Kripto pazarı, Mayıs 2020 itibarıyla şaşırtıcı bir şekilde 267 milyar dolara ulaştı. Giderek daha fazla tüccar, sektörü en üst düzeye çıkarmak ve bundan kâr elde etmek için araçlar arıyor. Yatırımcıların Bitcoin pazarından kar elde etmelerinin bir yolu Shorting’dir..

Yeni başlayanlar için ‘Kısa bitcoinlere’ garip bir fikir gibi görünse de, basitçe bitcoin’i daha düşük bir fiyata satmak anlamına gelir. Bir acemi olarak duyacağınız ilk ticaret mantrasının “yüksek satış düşük al” olduğunu hepimiz biliyoruz.

Ancak, kısa devre ile fiyatı düşeceği umuduyla bitcoin satıyorsunuz ve geri satın alabiliyorsunuz. Tüccarlar, piyasa fiyatındaki farkı satıyorlar. Bir acemi, girişime başlamadan önce bitcoin’e nasıl kısa para yatırılacağını öğrenmelidir.

Bitcoin satışına girmek isteyen herkesin düzeltmesi gereken ilk şey, ticaretin bu yönüne girme motivasyonudur. Bitcoin shorting, Bitcoin için bir ayı piyasası tahmin etmeye dayanır.

Dolayısıyla, Bitcoin’e fiyatı düşeceği açısından bakarsanız, piyasadaki gelişmelerden haberdar olmanız gerekir..

Bitcoin’e kısa devre yaptıran bazı tüccarlar için, bunu kayba karşı korunma aracı olarak yaparlar. Bu yüzden, bitcoin’e nasıl kısaltılacağını öğrenirken, başlangıçtaki motivasyonunuz çok önemlidir.. 

bitcoin btc nasıl kısaltılır

Hızlı Kılavuz: Bitmex’te Bitcoin nasıl kısaltılır

HIZLI KILAVUZ: Bitcoin Nasıl Kısaltılmalı

 1. 1. BitMEX’te bir hesap oluşturun ve 2FA2’nizi ayarlayın. Eğilimi belirlemek için BitMEX grafiğini kullanarak piyasayı analiz edin.
 2. 3. İşlem ücretini göz önünde bulundurarak kısaltmak istediğiniz bitcoin miktarı için bir sipariş oluşturun.
 3. 4. Siparişinizi yayınlamak için “Sat / Kısa” düğmesini tıklayın.
 4. 5. İstediğiniz fiyata ulaştığında siparişin otomatik olarak kapatılmasına yardımcı olmak için zararı durdurun.
 5. 6. Siparişi kapatın ve kısaltmanızın canlı olduğu dönemi analiz edin.

Bitmex’e git

Nerede Kısa Bitcoin- En İyi 5 Borsası

Bir tüccar Bitcoin’i kısalttığında, Bitcoin’in değerinde beklenen düşüşten kar etmeyi hedefler. Bu nedenle, tüccarlar, bitcoin fiyatı düştüğünde tam tutarı iade etmeleri amacıyla bir borsadan krediyle belirli bir miktarda bitcoin satın alırlar..

Bu, platformdan kısa BTC’ye 10 BTC alırsanız, siparişiniz tamamlandığında 10 BTC kiralamanız gerektiği anlamına gelir. Kaybetmekten kaçınmak için analizinizin doğru olduğundan emin olmalısınız.. 

Bitcoin’i kısaltmanın farklı yolları var ve bunlara kısaca bir göz atacağız.. 

Kısa Satış Bitcoin 


Açık bitcoin varlıkları piyasasında bitcoin’e kısaltma seçeneği de vardır. Tüccarlar, bitcoin’i doğrudan kısaltabilir ve uygun oldukları bir fiyattan satabilir ve ardından fiyatın düşmesini ve yeniden satın almasını bekleyebilir..

Bitcoin yüksek olduğunda bir borsada kısa devre yapmak kadar basit olabilir; tüccar bunu USDT’ye dönüştürür ve daha sonra düştüğünde geri satın alır, böylece daha fazla BTC elde eder. Kısa devre yaparken BTC’nizi kaybetme şansı yüksektir ve ayrıca kar etme olasılığı da vardır.. 

Marj ticareti

Bitcoin’i kısaltmanın yaygın yollarından biri marj ticaretidir. Yatırımcılar, marj ticareti platformlarında borç alır ve piyasa fiyatından satış yapar. Yatırımcılar, fiyat düştüğünde BTC’yi geri alır ve karlarını korurken ödünç aldıkları tutarı tam olarak iade eder..  

Vadeli İşlem Piyasası

Gelecekteki ticaret, yatırımın gelecekteki bir tarihte satılacağı fiyatı belirten bir sözleşmeye sahip bir varlık satın almakla ilgilidir. Bitcoin Vadeli İşlemleri ticareti ile bir yatırımcı, fiyatın en yakın veya daha geç gelecekte artması amacıyla bir BTC vadeli işlem sözleşmesi satın alır..

Fiyat arttığında, vadeli işlem sözleşmesinde belirtildiği gibi, BTC’yi önceden kararlaştırılmış bir fiyattan satın alabilirsiniz; bu, mevcut piyasa fiyatından önemli ölçüde daha düşük olacaktır.. 

İkili Opsiyon Ticareti

İkili ticaret ile, tüccarların satım veya satım seçenekleri arasında seçim yapmalarına izin verilir. Bir opsiyon sözleşmesi, bir tüccarın gelecekte belirli bir fiyattan BTC almayı veya satmayı belirlemesine olanak tanır..

Alım seçeneği ile tüccar, gelecekteki bir tarihte bitcoin satın alma hakkını kolaylaştıracak bir çağrı opsiyon sözleşmesi alırken, satma seçeneği, bir emanet hesabı kullanarak bitcoin sözleşmelerini gelecekteki bir tarihte satmanıza izin verir..

Bununla birlikte, kısa devre söz konusu olduğunda, tüccarlar satım opsiyon sözleşmesini kullanırlar..

Tahmin Piyasaları

Bitcoin’in başlangıcından bu yana, bunun bir balon olup olmadığı veya fiyatın düşüp düşmeyeceği konusunda tahminler yapıldı. BTC’yi kısaltmak için tahmin piyasalarını da kullanabilirsiniz..

Bir tüccarın yapması gereken tek şey, bitcoin’in düşeceği yüzdeyi veya fiyatı tahmin etmek ve başkalarının bahis yapmasını sağlamaktır. Bitcoin bu fiyat veya yüzde oranında düşerse, tüccar bir kar elde eder.. 

Bitcoin’i kısaltacak borsalar arıyorsanız, aşağıdaki borsalar bitcoin’i kısaltmanıza ve kolaylıkla kar elde etmenize izin verecektir..

Kısa Bitcoin’e En İyi Değişimler

Adı Para Yatırma Yöntemi Satın Al
Kraken

 • Elektronik Fon Transferi
 • Banka havalesi (SEPA)
 • Elektronik transfer
 • Ethana velayeti
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Binance

binance borsası

 • Banka havalesi (ACH)
 • banka transferi
 • Kripto para
 • Banka kartı
 • Elektronik transfer
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Bitfinex

 • Kredi kartı
 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Poloniex

 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Bitcoin Kısaltmak İçin Adım Adım Kılavuz  

Stop loss kullanarak alıp sattığınız normal bitcoin ticaretinin aksine, Bitcoin Vadeli İşlemleri ticareti biraz farklıdır. Bu bölümde, borsalarda bitcoin nasıl kısaltılacağına ve ABD’de kripto paraya nasıl kısaltılacağına bakacağız..   

Binance’te Bitcoin Nasıl Kısa Devre Dışı Bırakılır

Adım 1: Binance’te bir hesap oluşturun: 

Henüz bir hesabınız yoksa, bir hesap oluşturmak için binance.com/en adresini ziyaret edin. Parolanızı girin ve “doğrulama düğmesine” gerekli belgeleri sağlayarak doğrulayın, ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamanızı (2FA) ekleyin.

Bitcoin Nasıl Kısaltılmalı

Adım 2: Göstergeleri ve Grafikleri Kullanarak Piyasa Analizi Yapın 

Piyasayı grafikler ve göstergeler aracılığıyla analiz edin. Kriptoda yeni başlayan biri olarak, “Temel Değişim” penceresini kullanmayı deneyin. Fiyat trendlerini belirlemek için Binance grafiklerini kullanabilirsiniz..

Hareketli ortalama (MA) göstergesi otomatik olarak açılır ve Binance’deki düşüş trendini kırmızı çubuklardan kolayca tespit edebilirsiniz, bu da fiyatın düşmek üzere olduğunun bir göstergesidir..

Fiyatları tahmin etmek için, bir sonraki düşüşü tahmin etmek için bir hafta önce ve bazen bir ay önce fiyat trendine bakmak daha iyidir..  

3. Adım: Kısa bir sipariş oluşturun

Binance size biri borsa ve diğeri marj ticareti için olmak üzere iki cüzdan veriyor. Döviz cüzdanınıza gidin ve BTC’yi marjin cüzdanınıza aktarın. Cüzdanınıza genel bir bakış için “marjin 3x” düğmesine tıklayın.

Marj ticareti sayfasına gidin ve kısaltmak istediğiniz varlığı, bu durumda BTC’yi seçin. Varlığınızdan 3x veya 5x kaldırmayı seçebilir veya ödünç alıp geri ödemeye karar verebilirsiniz. Satış tarafında işlem yapmak istediğiniz BTC miktarını ödünç alabilir ve satmak istediğiniz tutarı girebilirsiniz..  

4. Adım: Pazarın Davranışını İzleyin 

Ödünç alınan BTC ile işlem yaptığınızı unutmayın, piyasa davranışını izlemeniz gerekir. Bu nedenle, tüm paranızı kaybetmeyi önlemeye yardımcı olmak için bir stop loss kullanmak çok önemlidir..

Adım 5: Siparişi Kapatın ve Kar Elde Edin

Piyasayı yakından izledikten sonra, BTC fiyatı öngörülen fiyata düştüğünde siparişi kapatın ve ödünç alınan BTC’yi geri ödeyin. Doğrulama katmanınıza ve hacminize bağlı olarak, kâr% 0,012 ile% 0,10 arasında değişebilir.

Kraken’da Bitcoin Nasıl Kısaltılmalı 

1. Adım: Bir Hesap Oluşturun 

Üzerinde bir Kraken hesabı oluşturun https://www.kraken.com. Hesabınız için 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamayı doğruladığınızdan ve güncellediğinizden emin olun. 

2. Adım: Hesabınıza Para Yatırın 

Doğrulamanın ardından, fon teminatı olarak hareket etmek için istediğiniz varlığı (BTC) hesabınıza gönderin. Bunu yapmak için gösterge tablonuzdaki “Finansman” bölümüne gidin. Paranız ulaşır ulaşmaz, gösterge tablonuzdaki “Ticaret” sekmesine tıklayın, sizi “Kraken Pro” seçeneğine götürecektir..

3. Adım: Shorting Pozisyonunuzu Yerleştirin

Ticaret çiftlerini seçmek için, sol üst köşedeki ‘Piyasalar’ sekmesine tıklayın ve bu durumda istediğiniz varlık çiftini, bu durumda BTC / USD’yi alacaksınız. Belirli bir fiyatta bir limit emriyle belirli bir emir belirleyin.

Kaldıraç ayarlamanız için bir uyarı alacaksınız. Satmak istediğiniz birim sayısını ve pozisyona girmek istediğiniz fiyatı belirtin. Ayrıca konum için zamanlamayı da ayarlayabilirsiniz..

Zamanlama penceresi sona erene kadar sipariş yerine getirilmezse, sipariş otomatik olarak kapatılacaktır. Siparişinizi incelemek için Sat düğmesini tıklayın, ardından sipariş defterine eklemek için “Onayla” yı tıklayın.

Adım 4: Stop Loss’unuzu Ayarlayın

Stop-Loss, piyasa aleyhinize giderse sizi zarar etmekten korur. Durdurma kaybınızı ayarlamak için, “Satın Al” sekmesi aracılığıyla satış emrinizle eşdeğer hacimli bir satın alma emri oluşturun..

Kaldıraçla birlikte ‘Kaybı Durdur’a tıklayın ve kayıpları önlemek için bitcoin miktarını ve pozisyonunuzun kapatması gereken fiyatı girin. Ardından zaman dilimini ayarlayın ve kaybı durdurma işleminizi onaylamak için satın al’a tıklayın.

Adım 5: Kâr Alın

Kar elde etmek için, kısaltılmış bitcoin gibi tam hacimde ve hedef fiyatınızda bir satın alma limit emri oluşturun. “Satın al” sekmesine tıklayın, diğer tür olarak “Limit” seçeneğini seçin ve kısaltılmış pozisyonunuzla aynı kaldıraç oranını seçin.

Kapanış emrinizin açık pozisyonunuzla aynı olduğundan emin olun. Kaldıraç oranını, kısa emri oluşturduğunuz seviyede bırakın. Fiyat düştüğünde işlemin otomatik olarak kapatılacağı fiyatı belirtin.

Takas için zaman dilimini ayarlayın ve satın al’a tıklayın. Mevcut en iyi fiyatı almak ve karınızı almak için limit emri yerine ‘Piyasa’ emri kullanarak pozisyonunuzu kapatın.. 

Kısa BTC Hakkında Daha Fazla Bilgi [SSS]

Bitcoin’i Kısaltmanın En İyi Zamanı Nedir??

Bitcoin’i kısa satabilirsiniz, ancak yalnızca BTC fiyatının tahmin ettiğiniz fiyata geri döneceğinden emin olduğunuz bir anda satın alabilirsiniz. Belirli bir en iyi zaman yoktur; sadece analizini yapmalısın ve trendin sana karşı gelmediğinden emin olmalısın. 

Bitcoin Shorting ile İlgili Herhangi Bir Risk Var mı? 

Bitcoin’de kısa devre yapmanın çeşitli riskleri vardır. Bunun nedeni, gelecekte BTC fiyatının düşeceğine dair bir bahis oynamanızdır. Trendler planlandığı gibi gitmeyebilir ve bir kayıp yaşayabilirsiniz.

Tasfiyeye neden olabilecek bir fiyat artışı da olabilir; pozisyon yenileme ücretleri, fiyat sabit kalırsa olasılığınızın oranını düşürebilir.

Yüksek bir kaldıraç oranı tasfiye fiyat oranınızı başladığınız başlangıç ​​fiyatına yakın hale getirebileceğinden, kullandığınız kaldıraç oranlarında da riskler vardır..   

Sonuç

Yatırım yapmaya gelince, dikkatli olmalısınız çünkü her zaman riskler vardır. Ticarete başlamadan önce yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Kısaltmaya dahil olan birçok bitcoin seçeneği vardır ve farklı ticaret ve yatırım yöntemleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bitcoin shorting her zaman yapılabilir, ancak tahminlerinizden emin değilseniz, içine girmemek en iyisidir..

Ayrıca, 10x veya 20x kullanmak yerine 3x veya 5x gibi daha düşük kaldıraçlarla başlamalısınız çünkü daha hızlı tasfiye edilebilirsiniz. Kısa satış Bitcoin, Bitcoin fiyatı çok dalgalandığı için çok fazla kar potansiyeline sahiptir. Bitcoin’in nasıl kısaltılacağını öğrenmek kolaydır; Yeni başlayanların karşılaşabileceği küçük zorluk, doğru pazar analizini ve doğru çıkış stratejisini elde etmektir.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector