LSAT Testi: İçerik ve Yapı

LSAT Testi: İçerik ve Yapı

LSAT, çoğu hukuk fakültesi için kabul sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Başka bir deyişle, test puanı, bir hukuk fakültesine başvurmak isteyen herhangi bir birey için önemli bir bileşendir. Test çoktan seçmeli, kağıt ve kalemdir ve LSAC (Hukuk Fakültesi Kabul Konseyi) aracılığıyla geliştirilir ve yönetilir. Hukuk fakülteleri, LSAT test puanına ek olarak, başvurunuz için diğer bazı bileşenleri de dikkate alır. Müstakbel okulunuz, not ortalamanızı, tavsiye mektuplarınızı, kişisel beyanınızı ve Kimlik Bilgileri Birleştirme Hizmeti başvurunuzu göndermenizi isteyebilir. Artan sayıda hukuk okulunun şu anda GRE’yi yerine kabul için bir gereklilik olarak gördüğünü belirtmek önemlidir. Hukuk Fakültesi Kabul Testi (LSAT). Temel gerçekleri belirledikten sonra, LSAT sınavının ayrıntılarına bakalım..

LSAT nedir?

LSAT veya Hukuk Fakültesi Kabul Testi, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer bazı ülkelerde hukuk fakültesine kabulün önemli bir yönüdür. Sınav, hukuk fakültesinde başarı için gerekli olan temel becerileri değerlendirmek için tasarlanmıştır. Bu beceriler okuduğunu anlama, mantıksal akıl yürütme ve analitik akıl yürütmeyi içerir. ABA onaylı tüm okullar ve Kanada genel hukuk okulları tarafından kabul standardı olarak kabul edilen bu testin belirtilmesi önemlidir. Kabul amaçları için LSAT yerine başka sınav puanlarını kabul eden bazı hukuk okulları da vardır. Ancak diledikleri okullara kabul edilme imkanını artırmak isteyen adayların bu sınava girmeleri tavsiye edilir. Kuşkusuz öğrencilerin hukuk fakültesine hazırlık durumlarını değerlendirmelerini sağlayan sınavdır..

LSAT Test Detayları

LSAT sınavı, bir yıl içinde yedi kez mevcuttur. Testler, adayların becerilerini değerlendirmek için üç soru türü kullanır. Dört bölüme ayrılır ve her bölüm ayrı ayrı puanlanır. Her bölüm çoktan seçmeli sorular içerir ve öğrencilerin her bölümü tamamlamak için 35 dakikaları vardır. Bireylerin argümanları değerlendirme ve analiz etme yeteneğini ölçen iki Mantıksal Akıl Yürütme bölümü vardır. Argümanların güçlü ve zayıf yönlerinin yanı sıra onları zayıf veya güçlü yapan şeyleri belirlemeniz istenecektir. Analitik Akıl Yürütme bölümü, organize verilerde yapı bulma ve tümdengelimli akıl yürütme gibi temel mantıktaki becerileri değerlendirir. Bu alan aynı zamanda “Mantık Oyunları” olarak da adlandırılır. Bazı sorular eşleştirme becerisi gerektirir ve bazılarının sıralama becerisine veya her ikisine birden ihtiyaç duyar. Okuduğunu Anlama bölümü akademik pasajlara dayanır ve öğrencilerin ayrıntıları ve ana fikirleri belirleme, çıkarım yapma ve çıkarım yapma becerilerini değerlendirir.Tüm bu bölümler ciddi ve yüksek düzeyde eleştirel düşünme gerektirir. Bu nedenle, testin farklı yönlerinde puanlarınızı iyileştirmek için kapsamlı bir şekilde çalışmanız çok önemlidir. Enerjinizi eleştirel okumalarınızı, analitik düşüncelerinizi vb. Geliştirmeye odaklamalısınız..

OKU Bahamalar Merkez Bankası, Merkez Bankası Dijital Para Birimi Kum Dolarını Resmi Olarak Başlattı

LSAT sınavında deneysel olan bir bölüm daha var. Bu bölüm, testteki gerçek genel puanlarınıza dahil değildir. Deneysel sorular, gelecekteki sınavlar için yeni test sorularını değerlendirmek üzere tasarlanmıştır. Hangi bölümün deneysel hangisinin deneysel olduğunu belirlemenin bir yolu olmadığını bilmelisiniz. Bu, tüm soruları yanıtlarken elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerektiği anlamına gelir. Sınavın sonunda gelen 30 dakikalık bir yazma örneği de var. Bir pozisyonu diğerine karşı savunma yeteneğinizi değerlendirir ve bir pozisyonu diğerini devirirken diğer pozisyonu destekler. Bu alana not verilmediğini unutmayın. Ancak, kabul süreçlerinde onlara yardımcı olmak için muhtemel hukuk fakültenize gönderilir. Güncellemelere aşina olmak için resmi web sayfasını kontrol edin.

OKUYUN SBI Ripple Asia, RippleNet Kapasitesinin% 50’sini Almayı Hedefliyor

LSAT Test Yapısı

Mantıksal Akıl Yürütme Bir: Bu argümana dayalı çoktan seçmeli bir bölümdür. 24 ila 26 soru içerir ve tamamlanması için ayrılan süre 35 dakikadır..

Mantıksal Akıl Yürütme İki: Bu aynı zamanda 24-26 sorudan oluşan argüman temelli çoktan seçmeli bölümdür. Tamamlanması için izin verilen süre de 35 dakikadır..

Analitik Bölüm: Bu aynı zamanda çoktan seçmeli sorulardan oluşur. Bu bölüm Mantık Oyunları pasajlarına dayanıyor ve 22 ila 24 sorudan oluşuyor. Adayların testin bu bölümünü tamamlamak için 35 dakikaları vardır..

Okuduğunu anlama: Bu, 26 ile 28 arasında soru içeren, pasaj temelli çoktan seçmeli bölümdür. Bu bölüm için verilen süre 35 dakikadır..


Yazma bölümü tek bir makale gerektirir ve bunu tamamlamak için 35 dakikanız vardır. Toplamda, öğrencilerin sınavın tüm bölümlerini tamamlamak için 3 saat 30 dakikaları vardır. Testi yazmak için önce kayıt olmanız ve sınav ücretini ödemeniz gerekmektedir. Uygulanabilecek başka ücretler olduğunu belirtmek önemlidir. Örneğin, Kimlik Bilgileri Birleştirme Hizmetine bir abonelik ücreti ödemeniz gerekir. LSAT puan aralığı 120 ile 180 arasındadır ve ortalama puan 151’dir..

Ne Zaman LSAT Testi Yazılmalıdır??

LSAT sınavı yılda yedi kez yapılır. Öğrencilerin seçtikleri hukuk fakültesi için sonuçlarını alabilmeleri için testlerini yeterince erken planlamaları önerilir. Başvurunuzu en erken son başvuru tarihini bilmek için başvurunuzu göndermek istediğiniz hukuk fakültesinin kabul politikalarını kontrol etmelisiniz..

Sınava hazırlanmaya gelince, kullanabileceğiniz çeşitli malzemeler vardır. Materyallere ek olarak, sınav modeline aşina olmak için bol miktarda pratik soru almayı da düşünmelisiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map