Kripto para birimleri küresel ekonomiyi yeniden şekillendiriyor ve şu anda binlerce farklı kripto para mevcut ve neredeyse her gün daha fazlası ortaya çıkıyor. Duymuş olabileceğiniz bu yeni kripto para birimlerinden biri, mobil merkezli jeton olan Electroneum’dur. Dikkatinizi çekmeyi başardıysa, kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz: “Coinbase ile Electroneum nasıl satın alınır

Başlamadan önce bilmeniz gereken iki şey var: Birincisi, Coinbase Electroneum’u listelemez, bu yüzden oradan satın alamazsınız. İkincisi, hiçbir borsa ETN / fiat alım satım çifti sunmaz, bu nedenle tıpkı diğer çoğu altcoin gibi, Electroneum’u yalnızca diğer kripto para birimleriyle satın alabilirsiniz. Bu, Elecontroneum’u tek bir hesap kullanarak satın almanın bir yolu olmadığı anlamına gelir. Ama endişelenme. Göründüğü kadar zor değil. 

Bu yazıda size Electroneum’u Coinbase ile nasıl satın alacağınızı göstereceğim.. 

Coinbase’de Bitcoin veya Ethereum Satın Alma

1.- Zaten bir Coinbase hesabınız olduğunu varsayıyorum, yoksa oluşturabilirsiniz, İşte. Sadece 10 dakika sürer ve bir hesabınız olduğunda gitmeye hazırsınız. 

2.- Coinbase hesabınıza giriş yapın ve tıklayın “Al sat”

Coinbase ile Electroneum nasıl satın alınır

3.- Electroneum’u Bitcoin, Ethereum veya Litecoin ile satın alabilir, böylece bunlardan herhangi birine tıklayabilirsiniz. Bununla birlikte, ETN / BTC ve ETN / ETH işlem çiftleri daha fazla borsada mevcut olduğundan, bunlardan birini seçin. 

4.- Satın almak istediğiniz Bitcoin veya Ether miktarını yazın ve ardından paranızı tutan fiat cüzdanını seçin (USD veya Euro, vb.).

5. – Her şey yoluna girdikten sonra, tıklayın “Satın almayı onayla” siparişinizi tamamlamak için.

6.- Satın alma işleminiz tamamlandığında, Coinbase cüzdanınızda yeni satın aldığınız Bitcoin veya Ether’i görebilirsiniz. Cüzdanınızı bulmak için “Hesaplar” ekranın üst tarafındaki sekme.


Tamam, şimdi Coinbase’de Bitcoin’lerimiz veya Ethereum’umuz var … Sırada ne var??

Electroneum nereden alabilirim?

Electroneum coin oldukça yeni bir kripto para birimi olduğundan, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla borsa yok. İşlem çiftlerine, piyasa hacmine, ücretlere veya borsanın ne kadar iyi tanındığına veya güvenli olduğuna göre seçim yapmaya karar verebilirsiniz. Yazım itibariyle, Electroneum’u listeleyen 16 borsa var. En iyi bilinen üç tanesi aşağıda listelenmiştir:

Kucoin

Kucoin 2017 yılında kuruldu ve Hong Kong’da bulunuyor. Listelenen 70 + farklı kripto para birimi vardır: Electroneum. 

Kucoin çok popüler bir borsadır. Site sadece oldukça kullanıcı dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda gerçekten iyi ücretler sunar; işlemler% 0,1’e mal olacak ve depozito için herhangi bir ücret alınmayacaktır. Bununla birlikte, para çekme ücretleri vardır. Yüzde, çekmek istediğiniz jetona bağlı olarak değişir. 

Kucoin ayrıca çok iyi bir müşteri hizmetine sahiptir. Kullanıcılar telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla destek alabilir. Bu aynı zamanda yeni başlayanlarla bazı puanlar alıyor.

Cryptopia

Cryptopia, Yeni Zelanda’da yerleşiktir ve 2014’ten beri piyasada. 500’den fazla farklı kripto para birimi listeliyorlar, bu da onu Electoneum’u sunan en büyük borsalardan biri yapıyor.. 

Cryptopia, fiat para birimi ticaretine izin verir, ancak yalnızca Yeni Zelanda doları cinsinden bir Yeni Zelanda banka hesabından transfer edilir. Yeni Zelanda’da bulunmayan kullanıcılar, Ethereum gibi kripto para birimlerini ücretsiz olarak yatırabilir.

Sattığınız coin için işlem ücreti% 0,2’dir..

Cryptopia, enerji tacirleri arasında çok popüler olmayan herhangi bir gelişmiş özelliğe sahip değildir. Ancak sitenin kullanımını kolaylaştırır. 

Cryptopia’da destek seçenekleri sınırlıdır. Ne canlı sohbet ne de telefon görüşmeleri sunmuyorlar. Sorun yaşarsanız, web sitelerine bir destek bileti yerleştirmeniz gerekecektir..  

Qriptolar

Qryptos, 2017 yılında oluşturuldu. Uzman kripto tüccarları için bir dizi gelişmiş araç sunar, ancak en yeni kullanıcı dostu borsa değildir.. 

Diğer borsalarda olduğu gibi, itibari para yatırma işlemleri için destek yoktur, bu nedenle cüzdanlarınızı kripto para birimi ile finanse etmeniz gerekecektir..

Her ticaretin ücreti% 0.15.

Electroneum’un dezavantajı, bu makaleyi yazarken Qryptos’un ETN tokenleri için çok düşük bir ticaret hacmine sahip olmasıdır, bu nedenle Kucoin veya Cryptopia kullanmayı düşünebilirsiniz.. 

Yani, acemiyseniz, Kucoin veya Cryptopia ile başlayabilirsiniz, her ikisinde de ustalaştıktan sonra, Qryptos’ta bir şans yakalayabilir ve ticaret ustası olabilirsiniz.! 

Şimdi biraz Electroneum almaya hazırız!

Electroneum nasıl alınır

Birçok kullanıcının favori tercihi Kucoin, bu yüzden sizi adım adım Electroneum satın almaya götüreceğim (Cryptopia ve Qryptos’taki süreç çok benzer, burada birkaç şeyi değiştiriyor ve gelişmiş tüccarlar için yeni özellikler ekliyor). 

Kucoin ile Electroneum Satın Alın

1.- Öncelikle bir Kucoin hesabı açmanız gerekiyor, bu çok kolay ve çok fazla zaman almıyor. Bunu yapabilirsin İşte

2.- Bir hesabınız olduğunda, oturum açın ve “dolar” simgesine ve ardından “Para yatırma düğmesi” 

elektronumu nereden alabilirim

3.- Burada iyi bir haber, önceden seçilmiş bir Kucoin Hisse Senedi (sitede kolayca hareket etmemizi sağlayan iyi bir özellik) görecek ve ardından Bitcoin veya Ethereum’a tıklamanız gerekecek.. 

usd'yi elektrona çevirmek

4.- Bitcoin veya Ethereum’u seçtikten sonra, seçilen varlığı yatırmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Onayla’yı tıkladığınızda, seçilen kripto için Kucoin para yatırma adresiniz gösterilecektir.. 

Tamam, şimdi neredeyse hazırız, sabırlı olun ve devam edin. 

5.- Şimdi Coinbase hesabınıza gitmeniz, giriş yapmanız ve “Hesaplar”Bölümüne gidin ve “gönderme tuşu” seçtiğiniz herhangi bir kripto para birimi için.

Coinbase ile Electroneum nasıl satın alınır

6. – Kucoin para yatırma adresinizi (4. adımda oluşturulan) “Alıcı”Cüzdan adres kutusuna girin ve çekmek istediğiniz kripto miktarını girin.

7.- Devam et ve burada sonlandır’ı tıklayın. Bitcoin veya Ethereum depozitonunuz birkaç dakika içinde Kucoin bakiyenizde gösterilecektir.. 

Şimdi, nihayet biraz Electroneum satın alma zamanı. Yai! 

8. – Kucoin sayfasına geri dönün ve seçin “Pazarlar”  Electroneum (ETN) ile ticaret yapmak istediğiniz kripto para birimini (Bitcoin veya Ethereum) seçtiğinizden emin olun ve ardından arama alanına “ETN” yazın. Ardından piyasanın göründüğünü göreceksiniz, ticaret ekranına gitmek için tıklamanız yeterli.

9.- Siyah ticaret ekranında, ticarete başlamak için iki faktörlü kimlik doğrulama kodunuzu girmeniz gerekecek (bunu Kucoin hesabınızı doğruladığınızda alırsınız).

10.- Şimdi tam ticaret ekranına yönlendirileceksiniz. Karmaşık görünebilir, ancak endişelenmeyin, yalnızca satın almak istediğiniz ETN miktarını “Miktar” kutu ve tıklayın “Satın al”.

11.- Ardından işleminiz işlenecek ve Electroneum’unuz Kucoin hesabınızda görünecek.

Evet! Nihayet Electroneum’umuz var! 

Uzun bir süreç gibi görünüyor ama o kadar da zor değil. Coinbase ve Kucoin’de (veya başka bir borsa) hesaplarınızı aldıktan sonra, Electroneum’unuzu alma süreci kolay ve hızlıdır.. 

Electroneum fiyat tahmini

Bir yatırım yaparken, ister kripto para biriminde ister başka bir şey olsun, büyük soru o varlığın gelecekte ne kadar değerli olacağıdır. Elbette bunu kimse kesin olarak bilmiyor. Ama bir araç aradı teknik Analiz eğitimli, hesaplanmış tahminler yapmak. Teknik analiz yapılırken, varlığın fiyatının geçmişte nasıl davrandığına ve işlem gören varlığın miktarının yükseliyor mu, azalıyor mu yoksa sabit mi kalıyor? Tüm bu bilgiler kişinin geleceği denemesine ve tahmin etmesine izin verir. Geçmişte, teknik analiz, makul miktarda tahmin ve içgüdüsel duygu ile elle yapılırdı. Günümüzde elimizde teknik analiz yazılımı var. Bu programlar mevcut bilgileri alır ve tahminler yapmak için bazı karmaşık matematiksel algoritmalarla çalıştırır.. 

Uslifed.com web sitesi, teknik analiz yazılımına dayalı tahminler yapar ve yayınlar. Onlara göre, Aralık 2019’a kadar bir Electroneum tokeni yaklaşık 0,74 USD değerinde olmalı.

Electroneum’un fiyatının artmasının ana nedenlerinin oldukça fazla sayıda destekçiyle kripto para birimini anlamanın ve kullanmanın çok kolay olması olduğunu söylüyorlar..

Ancak uslifed.com’un tahminleri 2019 ile bitmiyor. 2020 için de tahminler yaptılar. Electroneum’un fiyatının 2010 başlarında yaklaşık 0,81 USD ve yıl sonunda yaklaşık 1,10 USD olacağı tahmin ediliyor. Matematik yaparak, bu, Electroneum’un bugün ile Aralık 2020 arasında değerinin yaklaşık 500 kat artacağını tahmin ettikleri anlamına geliyor. Bu, ETN’nin uzun vadeli yatırım için çok sağlam bir alternatif gibi görünmesini sağlıyor. Birincisi, bir kısmını satın almayı ve yatırımımın geri dönüşünü bekletmeyi planlıyorum..

Ayrıca Bakınız: Bir Kuruş Altındaki En İyi Kripto Para Birimleri

USD’yi Electroneum ile değiştirin

Electroneum ne kadar 1 USD?

Walletinvestor.com’a göre, bu tarihe dönüşüm oranı. 

electroneum fiyat tahmini

Sonuç

Artık Electroneum’u Coinbase ile nasıl satın alacağınızı öğrendiniz, satın alma işleminin bir kısmının Coinbase’den yapılması gerekse bile. Electroneum, günümüzde tüccarın piyasası üzerinde bir miktar etkisi olan, gelişmekte olan kripto para birimlerinden biridir. Bu kripto üzerine biraz yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, devam edin. Şimdilik oldukça kararlı ve güvenli görünüyor. 

Diğer birçok kripto para biriminde olduğu gibi, ETN’yi doğrudan itibari para birimiyle satın alamazsınız. Coinbase gibi sitelerde USD, Euro vb. İle satın alınabilen Bitcoin veya Ethereum gibi başka bir kripto satın almanız gerekiyor. Bu, Coinbase hesabınızın yanı sıra Kucoin veya Cryptopia gibi başka bir borsada bir hesaba ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Tüm bunlara sahip olarak, süreç oldukça basittir. Öyleyse devam edin, biraz Electroneum alın ve yolculuğun tadını çıkarın! Diğer kripto rehberlerimizden bazılarını buradan okuyabilirsiniz..

Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz lütfen aşağıya bırakın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector