Blockchain endüstrisi patlama yaşıyor – blockchain ve kripto iş piyasası da öyle. Küresel blok zinciri piyasası şu anda 3 milyar doların üzerinde bir değere sahip ve yükselmesi bekleniyor. 39,7 milyar $ 2025’e kadar. 

Risk sermayesi yatırımı, merkezi olmayan finans gibi gelişmekte olan pazarlara kurumsal girişler ve blok zincir teknolojisinin birden fazla sektörde artan popülaritesi gibi faktörler, blockchain uzmanlarının yüksek talep gördüğü bir pazar ekosistemi yarattı.. 

LinkedIn tarafından yayınlanan veriler, yetenekli kişilere oldukça cazip maaşlar sunan çok çeşitli roller sunan blockchain uzmanlığının 2020’de en çok talep gören beceri olduğunu ortaya koyuyor.. 

Bununla birlikte, bir blockchain işi bulmak karmaşık bir süreç olabilir. Blok zinciri endüstrisinin hızlı hareket eden dijital doğası, İK ve istihdama yönelik geleneksel yaklaşımların, kurumsal organizasyonların ve blok zinciri girişimlerinin yeni yetenekleri devreye sokma ve yakalama yöntemlerine henüz uyum sağlamadığı anlamına geliyor.. 

Blockchain odaklı şirketler, geleneksel ajanslar aracılığıyla yetenek havuzlarına erişmek yerine, genellikle çeşitli iş piyasaları ve portalları ağı aracılığıyla blockchain uzmanları ararlar. Bu makale, bugün çevrimiçi olarak en çok kullanılan blockchain iş piyasalarını, blockchain uzmanlarının ne kadar kazandığına ve hangi blockchain becerilerinin talep edildiğine dair ayrıntılarla birlikte tartışıyor.. 

Blockchain Uzmanları Ne Kadar Kazanıyor??

Blockchain iş piyasasında sunulan ortalama maaşlar, diğer sektörler için karşılık gelen rollerde sunulan maaşlardan önemli ölçüde daha yüksektir. Örneğin, Avrupa’daki blockchain geliştirici maaşları, ortalama Avrupa geliştirici maaşı olan 26.000 € ile karşılaştırıldığında 55.000 € ile 91.000 € arasında değişmektedir..

ABD’deki blockchain uzmanları ile diğer endüstriler arasındaki gelir eşitsizliği daha da yüksek – ABD merkezli blockchain geliştiricileri arasında kazanmak Ortalama maaş 136.000 $ olan 70.000 $ ve 200.000 $. Kıyasladığımızda ortalama ABD merkezli geliştirici maaşı 103.000 ABD doları, blockchain uzmanlığının yüksek talep gördüğü açık. 

Blockchain ve Cryptocurrency İşleri için Hangi Beceriler Gereklidir??

Blok zinciri veya kripto para birimi endüstrisinde istihdamı güvence altına almak için gereken blok zinciri becerileri, belirli rollerin gereksinimlerine bağlı olarak değişir, ancak yüksek talep gören bir dizi ortak beceri vardır..

Blockchain geliştiricileri, mimarları ve mühendisleri, uygulama anlamında veri yapıları hakkında sağlam bir anlayışa sahip olmalıdır. Örneğin, blok zinciri geliştiricilerinin, üzerinde çalıştıkları belirli blok zinciri projelerinin taleplerini karşılamak için merkle ağaçları gibi veri yapıları ile ilgili olarak sürekli yenilik yapmaları gerekmektedir..

Benzer şekilde, bir blok zinciri uzmanı, blok zinciri ve blok zinciri mimarisi hakkında güçlü bir çalışma anlayışına sahip olmalıdır. Akıllı sözleşme geliştirme, merkezi olmayan finansın veya DeFi’nin hızlı yükselişi nedeniyle blok zinciri endüstrisinde yüksek talep gören bir başka kritik beceridir. Diğer yüksek talepli blok zinciri becerileri arasında web geliştirme, kriptografi, sızma testi, ürün yönetimi ve blok zincire özgü pazarlama becerileri bulunur..

En İyi Blockchain ve Kripto İş Siteleri Nelerdir??

Blok zinciri ve kripto para birimi iş piyasası, bir dizi çevrimiçi iş panosu ve platformu tarafından yönlendirilir. Aşağıdaki en iyi sitelere bir göz atıyoruz.

