Bir blok zinciri, silinemeyen ve merkezi bir otorite olmaksızın dağıtılan ve yönetilen, zaman damgalı bir veri serisi kaydıdır.. 

Bir teknoloji olarak Blockchain, birkaç on yıl öncesine dayanan kayıtlara sahiptir, ancak varoluşunu sürdürüyor ve ön plana çıkması, blockchain teknolojisi ekosistemi üzerine geliştirilen ve inşa edilen Bitcoin’in ortaya çıkmasıyla mümkün hale geldi. Satoshi Nakamoto adı. O zamandan beri, blockchain teknolojisi ve beraberindekiler, kredisine büyük bir kabul ve araştırma aldı.. 

Burada, biraz blockchain bilimine ve tarihine ve daha sonra blockchain teknolojisi alanında daha fazla araştırma yapmak ve ufuklarını genişletmek ve belki de kendileri için bir niş oluşturmak ya da inşa etmek isteyenler için tahtadaki en iyi kitaplara odaklanacağız. önceki araştırmacılar ve benimseyenler tarafından halihazırda oyulmuş çeşitli nişler üzerine. 

Blockchain Bilimi

Wikipedia’ya göre bir blok zinciri, kriptografi kullanılarak bağlanan, blok adı verilen ve büyüyen bir kayıt listesidir. Her blok, önceki bloğun kriptografik bir özetini, bir zaman damgasını ve bir öncekiyle bağlantılı bu tür mevcut işlem veya blokla ilgili her ayrıntı olan işlem verilerini içerir ve bu genellikle bir Merkle Ağacı olarak temsil edilir.. 

Blockchain Üzerindeki Bilim

Eşler arası bir ağ tarafından yönetilen bir blockchain, tasarım gereği verilerinin değiştirilmesine dirençlidir. İki taraf arasındaki işlemleri verimli ve doğrulanabilir ve kalıcı bir şekilde kaydedebilen açık dağıtılmış bir defterdir. Blokzincir bilimi üç ayağına dayanmaktadır, bunlar; ademi merkeziyetçilik bu, blokların kontrolünün merkezi olarak kontrol edilmediği anlamına gelir, şeffaflık bu, tüm işlemlerin ve kayıtların doğru, güvenilir ve doğru olduğunu açıklar ve değişmezlik, silinirken, düzenlenirken veya kaybolurken verileri kalıcı olarak saklama yeteneğini temsil eden. 

Öte yandan kriptografi, kodların kullanılması yoluyla bilgi ve iletişimin korunmasına yönelik bir yöntemdir, böylece yalnızca bilginin kendisi için okunması ve işlenmesi amaçlanır. Blockchain, bir teknoloji olarak kriptografi üzerine inşa edilmiştir ve bu, onu güvenli, hızlı ve en önemlisi güvenilir kılar. Kriptografik olarak güvenli bir blok zinciri üzerindeki ilk çalışma, 1991 yılında Stuart Haber ve W.Scott Stornetta’ya atfedilmiştir..

Blockchain Üzerine En İyi Kitaplar

Blockchain: Yeni Bir Ekonomi İçin Taslak

Teknoloji bilinci alanında karşılaştığımız sorun, blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmeye bakan veya daha fazlasını bildiğini düşünenlerin kripto para birimlerini veya bitcoin’leri blockchain olarak görmesi ve bunun tersi. Blockchain’i yalnızca bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin bir cüzdandan, madencilik havuzundan veya borsadan diğerine işlemlerini kaydetmek için inşa edilecek şekilde yorumluyorlar, ancak burada hepsini yanlış anladılar.! 

Blockchain verilerin doğrulanmasına, depolanmasına ve güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmak için tasarlandı! Günlük hayatımıza uyacak şekilde inşa edildi ve aktiviteleri. Bitcoinleri ve diğer kripto para birimlerini barındıran blockchain ekosistemi, Tarım gibi sektörlerden madencilik, enerji, gayrimenkul, spor, ulaşım, sağlık, bankacılık, imalat, ticaret finansmanı ve hatta hükümete kadar değişen insan yaşamının önemli yönlerine uyacak şekilde geliştirildi. / kamu sektörü. 

Yeni Bir Ekonomi için BlockChain Bluwprint

Gerçek şu ki, blockchain, ekonominin tüm alanlarını kapsayacak, çok daha iyi bir dünya ekonomisinin inşa edileceği ve gelişeceği bir plan olarak büyümek ve gelişmek için inşa edildi, burada her sektör için ilgili tüm veriler yalnızca dahil olanlar için şifrelenir. güvenli ve bozulmadan tutuldu. Esasen, kısa ve anlaşılır bir deyişle, blockchain sonraki her şeydir! 

Blockchain’de Uzmanlaşma


Hiç kimse soğuk bir sabah kalkıp, usta bir yazar, anlamlı bir konuşmacı / hatip ya da deneyimli ve başarılı bir sanatçı veya sporcu olmadı, sanatlarında ustalaşmak ve onlarda profesyonel olmak için zaman ve çalışma gerektirdi. Yani blockchain ile de böyledir, yani eğer birisi blockchain alanında, teknolojik bilgi birikiminde, kriptografisinde, kodlamasında ve blockchain’in doğasında bulunan diğer ilkelerde ustalaşmak isterse, böyle bir kişinin zaman ayırmaya ve tabii ki çalışmaya hazır olması beklenir blockchain alanına giriyor. Bu makalenin sonraki kısmı, blockchain sanatında ve biliminde ustalaşmaya yardımcı olmak için çalışmak için en iyi blockchain kitaplarına değinecek..

Yeni Başlayanlar İçin Blockchain Üzerine En İyi Kitaplar 

blockchain üzerine en iyi kitaplar

Blockchain serilerinde şu anda mevcut olan çeşitli kitaplar var, ancak blockchain ile ilgili gerekli olan her şeyi tam olarak kavramak için en iyisine gitmesi gerekiyor. Yeni başlayanlar için bir kara tahta üzerinde önerilen en iyi kitaplar şunları içerecektir; 

 1. Melanie Swan’ın Blok Zinciri: Yeni bir ekonomi için taslak. 
 2. Daniel Drescher’in Blockchain Temelleri hakkındaki kitabı: 25 adımda Teknik Olmayan Giriş.
 3. Cybrosys Technologies’in Blockchain e-kitabı. 
 4. Bitcoin’de Mastering by Andreas M. Antonopoulos. 
 5. Don ve Alex Tapscott’tan Blockchain Devrimi. 
 6. Melanie Swan tarafından Blockchain. 
 7. Phil Champagne tarafından Satoshi Kitabı. 
 8. Debajani Mohanty tarafından Konseptten Yürütmeye Blok Zinciri. 
 9. Sir John Hargrave tarafından Herkes için Blockchain. ve,
 10. Bitcoin ve blok zincirlerinin Temelleri: Kripto Para Birimlerine Giriş ve bunları güçlendiren Teknolojiye Anthony Lewis tarafından. 

Bu kitapların her biri, onları okumadan önceki seviye ne olursa olsun, blockchain hakkındaki bilginizi kesinlikle genişletecektir..

Blockchain Geliştirme Üzerine En İyi Kitaplar 

Blockchain Üzerine Kitap

Burada, blockchain geliştirme ve genişlemesine dalmak isteyen geliştiriciler için en iyi blockchain kitaplarına ilişkin en iyi yedi tavsiyemi görüyoruz. Onlar içerir; 

 1. Ethereum ve Solidity Tanıtımı: Chriss Dannen’den Yeni Başlayanlar İçin Cryptocurrency ve Blockchain Programlamanın Temelleri.
 2. Roger Watten Hofer tarafından Blockchain Bilimi. 
 3. Blockchain Üzerine Kitap: Jonathan Morley tarafından bir saatlik bir giriş. 
 4. Blockchain Etkin Uygulamalar: Blockchain Ekosistemini Anlayın ve Bunun Sizin İçin Çalışmasını Sağlama Yazan David Metcalf, Max Hooper ve Vikram Dhillon. 
 5. Blockchain Geliştiricisi: Elad Elton’dan Tasarım İçin Pratik Bir Kılavuz. 
 6. Blockchain Geliştirici Kılavuzu: Blockchain teknolojileriyle Akıllı Uygulamalar Geliştirin, Brenn Hill ve diğerleri.
 7. Bitcoin Programlama: Bitcoins’i Scratch’ten Jimmy Song’dan Programlamayı Öğrenin. 

Botcoin Programlama

Bu kitaplar, blockchain ekosistemini tanımayı ve gelişimine katkıda bulunmayı seçen programcılar için gereken her şeyi içerir.. 

Blockchain’de Daha Önce Yayınlanmış Kitaplar

Elbette güncel olan ve blockchain hakkında daha fazla bilgi ve sonuç içeren yeni yayımlanmış kitaplar isteyenler için geçen yıl yayınlanan bazı popüler seçimlere bir göz atalım. 

 1. Blockchain Balonu veya Devrimi: Blockchain ve Kripto Para Birimlerinin Bugünü ve Geleceği, Aditya Agashe, Neel Mehta ve Parth Detroja tarafından. 
 2. Blockchain’in Temelleri: Behina Waterbury, Bill Wagner ve Tom Serres tarafından Blockchain Ekonomisi, Teknolojisi ve İşinde Okuryazarlık Oluşturma Rehberi. 
 3. Blockchain: The Next Everything, Stephen P. Williams tarafından. 
 4. Corrales Compagnucci ve diğerleri tarafından düzenlenen Legal Tech, Smart Contracts ve Blockchain. 
 5. Bitcoin ve Blockchain Temelleri: Blockchain Teknolojisine Yeni Başlayanlar İçin Teknik Olmayan Bir Giriş … Arthur T. Brooks tarafından. 

Bu kitaplar taze pişirilir ve blockchain teknolojik ekosistemi, tüm temelleri ve hatta gelişimi üzerine yapılan çeşitli araştırmaların gözden geçirilmiş ve yeniden gözden geçirilmiş sonuçlarını içerir.. 

Sonuç 

Blockchain sanatında ve biliminde ustalaşmanız için, her şeyden önce onun hakkında çalışmaya hazır olmalısınız. Bu makale, hem gelişimi, tarihi hem de yeni başlayanlar için blockchain ile ilgili iyi ve tavsiye edilebilir kitapların hakkını verdi. Sürüş keyfi. Bu kitaplara erişmek için her zaman pdf sürücüsüne veya amazon kitaplarına göz atabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector