Coinbase ve Bittrex, yaygın olarak kullanılan ABD merkezli borsalardır. Coinbase, müşterilerin fiat para birimlerini kripto para birimleri ile takas edebilecekleri daha fazla fiat çiftine sahiptir. Öte yandan Bittrex, kripto para birimlerinin takas edilebileceği daha fazla kripto çiftine sahiptir. Gördüğümüz gibi, aynı işleve hizmet etseler de, farklı pazarlara yöneliyorlar..

Bu yazıda cevaplanan soru Coinbase’den Bittrex’e Nasıl Transfer Yapılır??

ABD merkezli borsalardan bir transfer, ilk kez yapıyorsanız göz korkutucu bir görev olabilir. Neyse ki, çevrimiçi bankacılık portalınızdan Elektronik Fon Transferi veya EFT yapmak kadar karmaşık.

Bu da korkutucu görünüyorsa, endişelenmeyin, çünkü bunu adım adım açıklayacağız..

Coinbase'den Bittrex'e nasıl transfer yapılır

Coinbase Uygulamasından Bitcoin Nasıl Gönderilir

⦁ Öncelikle, yapmadıysanız, Coinbase ve Bittrex’e kaydolun, gerekirse hesaplarınızı doğrulayın.

⦁ Ek bir güvenlik katmanı için, her iki hesapta da 2FA’nızı kurun.

Öneririz Google Authenticator, 2FA korsanlarını kullanmak için olası her kutuyu seçin. Artık tüm evrak işlerini ve güvenlik düzenini kaldırdık. Sıradaki,

⦁ Satın aldığınız bitcoini Coinbase cüzdanınıza gönderme sürecine başlayın.

İhtiyacınız olan ilk şey Bittrex Bitcoin cüzdan adresinizdir; Bir hata yaparsanız ve Bitcoin Cash, Ethereum veya başka herhangi bir blockchain cüzdan adresine para gönderirseniz, paralarınız sonsuza kadar kaybolur.

Bu nedenle, ne yaptığınızı üç kez kontrol etmeyi daima aklınızda bulundurun. Tarafından sağlanan bu kılavuzu izleyin Bittrex böylece alıcının adresini alabilir veya bunu görüntüleyebilirsiniz video.

⦁ Coinbase’de, bitcoin cüzdanınıza gitmeniz gerekir;

⦁ Alıcı adresini ve göndermek istediğiniz miktarı yapıştırın

Paranızı yanlış adrese göndermenin ürkütücü kısmı sizi tetikte tutacaktır. Ancak, EFT yapmaktan veya bir arkadaşınıza mektup veya e-posta göndermekten farklı değildir.


Bitcoin dışında, adresler insanların hatırlaması için daha karmaşıktır ancak bilgisayarların bu verilerle ilgili bir sorunu yoktur. Bitcoin göndermenin bir püf noktası var ve bu ücretler.

Coinbase’den Bittrex’e transfer

Aşama 1:

İlk önce, Bittrex’e giriş yapın veya Bittrex’e kaydolun.

Adım 2:

Holdings’i üst kısımda göreceksiniz, tıklayın.

Aşama 3:

Artık tüm dengelerinizi görebiliyorsunuz. Bitcoin para biriminden oluşan BTC sembolünü seçin ve Para Yatır’a tıklayın. İyi sonuçlar için, sıfır bakiyeleri göster seçeneğinden emin olun, boş bir hesap olarak seçilir / sıfır kararlılığa sahip fatura artık görüntülenmeyecektir.

4. adım:

Neredeyse oradasınız, şimdi Bittrex borsası için yeni bir Bitcoin adresi oluşturabilirsiniz.

Adım 5:

Bunu görürseniz, Müşterinizi Tanımadığınız anlamına gelir.

6. Adım:

Her şey yolunda giderse, bu ekranı göreceksiniz. Adresi kopyalamadan önce Coinbase’e gitmemiz gerekiyor.

7. Adım:

Ardından Coinbase’e gidin ve giriş yapın veya kaydolun.

8. Adım:

Ana ekrana yerleştirilmiyorsanız, Giriş ve Bitcoin’i seçin..

9. Adım:

Şimdi işlem sürecini başlatmak için Cüzdan ve Gönder’i seçmeniz gerekiyor.

10. adım:

Şimdi Bittrex’e geri dönüyoruz ve 6. adımdan devam ediyoruz. Kopyalama adresini seçin..

11. adım:

Karşılama göreceksiniz: Panoya kopyalandı.

Adım 1/2:

Bu adımda kopyaladığınız adresinizi Coinbase Sitesindeki alıcı alanına şimdi yerleştirmeniz ve yapıştırmanız gerekiyor, durdurmanız gerekiyor ve panik bitcoin işlemleri geri alınamaz..

İki kez, sonra üç kez kontrol yapıştırılan adres, Bittrex’teki adresle eşleşir. Paniklemeyi bırakmayın, ancak bir test işlemi gönderin, çünkü bu işlemin maliyeti nedeniyle daha maliyetli olacaktır. Dürüst olmak gerekirse, bir hata nedeniyle tüm tutarı kaybetmeyi tercih eder miydiniz??

13. adım:

Bir depozito beklemede olmalıdır. Bu bir dakika sürebilir.

14. adım:

Transfer etmek istediğiniz fonların kalanı için 11. adımı tekrarlayın.

Adım 15:

10 dakika bekleyin ve Bitcoin’i blok zincirine başarıyla aktardığınız için kendinizi tebrik edin..

Coinbase Bitcoin Ücreti Gönder

Bitcoin, değer tabanlı güvenliği sağlayan şifreleme kullanır ve göndericilerin, alıcıların gönderileni alacağını bilmesine izin verir. Borsalar değiştirilemez veya yok edilemez, ancak% 51’lik bir saldırı ile, bu son derece maliyetli ve dolayısıyla kârlı değildir..

Bitcoin, hiçbir ücret ödemeden çalışmayan maden işçilerinin gerçekleştirmesi beklenen şifreleme ve ademi merkeziyetçiliği sağlamak için POW (Proof of Work) kullanır ve bu bilgileri bloklar halinde işlediği için iki kez ödüllendirilir. İlk ödül, 12,5 BTC olarak belirlenen blok ödülüdür..

Ayrıca, Bitcoin organizasyonu üzerinde çalışan müşteriler bir değişim ücreti ödemelidir. Bu değişim giderleri, 3 seviyeye ayrılmış, tam olarak posta teslimat ücretleri gibidir..

1. kademe, bir gecede nakliye olarak düşünülebilecek en yüksek ücrete sahiptir ve ortalama bir blok kazmak için gereken süre olan 10 dakika kadar sürebilir. Paranın nereye gönderildiğine bağlı olarak, alıcı işlemlerinizi onaylamak için birden fazla onay isteyebilir..

Bittrex yalnızca bir onay gerektirir ve fonlar yaklaşık 10 dakika içinde yansımalıdır. Diğer 2 seviye daha yavaştır ve 3 günlük veya 7 günlük nakliye olarak görülebilir. Daha düşük ücretler için işlem süreleri birkaç saatten bir güne kadar sürebilir. Bunlar, fonların uzun vadeli tasarruflar için olup olmadığını kontrol ettiğiniz bir cüzdana para transferleri için mükemmeldir..

Şimdi, madencilerin neden 2 ödüle ihtiyaç duyduğunu sorabilirsiniz. Her 210.000 blokta bir ödül yarıya indirilir. Sonunda, bu gerçekleştiğinde bu gerçekleşmeyecek, madenciler işlemlerle ilgili ücretler nedeniyle kârlıysa madencilik yapmaya devam edecekler..

Madenciler ayrıca sürekli olarak ekipman ve elektrik için ödeme yapmak zorundadır; birçok madenci başarısız oldu ve iflas etti.

Coinbase’den Bitcoin Gönderemiyorum

Coinbase, işleminizin neden başarısız olabileceğini vurgulayan yararlı bir kılavuza sahiptir. Bunun bir numaralı sebebinin fon eksikliği olduğuna inanıyoruz. Bu, “bilgisayarınızı tekrar açıp kapatmayı denediniz mi?” İle eşdeğerdir.

Elbette, kriptodaki zamanımız bize borsaların yaptığı bazı tuhaf şeyleri gösterdi. Denemek isteyebileceğiniz bir çözüm, her blok geçerken işlemlerinizi iptal etmek ve yeniden göndermektir. Genellikle bu sadece 3 deneme alır.

Bugüne kadar hiçbir değişim bunun neden olduğunu açıklamadı, biz iç sorunlar bekliyoruz, işlemi iptal edip yeniden başlatıyoruz, tam olarak onu kapatıp açmak gibi ve çalışıyor. Bir borsadan her geri çekilişimizde, bunun çıkışta dolandırıldığımızda olup olmayacağını merak ediyoruz..

Değişim bozuldu mu? Bitcoin’imi hiç alacak mıyım? Zamanın% 98’i, fonlar 10 dakika içinde yansıtılır veya yeniden başlatma çözümümüzü denememiz gerekir. Neyse ki, paralarımız bugüne kadar hiç çalınmadı, çünkü onları hiçbir zaman bir borsada saklamıyoruz, ancak donanım cüzdanlarımızı dini olarak kullanıyoruz. Saldırıya uğramanın ve para kaybetmenin kimsenin geçiş hakkı olması gerektiğine inanmıyoruz.

Bitcoin Gönderme Geçici Olarak Devre Dışı Bırakıldı

Kripto piyasaları, yılın 365 günü, haftanın 7 günü, günde 24 saat çalışır. Alım satımlar bakım kesintisi gerektirir. Hem Coinbase hem de Bittrex güvenilir işlemlerdir ve destek dönemlerini açıklayacak ve çok önceden elden geçirilecektir..

Konum yukarıdayken, yerleştirilebilecek ekstra destek var. Herhangi bir ticaret, sundukları yönetimleri ilerletmek için arka uç cüzdan optimizasyonu yapabilir. Cüzdanlar, bitcoin gelişmelerine ayak uydurmak için sürekli olarak güncelleniyor.

Başlıca ana konu alım satım katılımı, geleneksel bir hesabı yönetmek olduğu için, bir süre BTC borsalarını yine de idare edecekleri için dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Para tutma sorununu not ettiğinizde, bitcoin’inizi hızla geri çekin. Bu tasarımı sayısız ticarette gördük. Mt. Gox ve QuadrigaCX.

Coinbase Pro

Coinbase’in kendi bünyesinde bir altcoin borsası Coinbase Pro olsa da, Bittrex ile karşılaştırıldığında pahalıdır. Pahalı derken Coinbase pro’nun işlem maliyetinin Bittrex’ten çok daha yüksek olduğunu kastediyoruz..

Bir altcoin ticareti seçerken Coinbase Pro yerine Bittrex’i önermemizin en büyük nedeni bu değil; madeni para seçimiyle ilgili. Hem Coinbase Pro hem de Bittrex olağanüstü bir güvenliğe sahiptir ve bu, kripto para birimleri ile yönetirken sürekli ve zamanın sonuna kadar sürekli olarak bir numaralı endişeniz olmalıdır..

Altcoin seçimi olan Coinbase, en önemli kriter, Bittrex alım satım maçı belirlemeye herhangi bir zorluk çıkarmaya yakın değildir ve hiç bir zaman zor olmamıştır. Bir noktada Poloniex, Bittrex’e yaklaştı. Poloniex’in de daha az KYC gereksinimi vardır, bunlar uygun ancak önce güvenliği sürekli olarak araştırır..

Bittrex Kaldıraç

Bittrex Kaldıraçlı Ticaret ürünü 3 kat Kaldıraç sunar ve BTC’de teminatlandırılarak BTC-ETH, BTC-XRP ve BTC-BCH Piyasalarında işlem yapmanızı sağlar. Bu, borsadan borsaya değiş tokuş yapmak yerine tek bir borsada daha fazlasının yapılmasına izin verdiği için şaşırtıcı olan Doğrudan Piyasa Hedging’e izin verir.

Bu, ticaret için tek bir borsaya daha fazla paranızı koyarak madeni para güvenliğini tehlikeye atar. Aynı vitrin içinde kısa ve uzun pozisyonlar oluşturma kapasitesine sahip olmak veya konumu reklam sunumunu kısıtlamak için bir çit olarak kullanmak inanılmaz bir değişim aracı olabilir..

Pozisyonlar bağımsız olarak açılıp kapatılırken, pozisyonlar yine de çevrilemez veya özel olarak kapatılamaz. Genişletilmiş borçlanma limitlerine, bir pozisyon açarken vitrin likiditesi ile karar verilir..

Bittrex Hacmi

Bittrex’i sevdiğimiz kadar, Coinbase Pro ile karşılaştırıldığında likit olmayan bir borsadır. Verileri FTX Volume Monitor’da analiz ettiğinizde, 10. sırada yer alan Coinbase Pro ile 24. sıradaki Bittrex’e karşı günde 200 milyon dolarlık işlem gören ve günde 20 milyon dolarlık işlem gören Coinbase Pro ile keskin eşitsizliği görüyorsunuz..

Ticaret tarzınıza bağlı olarak, bu sizin lehinize ve aleyhinize işe yarayabilir. Hacim, Teklif ve Sorgulama yayılımı arasındaki kontrastı yönetir. Sabırlıysanız ve kısıtlama emirleri kullanıyorsanız, bir sipariş satın aldığınızda veya sunduğunuzda bu gerçekten önemli değildir.

Bu muhtemelen, varlıklarınızı ticarette bırakmaya istekli olmanız ihtimaline karşı çalışır. Çeşitli nedenlerle bu metodolojiye şiddetle karşı çıkıyoruz ve sürekli olarak bir donanım cüzdanı öneriyoruz. Altcoin takası ile ilgili ciddi sorunlardan biri, madeni para değerlerinin hedef bölgelerinize girebilmesidir..

Kısa oyunu oynuyorsanız, tehlikeyi değerlendirebiliyorsanız varlıklarınızı işlemlerde bırakmak yeterlidir. Tüm uzun süreli girişimler için, önemli derece aralığında geri dönüş arzusu olan bir donanım cüzdanı sürekli olarak kullanmalısınız. Bittrex hakkında bilgi edinmeniz gerekirse, burada başka bir makalemiz var.

Coinbase’den Bittrex’e Aktarım Sonuç

Sonuç olarak, daha çeşitli bir portföy oluşturmak için fonlarınızı bir borsadan diğerine taşımak korkutucu olabilir, ancak imkansız olmak zorunda değildir. Biraz pratikle Bitcoin’de işlem yapmak ikinci bir doğa haline gelebilir.

Bitcoin insanlar tarafından kullanılmak üzere tasarlandı ve bunu kolaylaştırmak için sistemler geliştiriliyor. 1960’larda veya 1980’lerde üretilmiş bir arabayı nasıl kullanacağınızı öğrenmek, 2020’de yapılmış bir arabaya atladığınızda sizi harika bir sürücü yapacak..

Şu anda Bitcoin kullanmak marjinal olarak karmaşık, ancak onu daha basit hale getirmek için düzenlemeler yapılıyor. Birkaç fayda tedarikçisi, onlara alternatif sunmanız durumunda belirli fırsatları ortadan kaldıracaktır. Çok sayıda cüzdan kullanarak ve çok sayıda alım satımla nasıl değişim yapılacağını bilmek zarar görmez ve olduğu gibi size seçenekler sunar. Bilgiyle netleştirmeyi seçerseniz, geleceğiniz parlak olabilir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector