2020 Yılında Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?

Bitcoin’e yatırım yapmak sandığınız kadar karmaşık değil.

2016’nın sonlarında Bitcoin’e dahil oldum ve bunun tam olarak doğru zaman olduğunu söylemeliyim.

Ancak 2016’dan sonra, Bitcoin birçok iniş ve çıkış gördü ve sonuçta şu anki zamanı Bitcoin’e yatırım yapmak için bir sonraki en iyi zaman haline getirdi..

Neden burada olduğunu biliyorum:

Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdiniz ve bu harika bir karar, ancak bu şüphecilerden biriyseniz, şu kılavuzu okumanızı tavsiye ederim: Bitcoin 2019’da İyi Bir Yatırım mı??

Şüpheci olmayanlar için, bu kılavuzda aşağıdaki soruları cevaplayacağım:

 • Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?
 • Bitcoin’e Nereye Yatırım Yapmalı?
 • Neden Bitcoin’e Yatırım Yapmalı??
 • Bitcoin’e Ne Kadar Yatırım Yapılır?
 • Bitcoin’e Yatırım Yapmalısınız (I)?

Öyleyse başlayalım:

Bitcoin Hisse Senedi Yatırıma Nasıl Başlanır? [Yeni Başlayanlar için Bitcoin (BTC) Yatırım Rehberi]

Bitcoin harika bir teknolojidir ve öncelikle ne olduğunu anladıktan sonra ona yatırım yapmamak akıllıca değildir.?

Ancak yine de, birçok yatırımcı Bitcoin’den kaçıyor ve paralarının 10 katına veya 100 katına varan altın fırsatı kaçırıyor. Evet, akıllı oynarsanız bu geri dönüşler hala mümkündür.

Bu türden kaçan yatırımcılara yardımcı olmak için bugünün rehberini yazıyorum.

Bunlardan biriyseniz, bu kılavuzu Bitcoin yatırımı için planınız olarak alabilirsiniz..

Elbette bu kılavuzu isteğinize göre özelleştirebilirsiniz, ancak Bitcoin yatırımının iki temel yönü var, ne olursa olsun asla değiştirmemenizi veya değiştirmemenizi istiyorum. !!

İşte o yönler:


 1. Bitcoin satın almak için güvenilir Bitcoin borsasını seçmek
 2. Bitcoinlerinizi saklamak için güvenli cüzdan

Ne olursa olsun, Bitcoin borsanız ve Bitcoin cüzdanınızdan ödün vermemelisiniz çünkü yaparsanız, yatırımınızın keyfine varmadan önce mutlaka kaybedersiniz..

Bitcoin’in geleneksel varlıklar gibi olmadığını anlamalısınız. Bunun yerine, Bitcoin tamamen sizin sorumluluğunuzdadır ve Bitcoin özel anahtarlarınız kontrolünüzdedir..

Sonuç olarak: Özel anahtarlarınızı kontrol edememek, bitcoinlerinizi kaybetmekle eş anlamlıdır.

Artık Bitcoin’e yatırım yapmanın temel ön koşul yönlerini bildiğinize göre, Bitcoin yatırımları konusunda bilgili olmanız için bu özelliklerin her biri hakkında ayrıntılı olarak konuşalım..

Bitcoin’e Nereye Yatırım Yapmalı?

Günümüzde Bitcoin’e yatırım yapmak çok kolay.

Bitcoin borsalarının olmadığı günlerde, bitcoinlere yatırım yapmak zordu. O zamanlar insanlar Bitcoin’e yatırım yapmak için forumlarda ve özel gruplarda koordine oluyordu..

Ama şimdi her tür Bitcoin yatırımcısı için özel Bitcoin borsalarınız var.

İtibari nakit veya banka havalesi veya hatta kredi / banka kartlarıyla BTC’ye yatırım yapmak istemeniz farketmez, tüm bu seçenekler artık dünya genelinde sizin için mevcuttur.

Bitcoin’e yatırım yapabileceğiniz ülke bazında hizmetlerin listesi:

Bitcoin’e Yatırım Yapın (BTC) Hızlı Satın Alma Bağlantıları
CEX.io (Tüm ülkeler) [Önerilen] Şimdi dene
Coinbase (İngiltere, ABD, Avrupa, Kanada vb.) Şimdi dene
Coinmama (Tüm ülkeler) Şimdi dene
Wirex (Avrupa & İngiltere) Şimdi dene
Bitit (ABD, İngiltere, Avrupa, Avustralya, Kanada vb.) Şimdi dene
Binance.je (İngiltere & Avrupa) Şimdi dene
LocalBitcoins (Tüm ülkeler) Şimdi dene
BitBay Şimdi dene
Exmo Şimdi dene

Bu borsaların çoğu, üzerine USD, EUR veya GBP gibi itibari para birimleri yatırarak bitcoin satın almanıza izin verir. Burada bir KYC kontrolü yapmanız ve fiat para birimlerinizi fiat bağlantılı kripto cüzdanlarına aktarmanız gerekir. Daha sonra fiat ile Bitcoin takas edebilirsiniz.

 • İLGİLİ: Banka Hesabı veya Banka Havalesi ile Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Ancak, tüm ülkelerin bu listede yer almadığını anlıyorum ve büyük olasılıkla itibari para biriminizi Bitcoin ile takas etme imkanınız olmayabilir. Bu kullanıcılar için, bir kredi / banka kartı kullanarak Bitcoin’e yatırım yapmanıza izin veren hizmetlerin listesi:

Yukarıda listelenen tüm bu hizmetleri kullandım ve buldum Coinmama Bitcoin tesliminde çok hızlı ve müşteri desteği de sizin gibi yeni kullanıcılar için çok destekleyici !! Bu yüzden Coinmama’nın Bitcoin’e yatırım yapmanın en iyi yolu olduğunu düşünüyorum.

Bazılarınız kredi / banka kartlarına sahip olmayabilir ve nakit kullanarak Bitcoin’e yatırım yapmak isteyebilir. Bu tür kullanıcılar için tavsiye ederim LocalBitcoins.

LocalBitcoins, 200 ülkede 15000’den fazla şehirde yerdeki Bitcoin alıcıları ve satıcılarıyla bağlantı kurmanıza olanak tanıyan yalnızca bir P2P Bitcoin hizmetidir..

LocalBitcoins’i şimdiye kadar 3 kez kullandım ve sorunsuz oldu.

Dahası, LocalBitcoins, Bitcoin yatırımları için özel bir hizmettir ve aralarında emanet gibi davranır, bu nedenle karşı taraf riski konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

Ancak, itibar puanlarına bakarak yalnızca tanınmış BTC yatırımcılarını kontrol ettiğinizden ve onlarla etkileşim kurduğunuzdan emin olun. Ayrıca dilerseniz Yeni başlayanlar için LocalBitcoins kılavuzu !!

Dolayısıyla bunlar, Bitcoin’e kolayca yatırım yapabileceğiniz en iyi seçeneklerden bazıları..

Zamanla, Bitcoin’e yatırım yapmanız için daha güvenilir seçenekler bulduğumuz için bu bölümü güncelleyeceğiz. Ancak şimdilik, bu hizmetlerden birini seçerseniz, o zaman iyi olmalısınız !!

Not: Yabancı bir ülkeden değilseniz, bu hizmetleri kullanarak Bitcoin’e yatırım yapabilmelisiniz. Ancak yine de ülkenizde Bitcoin’e nasıl yatırım yapacağınızı anlayamıyorsanız, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve Bitcoin’e başlamanız için her şeyi yapacağız.?

Şimdi, Bitcoin’e yatırım yaptıktan sonra aklınızda olması gereken bir sonraki doğal soru, onu nasıl güvende tutacağınızdır? Ve sonraki bölümde tartışacağımız konu da bu.

Bitcoin’inizi Nerede Saklayacaksınız??

Bitcoinlerinizi güvenli bir şekilde saklamak çok önemlidir.

Bitcoin, bankanızda tuttuğunuz USD veya EUR para birimlerinden farklı olarak kendi kendine egemen bir paradır..

Ancak birçok Bitcoin yatırımcısı, Bitcoin’lerini saklama hatasına düşüyor & bu para birimlerini satın aldıkları hizmetlere sahip diğer kripto para birimleri.

Ve bunun yapılacak çok yanlış bir şey olduğunu söylemeliyim !!

Bunu yapan yatırımcılar nihayetinde ara sıra meydana gelen birçok Bitcoin borsası hacklemesinin kurbanı oluyor. 2011’den beri bu kripto borsası saldırı istatistiklerini görmeme inanmıyorsanız:

Bu dikkatsiz yatırımcılar arasında sayılmak istemiyorsanız, Bitcoin özel anahtarlarınızı veya Bitcoin’in 12 kelimelik tohumunu yanınızda tutmayı seçin. !!

Bu nasıl yapılır?

Bunu, bitcoinlerimizi ve kripto para birimlerimizi korumak için kullandığımız soğuk depolama için en iyi Bitcoin cüzdanlarından bazılarını seçerek yapabilirsiniz. İşte bizden iki öneri:

Bu cüzdanlardan herhangi birini kullanarak Bitcoin cüzdanınızın 12 kelimelik tohumunu güvence altına alabilirsiniz ve bu tohum, cüzdanınızı kaybetseniz veya cüzdanınız hasar görse bile tüm paranızı geri yükleyebilir..

Tabii ki, piyasada başka Bitcoin cüzdanları da var, ancak bir Bitcoin donanım cüzdanına sadece 100 dolar harcamanın sizin gibi uzun vadeli bir yatırımcı için sorun olmaması gerektiğine inanıyorum..

Ve özellikle bu donanım cüzdanı, bir gün milyonlarca dolar değerinde olabilecek Bitcoin yatırımınızı koruyacağı zaman.

Cepte değişiklik yapmak için kullanabileceğiniz diğer bazı yazılım Bitcoin cüzdanları aşağıdaki gibidir:

 • Mobil: Coinomi
 • Masaüstü: Exodus

Her zaman internete bağlı oldukları ve saldırıya uğrayabilecekleri için bu yazılım cüzdanlarında önemli miktarda para biriktirmemenizi tavsiye ederim..

Son olarak, beyin cüzdanlarından ve kağıt cüzdanlardan uzak durun çünkü kullanımları sıkıcıdır ve güvenlikleri kullanıcının çevrimiçi güvenlik yeterliliğine bağlıdır. Ayrıca, donanım ve yazılım cüzdanları gibi daha güvenli seçeneklere sahip olduğumuz 2019’da kağıt cüzdan veya beyin cüzdanı kullanmamıza gerek yok.

Neden Bitcoin’e Yatırım Yapmalı??

Bazılarınız Bitcoin yatırımınız konusunda hala kafanız karışıksa, sonuna kadar kalmanızı tavsiye ederim çünkü neden Bitcoin’e yatırım yapmayı seçtiğimi paylaşacağım.

Ama şimdilik, bilmeyenleriniz:

Bitcoin size geleneksel bankacılığa bir alternatif sunmak için yapıldı.

Çünkü Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto, bankaların yağmacı bankacılık yöntemlerini durdurmayacağını biliyordu ve sonunda sizin ve benim gibi ortak kitleler enflasyonist politikalarından zarar görmeye devam edecekler..

Satoshi’nin Bitcoin’i yaratmasının nedeni budur ve şimdi başarısız bankacılık sistemine karşı sıradan insanlar için bir koruma görevi görmektedir..

Bitcoin apolitiktir ve onu tek bir varlık kontrol etmez, bu da onu ortadan kaldırmayı neredeyse imkansız hale getirir. Öte yandan, Bitcoin kullanarak işlem yapmak çok ucuz çünkü birkaç sentte bir ücret karşılığında milyonlarca doları dakikalar içinde sınırların ötesine taşıyabilirsiniz..

Bitcoin’den önce bu mümkün değildi.

Son olarak, Bitcoin’in toplam arzı sınırlı ve hiçbir zaman 21 milyondan fazla bitcoin olmayacak.

Sadece 21 milyon bitcoin üretilecek, bunun 3,5 milyonu henüz çıkarılmamış ve yaklaşık 4 milyon coin zaten kaybedilmiş, yazı yazılırken 7 milyar dünya nüfusu 13 milyon bitcoin etkili bir arza sahip olacak..

Ne kadar kıt olduğunun farkında mısın?

Sadece bunu düşün !!

Sanırım artık neden Bitcoin’e yatırım yapmanız gerektiğini biliyorsunuz !!

Bitcoin (BTC) Yatırım Stratejisi 101: Bitcoin’e Ne Kadar Yatırım Yapılır?

Şimdi yatırımcıların aklında kalan bir sonraki açık soru, Bitcoin’e ne kadar yatırım yapılması gerektiğidir.?

Pekala, bu sorunun cevabına uyan tek bir çözüm yok, ancak yatırımınızın alt satırında şu olmalı:

 • Risk iştahınız ne kadar?

Bu soruyu kendinize rahatça cevaplayabiliyorsanız, o zaman iyi bir konumdasınız..

Bu soruyu cevaplamak için başka bir bakış açısı, ünlü Bitcoin evangelisti Andreas Antonopoulos tarafından verilmiştir:

Bitcoin’e koymanız gereken servetinizin yüzdesinin, konu olarak Bitcoin’i anladığınız yüzdeye eşit olması gerektiğini söylüyor..

Ve ben de bunun sahip olunması gereken mükemmel bir barometre olduğunu hissediyorum, çünkü sonuçta bir yatırıma aşırı bağlanmanızı engelleyecektir. Bu, başlamak için iyi bir yoldur.

Son olarak, birçok insan yapmaları gereken minimum Bitcoin yatırımı nedir diye soruyor.?

Her ay veya her hafta Bitcoin’e yatırım yapmak için 50 $ veya 100 $ kadar düşük bir başlangıç ​​yapabilirsiniz ve bu şekilde Bitcoin fiyatını yakalamaya çalışmayacaksınız..

Ancak kendi başına, Bitcoin ağının kendisi tarafından belirlenen minimum yatırım gereksinimi yoktur, ancak bunlar aracılığıyla Bitcoin satın alabilmek için minimum Bitcoin yatırım kriterlerine sahip Bitcoin hizmetleri olabilir..

Bitcoin’e Ne Zaman Yatırım Yapmalı?

Bitcoin’i ne olduğunu anladığınızdan emin olduğunuz her an satın alabilirsiniz !! Bitcoin satın almanızı hiçbir şey engellemiyor, özellikle de dünya genelinde 7 gün 24 saat alınıp satıldığında.

Ancak bazılarınızın bir Bitcoin yatırımına girmeden önce mükemmel bir fiyat noktası arıyor olabileceğini biliyorum. Ve dürüst olmama izin verin, kimse o giriş noktasını bilmiyor ve herkes sadece tahmin ediyor !!

Yani en iyi zaman şimdi ve Bitcoin satın almanın en iyi yolu, kademeli olarak her hafta veya her ay.

Ancak yine de, Bitcoin’e toplu miktarda para yatırmak istiyorsanız ve bir fiyat noktası arıyorsanız, Bitcoin Mayer Multiple ve Bitcoin NVT Ratio size bir fikir veya ipucu verebilir..

Hindistan’da Bitcoin’e nasıl yatırım yapılır??

Hindistan’da Bitcoin’e yatırım yapmak, özellikle RBI Hindistan’daki bankalar ve kripto para borsaları arasındaki ilişkiyi kestikten sonra biraz sıkıcı hale geldi..

Ancak Bitcoin Hindistan’da yasa dışı değildir ve bu nedenle birçok hizmet, eşler arası bir şekilde Hindistan’da Bitcoin’e yatırım yapmanıza izin verir. Bu hizmetlerden bazıları şunlardır:

Güney Afrika’da Bitcoin’e nasıl yatırım yapılır??

Güney Afrika, özellikle Bitcoin ile ilgileniyor ve Güney Afrika’da Bitcoin’e yatırım yapmanın birçok yolu var. Güney Afrika Randı (ZAR) kullanarak BTC’ye yatırım yapmanıza izin veren Bitcoin hizmetlerinden bazıları şunlardır:

Bitcoin Madenciliğine Yatırım Yapmak

Yıl 2019 ve peşin 100’ler ve 1000’ler ABD doları harcamak istemediğiniz sürece Bitcoin madenciliğine yatırım yapmanızı önermem..

Bitcoin madenciliği, 2014-2015 yıllarında bireysel yatırımcıların erişemeyeceği bir hale geldi. 2014-2015’te, bulut madenciliği sözleşmeleri bireysel yatırımcılar için çalışıyordu, ancak artık değil.

Bitcoin madenciliği, özel veri merkezleri ve madencilik çiftlikleri gerektiren çok enerji ve maliyet yoğun bir süreçtir. Bu yüzden artık Bitcoin madenciliğine yatırım yapmanın bir anlamı yok.

Bunun yerine Bitcoin satın almanızı ya da Bitcoin için çalışarak Bitcoin kazanmanızı öneririm. !!

Sonuç: Bitcoin’e nasıl başlanır?

Sanırım şu ana kadar aşağıdaki sorularınıza yanıt almışsınız:

 • Bitcoin’e nasıl para yatırılır?
 • Bitcoin’e nasıl yatırım yapılır ve para kazanılır?
 • Bitcoin nasıl yapılır? veya Bitcoin ile nasıl başlanır?

Bu yüzden şimdi sana söylemek istiyorum neden Bitcoin’e yatırım yaptım?

BTC’ye yatırım yaptım çünkü paranın hükümetlerin alanı ve kontrolü dışında var olabileceği gerçeği beni şaşkına çevirdi. Bitcoin, para anlayışımı sorgulamama yardımcı oldu.

Sonunda paranın ne olduğunu bulabilir miyim? Ve ne olmalı & olmamalı?

Sonunda beni şu sonuca götürdü:

Bitcoin, politikacıların politikleştirdiği ve bankacıların bankacılık yaptığı teşviki ortadan kaldırıyor !!

İşte bu yüzden BTC’yi kullandım ve insanları aynı şeyi yapmaya teşvik etmeye devam ediyorum !!

BTC yatırımı hakkında başka sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde çekim yapmaktan çekinmeyin. Ve bu kılavuzun yararlı olduğunu fark ederseniz, sevginizi Twitter, Telegram’da paylaşarak yayınlayın., & Facebook !!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map