Kripto İşleri LIst


1. CryptoJobsList

CryptoJobsList çevrimiçi olarak en uzun süredir çalışan özel kripto ve blok zinciri iş platformlarından biridir ve Eylül 2017’de piyasaya sürülmüştür. CryptoJobsList platformu, blok zinciri ve kripto iş arayanlara şu anda piyasada mevcut olan tüm işleri sunan tek bir site sağlamaya odaklanmaktadır. işletmelere ve blockchain kuruluşlarına geniş bir blockchain yetenek havuzuna erişmenin basit ve kolay bir yolunu sunmanın yanı sıra.

CryptoJobsList, en popüler kripto iş sitelerinden biridir ve genellikle her gün birden fazla yeni pozisyon ve iş ilanı ile güncellenir. Kullanıcılar, kripto ve blok zinciri işlerini uzaktan, geliştirici, pazarlama, stajyer, tüccar, topluluk, tasarım, satış veya analist pozisyonlarına göre filtreleyebilir veya Solidity uzmanlığı gibi belirli becerilere odaklanabilir.. 

CryptoJobsList’te işleri listeleyen şirketlerden bazıları Circle, OKEX, Huobi, ShapeShift ve ByBit’dir. CryptoJobsList kullanıcı arayüzü basit ve basittir ve kullanıcıları kripto işlerine başvurmak için kaydolmaya zorlamaz – başvurular, iletişim bilgilerini, listelemeye özgü sorular, kapak mektubu ve CV alanlarını içeren basit bir web formu aracılığıyla yapılır.. 

En önemlisi, CryptoJobsList, kronolojik sırayla kripto ve blok zinciri işlerini sunar, en yeni pozisyonların ilk ortaya çıkması ve hızlı yetenek arayan işe alım kuruluşları tarafından yayınlanan özellikli işler. Bir başvuru sayısı, kullanıcılara, herhangi bir iş ilanına diğer kaç başvuranın ayrıntılarını gönderdiğini bildirerek, bir rol için rekabet düzeyini ölçmeyi kolaylaştırır.. 

Kripto İşleri

2. Kripto İşler

Kripto. İşler çok çeşitli kripto ve blok zinciri iş listeleri sunan oldukça aktif bir başka kripto para odaklı iş platformudur. CryptoJobsList’ten farklı olarak, Crypto.Jobs, iş arayanların iş başvurusunda bulunmadan önce profiller oluşturmasını ve platforma giriş yapmasını gerektirir, bu da başvuru sürecini yavaşlatabilir. Bununla birlikte, bu sistemin bir yararı, Crypto.Jobs’un, özgeçmişlerini sık sık değiştirmeyen başvuru sahiplerinin başvuru ayrıntılarını ve özgeçmişlerini kaydedebilmesidir..

CryptoJobsList gibi, Crypto.Jobs, kullanıcıların sınırsız uygulama yapmalarına ve blockchain veya kripto işlerine ücretsiz olarak göz atmalarına izin verir, ancak daha fazla sayıda başvuru sahibini taramak veya listelemelerini öne çıkarmak isteyen işletmeler veya kuruluşlara uygulanan bir liste yükseltme ücreti vardır..

Crypto.Jobs düzenli olarak güncellenir ve iş listelerinin performansıyla ilgili ayrıntılı bilgiler yayınlanır, bu da başvuru sahiplerinin bir listenin ne kadar süredir etkin olduğunu ve bir rolün coğrafi konumunu belirlemelerine olanak tanır. Crypto.Jobs platformu iş ilanları için başvuranların sayısını yayınlamaz, ancak.

Cryptocurrency İşleri

3. CryptocurrencyJobs.co

CryptocurrencyJobs.co öncelikli olarak teknik blockchain becerilerine odaklanan ve genellikle kurumsal kuruluşlar veya büyük ölçekli blockchain projeleri tarafından yayınlanan pozisyonları listeleyen bir blockchain işleri platformudur. CryptocurrencyJobs.co’da listelenen işler genellikle akıllı sözleşme mühendisleri, mimarlar, teknik liderler, UX tasarımı veya iş geliştirme, pazarlama ve satışta C seviyesi rolleri gerektirir..

CryptocurrencyJobs.co platformu, CryptoJobsList gibi oldukça aktif platformlar kadar hızlı hareket etmiyor, ancak listelenen pozisyonlar oldukça rekabetçi ve yüksek maaşlı. Kullanıcılar listeleri tasarım, mühendislik, finans, pazarlama, teknoloji dışı, operasyonlar, ürün, satış ve müşteri desteğine göre filtreleyebilir veya bir etiket sistemi aracılığıyla listeleri tanımlayabilir.

CryptoJobsList gibi, CryptocurrencyJobs.co da kullanıcıların bir hesap oluşturmadan başvurmalarına izin verir. CryptocurrencyJobs.co’da listelenen çoğu pozisyon, kullanıcıları üçüncü taraf uygulama platformları, LinkedIn aracılığıyla ilişkilendirir veya yalnızca bir uygulama e-posta adresi sağlar..

CryptocurrencyJobs.co tarafından sunulan ilginç bir özellik, iş arayanların yeni başlayanlar için mevcut pozisyonları belirlemelerine olanak tanıyan bir Başlangıç ​​portalıdır. CryptocurrencyJobs.co ayrıca blockchain ağlarına, stajlara ve kripto para biriminde ödeme yapan işlere göre ayrılmış küratörlü iş koleksiyonları yayınlar..

Kripto Kariyer

4. Crypto-Careers.com

Kripto-Kariyer CryptocurrencyJobs.co gibi, büyük ölçekli kurumsal kuruluşlar tarafından yayınlanan teknik blok zinciri iş listelerine odaklanan başka bir teknoloji odaklı blok zinciri ve kripto işleri platformudur.. 

Crypto-Careers’da yayınlanan işler, blockchain sektöründeki en rekabetçi rollerden bazılarıdır ve Facebook’un Libra Blockchain projesi ve büyük risk sermayesi firmaları tarafından yayınlanan listeleri içerir. Crypto-Careers üst düzey blockchain endüstrisi işleri sunarken, Crypto-Careers UI ana liste sayfasında sayfa başına yalnızca beş işi listeler ve bu da iş listelemelerine göz atmayı zaman alıcı hale getirebilir..

Crypto-Careers tarafından sunulan filtreleme araçları, başvuru sahiplerinin listeleri şirketlerin finansman düzeyine, şirket büyüklüğüne, aşamasına ve sektörünün yanı sıra coğrafi konuma veya uzaktan erişilebilirliğe göre sıralamasına izin vererek ana sayfa işlevselliğinin eksikliğini telafi ediyor.. 

Blocktribe

5. BlockTribe

Blocktribe CryptoJobsList veya Crypto.Jobs gibi büyük kripto para birimi ve blok zinciri iş siteleri kadar çok iş listelemiyor, ancak yayınladığı listeler son derece profesyonel ve rekabet gücü yüksek. Crypto.Jobs gibi, BlockTribe de başvuru sahiplerinin özgeçmişlerini ve iletişim bilgilerini kaydeden bir oturum açma ve hesap sistemi kullanır.. 

BlockTribe tarafından sunulan büyük bir avantaj, yetenek arayan blockchain işletmelerine sağladığı başvuru sahibi arama işlevidir. Başvuru sahipleri BlockTribe’a kaydolduklarında, özgeçmişleri ve ayrıntıları, işe alım yapan kuruluşlar tarafından aranabilen bir veritabanına eklenir ve işe alma sürecini kolaylaştırır..

BlockTribe, öncelikle Coinbase, IOHK, Circle ve ConsenSys gibi büyük blok zinciri şirketleri tarafından kullanılır ve bu da onu çevrimiçi olarak en rekabetçi blockchain iş sitelerinden biri yapar. BlockTribe’da listelenen işlerin yüksek kalitesine rağmen, BlockTribe platformu nispeten yavaş hareket eder ve genellikle günde sadece 2-4 yeni liste yayınlar.. 

Blockchain işlerini aramak için BlockTribe kullanan adaylar, belirli kategoriler, anahtar kelimeler, konumlar veya iş türleri için iş uyarıları ayarlayabilir veya işleri ülkeye göre rafine edebilir.. 

Blockew

6. Blockew

Blockew Blockchain ve kripto para birimi iş siteleri dizisine nispeten yeni bir eklemedir ve bir dizi kullanıcı arayüzü sorununa sahip olsa da, yukarıda listelenen kripto iş sitelerine güçlü bir yedekleme işlevi görür.. 

Blockew, BlockTribe’a benzer şekilde, ara sıra uzaktan iş listeleri ile tam zamanlı şirket içi rollere odaklanır. Blockew’de listeleyen işletmeler ve kuruluşlar arasında Binance ve Kraken gibi borsaların yanı sıra ConsenSys, AVA Labs ve Gemini bulunmaktadır..

Blockew’de listelenen pozisyonlar öncelikle ön uç mühendisi, blockchain geliştiricisi, stratejik operasyonlar ortağı, bölge müdürü ve pazarlama müdürü pozisyonları gibi uzun vadeli rollerdir. Blockew, listelenen pozisyonlar hakkında kapsamlı ayrıntılar sağlar, ancak bir rolün ilk ne zaman listelendiğini ve listenin hala aktif mi yoksa işe mi alındığını tam olarak belirlemek çok zor olabilir.. 

BlockTribe gibi, Blockew, başvuru sahiplerinin özgeçmişlerini bir işe alım görevlisi arama işlevine sunulması için yüklemelerine izin verir. Bu, BlockTribe’ı CryptoJobsList gibi bu makalede listelenen büyük blockchain iş platformlarından herhangi biriyle birlikte kullanılabilecek pasif bir iş listeleme sitesi arayan iş arayanlar için harika bir seçenek haline getirir.. 

Angellist kripto işleri

7. Melek Listesi

Melek Listesi bir blok zinciri veya kripto adanmış işler platformu değildir, ancak genellikle başka bir yerde kullanılamayan blok zinciri başlangıç ​​işlerini listeler. AngelList, başlangıç ​​ekosistemine odaklanan ABD merkezli bir web sitesidir ve kullanıcıların hemen hemen her sektördeki girişimlere yatırım yapmasına veya onlarla birlikte çalışmasına olanak tanır.. 

Blockchain yeteneği arayan girişimciler, maaş olarak teklif vermek yerine, benzersiz bir ücret sunan blockchain uzmanı pozisyonlarının reklamını yapmak için genellikle AngelList’i kullanır; AngelList’teki pozisyonları listeleyen blok zinciri girişimlerinin birçoğu, işletmelerinde fiat para birimi veya her ikisinin bir kombinasyonu yerine öz sermaye payı sunar..

AngelList, iş arayanların iş aramalarını sektöre, anahtar kelimeye ve konuma göre hassaslaştırmasına olanak tanır. Büyük blockchain işletmeleri veya şirketleri AngelList’te blockchain pozisyonlarını listelemese de, halihazırda etkileyici tohum finansmanı elde etmiş olan girişimlerde önemli sermaye payı sunan blockchain geliştirici pozisyonları veya danışmanlık rolleri gibi diğer kripto para birimi ile ilgili roller bulmak mümkündür.. 

Upwork blockchain işleri

8. Çalışmak

UpWork bugün çevrimiçi olarak en büyük serbest meslek piyasasıdır ve özellikle herhangi bir sektöre odaklanmasa da, günlük olarak güncellenen çok sayıda blok zinciri ve kripto para birimi işlerini listeler..

Bu makalede listelenen diğer kripto ve blok zinciri iş sitelerinin aksine, UpWork geleneksel bir iş kurulu değildir – UpWork aracılığıyla gerçekleştirilen işler, tamamen UpWork ekosistemi içinde uygulanır, izlenir, yürütülür ve ödenir. UpWork sistemi, tam zamanlı roller arayan blockchain profesyonelleri için uygun değildir, ancak blockchain serbest çalışanlarına kısa vadeli geçici blockchain projeleri üzerinde çalışma fırsatı sunar..

UpWork’ün önemli bir dezavantajı, platformun serbest çalışanlardan aldığı ve bazı durumlarda iş ücretinin yüzde 20’sine kadar ulaşabilen ücretlerdir. Dolandırıcılık UpWork platformunda devam eden bir sorun olduğundan, güvenilir işverenleri veya bağlantıları UpWork aracılığıyla belirlemek de zor olabilir.. 

UpWork, blok zinciri endüstrisinde bir portföy veya deneyim oluşturmaya odaklanan serbest çalışanlar için kısa vadeli blok zinciri serbest projeleri için en iyi şekilde kullanılır.. 

Temel Çıkarımlar

Blok zinciri ve kripto para birimi iş piyasası, herhangi bir geleneksel iş piyasasına benzemez. Bir blockchain işi arayışındaysanız, CryptoJobsList gibi platformlar her gün yeni iş listeleri için en iyi kaynaktır..

Blok zinciri ve kripto para piyasasındaki birçok işin kripto para birimi aracılığıyla ödeme sunduğunu unutmamak önemlidir. Kripto yoluyla ödeme almak, ödeme almak için gereken süreyi önemli ölçüde azaltabilir, ancak kripto vergi yükümlülükleri akılda.

CryptoTrader.Tax

Cryptocurrency Vergi Yazılımı

Bir kripto para birimi değişimi yoluyla kazandığınız kripto para birimini elden çıkarırsanız, vergiye tamamen uyumlu olduğunuzdan emin olmak ve vergi yükümlülüğünüzü en aza indirgemek için yaptığınız çeşitli alım satımları takip etmeniz önemlidir. CryptoTrader.Tax gibi kripto para birimi vergi yazılımı, kripto vergi veri toplama sürecini otomatikleştirerek, vergi stratejinizin bir parçası olarak kullanabileceğiniz basit raporlar oluşturur.. 

Hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz CryptoTrader.Tax nasıl çalışır burada.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector