Buraya nasıl Monero satın alacağınızı öğrenmek için geldiğinizi biliyoruz ve zamanınızı boşa harcamak istemiyoruz, ancak daha önce, insanların neden ilk etapta tam olarak Monero satın aldığını bilmelisiniz..

Anonimlik, kripto para biriminin çekici özelliklerinden biridir, ancak çok az sayıda kripto para birimi bu özelliği yaşamaktadır. Ancak Monero, gizlilik odaklı bir madeni paradır. Kullanıcılarına tam bir anonimlik verir ve bu onu kripto endüstrisinin ön saflarına yerleştirmiştir..

Madeni para, halka açık olarak izlenemeyen açık kaynaklı bir gizlilik madeni parasıdır. Diğer blok zincirlerinden farklı olarak Monero, blok zinciri ağını gizli olacak şekilde tasarladı ve böylece gönderenin işlem ayrıntılarını gizledi..

Yani bir arkadaşınıza X miktarda XMR gönderirseniz, kimlikleriniz ve gönderilen miktar gizlenecektir. Bununla birlikte, her işlemin hedefi benzersiz kriptografik karmasında görülebilir..

Özel doğası nedeniyle, birçok kişi Monero’nun tam olarak Bitcoin’in gerektiği gibi çalıştığını iddia etti. Yine de, birçok insan nerede veya nerede olduğunu bilmiyor Monero coin nasıl alınır, ve bu yüzden bu makale.

Monero nasıl alınır

HIZLI KILAVUZ: Monero nasıl satın alınır?

 1. Kraken web sitesinde bir hesap oluşturun
 2. İlgili belgeleri göndererek hesabınızı doğrulayın
 3. Hesabınız onaylandıktan sonra itibari ödemeleri seçin. Bir Ödeme yöntemi seçin
 4. Fiat veya Kraken gönderin ve XMR satın alın
 5. Veya Bitcoin yatırmayı seçin
 6. Bir para yatırma adresi oluşturun ve mevcut bitcoin cüzdanınızdaki parayı bu adrese gönderin
 7. Bitcoin’i XMR’ye dönüştürün

Kraken’e git

XMR Nereden Alınır – En İyi 5 Borsası

En iyi borsaların çoğu XMR’yi desteklemez. Örneğin Coinbase’de Monero satın alamazsınız. Ancak, aşağıdaki borsalar MXR satın almanızı sağlayabilir.

Adı Para Yatırma Yöntemi Satın Al
Kraken

 • Elektronik Fon Transferi
 • Banka havalesi (SEPA)
 • Elektronik transfer
 • Ethana velayeti
Değerlendirme: 5


Satın Al’a Git

Binance

binance borsası

 • Banka havalesi (ACH)
 • banka transferi
 • Kripto para
 • Banka kartı
 • Elektronik transfer
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Bitfinex

 • Kredi kartı
 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Şekil Kaydırma

 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

LocalMonero

 • Kripto para
 • Nakit
 • Paypal
 • Kredi kartı
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

XMR Satın Almak İçin Adım Adım Kılavuz 

Diğer kripto para birimleri gibi, XRM satın almanın farklı yolları vardır. Ancak, özel yapısı nedeniyle Monero, borsalarda listeleme söz konusu olduğunda çok fazla benimseme görmedi..

Yine de, pazar yerlerine ve Monero almanın yollarına bakacağız..

1. Adım: Bir XMR Cüzdanı oluşturun

XRM almadan önce madeni paralarınızı saklamak için bir cüzdanınız olması gerekebilir. En iyi bahsiniz sert bir cüzdan kullanmak olacaktır; örneğin, Leger size fazladan bir güvenlik katmanı sağlayabilir.

Bununla birlikte, sert cüzdanlar oldukça pahalı olabilir. Bu nedenle, aşağıdaki gibi başka alternatifleri tercih etmek isteyebilirsiniz: resmi Monero masaüstü cüzdan veya ayrıca Monero cüzdanımı veya Exodus cüzdanını da kullanabilirsiniz.

Ayrıca Exodus cüzdanında BTC veya diğer para birimlerini XMR için kolayca takas edebilirsiniz..

2. Adım: Nakit ile Satın Alın.

Nakit para ile kripto para satın almak söz konusu olduğunda, çok az sayıda borsa, el ele takas etmenize izin verir..

Yine de Crypto ATM’lerinde USD ile kolayca Monero satın alabilirsiniz. Size yakın Monero ATM’yi bulmak için coinatmrader.com adresini ziyaret etmeniz gerekebilir. ATM’nin özelliklerine bağlı olarak XMR’nizi nakit olarak da satabilirsiniz..

3. Adım: PayPal ile satın alın

Yerel Monero kullanarak PayPal (ayrıca burada Bitcoin) ile Monero satın alabilirsiniz. Bunu yapmak için, aynı zamanda ücretsiz bir cüzdanla birlikte gelen LocalMonero’da bir hesap açmanız gerekecek. Ana sayfada ödeme yönteminizi seçin.

LocalMonero, eşler arası bir platformdur ve iyi bir üne ve satın almak için çok sayıda ticarete sahip herhangi bir tüccarı seçebilirsiniz. Satın al’a tıklamadan önce satıcının ilanını okuduğunuzdan ve ticaret şartlarını kabul ettiğinizden emin olun..

Satın al’a tıkladığınızda, ödemeniz gereken bir ödeme penceresi açılır. Ödeme yaptıktan sonra, “Ödedim” düğmesine tıklayın ve XMR’niz emanetten çıkarılacaktır..

Ayrıca PayPal’ınızla bitcoin satın alabilir ve bitcoin’i Monero’ya dönüştürebilirsiniz..

4. Adım: Kredi Kartı ile Satın Alın. 

Monero satın almak için kredi kartınızı kullanmayı düşünüyorsanız, Kraken ve Bitfinex gibi borsalar bunu yapmanızı sağlayabilir. Ancak, kredi kartınızla bitcoin satın almanız ve ardından onu bitcoin’e dönüştürmeniz önerilir..

Binance gibi borsalar, USD ile Monero satın almanıza izin vermeyecek. Binance üzerinden BUSD veya BTC satın alabilir ve XMR’ye dönüştürebilirsiniz. Ayrıca CEX.io üzerinden Bitcoin satın alabilir ve Binance Cüzdanınıza göndererek bunu Monero’ya çevirebilirsiniz..

Monero Tutmak İçin En İyi Cüzdanlar 

Madeni paralarınızı saklamak için doğru Cüzdanı seçmek, çeşitli faktörlere bağlıdır. Ledger gibi bir donanım cüzdanı doğru seçim gibi görünebilir, ancak yalnızca uygun fiyatlıysa ve önemli miktarda Monero’ya sahipseniz.

Yine de, My Monero gibi bir masaüstü cüzdanı veya Exodus gibi bir mobil cüzdan, özellikle kolay erişim için madeni paralarınızı saklamak için uygun olabilir.. 

NameTypeBuy
Benim Monero’m

Masaüstü İstemcisi Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Monero GUI Cüzdan

Monero nasıl satın alınır

Masaüstü İstemcisi Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Ledger Nano S

Donanım Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Exodus Cüzdan

 • Cep Telefonu
 • Masaüstü İstemcisi
Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

XMR Hakkında Daha Fazla Bilgi [SSS]

XMR nedir?

XMR, bir mahremiyet jetonu olan Monero’nun gıdıklayıcıdır. Monero, özel, izlenemez, takas edilebilir ve sansüre dirençli işlemler olarak bilinir. Şu anda 15 numara olarak ilk 100 jeton arasında yer alıyor ve diğer kripto para birimleri ile takas edilebilir.

XMR İyi Bir Yatırım mı?

Monero, diğer en iyi kripto paralar kadar popüler olmayabilir, ancak kripto para biriminde kendine ait olmayı başardı. Mahremiyete inananlar arasında oldukça popüler.

XMR pek çok borsada listelenmiyor, ancak yine de daha önce tartışılan bazı borsalarda parayı alıp satabilir, satın alabilir ve tutabilirsiniz. Şu anda en iyi 100 kripto para arasında ve topluluğu oldukça güçlü ve yaratıcıları tarafından kontrol edilmiyor. 

Ayrıca Bakınız: Monero Fiyat Tahmini

Monero Satın Almak Güvenli mi?

Monero bir gizlilik parası olduğundan, çoğu kripto analisti karanlık ağda kullanıldığını iddia ediyor. Ayrıca, bazı borsalar parayı gizlilik özellikleri nedeniyle listelenmedi.

Popüler düşüncenin aksine, Monero kullanıcıları için güvenli bir topluluk oluşturmaya çalışmaktadır. Monero, madencilik için CryptoNight algoritması kullanılarak tasarlandı.

Algoritma ayrıca para dağıtımı ve işlem sırasının yanı sıra oylama için de kullanılır. Kullanıcı gizliliği, yalnızca gönderen ve alıcı tarafından bilinmesini sağlayan işlemlerin kimliğini gizleyen bir teknoloji olan Yüzük İmzası kullanılarak korunur..

Monero, Windows, macOS, Linux ve Android gibi işletim sistemlerinde de kolayca çıkarılabilir. Geliştiriciler ayrıca katılımcı bir ağ oluşturmak için çabalarlar ve kullanıcıları, kendileri için herhangi bir varlığa sahip olmadıkları için madalyonun büyümesini belirler..

Monero’yu Saklamak İçin En İyi Cüzdan Nedir

Monero’nuzu saklarken kullanabileceğiniz birden fazla cüzdan vardır, ancak paralarınızı saklamak için bir takas kullanılmamalıdır, çünkü bunlar hacklenmeye açıktır..

Bir Masaüstü istemcisi veya Mobil kripto cüzdanı seçebilirsiniz. Ancak Monero’nun nasıl satın alınacağını öğrendikten sonra XMR’nizi saklamak için en iyi Cüzdan bir donanım cüzdanıdır.

Coinlerinizi çevrimdışı saklayabilir ve bir işlem yapmanız gerektiğinde çevrimiçi olarak entegre edebilirsiniz. Ledger Nano S gibi donanım cüzdanları, madeni paralarınızı yanınızda ve güvende tutmak için kullanılabilir. 

Sonuç 

Monero’nun yanı sıra, diğer gizlilik paraları, Dash ve Z-Cash var. Bununla birlikte, Monero, gizlilik ve anonimlik nitelikleri söz konusu olduğunda yüksek puan almaktadır. Monero’nun tasarımında kullanılan teknolojinin diğerlerine karşı üstünlüğü var.

RingCT, Ring imzaları ve gizli benzeri adreslerin kullanımıyla Monero, bir gizlilik parası olma sözünü tutmayı başardı. Güvenlik nedeniyle, madeni paralarınızı bir borsada saklamamalısınız.

Coinlerinizi saklamak için Ledger veya MyMonero.com gibi bir donanım cüzdanı kullanabilirsiniz. Ayrıca, Monero satın almanıza izin veren borsalara sahip olmanın zor olduğunu aklınızdan çıkarmadan, anında Monero satın almak için gereken gereksinimlere kesinlikle uymak isteyebilirsiniz..

Şu anda Monero, coinmarketcap.com’da ilk 100 kripto para arasında 15. sırada yer alıyor ve diğer gizlilik belirteçlerinden daha iyi durumda.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector