Tron Blok Zincirinde madencilik yapmak imkansızdır, ancak bu, benim için Tron’da para alamayacağınız anlamına gelmez. Bunun için madencilik, başka bir madeni parayı başarılı bir şekilde hash etmek için bir bilgisayar kullanmaktan ibarettir ve madencilik havuzu, dönüşümü arka uçta yapacak ve Tron mutabakat yöntemi olarak Proof Of Stake POS kullansa bile size ödeme yapacak. Bu nedenle, aracıların biraz karışmasıyla, doğrudan bir madencilik havuzunu çıkarabilir ve Tron TRX ile ödeme alabilirsiniz..

Not: Yalnızca Proof Of Work POW kullanan paralar çıkarılabilir. Madencilik gücü, kâr elde etmek veya bir ağa saldırmak isteyen üçüncü şahıslara kiralanabilir veya satılabilir. Bugün keşfedeceğiz Tron-Mining.com.

Daha fazla uzatmadan, işe dönelim ve TRX için madencilik yapmamız gerekip gerekmediğini görelim.?

tron madenciliği nasıl yapılır

https://pbs.twimg.com/media/ET8FJQ0UEAIs_lv?format=jpg&isim = büyük

HIZLI KILAVUZ: TRON Madenciliği Nasıl Yapılır

1. GPU’nuzu madencilik için hazırlayın. En son kararlı sürücüleri resmi siteden yükleyin.

2. Bir TRON Cüzdan indirin ve kurun. Cüzdan adresinizi alın; bu, Tron madencilik havuzunda bir kullanıcı adı görevi görecek.

3. Claymore miner’ı indirin ve yazılımı kurun. Bilgisayarınızın güvenlik sistemi programı bir virüs olarak etiketleyebilir. Bu yanlış bir pozitif.

4. start.dat’ı yapılandırın Madencilik havuzunu yapılandırın ve TRON cüzdan adresinizi kullanıcı adınız olarak girin.

5. Madenciliği başlatmak için start.dat’a çift tıklayın.

Tron-Minig Sitesini ziyaret edin

Tron Mining ASIC ve GPU Karşılaştırma Tablosu

Tron Mining ASIC ve GPU Karşılaştırma Tablosu

ASIC MinersGPU Miner
TRON ASIC Madencileri TRON GPU Madenci
Özel kullanım başka işlevlere dönüştürülemez CPU, oyun, grafik ve video düzenleme gibi diğer işlevler için kolayca yeniden kullanılabilir
GPU madencilerine kıyasla enerji açısından verimli ASIC madencilerine kıyasla daha az enerji verimli

Sınırlı kullanım nedeniyle daha düşük yeniden satış değeri

Birden fazla GPU kullanımı nedeniyle daha yüksek yeniden satış değeri
Genellikle kendi maden havuzlarına sahiptir Genellikle üçüncü taraf madencilik havuzları kullanır
Kurulumu ve optimizasyonu daha kolay Optimize etmek için bir dereceye kadar kurulum gerektirir

Tron Cüzdan


Tron köklü bir madeni paradır, TRX’i depolamak birçok mevcut cüzdanlar. Önerdiğimiz tek şey, her zaman bir donanım cüzdanı kullanmak ve bir düğüm işlemlerin doğrulanması için.

Hatırlatma \ İpuçları:

Cüzdanınızı, temel ifadenizi ve parolanızı her zaman birden fazla yerde yedekleyin. Afetin ne zaman başladığını asla bilemezsiniz. Bu en iyi uygulamayı takip etmek sizi gerçekten bazı talihsiz mali kayıplardan kurtarabilir.

Tron Madeni Nasıl Yapılır

Tron Madenciliği – Tron Madenciliği Nasıl Yapılır

Yukarıda belirtildiği gibi, Tron blok zincirinde madencilik yapamaz ve TRX ile ödeme alamazsınız. Bununla birlikte, Ethash, RandomX ve X16Rv2 algoritmalarını aşağıdaki Tron-Madencilik madencilik havuzu ve ağa katkınız için TRX cinsinden ödenecektir; bu, havuz madenlerini her başarılı bloke etmek için.

TRX’te madencilik yapmak ve ödeme almak için, bir grafik kartına veya birden fazla grafik kartına veya her biri 6-12 ekran kartına sahip özel bir madencilik teçhizatına veya teçhizatına kadar olan bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. O kadar ileri gitmeden önce, kuruluma ve neye ihtiyacınız olduğuna bakalım..

Tron Madeni Nasıl Yapılır

TRX yapmak için Claymore Miner’ı kullanma

Claymore Miner’ı varsayılan madencilik yazılımımız olarak kullanmayı seviyoruz ve kullanım kolaylığı ve güvenilir işletim performansı nedeniyle mümkün olan her yerde kullanmayı seçiyoruz. Verimli madencilik işine inecek basit bir tak ve çalıştır programıdır..

Öncelikle şunu almanız gerekir: Claymore Madencilik yazılımı, yazılım hem Linux hem de Windows için mevcuttur.

Kurulumu gerçekleştirirken, kurulum dizinine dikkat etmeniz gerekir; adanmış madencilik teçhizatlarının genel olarak iyi bir kuralı, Claymore Miner kurulum klasörünü doğrudan masaüstüne yerleştirmektir..

İşçiye hangi madeni para ve algo madenciliği yapacağını, hangi havuza katılacağını ve madencilik ödüllerini nereye göndereceğini söyleyen start.dat dosyasına erişmeniz ve düzenlemeniz gerekir. Bu değişkenlerden herhangi biri kapalıysa, Claymore Miner beklendiği gibi çalışmayacak, sadece elektriği boşa harcayacak ve düşük kazançlar üretecektir. Karar vermemiz gereken bir sonraki şey, hangi madencilik havuzunun kullanılacağıdır..

Mine Tron nasıl yapılır

Tron Madencilik Havuzu

Bulabildiğimiz tek maden havuzu Tron Madencilik. Bu bir sınırlama olsa da, gerçekten o kadar da kötü değil, TRX madenciliği yapmak ve kazanmak için doğrudan bir yöntem. Diğer yöntemler KYC gerektirmez ve dönüşüm oranlarına bağlı olarak daha ucuz olabilir.

O tavşan deliğinden aşağı inmeden önce, yolumuza devam edelim ve Tron-Mining maden havuzunu inceleyelim. Tron madenciliği süper basittir ve kullanımı kolaydır. O kadar basit ki, aslında, madencilik yapılamayan ve çıkarılabilen 40 kripto varlığını içerecek şekilde genişlediler. Ölçülemez.

Tron-Mining’in kullanımı basittir ve 3 madencilik algoritması sunar Ethash, RandomX, ve X16Rv2.

Ethash, ASIC madencileri için daha uygundur, ancak GPU madencilerini kullanabilirsiniz, çünkü bunlar dezavantajlıdır çünkü ProgPow bozuk ve olması gerektiği gibi davranmıyor. Bu sorun yarın çözülebilir. Kullanarak benim için Ethash, Claymore dizinini açıp not defterinde start.dat’ı açarsınız, ardından start.dat’ta EthDcrMiner64.exe ile başlayan satırı bulup bununla değiştirirsiniz;

./EthDcrMiner64.exe -epool ethash.tron-mining.com:3333 -ewal YourTRXAddress.YourWorkerName -epsw x -allpools 1

Bir sonraki Algo RandomX. Bu, CPU tabanlı bir algo, madenciliği yapılan en popüler madeni para XMR veya Monero’dur. Kullanarak benimkileri xmrig aşağıdaki ayarlarla. Çalışanınızı aşağıdaki yapılandırma ile kurmanız gerekir;

./xmrig.exe -o rx.tron-mining.com:3333 -a rx -u YourTRXAddress.YourWorkerName

Xmrig basit olsa da, fark gibi + 50000’den ayarlanabilen birkaç ayar vardır; aşağıdaki örnek +60000 örneğidir;

TRXAdresiniz.Çalışkanınızın Adı + 60000

ancak şu anda -p parametresini veya bağımsız değişkenini desteklemiyorlar.

Son algo X16Rv2 ve RVN Ravencoin tarafından kullanılan, bu bir FPGA hakim algo ve ASIC’lerin geri dönmesi sadece bir zaman meselesidir. X16Rv2 kullanarak madencilik yapmak için kullanmanız gerekir T-Rex ve madenciyi aşağıdaki parametrelerle ayarlayın;

./t-rex.exe -o x16rv2.tron-mining.com:3333 -a x16rv2 -u YourTRXAddress.YourWorkerName -p x

Tron-Madencilik hakkında daha fazla bilgi için, Reddit açıklama. Bu programlardan birden fazlasını aynı anda çalıştırmak iyi bir fikir gibi görünse de, yapmayın. GPU’larınız veya CPU’larınız yalnızca bir işlemi verimli bir şekilde çalıştırabilir. Birden fazla çalıştırmak makinenizi yavaşlatır ve daha fazla değil, daha az hash gücü ile sonuçlanır..

Mine Tron nasıl yapılır

Tron Madencilik Hesaplayıcı

Artık işe koyulduğuna göre, bu biraz matematik yapmak ve tüm zor çalışmalardan ne ürettiğini görmek için iyi bir zaman olmalı. WhatToMine’ı kullanmayı seviyoruz, ancak doğrudan bir madeni para madenciliği yapmadığımızdan ve bu algoritmalardan herhangi biri için herhangi bir sayıda madeni para çıkarılabileceğinden bu tavsiye edilmez. Bunların hepsi Tron-Mining tarafından kontrol ediliyor.

Tüm süreç aynen NiceHash ile madencilik yapmak gibidir. Tron-Madencilik ödüllerinizi hesaplayacak yerleşik bir hesap makinesine sahiptir.

Grafik kartlarınızın her birinin hash gücü için seçtiğiniz madencilik programını gözden geçirmeniz yeterlidir..

Her GPU’nun yanında bir numara olacaktır, birden fazla kullanıyorsanız bu numaraları toplayın. Birleştirilmiş sayıyı doğrudan ödülünüzü hesaplayacak olan bölüme yerleştirin. Bu size madencilik operasyonunuz için 2 hesaplama verecektir. Biri günlük kazanç ve diğeri aylık kazanç için.

Doğru algo hesapladığınızdan emin olun, çünkü her biri farklı karlar üretecektir, Ethash, RandomX ve X16Rv2’yi seçin. Madencilik programı ve ilgili argümanlar hakkındaki bilgiler de görülebilecek. Ne kadar numara alırsan al, yarısını. Kazandığın bu olmalı, bu da elektrik maliyetlerini hesaba katmıyor.

Bunun için WhatToMine kullanmamız gerekir. Bu doğru olmayacak olsa da, elektrik kullanımınız hakkında size bir fikir verebilir.. Ethash, RandomX, ve X16Rv2 her birinin bilgisayarınıza veya kurulu madencilik teçhizatına bağlı olarak kendi maliyetleri vardır.

Mine Tron nasıl yapılır

Madencilik Tron

Kaybettiğinizi fark ederseniz, bu madencilikle ilgilidir. Kripto para birimi madenciliğine anlamlı bir şekilde dahil olmanın rekabet avantajınız olsaydı yardımcı olurdu. Elektrik maliyeti, yeni makinelerin başlangıç ​​maliyetleri bir yana, yeni gelenleri kesinlikle alt edecek.

Ekstra adımlarla Tron madenciliği yapmanın başka bir yolu var. Tavsiye ederiz NiceHash Bu yaklaşım için, Tron madenciliği gibi, madencilerinizi onlara yönlendirmek için ihtiyaç duyduğunuz madenden otomatik olarak ilgilenecekler. Bitcoin veya BTC ile ödeme yapacaklar.

BTC’nizi aldıktan sonra kullanabilirsiniz Poloniex BTC’nizi TRX’e dönüştürmek için. Poloniex, tıpkı madencilik gibi bir KYC alternatifi sunuyor.

Tron Madeni Nasıl Yapılır – Sonuç

Tron-Mining’i kullanmaktan mutlu olsak da, bazı insanlar için biraz fazla ademi merkeziyetçi olabilirler. Mağazayı kapatıp topluluğu dolandırmak isteseler bile, bu gerçekten dünyanın sonu olmazdı. En kötüsü, bu madencilik havuzundaki işçiler için 2 günlük kesinti (ücretsiz işçilik) ile sonuçlanacaktır..

Tron-Mining hizmetlerine güveniyoruz, ancak yine de NiceHash’ı kullanmayı tercih ediyoruz. Madenciler alışkanlığın yaratıklarıdır. UnMineable’ı daha fazla test etmek, tamamen havuz hizmetlerinin daha fazlasına bakmakla ilgileneceğiz. Madenciliği yapılamayan madeni paralarla ödeme yapmanın bir satış hilesi olduğunu düşünsek de, gelecekte bir Borsaya işlem ücreti ödemek yerine yararlanmak istediğimiz oldukça havalı bir şey..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector