Kripto vergi alanındaki kilit kişiler ve düzenleyiciler, dün (13 Kasım 2019) Washington, DC’deki AICPA ulusal vergi konferansında çeşitli konuları açıklığa kavuşturdu. Netleştirme konuları arasında, 1031 Benzer Tür değişimi, airdrop’lar, özel tanımlama ve FBAR raporlama gereklilikleri ile ilgili vergi muamelesi yer alıyordu. Bunlar, kripto yatırımcılarının ve kripto vergi uzmanlarının daha sonra soru sorduğu alanlardı. yeni yayınlanan IRS kılavuzu 2019 yılının Ekim ayında çıktı.

Kind Exchange Pre 2018 gibi

Benzer takas uygulaması, bir vergi mükellefinin gayrimenkulden mülke yapılan işlemlerde elde ettiği sermaye kazançlarını ertelemesine izin verir. Bu vergi erteleme tekniği, gayrimenkul yatırımları dünyasında yaygın olarak kullanılmaktadır ve 2018’den önceki birçok kripto vergi uzmanı, IRS’nin gözünde mülk olarak değerlendirildikleri için kripto para birimleri için de geçerli olabileceğine inanıyordu..

2018 yılında ortaya konan Vergi Kesintileri ve İşler yasası, benzer türden takasın kripto para birimlerine uygulanma olasılığını ortadan kaldırdı ve kapsamı yalnızca “gayrimenkul” olarak daralttı. Bununla birlikte, Benzer-Tür değişim tedavisinin 2018’den önceki yıllarda ve TCJA’dan önceki yıllarda hala kullanılıp kullanılamayacağı sorusuna kapıyı açık bıraktı..

AICPA etkinliğinde, Suzanne Sinno (Genel Avukat, IRS Baş Danışman Bürosu), kripto para birimi için benzer türden takasa asla izin verilmediğini açıkladı – 2018 öncesi bile. 

15 Kasım 2019’da, AICPA etkinliğinden iki gün sonra, Christopher Wrobel (IRS Ortak Baş Danışmanı Özel Danışmanı) da benzer bir borsayı tartıştı ve benzer tür borsalara 2018’den itibaren kripto para birimi için izin verilmediğini belirtti. -2018 işlemleri gri bir alan olarak kalır ve duruma göre karar verilir. CryptoTrader’da yakın bir şekilde çalıştığımız vergi uzmanlarının büyük çoğunluğu, kripto vergi uygulamasında uzman olan vergi, muhafazakar yaklaşımın 2018 öncesi benzer bir değişim yapmaması gerektiğini söylüyor. Lütfen bu konularda kendi vergi danışmanınıza danışın..

Kullanabilirsiniz CryptoTrader.Tax sermaye kazançlarınızı ve zararlarınızı otomatik olarak hesaplamak için olmadan benzer muamele. Ayni muamele desteklenmiyor.

FBAR raporlama gerekli DEĞİL

FinCEN’den Carole House (Siber ve Gelişen Teknoloji Politikaları Uzmanı, Finansal Suçları Uygulama Ağı) 13 Kasım 2019’daki panelde FBAR’ın (FinCEN 114) döviz borsalarında tutulan kripto para birimi raporlamasının DEĞİL gereklidir. Bu, Binance gibi yabancı borsalarda önemli miktarda varlığa sahip kripto yatırımcıları için büyük bir rahatlama. Bu yatırımcıların bir FBAR dosyalamasına gerek yoktur.

Dış raporlama için FATCA’nın (IRS Form 8938) gerekli olup olmadığı hala onaylanmamıştır. En son kripto vergi haberleriyle ilgili güncellemeler için takip edin @Kiralikaskdizi Twitter’dan.


Airdrop’lar

Sonuç olarak son IRS kripto vergi rehberi Ekim ayında yayımlanan, airdrop olaylarından alınan kripto para birimlerinin vergi muamelesi daha da gündeme geldi.. 

Christopher Wrobel, airdroplarla ilgili yeni kılavuzun yalnızca bir hard fork olayından SONRA alınan yeni paraları kapsamayı amaçladığını açıkladı. Hard forktan sonra alınan madeni paralar, madeni paranın alındığı andaki adil piyasa değerinde normal gelir olarak değerlendirilecektir.. 

Bu açıklama, pazarlama amacıyla tüketicilere havadan atılan madeni paraların, sıradan gelir olarak muamele görüp görmeyecekleri konusunda hala gri alanda olduğu anlamına gelir.. 

Hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz airdrop’lar ve hard forklar burada nasıl vergilendirilir.

Belirli kimlik

İlk giren ilk çıkar, kriptonuzun satışı veya elden çıkarılmasıyla ilgili sermaye kazançlarını ve zararlarını hesaplamak için kullanılan varsayılan muhasebe yöntemidir. Bununla birlikte, Ekim 2019’da çıkan son IRS rehberi, belirli tanımlama yöntemlerinin ARE kripto varlıklarınızı özel olarak tanımlayabiliyorsanız izin verilebilir. Aşağıdakiler, Ekim 2019 rehberliği:

“A37. Belirli bir birimin bir özel anahtar, genel anahtar ve adres gibi benzersiz dijital tanımlayıcısını belgeleyerek veya Bitcoin gibi belirli bir sanal para biriminin tüm birimleri için işlem bilgilerini gösteren kayıtlarla, belirli bir sanal para birimini tanımlayabilirsiniz. tek bir hesapta, cüzdanda veya adreste tutulur. Bu bilgiler (1) her bir birimin elde edildiği tarih ve saati, (2) temelinizi ve her bir birimin satın alındığı zamandaki gerçeğe uygun piyasa değerini, (3) her birimin satıldığı, değiştirildiği tarih ve saati, veya başka bir şekilde elden çıkarılması ve (4) satıldığında, takas edildiğinde veya elden çıkarıldığında her bir birimin gerçeğe uygun piyasa değeri ve her birim için alınan para miktarı veya mülkün değeri. “

Suzanne Sinno ayrıca, kriptoları özel olarak tanımlanabilirse LIFO (son giren ilk çıkar) ve HIFO (en yüksek giren ilk çıkar) gibi belirli tanımlama yöntemlerine izin verildiğini doğruladı. Bu, kripto para birimi tüccarları için harika bir haber çünkü bu teknikler yardımcı olabilir kripto vergi borcunuzu en aza indirin genel kazançlarınızı azaltarak. 

Kripto vergi yazılımını şu şekilde kullanabilirsiniz: CryptoTrader.Tax HIFO veya LIFO hesaplamalarını otomatik olarak sermaye kazancı raporlarınıza uygulamak için. CryptoTrader.Tax şunları içerir: tam denetim izi kayıtlarınız için her bir kripto para biriminin özel tanımlamasını detaylandırır ve böylece sermaye kazancı sorumluluğunuzu en aza indirmenize yardımcı olur. 

Kripto Vergileri Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Burada kripto para birimi vergileri ve her şeyin tam olarak nasıl ele alındığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Tam 2019 Kripto Para Birimi Vergileri Kılavuzu.

Sorumluluk Reddi – Bu gönderi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve vergi veya yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Lütfen kendi kendinizle konuşun kripto vergi uzmanı, Dijital para birimlerinin vergilendirilmesine nasıl davranmanız gerektiği konusunda EBM veya vergi avukatı.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector