızlandırmaya odaklanmıştır. Crypto.com, “geleneksel” bir kripto para birimi değişim deneyimi sunmak yerine, ağırlıklı olarak akıllı telefon kullanıcılarına yöneliktir ve kripto para birimi ticaretini geleneksel bankacılık kadar basit hale getirmeyi amaçlamaktadır..

Crypto.com’un sunduğu en büyük avantaj, platformun kripto para birimini günlük hayata entegre etme kolaylığıdır. Crypto.com, kullanıcılara çeşitli katmanlarda bulunan kripto para birimi ile finanse edilen banka kartları sunar..

Crypto.com, tüccarlar için etkileyici likidite ve rekabetçi ücret yapıları sunan bir spot borsa sağlar. Crypto.com’u kullanarak, kripto para birimi satın almak, yatırım yapmak veya ticaret yapmak, ardından Crypto.com banka kartını kullanarak doğrudan günlük yaşamda kripto harcamak mümkündür – mevcut düzenleyici ortamda nadir bir teklif. 

 • Kimlik gereksinimleri: Crypto.com katı bir uyum sürecine bağlıdır, bu da Crypto.com doğrulamasının devlet tarafından verilmiş fotoğraflı bir kimlik, bir selfie ve adres belgelerinin kanıtı gerektirdiği anlamına gelir.. 

 • Coğrafi sınırlamalar: Crypto.com, AB, ABD, Avustralya, İngiltere ve belirli Asya ülkelerindeki tüccarlar tarafından kullanılabilir, ancak yalnızca Crypto.com Visa kartlarını ülkeleri seç.

 • Ticaret limitleri: Crypto.com limitleri haftalık kripto alımlarında 5.000 USD’den başlar ve bu, Crypto.com MCO belirteci satın alınarak ve stake edilerek artırılabilir..

 • İşlem ücretleri: Crypto.com, üretici ücretleri% 0,1’den ve alıcı ücretleri% 0,16’dan başlayan bir üretici / alıcı ücreti modeliyle çalışır. Ticaret ücretleri, ticaret hacmine bağlı olarak kademeli olarak düşürülür. Banka veya kredi kartı satın alımları% 3’e varan bir ücrete tabidir.

 • Fiat para birimi desteği: Crypto.com’un sıkı yasal uyumu, AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, NOK, NZD dahil olmak üzere son derece geniş bir fiat para birimi yelpazesini desteklemesine izin verir. , PLN, RON, SEK, SGD, USD ve ZAR.

 • Depozito & para çekme yöntemleri: Crypto.com, banka havalesi, SEPA veya banka hesaplarına banka havalesi ile para çekme işlemlerinin yanı sıra banka havalesi veya kredi / banka kartı yoluyla para yatırma imkanı sunar. 

 • Desteklenen kripto para birimleri: Crypto.com 45’in üzerinde kripto para birimini listeliyor, ancak STX, BNT, REN, SOL ve WTC gibi belirli kripto para birimleri Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılar tarafından kullanılamıyor.. 

 • Hack’ler ve güvenlik: Crypto.com mükemmel bir güvenlik geçmişine sahiptir ve hiç hacklenmemiş. Crypto.com uygulaması ve spot değişim, soğuk depolama dijital varlıklarında 100 milyon dolara kadar sağlam güvenlik özellikleri, 2FA ve varlık sigortası sunar..

Bittrex kripto değişimi

4. Bittrex: Güvenlik için En İyi Kripto Değişimi

Bittrex çevrimiçi olarak en uzun süredir çalışan kripto para borsalarından biridir ve 2013’te Seattle’da üç eski Microsoft çalışanı tarafından kurulmuştur. Bittrex, çevrimiçi olarak en güvenli kripto para birimi borsaları olarak bir üne sahiptir ve lansmanından bu yana bir hacklenme veya müşteri parası kaybı yaşamamıştır..

Binance gibi Bittrex, öncelikle yalnızca kripto borsası olarak kuruldu, ancak kimliği doğrulanmış kullanıcılar için belirli ABD eyaletleri ve birkaç uluslararası ülke için USD fiat desteği sunuyor. Bittrex’in önemli bir özelliği, umut vaat eden yeni tokenlar ve projelere odaklanan platform tarafından listelenen çeşitli kripto para birimleri yelpazesidir.. 

 • Kimlik gereksinimleri: Tüm Bittrex hesapları, devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik ve selfie fotoğrafıyla doğrulanmalıdır.

 • Coğrafi sınırlamalar: Bittrex, çevrimiçi olarak en erişilebilir kripto borsalarından biridir ve Kuzey Kore, İran, Kırım, Suriye ve Küba’da bulunan tüccarlar dışında dünyanın dört bir yanındaki tüccarlar tarafından kullanılabilir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yüksek erişilebilirlik seviyesi, Bittrex’i ABD merkezli tüccarlar arasında popüler hale getiriyor. 

 • Ticaret limitleri: Temel doğrulanmış hesaplar günlük 3.000 ABD Doları ile sınırlıdır ve 2FA etkinleştirilmiş kimliği doğrulanmış hesaplar günde 100 BTC’ye kadar erişebilir. Bittrex ayrıca birkaç ticaret kuralı piyasa manipülasyonunu en aza indirmeyi amaçlayan. 

 • İşlem ücretleri: Bittrex, hem üreticiler hem de alıcılar için% 0,20’lik sabit bir işlem ücreti sunarak işlem ücretlerini basit tutar. 50.000 ABD Doları ve üzeri 30 günlük işlem hacmi, indirimli ücretlerin kilidini açar.

 • Fiat para birimi desteği: Bittrex yalnızca USD itibari para birimini destekler.

 • Depozito & para çekme yöntemleri: Bittrex para yatırma ve çekme işlemleri, belirli ABD eyaletlerinde geniş transfer veya banka kartı işlemleri yoluyla gerçekleştirilir. Bittrex USD hizmetlerinin ABD’de NV, NE, NY, CT veya VT merkezli kullanıcılar için mevcut olmadığını unutmamak önemlidir..

 • Desteklenen kripto para birimleri: Bittrex, yüzlerce alım satım çiftinin yanı sıra yatırımcıların 3x uzun veya kısa tokenlere yatırım yapmasına olanak tanıyan kaldıraçlı seçenekleri listeler..

 • Hack’ler ve güvenlik: Bugüne kadar, Bittrex hiçbir zaman bir saldırıya uğramadı ve 2FA gibi sağlam güvenlik özelliklerini tüm kullanıcılar için zorunlu hale getirdi.

En iyi kripto para borsası destekleniyor

5 Uphold: Çeşitli Yatırımlar için En İyi Kripto Borsası

Korumak Binance veya Coinbase gibi “geleneksel” bir kripto borsasına kıyasla kripto para birimi ticaretine farklı bir yaklaşım getiriyor. Yalnızca kripto para birimine odaklanmak yerine, Uphold, kullanıcıların kripto, değerli metaller ve itibari para birimlerine yatırım yapmalarına ve ticaret yapmalarına olanak tanıyan çoklu emtia işlevselliği sağlar..

Uphold platformu, Uphold akıllı telefon uygulamasına odaklanmıştır ve komisyonsuz ticarete sahiptir. Özellikle, Uphold, kredi ve banka kartı depozitolarında% 0 ücret sunar, bu da onu fahiş ücretler ödemeden bir kartla hızlı bir şekilde kripto satın almak isteyen yatırımcılar için oldukça cazip bir seçenek haline getirir..

Uphold ticaret kullanıcı arayüzü, profesyonel tüccarları hedefleyen platformlar kadar karmaşık değildir, ancak basit, basitleştirilmiş arayüz, fiat para birimini 30 farklı kripto para birimi ve 4 değerli metal için hızlı bir şekilde değiştirmeyi mümkün kılarak perakende veya geçici yatırımcılar için uygun bir çözüm haline getirir..

 • Kimlik gereksinimleri: Uphold, devlet tarafından verilmiş fotoğraflı bir kimlik, bir selfie resmi ve adres doğrulaması gerektirir

 • Coğrafi sınırlamalar: Uphold, coğrafi olarak biraz sınırlıdır ve İngiltere, ABD ve AB’de yerleşik tüccarlara banka / kredi kartı finansmanı sağlar. İçindeki bireyler diğer birçok ülke Uphold hesapları oluşturabilir, ancak finansman ve para çekme seçeneklerinde sınırlıdır.

 • Ticaret limitleri: Uphold, genellikle işlem gören varlığın türüne bağlı olarak işlem tutarlarını sınırlar ve birçok kullanıcı, uygulamada artırılabilen günlük 500 $ ‘lık bir başlangıç ​​limiti koyar..

 • İşlem ücretleri: Uphold, tamamen komisyonsuz bir hizmete sahiptir, ancak kripto para çekme, banka para çekme ve SWIFT işlemlerinin bir ücrete tabi olduğunu unutmamak önemlidir. Bununla birlikte, SEPA ve ABD banka para çekme işlemleri ücretsizdir. 

 • Fiat para birimi desteği: Uphold, 35 ülkede banka bağlantısıyla GBP, USD, AUD, CAD ve EUR dahil 27 farklı fiat para birimini destekler.

 • Depozito & para çekme yöntemleri: Uphold, kredi / banka kartı, banka havalesi (ACH), banka havaleleri, SEPA, FPS ve SWIFT ile para yatırma ve çekme işlemlerini destekler.  

 • Desteklenen kripto para birimleri: Uphold, BTC, ETH, XRP, LINK, DAI, USDC, TUSD ve BAT dahil olmak üzere 30 kripto para birimini listeler.. 

 • Hack’ler ve güvenlik: Uphold hiçbir zaman bir saldırıya uğramamıştır ve sürekli güvenlik açığı taramasına sahiptir. 7/24 izleme ve üçüncü taraf denetimi. Uphold ayrıca bir şeffaflık sayfası Kullanıcı sermayesi için bir sigorta poliçesinin yanı sıra, rezerv varlıkların mevcut durumu hakkında ayrıntılı bilgiler sağlar. 

Temel Çıkarımlar

İhtiyaçlarınız için doğru kripto para borsasını seçmek tamamen kişisel gereksinimlerinize bağlıdır. Profesyonel bir tüccarsanız ve sağlam ticaret arayüzü işlevselliğine ihtiyacınız varsa, Binance veya Bittrex size ihtiyacınız olan araçları sağlayacaktır. Bununla birlikte, yeni kripto yatırımcıları veya sıradan yatırımcılar, Coinbase veya Uphold tarafından sunulan basit ve akıcı ticaret arayüzünden yararlanabilir..

Bir kripto para borsasında kripto para birimi ticareti yaparken, takas cüzdanlarının “sıcak” cüzdanlar olduğunu ve bu nedenle uzun vadeli kripto depolama için güvenli bir seçenek olmadığını akılda tutmak önemlidir. Kripto para birimi ticareti yapıyorsanız, kripto paranızı özel bir donanım cüzdanında saklamak ve sadece alım satım için gerekli olduğunda bir borsaya taşımak en iyisidir. 

Kripto Borsaları ve Vergi Raporlaması

Çeşitli kripto varlıklarını satın alırken, satarken ve takas ederken akılda tutulması gereken bir unsur, kriptonun vergi etkileri. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin çoğu kriptoyu bir yatırım olarak görüyor – yani yatırım faaliyetinizle ilişkili sermaye kazançları ve kayıplarının yıllık vergilerinizde rapor edilmesi gerekiyor..

Kripto para biriminin devredilebilir doğası nedeniyle, kripto borsaları genellikle kullanıcılara kazanç ve kayıp vergi formları sağlama yeteneğine sahip değildir. Bu, tüm dünyadaki milyonlarca kripto para yatırımcısı için bir sorun yaratıyor, çünkü kripto ile ilgili geliri uygun belgeler olmadan bildirmek son derece zor..

Kripto para borsası vergi raporlama sorunu hakkında blog yazımızda kapsamlı bir şekilde yazdık: Kripto Borsası Vergisi Sorunu.

Kripto Vergisi Yazılımı

Cryptocurrency Vergi Yazılımı 

Kripto para birimi vergi raporlama sorununu çözmek için, kripto para birimi vergi yazılımı platformları CryptoTrader.Tax yaygınlaştı.

Bugün yüz binlerce kripto yatırımcısı, işlem geçmişlerini kullandıkları herhangi bir borsadan doğrudan CryptoTrader.Tax hesabına aktarabilir. Geçmiş işlemler içe aktarıldıktan sonra, yazılım tüm gerekli kripto vergi formları kullanıcıların bir düğmeyi tıklatarak ticaret verilerini temel alır.

Vergi raporlarınızı muhasebecinize götürebilir veya basitçe tercih ettiğiniz vergi dosyalama yazılımına aktarabilirsiniz. TurboTax veya TaxAct.

Hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz CryptoTrader.Tax burada nasıl çalışır.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector