Bugün, profesyonel kripto para birimi vergi hazırlama hizmetleri için piyasa talebi, arzdan o kadar ağır basıyor ki, kripto para birimi desteği sunan vergi firmaları şaşırtıcı bir oranda oldukça karlı müşteriler alıyorlar..

Bitcoin gibi kripto para birimleri, son birkaç yılda ilgi odağı haline geldi. Heyecan verici teknoloji, on milyonlarca sıradan insanı bu yeni yatırım sınıfına çekti ve yavaşlama belirtisi yok. Bu sektörün büyümesiyle birlikte gelen en büyük sorunlardan biri vergi uyumluluğudur.. 

Kripto yatırımcılarının büyük çoğunluğu, hisse senetlerine yatırım yapmaya çok benzeyen bitcoin gibi kripto para birimlerine alım, satım, alım satım ve yatırımla ilgili vergi uygulamalarının farkında olmadan ortaya çıkıyor. Bu, hem vergi uzmanlarından hem de yazılım araçlarından kripto para birimi vergi hazırlama yardımı için muazzam bir talep yarattı. Bunun üzerinde, yeni kripto para birimi kılavuzu ve uyarı mektupları IRS tarafından gönderilen yüz binlerce ABD kripto yatırımcısını profesyonel yardım almaya yönlendiriyor. Bu, vergi hazırlama işleri için büyük bir fırsat yaratır. Bu fırsatı analiz edip neden aşağıda kripto para birimi desteği eklemeyi düşünmeniz gerektiğini tartışacağız..

Kripto Para Birimi Vergileri 101

Kripto para birimleri, IRS’nin gözünde mülk olarak ele alınır. Diğer mülk türleri gibi – hisse senetleri, tahviller, gayrimenkul – sermaye kazançları ve kayıpları kuralları geçerlidir ve kripto varlıklara yatırım yapmaktan elde edilen gelir vergiye tabi gelir olarak kabul edilir..

Bu anlamda, kripto para birimlerine yatırım yapmak, vergi raporlama açısından hisse senetlerine yatırım yapmaya çok benziyor..

Örneğin, Haziran 2019’da 7.000 dolara 1 Bitcoin satın aldıysanız ve ardından iki ay sonra 8.000 dolara sattıysanız, 1.000 dolarlık bir sermaye kazancınız olur. Bu kazancı vergi beyannamenizde bildirirsiniz (özellikle Form 8949’da) ve hangi vergi dilimine girdiğinize bağlı olarak, kazanç üzerinden belirli bir vergi yüzdesi ödersiniz. Oranlar, vergi diliminize bağlı olarak ve bunun yanı sıra kısa vadeli mi yoksa uzun vadeli bir kazanç mı olduğuna bağlı olarak dalgalanır. İşler bu şekilde yüksek seviyede işliyor.

Bir vergi uzmanıysanız, kripto para birimlerinin belirli vergi etkileri hakkında tam e-Kitabımızla (indirmesi ücretsiz) çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Muhasebeciler için Cryptocurrency Vergi Hazırlığı & Vergi Uzmanları.

Kripto para birimi vergi hazırlığı

Vergi hazırlama işletmeleri neden kripto para birimini desteklemek için akın ediyor??

Vergi hazırlama işletmeleri, sundukları bir hizmet olarak kripto para birimi vergi raporlamasını eklemek için neden hızlı bir şekilde sıraya giriyor? Cevap elbette paradır.

Şu anda, vergi uzmanları için son derece karlı kripto para birimi müşterileri edinme ve işlerinin değerini geleneksel müşterileri hedefleyerek mümkün olandan çok daha hızlı büyütmeleri için harika bir fırsat var..

Bu neden?

Basitçe ifade etmek gerekirse, kripto para birimi vergilerini bildirmek için profesyonel yardıma ihtiyaç duyan insanların sayısı, onlara yardım edebilecek vergi uzmanlarının ve vergi hazırlama firmalarının sayısından büyük ölçüde ağır basmaktadır. Talep, arzdan büyük ölçüde ağır bastığı için, kripto para birimi desteği sunan vergi firmaları, müşterileri inanılmaz bir oranda topluyor..

Kurucu ortağı Sharon Yip Accointax LLC, sadece kripto para birimi müşterilerine hizmet vererek bütün bir iş kuran bir vergi uzmanının harika bir örneğidir.

Sharon Yip Sharon Yip, EBM, MST, MBA

“Vergi uygulamamı, 20 yıllık kamu muhasebesi ve şirketlerden sonra, 2018’in başlarında, yalnızca kripto vergi müşterilerine hizmet vermeye odaklanarak oluşturdum. Bu yıl gelirimizi son iki yıla göre en az 10 kat artırmayı umuyoruz. Kripto vergi hazırlığı için çok büyük bir talep var ve bu tür bir hizmet için profesyonel ücret, karmaşıklığı ve zaman gereksinimleri nedeniyle genellikle geleneksel bir vergi beyannamesinden çok daha yüksek. Kripto alanında daha fazla vergi mükellefine yardım etme ve vergi uygulamalarımızı bir sonraki seviyeye taşıma fırsatından heyecan duyuyoruz. “

IRS, kripto para birimi vergi uygulaması alanında adımlar atıyor

Bitcoin gibi kripto para birimleri birkaç yıldır ortalıkta. Profesyonel vergi hizmetlerine yönelik talebin tavan yaptığını görmemizin nedeni, devlet kurumlarının sektörün uyumsuzluklarını fark etmesidir.. 

IRS, 2019 sonbaharında, kazançlarını ve zararlarını önceki yıl vergi beyannamelerinde doğru bir şekilde bildiren veya bildirmeyen kripto para sahiplerine 10.000’den fazla uyarı ve eylem mektubu gönderdi. Bu mektuplar büyük miktarda medyanın ilgisini çekti ve işlerini insanları korkutmak için yaptılar. Hakkında daha fazlasını okuyabilirsiniz IRS harfleri burada.

Bu mektuplara ek olarak, IRS daha da yayınladı sanal para birimleri hakkında vergi rehberi 5 yıldır ilk defa. Bu rehber 40+ soru şeklinde geldi Sanal para birimleri hakkında SSS hem de yeni Gelir Kararı.

Son olarak, en büyük değişiklik – IRS, yeni kripto para birimi sorusu en tepesine 1040 Program 1. Soru şu şekildedir:

“2019 boyunca herhangi bir zamanda, herhangi bir sanal para biriminde herhangi bir finansal çıkar aldınız, sattınız, gönderdiniz mi, takas ettiniz mi veya başka bir şekilde finansal çıkar elde ettiniz mi?”

1040'da Kripto Para Birimi Sorusu

Yalan beyanda bulunma cezası altında, her ABD vergi mükellefi (yaklaşık 150 milyon) artık Bitcoin gibi sanal para birimleriyle işlem yapıp yapmadıklarını beyan etmek zorunda kalacak. Bu yeni soru, “saklanan” vergi mükelleflerini resmi olarak kripto işlemlerini beyan etmeye zorluyor. Önceki yıllarda kriptoyu bildirmemişlerse, ki çoğu böyle yapmamışsa, bu önceki yılların vergi beyannamelerini değiştirmeleri gerekecektir. Bunların hepsi, kripto para birimi yatırımcılarının ve tüccarlarının profesyonel yardım aradıkları şeylerdir..

Bu nedenlerden dolayı, kripto para birimi vergi hazırlama hizmetlerine olan talebin aniden arttığını görüyoruz..

Vergi hazırlama işiniz nasıl başlayabilir?

Kripto para birimi müşterilerine hizmet vermeye başlamanın ilk adımı, kendinizi her şeyin nasıl çalıştığı konusunda eğitmektir. Başlamak için eksiksiz bir e-Kitap hazırladık: Muhasebeciler için Cryptocurrency Vergi Hazırlığı & Vergi Uzmanları.

Bu ücretsiz e-Kitap, sizin ve vergi uygulamanızın bilmesi gereken her şey için bir temel sağlar. Kripto para biriminin temellerinden, müşterileriniz için gerekli vergi raporlarını hazırlamaya kadar bu kılavuz, işin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. kripto para birimi vergilendirmesi.

Ek olarak, yararlı okuma, IRS’nin sanal para birimlerine koyduğu tüm içeriği içerir:

– IRS Cryptocurrency Bildirimi 2014-21

– Rev. Karar 2019-24

– Ekim 2019 IRS Sanal Para Birimi Hakkında SSS

Endişelenmeyin – bu teknolojilerde veya kripto para birimlerinin her bir bileşeninde uzman olmanıza gerek yok. Temel hususların farkında olduğunuz sürece, vergi sonuçlarını anlayabilecek ve müşterilerin vergi beyannamelerini rapor etmelerine yardımcı olma konusunda hiçbir sorun yaşamayacaksınız..

Kripto vergi yazılımı

Cryptocurrency Vergi Yazılımı

Cryptocurrency vergi yazılımı gibi CryptoTrader.Tax Kripto para birimi yatırımcılarına ve vergi uzmanlarına kripto para birimi vergi raporlama sürecini otomatikleştirmenin bir yolunu sağladığı için son birkaç yılda popüler hale geldi.

Vergi uzmanları, maliyet bazını manuel olarak takip etmek ve sermaye kazanç ve kayıp hesaplamalarını elle yapmak yerine CryptoTrader’ı kullanabilir. Tax Professional Süit tüm kripto para birimi istemcilerini tek bir kontrol panelinden yönetmek için. 

Müşterileriniz tüm kripto para birimi işlemlerini otomatik olarak CryptoTrader.Tax’a aktarabilirler. Yazılım, tüm sayı hesaplamalarını halledecek ve gerekli kripto para birimi vergi formları IRS Form 8949 gibi tek tuşla. Daha sonra bu formları vergi uzmanı kontrol panelinizden indirebilir ve uygun şekilde dosyalayabilir veya ProConnect, Drake, ATX, UltraTax ve daha fazlası gibi tercih ettiğiniz vergi dosyalama yazılımına ekleyebilirsiniz..

CryptoTrader.Tax Tax Professional Suite’in işletmenizin kripto müşterilerine hizmet vermeye başlamasına nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin tam burada.

Vergi şirketinizi pazarlayın

Giriş ve çıkışlara aşina olduğunuzda kripto para birimi vergileri, Vergi şirketinizi kripto müşterilerini ve getirilerini idare edebilecek bir şirket olarak pazarlamaya başlayabilirsiniz. Başlamanın harika bir yolu, firmanızı crypto tax pro dizinleri çevrimiçi var olan. Sadece web sitesi sahiplerine ulaşın ve listelenmeyi isteyin. Firmanız popüler CryptoTrader.Tax dizini profesyonel yardım arayan binlerce kişiden hangi alanların talep ettiği. Sadece ulaşmak ekibimize.

Sonuç olarak

Kripto para birimi vergi uyumu için artan IRS uygulaması, vergi firmalarının yeni müşteriler edinmesi için harika bir fırsat yaratıyor. Henüz yapmadıysanız, firmanız bu yeni ortaya çıkan alanı ele almaya başlamak için bir plan hazırlamalıdır. Kripto para birimi endüstrisi hala emekleme aşamasında ve pazarın önümüzdeki yıllarda katlanarak büyümeye devam edeceğini göreceğiz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me