Bittrex, ABD merkezli en büyük kripto para birimi borsalarından biri haline geldi.Birçok kripto para birimi tüccarı, Bittrex’i kullanıyor çünkü Birleşik Devletler’deki katı düzenleyici ortamda çalışıyor ve buna uyuyor. Bununla birlikte, Bittrex vergilerinizi yapmak ve gerekli Bittrex vergi formlarınızı oluşturmak söz konusu olduğunda, bir dizi zorluk ortaya çıkar.. 

Bu makale bu sorunları tartışıyor ve gerekli Bittrex’inizi oluşturmanın en kolay yolunu açıklıyor ve kripto para birimi vergi formları.

Kripto Para Birimleri Nasıl Vergilendirilir

IRS davranır kripto para birimleri, vergi amaçlı mülk olarak, para birimi olarak değil. Tıpkı diğer mülk türleri gibi (hisse senetleri, tahviller, gayrimenkuller) kripto para biriminizi satın aldığınızdan daha fazla veya daha azına sattığınızda, ticaretini yaptığınızda veya başka bir şekilde elden çıkardığınızda bir vergi raporlama zorunluluğuyla karşılaşırsınız.. 

Bu anlamda, kripto para birimi ticareti, vergi amaçlı hisse senedi alım satımına benzer..

Örneğin, Nisan 2018’de 1.000 $ ‘a 0.1 Bitcoin satın aldıysanız ve ardından iki ay sonra 2.000 $’ a sattıysanız, 1.000 $ sermaye kazancınız olur. Bu kazancı vergi beyannamenizde bildirirsiniz ve hangi vergi dilimine girdiğinize bağlı olarak, kazanç üzerinden belirli bir yüzde vergi ödersiniz. Oranlar, vergi diliminize bağlı olarak ve bunun yanı sıra kısa vadeli mi yoksa uzun vadeli bir kazanç mı olduğuna bağlı olarak dalgalanır. Bu tüm kripto para birimleri için geçerlidir.

Diğer taraftan, kripto para biriminizi satın aldığınızdan daha ucuza sattıysanız, şunları yapabilirsiniz: bu sermaye kaybını yaz kripto vergilerinizden tasarruf etmek için. 

Blog yazımızı okuyabilirsiniz, Kripto Para Birimi Vergilerine İlişkin Eksiksiz Kılavuz, kripto vergileri hakkında daha derin bir tartışma için.

Bittrex Vergileri – Sorunu Çözme


Bittrex, birkaç nedenden ötürü kullanıcılara hisse senedi ticareti dünyasında yaygın olarak alınan gerekli vergi raporlarını sağlayamaz..

İlk sorun, Bittrex’teki birçok işlemin kripto para biriminde kote edilmesi. İşlemleriniz sırasında yerel FIAT para biriminizdeki adil piyasa değerini hesaplamanız gerektiğinden, bu çok sorunlu hale gelir ve Bittrex, alım satımlarda orijinal maliyet esasını veya adil piyasa değeri verilerini takip etmez..

İkinci problem – ve çok daha büyük olanı – kripto para biriminin temel doğasından kaynaklanıyor. Bittrex ağının içine ve dışına kripto gönderebildiğiniz için, örneğin bir dış cüzdandan Bittrex cüzdanıma bitcoin gönderebildiğiniz için, Bittrex’in bu kriptoyu hangi maliyetle (maliyet temelinde) edindiğinizi bilmesinin hiçbir yolu yoktur. Maliyet temeli, ihtiyaç duyduğunuz temel verilerdir. kripto vergilerinizin hesaplanması.

Bu sorunu blog yazımızda çok daha derinlemesine tartıştık, Kripto Para Birimi Vergi Sorunu

Bittrex Vergileri Bittrex Destek Belgelerinden

Bittrex Size Doğru Vergi Raporları Veremez

Dolayısıyla, Bittrex, sermaye kazançlarınızı ve zararlarınızı ve bunları vergileriniz hakkında bildirmeniz için gereken her şeyi detaylandırmak için size doğru vergi raporları sunmak istese bile, aslında fiziksel olarak kripto para birimi vergi sorunu. Bu, tüm büyük kripto para birimi borsaları için geçerlidir ve kripto kullanıcıları için büyük bir sorun teşkil etmektedir..

Öyleyse Bittrex Gerekli Vergi Formlarımı Bana Veremezse, Bunları Nasıl Alırım?

Dolayısıyla, gerekli olanı doğru bir şekilde inşa etmek için kripto vergi formları, Kullandığınız tüm borsalarda alımlarınızı, satışlarınızı, alım satımlarınızı, airdrop’larınızı, çatallarınızı, madeni paralarınızı, takaslarınızı ve takaslarınızı oluşturan tüm kripto para birimi verilerinizi bir araya getirmeniz gerekir..

Bunu, borsalarınızdan tüm ticaret geçmişi dosyalarınızı dışa aktararak ve her işlem için sermaye kazanç ve kayıp işlemlerini yaparak elle yapabilirsiniz. Bittrex, ticaret geçmişi dosyanızı nasıl geri getireceğinizi çözüyor İşte. Ticaret geçmişinizi aldıktan sonra, her bir vergi olayı Form 8949’a kaydedilmeli ve net kazancınız 1040 D programınıza aktarılmalıdır. Makalemizde manuel raporlama sürecini inceleyeceğiz: vergiler üzerinden kripto para birimi nasıl rapor edilir.

Bittrex Vergileri

Cryptocurrency Vergi Yazılımı – Alternatif Bir Yaklaşım

Alternatif olarak, kripto vergi yazılımını şu şekilde kullanabilirsiniz: CryptoTrader.Tax tüm vergi raporlama sürecini otomatikleştirmek için. 

Kripto vergi yazılımını kullanırken, tüm ticaret ve işlem geçmişinizi tüm borsalarınızdan platforma aktarmanız yeterlidir. Bunu, ticaret geçmişi dosyanızı borsadan bırakarak veya hesabınızı bir API anahtarıyla bağlayarak yapabilirsiniz. Yazılım, bu verileri otomatik olarak sıralayıp temizleyecek ve bir düğmeye tıklayarak gerekli vergi formlarınızı oluşturacaktır. Aşağıdaki kısa video Bittrex içe aktarma sürecini göstermektedir.

Oluşturulan bu vergi raporlarını vergi uzmanınıza verebilir, bunları kendiniz dosyalayabilir veya en sevdiğiniz vergi dosyalama yazılımına yükleyebilirsiniz. Kripto para birimi için TurboTax veya TaxAct CryptoTrader.Tax ortaklıklarını kullanarak.

Yapabilirsin daha fazla bilgi edin CryptoTrader.Tax’ın kripto vergi raporlama sürecini nasıl otomatikleştirdiği hakkında İşte!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector