Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Sürer?

Kripto alanında yeniyseniz, oradaki teknik bilgi bolluğundan biraz bunalmış hissedebilirsiniz. Neyse ki, ortalama bir Joe ve Jane’in kolayca anlayabileceği kripto ile ilgili konuları açıkladığımız web sitemize rastladınız. Bir Bitcoin madenciliğinin ne kadar sürdüğünü açıklamanın ana konusuna girmeden önce, kripto para birimi madenciliği sürecini anlamalıyız..

Kripto para madenciliği, kullanıcılar arasındaki işlemlerin doğrulandığı ve blok zinciri genel defterine eklendiği süreçtir. Madencilik yaparak, doğrudan para yatırmak zorunda kalmadan kripto para kazanabilirsiniz..

Kripto para madenciliği, aynı zamanda, bitcoin blok zinciri ağına yeni madeni paraların getirildiği mekanizmadır. Yeterince yeterli bilgi işlem gücüne sahip herkesin bir kriptografik sorunu çözebileceği ve böylece bir sonraki bloğu yazıp yeni çıkarılan Bitcoinlerle ödüllendirilebileceği merkezi olmayan bir süreçtir..

Bitcoin, çıkarılabilir kriptografik paranın en ünlü ve en köklü vakasıdır. Ancak, tüm dijital para birimlerinin madenciliği yapılabilmesi gerekmez. Bitcoin madenciliği, İşin kanıtı.

Bu makale tamamen Bitcoin madenciliğinin ne kadar sürdüğü ile ilgili. Paranın kriptografik biçimleri geleceğidir; şimdi nasıl çalıştıklarını ve daha da önemlisi, finansal özgürlüğe ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceklerini görmek için ideal bir fırsat.

Bitcoin madenciliği ne kadar sürer

Bitcoin nedir?

Bitcoin (BTC), öncelikle tamamen merkezi olmayan bir ağ ve organizasyon kullanan sanal paradır. Bu, Bitcoin’in benzersiz değer önerisidir. Bitcoin’den önce tüm para ya merkez bankaları ya da egemen devletler tarafından kontrol ediliyordu..

Müşterilerine kontrolü verdiği için ilericidir. Aslında, Bitcoin müşterileri olmadan ortalıkta olmazdı. Merkezi olmayan para, tek bir varlık tarafından kontrol edilmediği veya yönetilmediği anlamına gelir. Ağdaki herkesin diğer tüm katılımcılar ile bilgi paylaşmasına izin verdiği için şeffaftır.

Her şey düşünüldüğünde, birçok kişi web’den ses dosyaları ve hareketli resimler gibi bilgilerin kopyalarını yasadışı bir şekilde indirir, bu nedenle bu, bireylerin aynı Bitcoin’i iki kez göndermesini veya kripto dünyasının dediği şeyi neyin engellediğini merak etmemizi sağlar. çift ​​harcama?

MP3 veya JPEG gibi web’den indirilebilen normal kayıtlar veya dosyalar gibi değildir; bir Bitcoin kopyalanamaz veya kopyalanamaz. Bir işlem her yapıldığında (Bob, Gary’e bir Bitcoin gönderir), blok zincirinin halka açık bilgi altyapısına kalıcı olarak kaydedilir..

Bitcoin’e sahip olan her birey, blok zincirindeki bilgileri görebilir. Bu, işlem toplamı ve cüzdan adresi gibi verileri içerir. Her Bitcoin işlemi blok zincirinde saklanır, ancak gönderenin, yararlanıcının veya tanınabilir herhangi bir verinin adını göstermez, bu da Bitcoin güvenli ve güvenli bir ödeme yöntemidir..

Tüm blok zinciri ağı katılımcılarının kendi blok zinciri kopyası vardır. Ağda gerçekleşen her işlemi herkes izleyebilir ve doğrulayabilir. Bu şeffaflık sağlar ve işlemler tersine çevrilemediği için onları değişmez kılar.

Kriptografi, blok zinciri için bir işlemin onaylandığı tekniktir. Bu çerçeve, anahtar adı verilen veri parçalarını ve parçacıklarını kullanır. İşlemin gerçek olduğuna dair sayısal bir güvence. Bitcoin, kriptografik hash fonksiyonları olan SHA-256 algoritmalarını kullanır.

Kriptografik hash çalışması, doğru bir çözüm bulunana kadar sayılar incelenip kontrol edilerek aydınlatılır. Genel olarak, bir çözüme ulaşmak yaklaşık 10 dakika sürer. Bitcoin’in “blok süresinin” 10 dakika olmasının nedeni budur.


Bitcoin Madenciliği Karlı mı?

Bitcoin madenciliği, bazı insanlar için çok kazançlı bir çaba olabilir. Madencilik verimliliğini önemli ölçüde artırmak için uygun madencilik ekipmanı gereklidir. Bununla birlikte, bugün piyasadaki en verimli madencilik ekipmanı, birkaç yüz dolardan yaklaşık 10.000 dolara kadar her yere mal olabilen ASIC’ler.

Örneğin, bazı ekipmanlar müşterilerin enerji maliyetlerini düşürmek için ayarları değiştirmelerine izin vererek operasyonel maliyetlerin büyük bir kısmını düşürür. Yeni madenciler, pahalı madencilik ekipmanı satın almadan önce maliyet / avantaj faktörlerini araştırmalıdır. Enerji tüketimine ve Bitcoin’in cari döviz kuruna karşı dikkatli olmalılar.

Bu tahmini yapması beklenen faktörler:

Güç Maliyeti: güç oranınız nedir? Oranların mevsime, günün saatine ve farklı bileşenlere bağlı olarak değiştiğini unutmayın. Bu verileri kWh cinsinden tahmin edilen elektrik faturanızda bulabilirsiniz..

Yeterlilik: teçhizatınız watt cinsinden tahmini olarak ne kadar enerji tüketiyor?

Zaman: madencilik için harcayacağınız öngörülen süre nedir?

Bitcoin tahmini fiyatı: ABD doları veya başka bir fiat para birimi cinsinden bir bitcoin’in tahmini nedir?

Birkaç tane var Bitcoin karlılık hesaplayıcıları çevrimiçi, örneğin CryptoCompare, madenciler, bitcoin madenciliğinin maliyet / avantaj durumunu incelemek için kullanabilirler. Bu hesap makineleri marjinal olarak değişiklik gösterir ve bazıları diğerlerinden daha akıllara durgunluk verir..

Hem hash rate hem de Bitcoin fiyat tahmini için farklı değerler kullanarak incelemenizi birkaç kez çalıştırın. Ek olarak, soruşturmayı nasıl etkileyeceğini anlamak için sorunun derecesini değiştirin. Bitcoin madenciliğinin sizin için hangi değer seviyesinde faydalı olduğuna karar verin – bu sizin başabaş maliyetinizdir.

Kasım 2020 itibariyle, bitcoin’in maliyeti 17.000 $ civarında seyrediyor. Her blok için 6,25 BTC’lik mevcut bir tazminat verildiğinde, madencilere bir hash’i etkin bir şekilde bitirmeleri için yaklaşık 100.000 $ + USD tutarında ödeme yapılır. Açıkçası, Bitcoin’in fiyatı önemli bir faktör olduğundan, Bitcoin’in fiyatının oldukça değişken doğası göz önüne alındığında, bu ödül rakamı muhtemelen yakında değişecek.

Kripto madenciliği devlerine karşı çıkmak için insanlar bir madencilik havuzuna, işbirliği yapan ve ödülleri paylaşan madencilerin bir araya gelmesine katılabilir. Bu, madencilikteki sorunu hızlandırabilir ve azaltabilir, blok ödüllerini ulaşabileceğiniz bir yere yerleştirebilir. Maliyetler arttıkça, giderek artan sayıda bireysel madenci havuzlara katılmakla ilgilenmeyi seçti..

Blok ödülleri daha küçük olsa da, birleşik işlem gücü, madencilik havuzlarının kriptografik problemi çözme ve sonrasında blok ödülünü alma şansının çok daha yüksek olduğu anlamına gelir..

Bitcoin madenciliği ne kadar sürer

Bir PC’de 1 Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Sürer?

Bitcoin (BTC), güvenliğine bağlı olarak Proof of Work (PoW) fikir birliği algoritmasını kullanır. Bu, diğer birçok kripto para birimi gibi, blokları keşfetmek ve geri dönüşü olmayan hale getirmek için bekleyen işlemleri onlara eklemek için bir kripto para birimi madencileri ağının kullanıldığı anlamına gelir..

olmasına rağmen her bloğu keşfetmek 10 dakika sürer, ve her blok, onu başarıyla keşfeden madenciye 6,25 BTC ödülü verir, tüm Bitcoin madencilik ağının bu blok keşif sürecinde esasen rekabet ettiğini anlamak önemlidir..

Bu, tüm madencilik ağındaki yalnızca tek bir madencinin bloğu gerçekten başarılı bir şekilde keşfedeceği anlamına gelir ve potansiyel olarak on binlerce Bitcoin madencisi faaliyette olduğundan, tek başına bir bloğu keşfetme olasılığı oldukça düşüktür..

Bu nedenle, Bitcoin madencilerinin büyük çoğunluğu bir madencilik havuzunun parçası olarak birlikte çalışır ve bir bloğu keşfetme şansını artırmak için hash oranlarını birleştirir. Ardından, havuzdaki hangi madencinin bloğu gerçekten keşfettiğine bakılmaksızın, ödüller havuz boyunca eşit olarak dağıtılır..

Sonuç olarak, bir havuzun hash oranının% 1’ine katkıda bulunan bir madenci, biriktirdiği blok ödüllerinin% 1’ini de alacaktır..

Bitcoin Hash Rate Payı

F2Havuz % 16,6’lık karma oran payı ile şu anda en baskın Bitcoin madencilik havuzudur.

F2Pool şu anda hash oranı payına göre en büyük havuzdur ve 123.39 EH / s’lik toplam Bitcoin hash oranının yaklaşık 20.52 EH / s’sine katkıda bulunur. Bu% 16,6’lık hash oranı payı, esasen yeni basılan tüm BTC’lerin yaklaşık% 16,6’sının bu havuz tarafından çıkarıldığı anlamına gelir – bu, günlük 149,4 BTC’ye eşittir.

Havuzun hash oranının (~ 205 PH / s)% 1’ine katkıda bulunan bireysel bir madenci, günde yaklaşık 1.494 BTC kazanacaktır. Bu, bir madencinin mevcut zorluk seviyelerinde günde ortalama 1 BTC çıkarmak için 132 PH / s hash oranına ihtiyaç duyacağı anlamına gelir..

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Sürer

Bunu perspektif haline getirmek için, bu, şu anda piyasadaki en hızlı ASIC madencilerinden biri olan 1.200 Antminer S19 Pro madencilik kulesine eşdeğerdir. Bu kurulumun toplam maliyeti, birim fiyatı 2.000 $ / adet olduğu varsayılarak, muhtemelen 2.4 milyon $ civarında olacaktır..

Daha küçük bütçeye sahip olanlar için, bir madencilik havuzuyla çalışırken tek bir Antminer S19 Pro’nun ödül olarak 1 BTC üretmesi toplam 1.200 gün sürer – bu, günde 0.0000833 BTC üretmeye eşdeğerdir..

Başka bir madencilik teçhizatının ödül olarak 1 BTC üretmesinin ne kadar süreceğini hesaplamak için hash oranını aşağıdaki denkleme koyabilirsiniz: 1 / (hash rate (PH / s)) * 0,0076. Bu sonuç, mevcut zorluk seviyelerinde ödüllerde 1 BTC oluşturmak için gereken gün sayısını üretecektir..

GTX 1080 ile Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Sürer?

Bir NVIDIA GTX 1080 için 600 MH / sn’lik bir hash oranını varsayarsak, bu hesap makinesi bir blok bulma olasılığının% 95’i * için 871450 680 güne veya kabaca 2,4 milyon yıla ihtiyacınız olacağını söylüyor. % 50 olasılıkla 550 bin yıl civarında. Bir havuzda madencilik, 1 BTC’ye ulaşmak için 63,7 bin yıla ihtiyacınız var.

1 Bitcoin Madenciliğinin Maliyeti Ne Kadar??

1 Bitcoin madenciliğinin maliyeti birkaç unsura bağlı olarak değişebilir. Gider, öncelikle ne tür madencilik ekipmanının kullanıldığına ve madencilik operasyonunun işletme giderine bağlıdır. Aşağıda, kripto madenciliği işlemleri sırasında maliyet hususları listelenmiştir.

  1. Madencilik alanında maliyetleri zorlamak
  2. Havuz giderleri
  3. Madencilik cihazının Hash Rate
  4. İş
  5. Kazalar ve beklenmeyen saldırılar

Bu şekilde görünmese de, madencilik yapmaya karar verdiğiniz ülke, madenciliğin genel giderinde büyük bir rol üstlenebilir. Çok sayıda Güney Amerika ve Asya ülkesi daha düşük güç kullanım oranlarına sahiptir. Bitcoin madencileri için bir sıcak nokta haline geldiler. ABD’de 1 Bitcoin madenciliği Venezuela’daki masrafın birkaç katına mal olacak.

Bitcoin madenciliği diğer bazı girişimlere benziyor. Madencilik yapmayı düşünüyorsanız, bunun size ne kadara mal olabileceğine dair bir strateji hazırlamalısınız. Madenciliği bir faydaya dönüştürmeniz gerekiyorsa, amortismanı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Burada, bir maden ofisi kurmanın ve daha sonra ekipmanın ömrünün ne kadar süreceğini tam olarak hesaplamanız gerekir..

Cihazlarınız gece gündüz çalışacaksa, tipik madencilik kilometresine maruz kalacaktır. Rekabete özel önem vererek ve kaynakları daha iyi madencilik ekipmanlarına koyarak madencilik faaliyetlerinizi nasıl iyileştireceğinizi belirlemeniz gerekir..

Günün sonunda, ilk yatırımı eşitlemeniz gerekir. Birçok cihaz tedarikçisi, cihazları için garanti verir. Ekipmanlarının garantisini yakından takip etmek madencilerin yararına olacaktır. Bazen kaynakları, arızalandığında değiştirmek için daha ucuz ekipmanlara koymak daha iyidir..

Sonuç

Bitcoin madenciliği harika sonuçlar alabilen bir girişimdir, ancak yanlara doğru gidebilir. Kripto para birimi madenciliğinde gidecek tüm zorlu çalışmaları ve ısrarı göz önünde bulundurmak zorunludur. BTC ve Bitcoin madenciliği etrafındaki kargaşa uzun vadede genişlediğinden, bir madencilik havuzundakinden çok tek bir cihazla blok ödülü alma kapasitesine sahip olunması kesinlikle imkansız.

Madencilik yoluyla Bitcoin edinme olasılığınız, kullandığınız hash oranı ve diğer madencilik araçlarıyla ilgilidir. Bugün madencilik, teknik, düzenleme ve ısrar gerektiriyor. Ilımlı, ancak faydalı bir döngüdür. Bitcoin, herkesin madenciliğe başlayabileceği başka bir internet parasıdır.

Ayrılık notu olarak, benim için çeşitli nedenler olduğunu unutmayın: parasal fayda için, organizasyonun güvenliğini sağlamak için veya sadece madencilik yapmayı öğrenmek uğruna.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map