İnsanlar 2020’de kripto madenciliği yapmayı düşündüklerinde, diğer binlerce seçenek karşılığında onlara daha fazlasını verebileceğinden, Ubiq madenciliğinin nasıl yapılacağını gerçekten düşünmüyorlar..

Kripto para madenciliği, kullanıcılar arasındaki işlemlerin doğrulandığı ve blok zinciri genel defterine eklendiği zamandır. Bitcoin, madencilik yapılabilen bir kripto para biriminin en popüler ve köklü örneğidir, ancak tüm kripto para birimlerinin madencilik yapılamayacağını belirtmekte fayda var.

Ubiq, Ethereum ekosisteminden tamamen ayrı bir sert çatal olan Ethereum’dur. Ethereum blok zincirinin biraz değiştirilmiş bir sürümüdür ve akıllı sözleşmeler ve DApp’ler için Ethereum Sanal Makinesi’ni uygular..

Ethereum çatallarına meraklıysanız, bu noktada muhtemelen Ubiq (UBQ) rüzgarını yakaladınız. Bu, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir para. Ethereum gibi, her durumda, amaçlanan çıkar grubu zıttır.

Bu madeni para, güvenliği garanti eder ve hataların yeniden tasarlanmasına odaklanır. Madencilik UBQ enerji verici bir fayda fırsatıdır.

Bu makalede, Ubiq madenciliğinin en iyi yolu için basit bir adım adım talimat bulacaksınız..

ubiq madenciliği nasıl yapılır

HIZLI KILAVUZ: UBIQ madenciliği nasıl yapılır

1. GPU’nuzu madencilik için hazırlayın. En son kararlı sürücüleri resmi siteden yükleyin.

2. Ubiq madencilik yazılımını indirin.

3. Madencilik yapmak istediğiniz madencilik havuzunu seçin.

4. Ödülümüzü almak istediğiniz cüzdanı oluşturun.

5. Kullanmak istediğiniz belirli madencilik havuzu için start.dat dosyasını not defteri ile düzenleyin.

6. Madenciliğe Başlayın.

Ubiq madenciliğine git


Ubiq Madencilik Havuzu Karşılaştırma Tablosu 

Ubiq Madencilik Havuzu Karşılaştırması

Ubiq Madencilik Havuzu
Ubiq Madencilik Havuzu Maxhash Madencilik Havuzu
UbiqPool.io% 0,5 ücret alıyor % 1 ila% 2,5 değişken ücret arasında MaxHash geçerli ücreti
Hash gücü ile 2. sırada MaxHash, UbiqPool.io’dan çok daha büyüktür

Çok Karlı

Maxhash ayrıca VARFEE sistemi sunar – ücretler yalnızca havuz benim için karlı olduğunda ödenir
Düşük Ücretler Yalnızca kârı en üst düzeye çıkarmak için önerilir

Ubiq nedir? Ve Kullanıcıları

Ubiq, 2014’te başlayan “oldukça başlatılmış” bir projedir (herkes için adildir, ön madencilik, kurulum madenciliği veya ICO yoktur). Proje başlangıçta Jumbucks (JBS) adı altında başlatılmıştır. JBS, iş kanıtı olarak başladı ve daha sonra Ethereum zincirini değiştirdiklerinde hissenin kanıtına geçti..

Takasla birlikte Ubiq adı ve hemen çatallaşma geldi. Şimdi, bunun bir Ethereum çatalı olması, bunun bir Ethereum kopyası olduğu anlamına gelmez.

UBQ, yeni kod biçiminde fikir birliği düzeyinde değişikliklere neden olan ilk Ethereum fork’udur; bu, temelde geliştiriciler, madenciler ve yatırımcılar tarafından çoğunlukla kabul edildiği anlamına gelir. Üstelik Ethereum’un yaptığı hatalardan ders çıkarırken ve tekrar etmekten kaçınırken Ethereum Sanal Makinesi’nin tüm avantajlarına da sahip..

Muhtemelen UBQ’nun selefine göre sahip olduğu en iyi yenilik, “akı zorluk algoritması” nın uygulanmasıdır. Bu, UBQ madenciliği yapan herkes için önemlidir, çünkü her bloğu tamamladıktan sonra, akı algoritması bir sonraki bloğun zorluğunu otomatik olarak yeniden hedefleyecektir..

Bu, birçok madencinin BTC ve ETH’de gördüğü çılgın, rastgele ani artışlar yerine madencilik zorluğunda yumuşak bir artış sağlar. Bu sorunsuz artış, madenciler için daha yüksek doğruluk ve kâr tahmin edilebilirliği anlamına gelir.

UBQ, Ethereum ve Ethereum Classic ile aynı olan bir çalışma kanıtı sistemi kullanarak her 88 saniyede bir yeni bir blok oluşturur. Ayrıca, daha ölçeklenebilir uygulamalar ve akıllı sözleşmeler için yeni bir yapı modeli olan ve daha sonra işlemler ve hesaplamalar için ücret olarak UBQ belirteci tarafından beslenen bir sözleşmenin performansını kolaylaştırmak ve doğrulamak için kullanılan merkezi olmayan uygulamalara (DApps) sahiptir..

Akıllı sözleşmelerin ve DApp’lerin artık benzersiz olmadığını belirtmekte fayda var, aslında şu anda oldukça yaygınlar, ancak birçok proje hala başarısız oluyor. Kripto dünyasındaki birçok sorun, geliştirme ekiplerini ve neler yapabileceklerini içerir. Yaygın bir başarısızlık nedeni, potansiyel sorunları önceden tahmin etmek veya ortaya çıkan sorunları düzeltmek için yeterli donanıma sahip olmayan bir ekiptir..

Bu, bizim (tüketici, madenci, tüccar veya yatırımcı) uzun vadeli bir uygulanabilirlik görmediğimiz kadar hatalı veya savunmasız sonuçlanan projelere yol açar. Hatalar genellikle yalnızca yeni projeler için olsa da, BTC ve ETH gibi devlerin tıkalı ağlarla uğraşması da bir sorundur..

Neyse ki, UBQ, yenilikleri ve yaratımlarıyla kripto topluluğuna sürekli olarak katkıda bulunan bireylerle dolu deneyimli bir geliştirme ekibine sahiptir. Üstelik ekip, kişisel favori geliştiricilerimden biri olan Julian Yap tarafından yönetiliyor..

Julian Yap kimdir?

Julian Yap, kendisi veya işi hakkında fazla hayranlık duymadan, UBQ’nun baş geliştiricisi ve beynidir. Yap, UBQ ile geçirdiği zamandan önce, Decred (DCR) adlı başka bir kripto para birimi olan Bittrex ve blocktech’in geliştirilmesi üzerinde çalıştı ve Github’a birçok büyük katkısı oldu..

Ubiq Madenciliği Nasıl Yapılır ve Neden?

Ubiq, şeffaf yönetişim ile kurumsal istikrarlı olma iddiasını cesurca dile getiriyor. Ubiq, Ethereum’un hard forkudur. Kodu biraz değiştirdiler. Platformlarında hala Ethereum Sanal Makinesi veya EVM’nin aktif bir sürümüne sahipler ve kod yürütme hem akıllı sözleşmeler hem de Dapps için benzer. Kodları açık kaynaklıdır ve görüntülenebilir.

Öngörülebilir ve muhafazakar bir yükseltme programıyla kararlılıklarına ulaşırlar. Diğer akıllı sözleşme platformlarının aksine, Ubiq sürekli güncellemeler veya sabit çatallar sağlamaz. Hatasız kod oluşturmaya odaklandılar. Bu, uzun vadeli vizyona sahip şirketler için, bireysel projeler için eksiksiz bir blok zinciri ortamı oluşturmak üzere akıllı sözleşmelerini aşamalı olarak devreye almak için mükemmeldir..

Aynı projeyi yeniden yapmak zorunda kalmak, sınırlı bütçeleri olan kuruluşlar için bir anlaşma kırıcıdır. ABD devlet kurumları, birkaç on yıl sonra hala Windows 3.1 kullanıyor. Bankalar da COBOL ve Fortran programlama dillerini kullanarak bu tuzağa düşüyor.

Tüm sistemleri yükseltmek çok pahalıdır; daha iyi işletim sistemlerine ve daha yeni kodlama dillerine geçişle ilişkili risk hesaplanamaz.

Riskler, Ethereum’un neden bu kadar büyük hack’lere sahip olduğudur, silikon vadisi sloganını takip ederler; “Hızlı hareket edin ve bir şeyleri kırın.” Bitcoin gibi kararlı bir üretim ortamında bu, çok fazla içsel değere sahip olduğu için tolere edilmez ve bir önseziyle kırılamaz veya kodun projenin işlerliğini nasıl etkileyeceğini test edemez. Bitcoin de Turing’in tamamlanmamasının nedeni budur.

Ubiq ile yolunuza geri dönün. Ön mayınları yoktu ve adil bir lansman gerçekleştirdiler, ayrıca geliştirme ücretleri olmadan yapmayı seçtiler. Proje ICO bile yapmadı. Bunun yasal uyumluluk konusunda kendilerine yardımcı olacağını iddia etseler de, belirteçlerin menkul kıymetler olduğundan emin değiliz.

Jetonlar aynı zamanda emtia / ham maddelerdir ve aynı zamanda bir kitabı yazdırmak için kağıt ve mürekkep kullanmak gibi çıktıları oluşturmak için girdi olarak kullanılır. Ubiq UBQ,% 100 Çalışma Kanıtı POW olan Ethereum tabanlı akıllı bir sözleşme platformudur..

Neden benim Ubiq? Ubiq bir platform görevi görür ve jetonları da vardır. Ethereum çatalı olduğu için mümkün oldu. Bu para, pratik olarak kanıtlanmış ETH kod tabanı üzerine inşa edilmiştir. Ubiq için madencilik karlı. Ayrıca, madalyonun kullanımı kolaydır ve sizin için tek tıklamayla çözümler sunar. Tüm kovanlarınıza ulaşabileceğiniz ve onları izleyebileceğiniz tek bir gösterge panosuna sahiptir..

Günlük performansınızı izlemek ve bakım özelliklerine tek bir tıklama ile erişmek için UBQ kullanın. Bir bulut üzerinde barındırılan gösterge panosuna her an her yerden ulaşılabilir. Bu jeton ziyaretçiyi tanır ve kişiye uygun ağa erişim sağlar (misafir iseniz, misafir ağına bağlanacaksınız).

Ubiq Madencilik – Ubiq Madenciliği Nasıl Yapılır

Ubiq madencilerinin birkaç seçeneği vardır; Ubqminer, PhoenixMiner, TT-Miner ve Nanominer. Claymore Miner’ı kullandık, bu daha karmaşık bir seçenek ancak daha fazla madeni para üzerinde kullanılabilir ve aşırı özelleştirmeye izin verir. Claymore Miner aynı zamanda tak ve çalıştır özelliği sayesinde o kadar da kötü değil.

Claymore Miner hakkında bilgi almak isterseniz BitcoinTalk’u öneririz. Claymore Miner basit ve kurulumu kolaydır. Start.dat dosyasına biraz sonra erişmeniz gerektiğinden, dosyaları nereye yüklediğinize dikkat etmeniz gerekir. İleri’ye tıklayın ve tamamlayın.

Maalesef, desteklenmediği için Claymore Miner’ı artık kullanamazsınız, Claymore Miner’a benzer ve kurulum dizininizi not etmeniz gerekir. Ek olarak, madencilik programını kullanmak için bir ücret ödemeniz gerekir..

Ubiq Madencilik Havuzları

Artık her şey kurulduğuna göre, madenciliğe başlamaya neredeyse hazırsınız. Bir sonraki adım, hangi havuzun kullanılacağını düşünmektir. MaxHash’ın ağı merkezden dağıtmasını önermesek de, kârı en üst düzeye çıkarmak için MaxHash’ı öneriyoruz. Projeyi önemsiyorsanız ve içinde sadece kar için değilseniz, UbiqPool.io’ya bakın. Hash gücü ile 2. sırada yer alıyorlar.

UbiqPool.io,% 1 ila% 2,5 değişken ücret olan MaxHash geçerli ücretine kıyasla% 0,5 ücret alır.

İstatistiksel olarak konuşursak, madencilik havuzunun hash gücü ne kadar büyükse, bir bloğu toplu olarak madencilik için ödüllendirilme olasılığınız o kadar yüksek olur. MaxHash, UbiqPool.IO’dan çok daha büyük, ancak sonuçta daha fazlası.

Diğer Madencilik havuzlarıyla ilgileniyorsanız, hem Ubiq hem de MadencilikHavuzu, aramanıza başlamak için iyi bir yerdir.

Ubiq Madenci Havuzu

Ubiq madenci havuzunuzu seçtikten sonra, start.dat dosyasını yapılandırmaya hazırsınız. Start.dat dosyasını not defterinde açın ve madenciye bağlı olarak, kurulum tek satırlık kopyalama ve yapıştırma kadar basit veya her bir argümanı / girişi bulmak için saatler süren araştırma kadar karmaşık olabilir.

Bu sayfada, MaxHash için Stratum Proxy’yi bulabilirsiniz. Statum ile başlayan ve bir port numarası ile biten kodu kopyalayın ve STRATUM_PROXY’nin gitmesi gereken yere yerleştirin. Ardından, kendi cüzdan adresinizi girin, adresi iki kez kontrol etmeyi unutmayın..

Son adım, çalışan adınızı girmektir, herhangi bir ad işe yarar; boşluk bırakmayın. Birden fazla madenciniz varsa ve sorunları gidermeniz gerekiyorsa işçi adları yardımcı olur.

Kurulum dosyasını kaydetmeyi unutmayın. Bu noktada, herhangi bir hatayla karşılaşırsanız start.dat dosyasını çalıştırabilirsiniz. Öncelikle kurulumunuzu iki kez kontrol edin ve her ihtimale karşı makinenizi kapatıp tekrar açın. Bu işe yaramazsa, BitcoinTalk sizin en iyi arkadaşınızdır. Topluluğuna kibarca sorun, size yardım edilecektir..

Önce bir çözüm aramayı unutmayın. Birçok insan senin yaşadığın sorunları yaşadı. Yardımcı olabilecek herhangi bir şey bulamazsanız, yardım için gönderi paylaşabilirsiniz. Reddit de faydalıdır.

Makineniz madencilik yapıyorsa, GPU veya grafik kartı başına hash oranınızın ne olduğuna bakın ve gerekirse Stratum Proxy’yi düzenleyin. Sırada gerçek eğlencenin başladığı yer, maksimum kar için rakamları hesaplıyor.

Ubiq Cüzdan madenciliği nasıl yapılır

Ubiq Cüzdan

Ubiq’in paranızı saklamanın birkaç yolu vardır. Bir kumarbazsanız ve risk almayı seviyorsanız, tarayıcı tabanlı cüzdanlarını yine de önermeyiz. Pyrus ve Serçe (Chrome Tarayıcı Uzantısı). Pyrus cüzdanı, her şeyi istemci tarafında oluşturur ve anahtarlarınızın asla internete dokunmamasını vaat eder.

Bu, tarayıcınızın veya bilgisayarınızın istismarlarına maruz kalmadığınız anlamına gelmez. Bir tarayıcıdan yararlanılması, bir işletim sisteminden nispeten daha kolaydır, ancak bu, kurulumunuza ve en iyi uygulamalarınıza bağlıdır. Serçe aynı riskleri taşıyor ancak Dapps’a erişmenize izin veriyor,

Füzyon Cüzdan, Masaüstü tabanlıdır. Daha güvenli olmakla birlikte, inanılmaz bir risk-ödül de sunmaz. Madencilik hakkında bilgi edinmek için bunu yapmıyorsanız ve bunu yaparak çok para kazanmaya çalışmıyorsanız ve oyun hakkında bir fikir edinmek istemiyorsanız, bu cüzdanı tavsiye ediyoruz..

Mobil Cüzdan, DexWallet, Eşit risk sunar ve biz de bunu tavsiye etmiyoruz. Ayrıca kullanabilirsin Guarda çoklu platformlarda çalışan cüzdanlar. Alabilirsiniz Gubiq (Sunucu) stake etme gibi ek işlevler sağlayan daha gelişmiş bir cüzdan için.

Her zaman olduğu gibi, önerdiğimiz tek şey Ledger veya Trezor donanım cüzdanlarınızı kullanmaktır. Bu tür bir güvenliğin yerini hiçbir şey tutamaz. Teknolojik bir çözüm bulmaya çalışmak için saatler harcamaktan hoşlanmıyorsanız, bu durumda Buzul Protokolü.

Donanım cüzdanlarını tavsiye etsek de, madencilik PC’nizde Fusion masaüstü cüzdanını kullanmayı tercih ederseniz, havuz sorunları nedeniyle ödeme hatalarını önlemek için cüzdanı blok zinciriyle senkronize etmeniz gerekecektir. Güvenli olmak üzücü bir adımdan daha iyidir. Hangi cüzdanı kullanmayı seçerseniz seçin, güçlü bir parola oluşturun ve ezberleyin.

Sonuç

Ubiq, Ethereum ekosisteminden tamamen ayrı bir sert çatal olan Ethereum’dur. Bu teklifin arkasındaki motivasyon, blok zinciri güvenliğini arttırmaktı. Benzersiz bir madencilik algoritması, Ethash madencilik teçhizatı kiralamalarını kullanarak% 51 saldırı olasılığını azaltır. Özel bir algoritma, Ubiq’in Ethereum’dan ayrılma ve bağımsız bir blockchain platformu olma misyonunu güçlendiriyor.

Umarım, bu Ubiq madenciliğinin nasıl yapıldığına dair makalenin altını çizdiği kar için madencilik yapmak kolay değildir; araştırma ve deneyde sermaye için büyük miktarda zaman gerektirir. Bu nedenle, Ubiq madenciliğini önermiyoruz. Aksine, daha karlı bir madeni para kazın ve geliri Ubiq satın almak için kullanın, eğer yapmak istediğiniz buysa.

Ne yazık ki, MaxHash ağın% 51’inden fazlasını madencilik yaptığı için Ubiq’i satın almamayı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu, Ubiq kullanıcısını, MaxHash’ın işlemleri işleme ustası olduğu% 51 saldırılara maruz bırakır. Herhangi bir ödemeyi reddedebilir veya paraları iki kez harcayabilirler.

Proje hakkında daha fazla bilgi için Reddit, Twitter, Discord, BitcoinTalk, GitHub ve Blog’larına göz atabilirsiniz. Bu proje, 2,5 Milyon Dolar değerindeki piyasa değerine göre en yüksek 500 listesinde yer almak için ilginçtir. Hala kod üretiyorlar ve mükemmel bir platform geliştiriyorlar. Onları ruhen desteklesek de, jetonlarına sahip olamayız.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector