Bitcoin ticareti artık finansal ortamlarda ihtiyaç duyulan en önemli becerilerden biridir. Alım veya satım teklifi vermenin doğru zamanını bilmek, bir kripto tüccarı olarak kar elde etmek için önemlidir. Ayrıca, teknik analiz bilgisine sahip olmak da kötü bir fikir değildir. Şimdiye kadar, finansal yatırım kripto para birimlerini içermiyordu. Ama şimdi yaptıklarına göre, herkes Bitcoin satın almak için günün en iyi zamanını bilmek istiyor..

bitcoin satın almak için günün en iyi zamanı

Yatırımınızı Bitcoin’e çeşitlendirmeye de karar verdiğiniz için (en değerli 10 kripto para birimi hakkındaki görüşümüze bakın), pratikte pound ve Euro gibi para birimi satın alıyorsunuz. Bununla birlikte, Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce benimsemeniz gereken bazı özel stratejiler vardır. Kâr elde etmek için, Bitcoin satın almak için günün en iyi zamanını bilmeniz gerekir ve bu makalenin tamamı budur..

 

Ekonomi Analistine Göre Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Zaman:

Prestijli Yale Üniversitesi’nden ekonomi uzmanları, BTC’nin geçmiş kalıplarına ve davranışına göre Bitcoin fiyatını önceden tahmin etmek için bir yöntem geliştirdiler. Yukun Liu ve Aleh Tsyvinski, yaklaşan BTC fiyatını belirlemek için hangi öngörücünün kullanılabileceğini bulmak için yedi yıllık BTC parasal değerini inceledi..

Keşifleri, Ulusal Ekonomik Araştırmalar Bürosu, Kripto para biriminin, pazar ilerlemelerini etkileyen unsurlar açısından hisse senetlerinden, hisse senetlerinden, para birimlerinden ve diğer parasal emtialardan tamamen farklı olduğunu kanıtlar

Raporda, “Aksine, kripto para birimi getirilerinin kripto para birimi piyasalarına özgü faktörlerle tahmin edilebileceğini gösteriyoruz” dedi..

“Spesifik olarak, güçlü bir zaman serisi momentum etkisi olduğunu ve yatırımcıların ilgisini çeken vekillerin kripto para biriminin getirilerini güçlü bir şekilde tahmin ettiğini belirledik.”

Tahmin yöntemlerine göre, bir alıcı yalnızca önceki hafta BTC’nin değeri% 20’den fazla artarsa ​​yatırım yapmalıdır. Çünkü Bitcoin iyi giderse, kısa vadede olma eğilimindedir. Sorunun cevabını vermemiş olsalar da, çoğu tüccar “Düşük olduğunda bitcoin almalı mıyım?” Çoğu tüccar düşük olduğunda satın almak istediği için.

Haftanın Hangi Günü Bitcoin Satın Almak İçin En İyisidir?

Bir yatırımcının bitcoin satın almak için haftanın en iyi gününü belirlemesi için, Bitcoin hareketini aşağıdaki gibi bir site kullanarak incelemesi gerekir: Coinmarketcap, Her satırdan haftanın kesin gününü değerlendirmek ve ardından trende bağlı hareketi (TDM) kullanarak haftanın her günü için BTC fiyatını hesaplamak için. 

Öyleyse, bir tüccarın hafta sonları bitcoin’in yükselip yükselmediğini sorduğunu varsayalım. Sadece analiz ederek öğrenebilir tarihsel veri Bitcoin piyasasının. Bunu yapmanın bir yolu, “eğilime bağlı fiyat hareketi” kullanmaktır. Genellikle, bitcoin fiyatları düşüş eğilimleri sırasında Cuma günü en düşük ve Pazartesi günü en yüksek fiyattır. Yükselen bir durumda, Bitcoin Cumartesi günü en yüksek ve genellikle Pazartesi günü en düşük seviyededir. Bu nedenle, bitcoin satın almak istiyorsanız ve haftanın en iyi gününü bilmiyorsanız, TDM analizini kullanın. Yani, bir yükseliş trendi sırasında haftanın başında satın alabilir veya düşüş sırasında hafta sonunda satabilirsiniz, çünkü şansınız yüksek olduğundan en iyi fiyatı alacaksınız..


Bitcoin Satın Almak İçin Günün Hangi Saatinde En İyisidir??

Bitcoin satın almanın en iyi zamanının ne olduğunu cevaplamak zor, ama deneyebiliriz. Kripto para biriminin değişken doğası nedeniyle; Bu, fiyatın değer olarak önemli ölçüde artabileceği ve ayrıca kısa bir süre içinde değerinin düşebileceği anlamına gelir. Fiyat hareketine ilişkin bir bildirim oluşturmak için kripto uyarı araçlarının kullanılması tavsiye edilir. Bu, bitcoin satın almak için en iyi fiyatı almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, bitcoin satın almak için günün en iyi zamanı, aynı zamanda bitcoin satmak için de günün en iyi zamanıdır. Bunun nedeni, eğer satın alıyorsanız, birisinin satış yapmasıdır.!

Bir yatırımcı olarak, olağan kısa vadeli zihniyet yerine uzun vadeli fiyat performansına odaklanmalısınız. Bu hem sizin hem de yatırımınız için genel olarak sağlıksızdır. Kripto benimseyenler çoğunlukla kısa vadeli kazançlarla ilgilenmezler ve Bitcoin yatırımına girmek isteyen herkes de aynı şekilde davranmalıdır. Bitcoin, zengin olma hızlı şema zihniyetiyle görülmemelidir.

Düşük Olduğunda Bitcoin Almalı mıyım?

Çoğu yatırımcının bitcoin’e yatırım yapmadan önce izlediği harika ilke şudur: düşük al, yüksek sat veya asla satma. Bitcoin’de ideal giriş noktası düşük satın almaktır ve bunu yapabilmeniz için kısa devre kavramını anlamanız gerekir.. 

“Açığa çıkarma, finansal ticarette, temel varlığın fiyatı düştükçe kârlı hale gelen bir pozisyon açma sürecini tanımlamak için kullanılan bir terimdir ve ticaretin toplam karlılığı, fiyattaki düşüşün boyutuyla orantılıdır.”

Dolayısıyla, bir yatırımcı bir emtia veya varlığın fiyatının yükselmesini beklediğinde, cari fiyat alış fiyatından yüksek olduğunda kâr için alıp satar. Ancak giriş ve çıkış yönünüzü ayırt edebilmeniz için teknik analiz anlayışına sahip olmanız gerekir..

Teknik Analiz, Bitcoin’i Ne Zaman Satın Alacağınızı Belirlemenize Nasıl Yardımcı Olabilir?

bitcoin satın almak için günün en iyi zamanı

Teknik analiz, ticaret açısından ve ayrıca derin bir yatırım kararı vermek için oldukça kullanılır. TA’yı anlayarak, bitcoin alım satımı söz konusu olduğunda sizi daha iyi bir karar verici yapacak olan bitcoin yükseliş ve düşüş trendi sinyallerini daha iyi anlayabilirsiniz. Örneğin, fiyat sağlam desteğe ulaştığında bitcoin satın alabilir veya fiyat bir direnç seviyesine ulaştığında satabilirsiniz.. 

Investopedia’ya göre “Destek, bir varlığın bir direnç seviyesinde iken belirli bir süre altına düşmediği fiyat seviyesini ifade eder, bir varlığın fiyatındaki artışın büyüyen bu fiyata satış yapmak isteyen satıcıların sayısı. “

Yeterince teknik analiz yapsanız bile, saptırmayın, kusursuz bir giriş ve çıkış noktası bulamazsınız. Önemli olan, akıllı olmak ve ticaret yapmadan önce belirlediğiniz plana bağlı kalmaktır. (ticaret yapmadan önce her zaman bir yerleşim planınız olsun. Örneğin, 8.000 $ ‘dan bitcoin satın almak ve 9.000 $’ dan satmak istiyorsunuz) Bitcoin yukarı doğru hareket ederken satın alabilir, kârla satabilirsiniz ve sattıktan sonra bile yükselmeye devam edecektir. dışarı. Sorun değil, zaten kar elde ettiniz. Açgözlü olmayın, devam edin. 

Ticaret Göstergeleri, giriş ve çıkış noktalarını bulmaya yardımcı olabilecek başka bir harika araçtır. Yatırımcıların ve tüccarların Fibonacci göstergesinden, pivot noktalarından ve diğer çeşitli aritmetik göstergelerden kullanabilecekleri birkaç aracımız var..

Yüksek Satmalı mıyım?

Genel olarak, ne zaman satın alınacağını bilmek satmaktan daha kolaydır. Her yatırımcının net bir çıkış noktası olmalıdır. Kazanmak için bir işlemi ne zaman kapatacağınızı belirlemek ve ayrıca yatırımınızın ne zaman yanlış gittiğini bilmek için bu çıkış noktasını kullanmanız gerekecektir. Zor olan kısım, her ticaret için bu seviyelerin nasıl belirleneceğidir. Her ticaretin başında, yönü ne olursa olsun hedeflerinizi bilmelisiniz. Basit kural açgözlü olmamaktır. 

Sadece “HODL” olmalı mıyım?

Kripto ticareti ve yatırımındaki düşünce okulu, yalnızca tamamen kaybetmeyi göze aldığınız kadar satın almaktır. Herhangi bir kripto varlığına yatırım yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bir numaralı husus bu olmalıdır.  

Bununla birlikte, Bitcoin’i uzun vadede tutmak en iyi stratejidir çünkü bitcoin bir varlıktır; Bitcoin biriktirmek ve uzun vadeli tutmak, değersiz sonuçlanacak fiat karlarını biriktirmekten daha iyidir.

Sonuç:

Bitcoin satın almak için günün en iyi zamanının ne zaman olduğuna dair tüm teorilerden, gerçek dünyada mükemmel bir pazar diye bir şeyin olmadığını görebiliyoruz. Manipülasyon, insan davranışı ve haberler Bitcoin fiyatını etkileyebilir.

Hisse senetleri, yatırım fonları ve itibari para gibi diğer finansal varlıkların aksine, bitcoin, geleneksel yatırımdan çok daha fazla değişkenlik gösteriyor. Bir günde hızlı para kazanabilir ve ertesi gün her şeyi kaybedebilirsiniz. Bitcoin satın almadan önce derinlemesine araştırma yapmanızı ve kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yaptığınızdan emin olmanızı tavsiye edeceğim. Sonunda, Bitcoin satın almak için günün en iyi zamanına göre karar verebileceğinizi umuyoruz.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector