Bitcoin madenciliği, bitcoin defterine işlem ekleme sürecini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Blok zinciri işlemlerini güvence altına alma ve doğrulama önemli işlevine hizmet eder ve stratejik olarak yaklaşılırsa potansiyel olarak kazançlı olabilir. Mevcut en iyi bitcoin madenciliği yazılımını ve bunları kullanmanın en iyi yollarını bu makalede ele alıyoruz..

Bitcoin Madenciliği nedir?

Bitcoin madenciliği, genellikle Bitcoin işlemlerinin bloklarını doğrulamak için özel bilgisayar yazılımı ve donanımı kullanma sürecini ifade eder. Madenciler, ‘bitcoin madenciliği’ için finansal olarak (ödül olarak bitcoin ile) telafi edilir ve ağda başka kaç madenci olduğuna bağlı olarak ödüllendirilmesi daha kolay veya daha zordur..

Bitcoin, ağın korunmasında ve doğrulanmasında birçok farklı kuruluşun yer aldığı merkezi olmayan bir defter olduğundan, ağın tehlikeye atılmadığından emin olmak için tüm doğrulayıcıların doğru kalması önemlidir. Bitcoin için bu, bir işin kanıtı yöntem veya bir sonraki işlem bloğunun meşru olduğunu kanıtlayan karmaşık bir denklemi çözmek için elektrik ve hesaplama gücü ayırmak zorunda kalındığında. 

Donanım Madenciliği ve Bulut Madenciliği

Başlangıçta, Bitcoin madenciliği yalnızca kendi bilgisayarınızı madencilik yazılımı ile kurarsanız mümkündü. Bu tür “Donanım Madenciliği” zor ve pahalıydı. Yalnızca madencilik için oluşturulmuş, uygulamaya özel entegre devreler veya ASIC’ler olarak bilinen özel bilgisayarlar, günümüzde bitcoin madenciliği için standarttır..

Makalemizde bu makineler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: 2020’deki En İyi Bitcoin Madencilik Donanımı 

Yukarıda belirtilen ASIC’ler gibi bitcoin madenciliğine özgü donanım satın almak yerine, birçok madenci, bir kripto para birimi madencilik şirketinden fiziksel bir madencilik bilgisayarı kiralayarak Bitcoin madenciliği yapmayı seçti. Bu sürece “Bulut Madenciliği” adı verilir. Madencilik süreci aynı olsa da, bulut madenciliği, yatırımcıların ve meraklıların, genellikle kendi madencilik faaliyetlerini başlatmak için gereken uzmanlığa veya ön sermayeye sahip olmak zorunda kalmadan Bitcoin madenciliğine dahil olmalarını sağlar..

Bitcoin madenciliğinden veya başka herhangi bir kripto para biriminden elde ettiğiniz gelirin vergilendirilebilir bir gelir biçimi olduğunu anlamak önemlidir. Senin olman önemli Bitcoin madenciliği geliri bildirme vergilerinizde. 


Kripto para birimi vergilerinin nasıl çalıştığına dair eksiksiz bir genel bakış için bu kılavuzu inceleyin: Kripto Vergi Rehberi 2020.

Bitcoin madenciliği yazılımı

Hangi Madencilik Türünü Seçmelisiniz?

Madenciliği nasıl planlayacağınıza karar vermeniz gereken birçok faktör var. Madencilikten önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden bazıları şunlardır:

• yerel elektrik maliyetleri

• donanım, kurulum ve bakım maliyetleri

• blockchain madenciliği zorluğu

• karlılık geri dönüş süresi

• güç verimliliği oranı

Özel madencilik donanımını satın almak, kurmak ve çalıştırmak pahalı olduğundan ve eski modelleri modası geçmiş hale getiren yeni ASIC modelleri düzenli olarak piyasaya sürüldüğünden, herhangi bir aceleci karar vermeden önce bu faktörlerin yanı sıra kısa ve uzun vadeli madencilik hedeflerinizi de göz önünde bulundurmanız önemlidir. . Endüstrinin devam eden büyümesiyle, minimum veya derinlemesine bilgi ile kullanılabilecek birçok seçenek var..

En iyi bitcoin bulut madenciliği seçenekleri

En İyi Bulut Madenciliği Seçenekleri

Bitcoin veya kripto para madenciliğiyle ilgilenmekle ilgileniyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bulut madenciliği, alana dahil olurken teknik yönleri anlamaya başlayabileceğiniz harika bir seçenektir.. 

Bulut madenciliği kullanarak, başka bir şirketin bilgisayar madenciliği donanımını kiralayabilir ve sizin için otomatik olarak madencilik yapacak ve ödüller kazanacak, kullanımı kolay bir platforma erişebilirsiniz.. 

Yine de dikkatli olun, tıpkı birçok kripto para borsasında olduğu gibi, meşru olduğundan emin olmak için kullandığınız platformda kendi durum tespiti yapmanız gerekir. Uzayda yeni gelenlerden ve şüphelenmeyen yatırımcılardan yararlanmaya çalışan çok sayıda dolandırıcı var. Aşağıda, şu anda mevcut olan en iyi bulut madenciliği seçeneklerinden bazılarını özetliyoruz.

Nice Hash Bitcoin Madencilik Yazılımı

Güzel Hash

Güzel Hash dünyanın her yerinden kullanıcıların bilgi işlem güçlerini ilgilenen kullanıcılara satmasına, satın almasına ve kiralamasına olanak tanıyan, önde gelen çevrimiçi uzaktan madencilik platformudur. 

Nice Hash, hashing gücü komisyoncusudur, yani hashing gücünün ticaretini kolaylaştıran bir platformdur. bireyler arasında. Nice Hash, kullanıcıların neredeyse anında madenciliğe başlamasına izin veren kullanımı kolay bir kurulumun yanı sıra, başlangıç ​​maliyetlerinize göre Bitcoin madenciliğini ne kadar yapacağınızı tahmin etmek için bir karlılık hesaplayıcısına sahiptir.. 

Nice Hash’in kendi kripto para borsası da vardır, yani madencilikten aldığınız Bitcoin ödüllerinin bir kısmını veya tamamını platformları değiştirmek zorunda kalmadan anında satabilirsiniz. Nice Hash, rekabetçi fiyatlar sunar ve kendisini uzayda taklit etmek için bir platform olarak kurmuştur..

Minergate bitcoin madenciliği yazılımı

MinerGate

MinerGate Nice Hash’e harika bir alternatif, özellikle güvenlik ve ademi merkeziyetten endişe duyan kullanıcılar için.

MinerGate kullanmanın en büyük faydalarından biri, kullanıcıların ödüllerini MinerGate platformunda saklamalarına gerek olmamasıdır; bunun yerine, minimum ödeme seviyesine ulaştığınızda ödüller doğrudan seçtiğiniz sıcak veya soğuk cüzdana ödenir. Bu, madencilik ödüllerinizi bir hack, dolandırıcılık veya şirket içinde kontrolünüz olmayan başka bir soruna kaptırma korkusunu ortadan kaldırır, çünkü cüzdanınızın özel anahtarlarını kontrol eden sizsinizdir.. 

MinerGate, Nice Hash kadar yaygın olmasa da, rekabetçi ücretler, kullanımı kolay bir platform ve merkezi olmayan özellikler ekleyerek harika bir alternatiftir..

honeyminer bitcoin madenciliği yazılımı

HoneyMiner

HoneyMiner fazla bilgi işlem gücünüzü hash gücüne yönlendirmenize ve bilgisayarınızı fiili bir madencilik teçhizatına dönüştürmenize olanak tanıyan ilginç bir bulut madenciliği konseptidir.. 

Bilgisayarınız kendi başına çok fazla hash gücü üretme yeteneğine sahip olmasa da, bir madencilik havuzunda bir araya getirildiğinde, yine de tutarlı bir şekilde harcanabilir gelir elde edebilirsiniz. HoneyMiner uygulaması hem Windows hem de Mac bilgisayarlarda mevcuttur ve anında Satoshi kazanmaya başlamak için indirilebilir.

Bitcoin Madencilik Yazılımı nedir?

Madencilik yoluyla potansiyel karlılığınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, kendi kripto para birimi madenciliği donanım ve yazılımınıza sahip olmanız ve onu çalıştırmanız gerekecektir. Madencilik donanımı, kripto para birimi doğrulama sürecinin son derece önemli bir yönü olsa da, doğru madencilik yazılımını kullanmak Bitcoin madenciliği karlılığı için eşit derecede önemli ve çok önemli olabilir.. 

Sahip olduktan sonra madencilik donanımı bir Bitcoin cüzdanı ve adresi oluşturduğunuzda, kripto para birimi madenciliği sürecini yönetmenize yardımcı olacak doğru Bitcoin madenciliği yazılımını seçmelisiniz. 

Neyse ki Bitcoin madencileri için, bu alanda madencilik operasyonunuzun gelişmesine ve en yüksek çıktısını üretmesine izin veren çok çeşitli ücretsiz seçenekler var..

En İyi Bitcoin Madencilik Yazılımı nedir?

CGMiner

CGMiner en iyi Bitcoin madenciliği yazılım platformlarından biri olarak kabul edilmektedir. kullanım kolaylığı ve çok sayıda özellik. 

CGMiner, Windows, Mac ve Linux dahil tüm bilgisayarlarda çalışır ve platformun kodunun iç işleyişini doğrulamak isteyen herkes için açık kaynaklıdır. CGMiner, çok sayıda farklı madencilik donanımı türünü destekler GPU’lar ve FPGA’lar gibi ASIC’lerin yanı sıra, kullanıcıların karma güçlerini herhangi bir gecikme olmadan anında ölçeklendirmelerine de olanak tanır. Bu, madencilik faaliyetlerinizi yazılımınızdan kaynaklanan herhangi bir engel veya dezavantaj olmadan büyütebileceğiniz anlamına gelir..

MultiMiner

Bu, Bitcoin donanım madenciliğine ilk adımınızsa, mevcut en kolay ve en sezgisel madencilik yazılım platformlarından biri olduğu için MultiMiner’ı madencilik yazılımınız olarak düşünebilirsiniz.. 

Çoğu madencilik programı, bir belirli bir düzeyde kodlama, ancak MultiMiner, kullanıcıları için kafa karıştırıcı tüm teknik hususları ortadan kaldırır. 

CGMiner gibi, Multiminer da Windows, Mac ve Linux’ta mevcuttur ve ayrıca bir ASIC veya FPGA madencisi ile madencilik yapmanıza izin verir. Kullanım kolaylığı ve aşağıdaki gibi özelliklerin ötesinde Madencilik teçhizatlarınızın uzaktan izlenmesi, MultiMiner ayrıca kullanıcılarına farklı kripto para birimlerini zahmetsiz bir şekilde madencilik yapma olanağı sağlar. Bu özellikler, madencilik için en karlı ağlardan yararlanmanızı sağlar.

BFGMiner

Muhtemelen CGMiner’ın arkasındaki en popüler ikinci madencilik yazılımı, BFGMiner madencilik yazılımlarını özelleştirmek isteyen daha gelişmiş madenciler için mükemmeldir. 

MultiMiner gibi, BFGMiner ile madencilik teçhizatınızı uzaktan izleyebilir ve aşırı ısınmadığından emin olmak için donanımınızın sıcaklığını bile izleyebilirsiniz. BFGMiner tarafından sunulan bir diğer özellik, aynı anda farklı karma algoritmalarla birden fazla madeni para kazma, kullanıcılara düzenli olarak madencilik yapma, hedge etme veya farklı kripto para birimleri madenciliği yaparak ek riskler alma fırsatı verir.

Bitcoin Madencilik Karı

2020’de Bitcoin Madenciliği Hala Karlı mı??

En son Bitcoin yarılanması 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşirken, Bitcoin madenciliği ödülü blok başına 12,5’ten 6,25 BTC’ye tekrar yarı yarıya düştü.. 

En fazla hash gücünü üretmek için rekabet eden daha fazla kuruluşla birlikte, 2020’de Bitcoin madenciliği yapmak hala karlı mı?? 

Madencilik karlılığı için dikkate alınması gereken, madencilik zorluğu (ne kadar hash gücü ile rekabet ediyorsunuz), kripto para birimi fiyatı, elektrik fiyatı, donanım fiyatı, hash gücü çıktıları gibi birçok faktör vardır., ve daha fazlası. 

ASIC madencileri sürekli olarak yenilendikleri için, şu anda piyasada bulunan en güçlü ASIC madencilerinin 6-12 + ay içinde modası geçmiş olma ihtimali de var..

Tüm bu faktörler göz önüne alındığında, madenciliği yapan işletmeye ve madencilik girdilerine bağlı olarak farklılık gösterdiğinden, Bitcoin madenciliğinin hala karlı olup olmadığını söylemek genellikle zordur.. 

Bitcoin ve diğer kripto para madenciliği son derece karlı olmak hala mümkün mü? Evet. Madencilik faaliyetleri ve diğer çeşitli faktörlerden bağımsız olarak her bir kişi için karlı olacak mı? Şart değil. 

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederse, tüm madencilerin karlılığı sürdürmesi çok daha kolay olacaktır; Bununla birlikte, fiyat düşerse veya durgunlaşırsa, yarılanmanın madencilik ödüllerinin azalmasıyla birlikte, birçok madencinin kârdan daha yüksek maliyetleri olabilir..

Bitcoin Madenciliğinde Yasal Kısıtlamalar Var mı?

Şu anda, Bitcoin madenciliği için yasal kısıtlamalar yoktur, ancak yasal çıkarımlar vardır. Dikkate almanız gereken bir faktör, bitcoin madenciliği ile oluşturduğunuz vergi sonuçlarıdır..

Nasıl kolayca rapor edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bitcoin madenciliği vergileriniz için burada ödüller.

Sonuç

Genel olarak, kullanıcıları için birçok Bitcoin madenciliği seçeneği vardır. karlı olma potansiyeline sahip tüm beceri ve bilgi seviyeleri. 

Bulut madenciliği veya uygun Bitcoin madenciliği yazılımını kullanarak, Bitcoin madenciliğine başlamak ve blok zinciri işlemlerini doğrulamaya yardımcı olmak her zamankinden daha kolay..

Madencilik operasyonunuza başlamadan önce dikkate alınması gereken birçok kısa ve uzun vadeli faktör vardır, ancak en çok olduğunuz seviyede madenciliğe başlamanıza izin veren kendi artıları ve eksileri olan birçok farklı seçenek vardır. ile rahat. Bitcoin madenciliği son derece teknik bir süreç olsa da, basit bir platformda madenciliğe başlayabilir ve teknik olarak daha bilgili hale geldikçe yükseltmeye devam edebilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector