Dosyalarınızı ve verilerinizi bulutta yedeklemek hayat kurtarıcı olabilir. İster hareket halindeyken belirli bir dosyaya erişmeniz gerekebileceği için veya bilgisayarınız üzerinize geldikten sonra verileri kurtarmanız gerekse de, bilgilerinizin uzaktan kopyalarına sahip olmak bir nimet olabilir..

Google Drive, Dropbox ve Box gibi çevrimiçi depolama hizmetlerinin diğerlerinin yanı sıra gelişmesinin nedeni budur. Ve tıpkı blockchain teknolojisinin eğitim, finans, menkul kıymetler, ticaret, hukuk ve diğer alanlar gibi günlük hayatımızın birçok alanında geleceği şekillendirmesi gibi, geliştiriciler de çevrimiçi depolama için blockchain hizmetleri oluşturmayı hedefliyorlar..

Sia burada devreye giriyor; Siacoin (SC) belirteci tarafından desteklenen blok zinciri tabanlı bir bulut depolama hizmeti. Daha önce duyduysanız ve Siacoin’i nasıl satın alacağınızı merak ediyorsanız, adım adım okumaya devam edin.

HIZLI KILAVUZ: Siacoin nasıl alınır

 1. Binance hesabınızı oluşturun ve oturum açın
 2. Binance BTC adresinizi almak için Cüzdanlar – Spot Cüzdanlar bölümüne gidin
 3. Binance’e para aktarın
 4. Binance Markets sayfasına gidin
 5. SC / BTC ticaret çifti için piyasa sayfasını bulun
 6. Ne kadar BTC harcamak istediğinizi yazın ve “SC Satın Al” ı tıklayın

Binance’e git

Siacoin Nereden Alınır – En İyi 5 Borsası

Nispeten küçük bir altcoin olarak (şu anda piyasa değerine göre tüm kripto para birimleri arasında 66. sırada yer alıyor), Siacoin satın alabileceğiniz bir ton borsa yok, ancak en iyilerin bazılarında listeleniyor. İşte en iyi 5 Siacoin borsasına hızlı bir bakış:

Adı Para Yatırma Yöntemi Satın Al
Binance

binance borsası

 • Banka havalesi (ACH)
 • banka transferi
 • Kripto para
 • Banka kartı
 • Elektronik transfer
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Kraken

 • Elektronik Fon Transferi
 • Banka havalesi (SEPA)
 • Elektronik transfer
 • Ethana velayeti
Değerlendirme: 5


Satın Al’a Git

Bittrex

 • Kredi kartı
 • Banka transferi
 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

OKEx

 • Kredi kartı
 • Banka transferi
 • Kripto para
 • Alipay
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Poloniex

 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Yukarıdaki tüm borsalar Siacoin satın almak için harika yerlerdir. Aralarından seçim yapmak, istediğiniz bazı belirli özelliklere bağlı olabilir. Örneğin, USD ile Siacoin satın alacaksanız veya Siacoin’i USD’ye çevirecekseniz, yalnızca Siacoin Bittrex ve Siacoin Kraken ticaret çiftlerinin USD içerdiğini görebilirsiniz..

Elbette, SC jetonlarını alabileceğiniz başka borsalar da var. Borsaların ve alım satım çiftlerinin tam listesi için, coinmarketcap.com adresinden girişe tıklayarak kontrol edebilirsiniz. İşte.

Siacoin Satın Almak İçin Adım Adım Kılavuz

Diyelim ki Binance üzerinden Siacoin satın almak istiyorsunuz. Binance, kredi kartı ile para yatırma işlemlerini kabul etse de, Siacoin Binance ticaret çiftleri USD içermez.

Siacoin (BTC, ETH, USDT ve BNB) ile eşleşen jetonlardan birini satın almak için önce USD’nizi kullanmanız veya satın alma işleminizi yapmak için zaten sahip olduğunuz bazı kripto para birimlerini kullanmanız gerekir..

Kişisel bir cüzdanda biraz Bitcoin olduğunu varsayacağız ve bunlardan bazılarını SC satın almak için kullanmak isteyeceğiz.

Adım 1: Binance’te bir hesap oluşturun

Zaten bir Binance hesabınız varsa, devam edin ve bir sonraki adıma geçin. Değilse, okumaya devam edin.

Www.binance.com adresine gidin ve üst başlıktaki sarı “Kaydol” düğmesini tıklayın.

siacoin nasıl alınır

E-posta adresinizi girin, güvenli bir parola yazın, ardından “Hesap oluştur” u tıklayın ve hesabınızı doğrulamak ve etkinleştirmek için tüm adımları izleyin. Daha fazla güvenlik için İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kurmayı unutmayın.

Adım 2: Para yatırın

Artık Binance hesabınızın tüm kurulumuna sahip olduğunuza göre, Siacoin satın almak için kullanacağınız parayı yatırmanız gerekiyor. Bunu yapmak için, Bitcoin’i kişisel cüzdanınızdan Binance BTC cüzdanınıza aktarmanız gerekir..

Önce Binance hesabınıza giriş yapın ve üst şeritten “Cüzdan” a ve ardından “Spot Cüzdan” a tıklayın.

Bu sayfa size genel bakiyenizi gösterir. Diğer bir deyişle, tüm cüzdanlarınızdaki jetonların birleşik değeri. Soldaki menüden “Para Yatır” seçeneğine tıklayın.

Bu sayfada, açılır menüden yatırmak istediğiniz jetonu seçin. Bu durumda Bitcoin. Binance BTC cüzdan adresiniz sağda görünecektir. Burada adresi panoya kopyalayabilir veya tarayabileceğiniz bir QR kodu gösterebilirsiniz..

Şimdi Bitcoin’inizi sakladığınız cüzdanınıza gidin ve istediğiniz miktarı yukarıda aldığınız cüzdan adresine aktarın. Birkaç dakika içinde, tüm ağ onayları tamamlandıktan sonra tokenleriniz satın almaya hazır Binance’de olacaktır..

3. Adım: Siacoin Satın Alma

Artık BTC’niz Binance’de olduğuna göre, kripto para piyasasına gitmeniz gerekecek. Üst şeritte “Pazarlar” ı tıklayın.

Bitcoin ile satın aldığımız için, “BTC Markets” sekmesini tıklayın ve ardından sağdaki arama kutusuna SC yazın.

SC / BTC ticaret çifti pencerede görünecektir. Ticaret sayfasına gitmek için üzerine tıklayın.

Bu, Siacoin / Bitcoin ticaret çiftinin piyasa sayfasıdır. İlk bölüm bazı fiyatlandırma bilgilerini gösterecektir. Satın almak için ihtiyacınız olan kısım en altta, bu yüzden aşağı kaydırın.

Sağ taraftaki sütun SC ile BTC satın almak içindir, bu nedenle sol taraftaki sütuna bakmamız gerekir. “Toplam” kutusuna ne kadar BTC harcamak istediğinizi girin. Bu örnekte, 0.0003 BTC. Burada 882 SC alacağımızı görebiliriz. Her şey doldurulduktan sonra, işlemi tamamlamak için “Satın Al” düğmesine tıklayın. Birkaç dakika içinde Siacoin jetonlarınız cüzdanınızda olacak.

Siacoin’i Tutmak İçin En İyi Cüzdanlar

Siacoin’e yatırım yapacaksanız, tokenlerinizi saklamak için bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Kripto para biriminizi (Siacoin veya başka herhangi bir) uzun süre bir değişim cüzdanında bırakmanın iyi bir fikir olmadığını unutmayın. İşte en iyi beş Siacoin cüzdanı:

NameTypeBuy
Sia UI

Masaüstü İstemcisi Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Sia Soğuk Hava Deposu

Masaüstü İstemcisi Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Ledger Nano S

Donanım Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Sia Android Cüzdan

Mobil (Android) Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Sia Central Cüzdan

Masaüstü İstemcisi Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Ledger Nano S, yalnızca Siacoin’i değil 1300’den fazla farklı kripto tokenini tutabilen bir donanım cüzdanıdır. Kripto para birimlerinizi güvende tutmak için mükemmel bir seçenektir.

Kripto para birimine yoğun bir şekilde yatırım yapmayı düşünüyorsanız, kesinlikle bir donanım cüzdanı almayı düşünün. Sia UI, Sia ekibi tarafından geliştirilen resmi cüzdandır.

Sia Cold Storage, Siacoins’i çevrimdışı tutmanıza izin veren cüzdan adresleri üreten bir arayüzdür. Jetonlarınıza erişmek için gerçek bir cüzdana (Ledger veya Sia UI gibi) ihtiyacınız olacak.

Sia Android cüzdan, Sia ekibi tarafından geliştirilmemiştir, ancak Siacoins’te tutmak ve işlem yapmak için iyi bir seçenektir..

Siacoin hakkında daha fazla bilgi [SSS]

Siacoin nedir?

Özetle, Siacoin, çevrimiçi bilgi depolama için merkezi olmayan, blok zinciri tabanlı bir platform olan Sia blok zincirini güçlendiren yerel kripto para birimidir..

Sia platformu nasıl çalışır??

Sia, kullanıcıların veri depolama alanı satın almasına ve satmasına izin verir. Dropbox gibi geleneksel, merkezi depolama hizmetleri, dosyalarınızı sunucularında depolamanıza izin verir ve gerektiğinde her zaman ek alan satın alabilirsiniz..

Ancak bu sunucular Dropbox’a aittir ve eğer hiç sorun çıkarmazlarsa, değerli verilerinizi kaybedebilirsiniz. Ama Bob’u tanıyor musun? 1 TB sabit diske sahip bir bilgisayar satın alan ve sadece bilgisayarını e-posta göndermek ve kedi videoları izlemek için kullanan iş yerinde çalışan adam? Kullanılmayan bir ton disk alanı var.

Sia, bu alanı ihtiyacı olan kullanıcılara kiralamasına izin verecekti. Dosyalar birkaç bilgisayar arasında bölünür ve kriptografik olarak kodlanır, böylece Bob, kiraladığı disk alanında ne depolandığını asla bilemez, bu dosyalara çok daha az erişim.

Dosyalar, yalnızca sizin sahip olduğunuz şifreleme anahtarlarıyla korunur, böylece dosyalarınız her zaman güvendedir. Platform merkezi olmadığı için, arıza durumunda verilerinizi kaybetmenize neden olacak tek bir sunucu yoktur..

Sia’da disk alanı satın almak geleneksel platformlardan çok daha ucuz…% 90’a kadar daha ucuz!

Siacoin İyi Bir Yatırım mı?

Bu büyük soru, değil mi? Siacoin’e para yatırmalı mısınız? Kripto ile ilgili her şeyde olduğu gibi, cevap bazen kolay değildir. Ne de olsa 2009’da Bitcoin’in kendisini iyi bir yatırım olarak kim düşünebilirdi??

Herhangi bir altcoin’in uzun vadeli başarısı, blockchain tabanlı platformunun ne kadar başarılı olduğuna bağlıdır. Siacoin bir istisna değildir, bu yüzden blockchain’in kendisinin sunduklarına bakalım: geleneksel bulut depolama platformlarına güvenli, verimli, merkezi olmayan, düşük maliyetli bir alternatif.

Görünüşe göre Sia, birçok insan için çok değerli olabilecek bir hizmet sunuyor. Bu açıdan Siacoin için işler iyi görünüyor.

Siacoin fiyat tahminleri aynı fikirde olma eğilimindedir. 1 SC şu anda 0,003261 USD değerine sahiptir. Bu fiyatın 2020’nin sonunda veya 2021’in başında 0.006061 ABD dolarına yükselmesi ve yaklaşık% 86 değerinde bir artış olması bekleniyor..

2021’in sonlarına doğru tahmin edilen fiyat 0,007023 USD; Mevcut fiyattan% 115 artış. Ve bundan sonra, işlerin daha da iyiye gitmesi bekleniyor. Beş yıllık fiyat tahmini 0.069064 USD olup, mevcut fiyattan% 2.000’lik etkileyici bir değer artışıdır. Yani evet. Siacoin uzun vadede iyi bir yatırım gibi görünüyor.

Sonuç olarak

Sia blockchain, heyecan verici bir hizmet sunuyor. Veri bulut depolaması, hareket halindeyken dosya kullanılabilirliği veya bilgisayar arızasından kurtarma için önemli bir araçtır..

Dünyanın her yerinden insanlar her yıl bulut depolama hizmetlerine milyonlarca dolar harcıyor ve Sia, maliyetinin yalnızca bir kısmıyla daha güvenli bir hizmet sunuyor..

Sia’nın parlak bir geleceği var gibi görünüyor ve bu Siacoin’in de var olduğu anlamına geliyor. Size Siacoin’i nasıl satın alacağınızı gösterdik. Artık Siacoin’i nasıl satın alacağınızı biliyorsunuz ve fiyat tahminlerini okudunuz..

Geriye kalan tek şey, devam edip ilk SC satın alımınızı yapmanız ve belki de sahip olduğunuz kullanılmayan disk alanını kiralamayı düşünmenizdir. Belki de yakında bir gün, dosyalarımdan bazıları PC’nizde saklanacak, ancak ne siz ne de ben asla bilemeyeceğiz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector