2010’da neredeyse değersizken birkaç yüz bitcoin satın almayı başardınız ve şimdi iki milyon ABD doları değerinde dijital para birimine bakıyorsunuz. Artık kendi lüks daireniz, arabanız veya belki de özel tropik adanız elinizin altında, ama merak ediyorsunuz büyük miktarlarda bitcoin nasıl nakde çevrilir. Bu kripto rehberinde, dilediğimiz bu soruna biraz ışık tutmaya çalışacağız..

Büyük Miktarda Bitcoin Nasıl Hızlı Bir Şekilde Nakde Çevirilir

Büyük miktarlarda Bitcoin’i nakde çevirmenin en iyi yolu OTC (tezgah üstü) işlem denen bir işlemdir. Bir OTC işlemi, özel bir alıcı ve özel satıcı, takası kolaylaştırmak için bir aracı tarafından birbirine bağlandığında gerçekleşir. Aracı, önce parayı ve Bitcoin’i alan güvenilir aracı olarak hareket eder, böylece taraflardan hiçbiri yararlanamaz. Aracı, taraflardan herhangi birinden mevduatı aldığında, daha sonra uzaklaşmayı kolaylaştırır..

Aslında Crypto Coin Society olarak biz de bunun gibi birçok anlaşmayı kolaylaştırdık. özel alıcı ağı. Özel alıcılarımızdan biriyle eşleşmek istiyorsanız, o zaman aşağıdaki düğmeyi tıklayın başvuru formunu doldurmanız ve herhangi bir miktarda Bitcoin’i kolayca nakde çevirmeniz için bir OTC işlemini kolaylaştırmanıza yardımcı olmak üzere sizinle iletişime geçeceğiz..

Bitcoin’i bozdurmadan önce düşünmeniz gerekenler

Özellikle büyük miktarlarda bitcoin’i bozdurmadan önce dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. Şunu düşünmeniz gerekiyor:

  1. – Kripto değişim limitleri
  2. – Banka hareketleri
  3. – Vergiler
  4. – Bitcoin’leri bozdurmanın en iyi yolu

Her birini ele alalım.

Kripto borsalarında para çekme limitleri

Çoğu kripto borsası, kullanıcıların her gün çekmesine izin verilen para miktarına sınırlar koyar. Bu limitler birkaç bin dolar kadar az olabilir veya çok daha yüksek olabilir. Örneğin Coinbase para çekme limiti günlük 10.000 USD’dir. Kraken için limit, 1. kademe kripto para biriminde günlük 5.000 USD’dir (bu seviye için Fiat para çekme işlemleri mevcut değildir). Tipik olarak, kripto borsaları, hesap seviyenizi yükselterek para çekme limitlerinizi artırmanıza izin verir. Örneğin, bir Kraken hesabını 2. seviyeye yükseltmek, fiat para çekme (günlük 100.000 USD’ye kadar) ve günlük kripto para çekme limitini 500.000 USD’ye çıkarır..

Büyük miktarlarda bitcoin nasıl nakde çevrilir

Büyük miktarda bitcoin’den para çekecekseniz, para çekme limitlerinizin bu miktarı kaldırabileceğinden emin olun. Alternatif olarak, yalnızca bir borsadan değil birkaç borsadan da çekilebilirsiniz. Hesabınızı yükseltmek, borsaya daha fazla kişisel bilgi sağlamak anlamına geldiğinden, anonim kalmak isteyen kullanıcılar bu son seçeneği tercih edebilir..

Olağandışı banka hesabı hareketleri

Kara para aklama ciddi bir sorundur. Diyelim ki bir süredir banka hesabınız var, her seferinde birkaç yüz dolarlık bir bakiye tutuyorsunuz ve birdenbire çok büyük bir para transferi aldınız. Küçük bir tropik ada almaya yetecek kadar. Anlaşılır bir şekilde, bankanızın size bazı soruları olabilir. Paranın nereden geldiği konusunda tatmin edici cevaplar sağlayana kadar hesabınızı bile dondurabilirler..

Para yatırmadan önce banka yöneticilerinizle konuşmaktan başka yol yok. Onlara alışılmadık derecede büyük miktarda para alacağınızı bildirin ve bu paranın nereden geldiğini açıklayın. Onları paranın yasal yollardan elde edildiğine ikna edebilirseniz, sorun olmayabilir. Sizi dinledikten sonra banka depozitoyu kabul etmemeye karar verirse (bazı bankalar kripto para ticareti ile ilgili para yatırma işlemlerini kesinlikle reddeder), farklı bir bankada hesap açmaktan başka seçeneğiniz olmayabilir..


Vergilerinizi bitcoin kazançları üzerinden ödediğinizden emin olun 

Richard Nixon elbette büyük bir belaya girdi. Ancak vergiyle ilgili değildi. Gerçek şu ki, büyük miktarlarda para almak, bu para kripto ticaretinden gelsin ya da gelmesin, daha fazla vergi ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Bir sonraki Al Capone olmak istemediğinizi varsayarsak, vergilerinizi kesinlikle bildirmeli ve ödemelisiniz..

Vergilerinizi bildirmek ve ödemek genel bir tavsiyedir, ancak vergi kanunları ülkenize veya bölgenize bağlı olarak çok farklı olabilir. Vergiler konusunda uzmanlaşmış bir muhasebeci veya avukata danışmalısınız. Daha da iyisi, kripto vergilerine aşina veya bu konuda uzmanlaşmış bir avukat veya vergi muhasebecisi. Bu uzmanlardan herhangi biri, paranızı yasal olarak daha düşük vergi oranlarıyla yatırmanıza yardımcı olabilir; bu, kesinlikle sizden alacakları ücretleri telafi etmekten daha fazlası olmalıdır..

Bitcoin’i bozdurmanın en iyi yolu

Bitcoin’i itibari para birimine dönüştürmenin birkaç yolu vardır. Sizin için hangisinin en iyi yolunun seçilmesi, bitcoinleri anonim olarak paraya dönüştürmek isteyip istemediğinize bağlıdır. Bitcoin dönüştürmek için iki genel yöntem vardır: bir borsada veya bir borsada.

  • Değişimde: kripto borsaları hızlı, güvenilir ve güvenli işlemlerin avantajını sunar. Bu borsalardan bazıları itibari para birimlerinde işlem yapar ve doğrudan para çekebilmeniz için banka hesabınızı bağlamanıza izin verir. Bununla birlikte, para çekme limitlerini büyük miktarlarda bitcoin için yeterli bir aralığa çıkarmak için, anonimliği tehlikeye atan kişisel bilgiler sağlamalısınız. Kayma, borsada nakit para yatırırken de bir sorun olabilir.
  • Döviz dışı: bu tür ticaret doğrudan iki kişi arasında gerçekleşir. Bu yöntemin iki küçük çeşidi vardır: Biri tezgah üstü (OTC) bir komisyoncu ile işlem yapmak, diğeri ise eşler arası (p2p) ticarettir. Her iki durumda da, doğrudan bir kişiyle ticaret yaparsınız. Aradaki fark, ilki profesyonel bir kripto tüccarı iken, ikincisi değildir. Döviz dışı ticaret, daha yüksek düzeyde anonimlik sağlar, ancak kiminle ticaret yaptığınız konusunda çok dikkatli olmalısınız. Sizi koruyan aynı anonimlik, bitcoin’inizin peşinde olabilecek dolandırıcılara da bir koruma katmanı sunar..

Son zamanlarda üçüncü bir seçenek popülerlik kazanıyor ve bazıları bunun kripto ticaretinin geleceği olduğunu söylüyor. Bu üçüncü seçenek, her iki dünyanın da en iyisini sunmaya çalışır: borsa dışı seçeneklerin anonimliği ile borsada ticaretin hızı ve güvenliği. Bu alternatif, merkezi olmayan bir eşler arası değişim kullanmaktır. Bu borsalar p2p piyasalarına benzer şekilde çalışır. Aşağıda bununla ilgili biraz daha fazlası.

Para çekme işleminize devam etmek istediğinizi varsayalım. Bankanızdan zaten onay aldınız, bir avukat veya muhasebeci ile görüştünüz ve Fransız Polinezyası’na emekli olmadan önce fonları bildirmeye ve vergilerinizi ödemeye hazırsınız..

Borsada büyük miktarlarda bitcoin nasıl nakde çevrilir

Önce itibari para biriminde işlem gören bir kripto borsası seçmeniz gerekecek. Kraken, Coinbase ve Bitstamp bunun için en popüler seçenekler arasında. Halihazırda bir hesabınız yoksa bir hesap açmanız ve istediğiniz miktarda parayı çekmek için gereken düzeyde doğrulamanız gerekecektir. Hatta bu borsalardan yalnızca biriyle yetinmemeye karar verebilirsiniz, bunun yerine bitcoinlerinizi iki veya daha fazla arasında paylaştırabilir ve aynı anda tüm borsalardan çekebilirsiniz. Bu, her borsadan günlük para çekme limitlerini eklemenize izin verir..

bitcoinleri bozdurmanın en iyi yolu

Hesaplarınızı oluşturduktan sonra, herhangi bir para çekme işlemi yapmadan önce bir itibari para birimi yatırmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Eğer durum buysa, öyle yapın. Küçük bir miktar bile yeterli olacaktır. Bu gerekli olmasa bile, banka hesabınızın bağlantısının doğru şekilde kurulduğundan emin olmak için bunu yapmak iyi bir fikir olabilir..

Her şey kurulduğunda ve kullanıma hazır olduğunda, bitcoinlerinizi borsa cüzdanınıza gönderin. Orada olduktan sonra, istediğiniz miktarı banka hesabınıza çekin ve paranın görünmesini bekleyin. Fonların kullanılabilir olmasının bir ila beş gün sürebileceğini unutmayın..

Borsa dışı büyük miktarlarda bitcoin nasıl nakde çevrilir

Kripto borsalarının sağlamadığı bir anonimlik seviyesine ihtiyacınız varsa veya ücretlerini çok yüksek veya para çekme sürecini çok yavaş buluyorsanız, o zaman borsadan çıkmak istersiniz.

Bir OTC komisyoncusu ile işlem yapmayı tercih ederseniz, bunların tam olarak sarı sayfalarda listelenmediğini göreceksiniz. Bunlar, düzenli olarak multi-milyon dolarlık işlemlere dahil olabilecek kişilerdir, bu nedenle düşük anahtar kalmaya eğilimlidirler. Ancak avukatınız veya muhasebeciniz kripto ticareti konusunda uzmansa, size bazı isimler önerebilirler..

Döviz dışı seçeneğiniz bir p2p pazarıysa, en popüler yerler Localbitcoins ve Paxful’dur. Her iki pazar da dünyanın hemen hemen her ülkesinde çalışır ve benzer şekilde çalışır.

Bitcoinlerinizi yerel bitcoinlerde satmak için önce bir hesap oluşturmanız gerekir. Hesap oluşturulduktan sonra, bazı kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekecek, böylece işlem tamamen anonim olmayacak, ancak kripto borsalarında olduğu kadar çok ayrıntı vermeniz gerekmeyecek..

Her şey ayarlandıktan sonra, satmak istediğiniz bitcoin miktarını satın almayı teklif eden bir kişi için pazarda arama yapmanız gerekecektir. Bir tane bulduğunuzda, onlara bir ticaret talebi gönderin ve localbitcoins onlara bir bildirim gönderecektir..

Takas talebiniz kabul edildiğinde, bitcoinlerinizi localbitcoinlere göndereceksiniz ve onlar emanette tutacaklar. Bu, bir süreliğine jetonlarınızı almayacağınız, ancak alıcınızın da alamayacağınız anlamına gelir. İtibari para biriminizi aldıktan sonra (banka hesabınızda, PayPal’da veya diğer yöntemlerde), yerel bitcoin’leri bilgilendireceksiniz ve ancak o zaman jetonlar alıcınızın cüzdanına gönderilecektir..

Ya üçüncü seçenek?

Bitcoin’lerinizi nakde çevirmek için son seçenek, merkezi olmayan bir eşler arası değişim kullanmaktır. Şu anda bu alışverişlerin en işlevsel olanı Hodl Hodl. Bu borsalar, iki temel farkla Paxful ve Localbitcoins gibi p2p pazar yerlerine benzer şekilde çalışır. Her şeyden önce, tokenlerinizi emanette tutan borsanın kendisi yerine, bir multi-sig akıllı sözleşme oluşturulacak ve emanet orada tutulacaktır. İkinci olarak, kişisel bilgileri verip vermemeyi seçebilirsiniz. Başka bir deyişle, bu platformlarda ticaret tamamen anonim olabilir. Öğrenme eğrisi, p2p piyasalarından biraz daha dik ve bu borsaların henüz çok sayıda kullanıcısı yok. Ancak bazı uzmanlar, kripto ticaretinin geleceğinin bu tür borsa hizmetlerinde olacağını söylüyor.

Sonuç olarak…

Bu, büyük miktarlarda Bitcoin’in nasıl nakde dönüştürüleceğini tamamlıyor. Milyonlarca dolar değerinde bitcoin’i nakde çevirmek kesinlikle yapılabilir ve bunu başarmanın hız, güvenlik ve anonimlik ihtiyacınıza bağlı olarak birkaç yolu vardır. İşlem için yeşil ışık yakmak için önce bankanızla konuşmayı ve kripto para birimi vergi yasalarında uzman bir avukat veya muhasebeciye danışmayı unutmayın. Varlıklarınızı bildirin, vergilerinizi ödeyin ve keyfini çıkarın. Son olarak, bu makaleyi yararlı bulduysanız ve sonunda Morakorako Adası’nı satın alırsanız, beni bir hafta sonu için davet etmeyi düşünün.!

Herhangi bir sorunuz varsa yorumlarda bana bildirin!

Daha fazlası: USD ile altcoin nasıl alınır

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector