Dünyanın en büyük ve en etkili borsalarından biri olan Binance, Dogecoin’i listelediğini kripto topluluğuna açıkladığında tüm kripto para birimi dünyası sevindi. Bunun gibi yüksek profilli bir kripto borsası listesi, birçok blockchain projesi tarafından çok aranıyor ve Binance’deki listeleme birçokları için sürpriz oldu. Bazı projelerin gönülsüzce aşırı pahalı olduğunu belirten Binance’in son derece zor olduğu yaygın olarak biliniyor. Bununla birlikte, Binance’deki güçler kripto para birimine düşkün görünüyor ve çok fazla uzatmadan Dogecoin listelendi. Bu, bir Binance hesabınız varsa, borsadan Dogecoin satın alabileceğiniz anlamına gelir..

Dogecoin Almanın En Hızlı Yolu – Aşağıda Anında Takas

(Not: Çift etkin değilse, bir süre bekleyin & tekrar denemek için sayfayı yeniden yükleyin)

Alternatif Hızlı Değişim

ANINDA Bitcoin’i Dogecoin’e dönüştürmek için burayı tıklayın!

Mevcut Döviz Kurunu Kontrol Edin

CoinSwitch’te Dogecoin için herhangi bir coin ile işlem yapmak kolaydır. Denemek için aşağıya tıklayın!

Peki bu gizli cevheri nasıl ele geçireceksin? Küçük miktarlarda da olsa, bunları musluklardan ücretsiz olarak almanın birçok yolu vardır. Ancak Dogecoin’e ciddi bir şekilde yatırım yapmayı düşünüyorsanız, önemli miktarda parayı hızlı ve kolay bir şekilde almanın en kolay yolu onları satın almaktır. Dogecoin’i çok fazla risk almadan güvenli bir şekilde nereden satın alabileceğiniz konusunda size bir fikir vermek için, takip etmeniz için bu “Dogecoin nasıl alınır” kılavuzunu yazdık..

Dogecoin Alabileceğiniz En İyi 5 Yer

Adı Para Yatırma Yöntemi Satın Al
Binance

binance borsası

 • Banka havalesi (ACH)
 • banka transferi
 • Kripto para
 • Banka kartı
 • Elektronik transfer
Değerlendirme: 5


Satın Al’a Git

Robinhood

 • Banka havalesi (ACH)
 • banka transferi
 • Doğrudan mevduat
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Şimdi değiştir

 • Kredi kartı
 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Coinswitch

 • Kredi kartı
 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Changelly

 • Kredi kartı
 • Banka kartı
Değerlendirme: 4

Satın Al’a Git

Kraken

 • Elektronik Fon Transferi
 • Banka havalesi (SEPA)
 • Elektronik transfer
 • Ethana velayeti
Değerlendirme: 4

Satın Al’a Git

Dogecoin nedir?

Dogecoin, kodunu luckycoin’den alan Billy Markus tarafından yaratıldı ve bu da Litecoin adlı başka bir kripto para birimine dayanıyordu. Aynı dönemde, Twitter’daki topluluk üyelerinden çok fazla teşvik ettikten sonra, Jackson Palmer dogecoin.com’u satın aldı. Billy, bunun onu Palmer’a ulaşarak dogecoin’i gerçeğe dönüştürmesini sağladığını gördü ve 6 Aralık 2013’te Dogecoin Ağı başlatıldı. Arzı sınırlı olan Bitcoin’in aksine dogecoin sınırsız arza sahiptir. Dogecoin ayrıca, çevrimiçi bir meme olarak popüler hale gelen ve Dogecoin’i temsil eden bir Japon köpek türü olan Doge adlı sevimli bir maskota sahiptir..

dogecoin nasıl alınır

Dogecoin’in temel amacı, merkezi olmayan, eşler arası bir dijital para birimine sahip olmak ve kullanımı daha eğlenceli ve daha dostça hale getirmektir. Kendini iyi hisler yaymaktan hoşlanan sıradan insanlar olarak tanımlayan canlı, esnek ve eğlenceyi seven bir topluluğun çabalarıyla eğlenceli ve daha arkadaşça bir ortam sağlar. Herhangi bir ticari kullanım durumu olmamasına rağmen Dogecoin, piyasadaki en tanınmış kripto para birimlerinden biri haline geldi ve şu anda birçok sosyal medya kuruluşunda çevrimiçi olarak üretilen içerik için devrilme sağlayan bir kripto para birimi olarak yaygın bir şekilde kullanılıyor..

Popülaritesinin bir kanıtı olarak, Doge şu anda 300’den fazla kripto para piyasasında işlem görüyor ve dünyanın en büyük kripto borsalarında listelenmiştir. Buna Amerikan borsaları Binance.us, Bittrex, Poloniex ve Kraken dahildir. Buna ek olarak, Dogecoin Litecoin ile birleştirilerek piyasa değeri ile dünyanın en büyük 7. kripto para birimi ile simbiyotik bir ilişki yaratılabilir. Daha da önemlisi bu, Dogecoin madenciliği yapan daha fazla madenciyle Dogecoin ağına ek güvenlik sağlıyor..

Dogecoin satın almak için neye ihtiyacınız var?

Dogecoin satın almadan önce onları güvenli bir şekilde saklayabileceğimiz bir Dogecoin cüzdanı almamız gerekiyor. Bunu yapmanın donanım cüzdanlarından, kriminal olmayan cüzdan programlarından ve bulut cüzdanlarından birçok yolu vardır. Bununla birlikte, güvenlikten ödün vermeden basitlik ve daha az masraf için, gözetim dışı bir cüzdan kullanmanızı öneririz. Bir cüzdandan, yalnızca sizin ve yalnızca sizin bildiğinizden kişisel olarak kriptografik anahtarlar oluşturmanıza izin veren bir cüzdandır. Oldukça güvenli olmanın yanı sıra, kendi oluşturduğunuz anahtarlardan diğer cihaz veya program türlerini kullanarak varlıklarınızı her zaman kurtarabilirsiniz..

Piyasada pek çok noncustodial cüzdan var, ancak en iyisinin resmi cüzdanlardan gelen cüzdan olduğuna inanıyoruz.

İnternet sitesi. Dogecoin.com’da dogecoin cüzdanının hem masaüstü hem de mobil sürümlerine bağlantılar vardır. Masaüstü sürümü, Windows, OSX ve Linux’ta indirilebilen multidoje olarak adlandırılır. Multidoge hafif bir cüzdandır, yani bunun dogecoin’in tüm blok zincirinin bir kopyasını indirmesine gerek yoktur. Ancak bu, tam rehinli dogecoin cüzdan çekirdeğinden daha az güvenli olduğu anlamına gelmez. Aşağıda gösterilen, Windows üzerinde kurulum prosedürüdür, eğer başka bir işletim sistemi kullanıyorsanız, OSX ve Linux kılavuzunu bulabilirsiniz. İşte

PC Multidoge Kurulum Prosedürü

1. İndir Windows yükleyici.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır1

2. “Şimdi indirin!” dosyanın indirilmesini başlatmalıdır. Bilgisayarınız indirme konusunda sizi uyarabilir, bunu dikkate almayın ve kurulum dosyasını indirmeye devam edin.

3. Kurulum dosyasını indirmeyi tamamladığınızda programı çalıştırın. İşletim sisteminiz muhtemelen sizi dosya hakkında bir kez daha uyaracaktır, bunu bir kez daha göz ardı edin ve kurulum programını çalıştırmaya devam edin. Bu sizi bu pencereye götürecektir. Zaman zaman yeni bir sürüm piyasaya sürüldüğünden, kurulum penceresi Multidoge’un farklı bir kurulum sürümünü gösterebilir..

Dogecoin Nasıl Satın Alınır

4. Dogewallet kurmak diğer programlardan farklı değildir. Tek yapmanız gereken pencerede belirtilen talimatları takip etmektir. Birçok kurulum gibi, önce sizden kullanım şartlarını ve koşullarını kabul etmenizi isteyecektir. Ayrıca, hangi dizinin yüklenmesi gerektiğini de soracaktır, hangi dizinde kurulmasını istediğinizi belirtmek istemediğiniz sürece, genellikle varsayılan ayarları yerinde bırakırsınız. Bu pencereye ulaştığınızda kurulum yapılır.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır

5. Kurulum programı ayrıca bir kurulum dosyası oluşturacak ve kurulum penceresini kapatmadan önce size nerede olduğunu gösterecektir..

Dogecoin Nasıl Satın Alınır [Adım Adım Satın Alma Rehberi]

6. Çoklu hesap cüzdanına, kurulduğu dizine girip multidoge.exe dosyasına veya kurulum sırasında oluşturmayı seçtiyseniz masaüstünde oluşturulan kısayola çift tıklayarak erişebilirsiniz..

Nasıl alınır

7. Cüzdanı açtığınızda, cüzdanın düzenini ve bazı özelliklerini açıklayan bir mesajla karşılaşacaksınız. Şimdilik sadece cüzdan adresinize ihtiyacımız var, bu yüzden doğrudan alabileceğiniz pencereye gidiyoruz. Cüzdan adresinizi almak için tek yapmanız gereken aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi “İstek” menüsüne tıklamaktır..

Nasıl alınır

Cüzdanı açtığınızda görebileceğiniz gibi, program sizin için otomatik olarak bir cüzdan oluşturdu. Ayrıca ağ ile senkronize olduğunu söylüyor. Güvende olmak için lütfen cüzdan adresini kullanmadan önce senkronizasyon tamamlanana kadar bekleyin.

8. “İstek” menüsüne tıklamak sizi bu pencereye götürecektir. Bu size Dogecoin cüzdan adresinizi gösterir.

dogecoin

9. Adresinizi kopyalayın ve kolayca erişebileceğiniz bir kopyasını alın.

Cep telefonunuzu doge cüzdanınız olarak kullanmayı planlıyorsanız, bir mobil versiyon Google Play Store’da. Ne yazık ki, bu cüzdan yalnızca android sürümünü desteklemektedir. Herhangi bir şansla iOS kullanıyorsanız kullanabilirsiniz Coinomi evrensel cüzdan birden fazla blok zincirini destekleyen. 

Mobil Dogecoin Cüzdan Kurulum Prosedürü

1. Cüzdanı Google Play Store’dan indirin. “Dogecoin Cüzdanı” nı aramanız yeterlidir Resim aşağıda gösterilmiştir. Google Play Store’da aynı resme sahip birkaç cüzdan olabilir, “Langerhands” tarafından yayınlanan Uygulamayı seçin

Nasıl alınır

2. İndirme ve kurulum sürecini başlatmak için yeşil “kur” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Dosya sadece 3,8 MB olduğu için bu çok uzun sürmemelidir. Kurulum tamamlandıktan sonra, sadece cüzdanı açın ve cüzdan adresinizi göstermek için sağ üstte bulunan QR kodunu doldurun..

Dogecoin Nasıl Satın Alınır

Dogecoin’i Tutmak İçin En İyi Cüzdanlar

NameTypeBuy
TREZOR Bir

Trezor bir

Donanım Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Ledger Nano X

Donanım Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Ledger Nano S

Donanım Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Atomik Cüzdan

Masaüstü İstemcisi Değerlendirme: 4

Cüzdan Alın

Dogecoin Cüzdan

Masaüstü İstemci / Mobil Değerlendirme: 4

Cüzdan Alın

Dogecoin nereden alınır?

Artık cüzdan adresinize sahip olduğunuza göre, Dogecoin satın alma işleminde bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Bunları satın almak için güvenli ve yasal bir yer bulmanız gerekir. Endişelenmeyin, Dogecoin satın alabileceğiniz pek çok mekan var. Seçenekleriniz yalnızca onları satın almak için kullanmak istediğiniz araçlarla sınırlıdır. Yeni başlayanlar için en iyi seçeneğiniz, bunları kredi kartınızı kullanabileceğiniz yerlerde veya banka havalelerini kullanarak satın almaktır. Neyse ki, birçok borsa banka kartı kripto para alımlarını destekliyor.

Anlık değişim, merkezi değişim, merkezi olmayan değişim ve P2P Borsaları gibi pek çok borsa türü vardır. Birçoğu kredi kartı ve banka havalesi kripto para alımlarını desteklerken, çoğu yalnızca bitcoin, ethereum veya XRP gibi daha büyük kripto para birimlerinin satın alınmasına izin veriyor. Banka kartları ve banka havalesi kullanılarak doğrudan Dogecoin satın alınması sınırlıdır, ancak mevcuttur. Tabii ki, her zaman bitcoin satın alma ve sonra onu dogecoin’e dönüştürme seçeneği vardır, bu özellikle yeni başlayanlar için biraz fazla ilerleme olabilir, bu nedenle size Dogecoin satın almanın en hızlı ve en kolay yolunu göstereceğiz.

Dogecoin nasıl alınır?

Dogecoin’i satın almanın en kolay ve en hızlı yolu, anlık takasların kullanılmasıdır ve en büyük ve en iyi bilinen anlık takaslardan biri, kredi veya banka kartlarını kullanarak Dogecoin doğrudan satın alımlarını destekler. Changelly, banka kartlarını kullanarak Dogecoin satın alırken satın alma limitlerine sahiptir. Ancak sonraki alımlarda bu limit artar. Satın alma limitleri, yetki alanınıza bağlıdır, bu nedenle, önemli miktarda Dogecoin satın almayı planlıyorsanız, onlarla doğrudan iletişime geçmeniz iyi bir fikir olabilir.. 

Changelly Instant Exchange’de Dogecoin nasıl satın alınır?

1. Changelly web sitesine gidin ve “Kripto VISA Satın Alın” yazan düğmeyi tıklayın ve işleminize devam edin

Değişen

2. Sonraki sayfada ne kadar itibari değerde Dogecoin satın almak istediğinizi, banka kartınızın hangi ülkede verildiğini ve dogecoin’in gönderileceği dogecoin cüzdan adresinizi girmeniz istenecektir. Bir sonraki adıma geçmek için yeşil düğmeye tıklamanız yeterli.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır

3. Sonraki sayfa, işlemlerinizin ayrıntılarını kontrol edebileceğiniz bir onay sayfasıdır. Doğru Dogecoin cüzdan adresini girdiğinizden emin olun. Yanlış adrese gönderilen paralar geri alınamaz. Her şeyin yolunda olduğunu düşünüyorsanız bir sonraki adıma geçin ve yeşil butona bir kez daha tıklayın..

Dogecoin Nasıl Satın Alınır

4. Herhangi bir ödeme yapmadan önce, Changelly size satın alma işleminizin işlem kimliğini gösterecek, ayrıca banka kartlarını kullanırken satın alma işlemlerinin işlem limitlerini de açıklayacaktır. ABD, Kanada ve Avustralya’dan ikametin, ilk işlem için 200 ABD Doları limitiyle sınırlı olduğunu ve 5 gün sonra sonraki işlemde 500 ABD Dolarına, 7 gün sonra tekrar 3.000 ABD Dolarına yükseleceğini gösteriyor. Ödemeye devam etmek için Visa / Mastercard ile Öde yazan yeşil düğmeye tıklamanız yeterlidir.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır

5. Siparişinizi işlemek için kart bilgilerinizi girmeniz gereken yeni bir açılır pencere görünecektir. Sistem, ödemeyi birkaç saniye içinde kabul etmeli ve siparişinizi hemen işleme koymaya başlamalıdır. İşlem birkaç dakika sonra tamamlanmalıdır.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır

Dogecoin satın almanın başka yolları da var, ancak bu yöntem ellerinizi dogecoin’e doğrudan almanın en kolay ve en hızlı yoludur. Makalemiz hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sorularınızı bu makalenin yorum bölümüne göndermekten çekinmeyin..

Ayrıca Bakınız: OmiseGO nasıl satın alınır?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector