Bu makale, DigiByte (DGB) ve onunla birlikte gelen tüm küçük tuhaflıkları nasıl çıkaracağınızı sizinle paylaşacak. Size DigiByte hakkında bazı arka plan bilgileri vererek başlıyoruz, ardından madencilik maceranıza başlamak için farklı gereksinimlerle başlıyoruz..

Kripto para madenciliği, kripto alanındaki en önemli faaliyetlerden biridir. Günümüzde birçok kripto para birimi ağlarında madencilik gerektirmezken, piyasa değerine göre İlk 10 kripto para biriminin büyük çoğunluğu hala bunu yapıyor..

Aslında, ilk iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum, blok zincirlerinin düzgün çalışması için kripto para birimi madenciliğini gerektirir. Maden çıkarılan dijital varlıklar, sektördeki en güvenli ve en merkezi olmayan varlık olarak kabul edilir..

HIZLI KILAVUZ: Digibyte Madenciliği Nasıl Yapılır

1. GPU’nuzu madencilik için hazırlayın. En son kararlı sürücüleri resmi siteden yükleyin.

2. Bir Digibyte Cüzdan indirin ve kurun. Cüzdan adresinizi alın; bu Digihash madencilik havuzunda bir kullanıcı adı olarak hizmet verecek.

3. DigiByte 1-Click madencisini indirin ve yazılımı çalıştırın. Bilgisayarınızın güvenlik sistemi programı bir virüs olarak etiketleyebilir. Bu yanlış bir pozitif.

4. Tek tıklamayla madenciyi çalıştırın ve madencilik havuzunu yapılandırın. DigiByte cüzdan adresinizi kullanıcı adınız olarak girin.

5. Madenciliğe başlamak için Başlat düğmesine tıklayın.

Tek Tıklamayla Madenciye Git

Digibyte Madencilik Algoritması Karşılaştırma Tablosu

Digibyte Madencilik Algoritması Karşılaştırma Tablosu

Algoritma Ekipman Havuzları
Algoritma Ekipmanlar Havuzlar

Groestl

GPU

DigiHash, TheBlocksFactory, Suprnova.cc

Qubit

CPU, GPU

DigiHash, TheBlocksFactory, Suprnova.cc

Scryp

ASIC

DigiHash, TheBlocksFactory, P2 Havuzu


SHA-256

ASIC

DigiHash, TheBlocksFactory, Ispace.co.uk

Skein

GPU

DigiHash, TheBlocksFactory, Madencilik Alanı

DigiByte nedir

DigiByte (DGB) Blockchain, kullanıcılarına son teknoloji yüksek hızlı güvenlik sağlamaya odaklanır. Kriptografik olarak güvenli merkeziyetsizleştirme ağı ve Bitcoin’inkinden 40 kat daha hızlı işlem süreleri sayesinde.

Digibyte’ın Blockchain’i 3 katmana ayrılabilir:

  1. Uygulamalar / DigiAssets Katmanı – ekosistemdeki çoğu kullanıcı tarafından günlük uygulamaları için kullanılır. DGB ayrıca DigiAssets katmanını burada da sağlar..
  2. Dijital varlık / genel defter katmanı – topluluğu projeyi madencilik ve geliştirmeye ve en önemlisi DGB’yi güvenli hale getirmeye teşvik eden DGB belirteçleridir..
  3. Çekirdek İletişim Protokolü / Küresel Ağ Katmanı – tüm DigiByte altyapısını destekler.

Madenciler ikinci katmanda çalışarak DigiByte’ı birden fazla algoritma ile güvence altına alıyor. Bu, değişmez kamu defterinde yeni işlemler işlenerek ve mevcut bloğu başarıyla çözmek için ödül olarak DGB kazanarak yapılır. Nasıl madenci olabileceğinizi keşfetmeye ve blockchain ekosisteminin bu harika kısmına katılmaya başlayalım..

DigiByte DGB Cüzdanları

Madenciliğe başlamadan önce, kendinizi bir DigiByte cüzdan. Madeni paralar, başarılı bir şekilde çıkarıldıktan sonra bir maden adresine gönderilmelidir..

Birkaçını incelemenizi, incelemeleri ve önceki sorunları aramanızı öneririz. Mümkün olan her yerde, maksimum güvenlik seviyesi eklediği için bir donanım cüzdanı kullanmanızı öneririz. Bir değişim adresi her zaman kullanılabilir, ancak bunu yapmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

DigiByte DGB Madenciliği

Düşünmeniz gereken ilk şey, Digibyte madenciliğini nasıl yapacağınızdır. DGB, 6 madencilik algoritması ile çıkarılabildiği için oldukça benzersiz bir blok zinciridir; Skein, Groestl, SHA-256, Scrypt, Qubit ve Odocrypt. Skein ve Groestl, GPU madenciliği için kullanılır, Qubit, SHA-256 ve Scrypt, ASIC madencilerinin hakimiyetindedir ve Odocrypt, FPGA madenciliği için kullanılır..

Qubit, SHA-256 ve Scrypt ile DGB madenciliği yapmak için CPU’ları kullanabilirsiniz, ancak bu zaman ve para kaybı olur, ancak özel bir madencilik teçhizatına büyük miktarlarda para harcamadan önce iyi bir egzersiz olabilir. Finansal yatırım yapmadan önce araştırma sürenizi en iyi şekilde kullanmak, bir projenin tüm ekosistemine kendinizi kaptırmaktır..

Amaç karlı olmaksa madencilik hesaplayıcıları bir zorunluluktur. WhatToMine her algoritma Skein, SHA-256, Scrypt, Qubit ve Odocrypt için bazı harika hesaplayıcılara sahiptir. Groestl’in desteklenmediğini belirtmek ilginç.

Grafik Kartlarını Kullanma

DigiByte madenciliğinin nasıl yapılacağına dair basit ve karmaşık cevaplar var Nvidia grafik kartları. Basit olanı, Skein connect’i bir Skein madencilik havuzuna kurmak ve DGB’yi çıkarılırken toplamaktır. Öte yandan, karmaşık olan, zaman ve para hakkında sorular sormayı içerir, eğer bu madencilik için en karlı madeni para ise ve mayınlı madeni paralar elektrik maliyetini karşılayacak mı?.

Kâr elde etmek, maliyetleri karşılamak ve elektrik maliyetlerine aylık olarak yeniden yatırım yapmamakla karşılaştırıldığında ikincil bir husustur..

Her zaman bir madencilik hesaplayıcısı kullanın ve karı 2 nedenden dolayı ikiye bölün:

  • İlk olarak, kripto para birimi madenciliği oldukça spekülatiftir ve kripto para birimi değerleri şiddetli bir şekilde dalgalanır;
  • İkincisi, madencilik teçhizatları çalışma süresi nedeniyle söz verildiği gibi teslim edilemiyor. Madencilik teçhizatı ortamı, çevre sıcaklığı ve hava akışı en büyük 2 endişedir. Sıcaklıktaki bir artış, devre kartlarının aşırı ısınmasına ve optimum performanslarında çalışmamasına neden olur..

Sadece 1 DigiByte madencilik teçhizatından daha fazlasını çalıştırıyorsanız, sesi düşünmeli ve madencilik faaliyetlerinize istenmeyen dikkat çekmelisiniz. Birden fazla endişe gereksiz dikkati çekiyor.

Bu 3 en acil durum aşırı vakalardır, ancak düşünülmesi ve hafifletilmesi gereken meşru risklerdir: madencilik ekipmanınızın çalınması, fidye için kaçırılma veya rehin tutulma ve tüm dijital varlıklarınızı devretmeye zorlanma.

DGB madenciliği yapmak istiyorsanız Groestl ve bir Groestl Madencilik Havuzu kullanın. AMD Nvidia’nın dikkate alınması gereken yukarıda belirtilen tüm karmaşıklıklara sahip grafik kartı. Bir madencilik makinesi kurarken, küçük hatalar daha sonra büyük sorunlara neden olabileceğinden, her zaman adım adım kılavuzları izleyin..

AMD ve Nvidia kurulumlarında benzersizdir ve herhangi bir grafik kartı bir sonraki kadar karlı olmayacaktır. DGB wiki desteklenen GPU kartlarının bir listesine sahiptir.

Digibyte madenciliği nasıl yapılır

ASIC Makineleri ile Madencilik DigiByte

DGB madenciliği konusunda ciddi olmak istiyorsanız, ASIC madenciliği bir işletme olarak madenciliğe başlamanın en etkili yollarından biridir. Doğru maliyet ve kar oranlarını koruyabilirseniz, madencilik pasif bir gelir sağlayabilir. ASIC madencisi karlılık madeni paraların piyasa değeri ve makinenin yaşı ile oldukça ilişkilidir. İkinci el bir makine satın almadan önce bolca araştırma yapın.

ASIC madenciliğinde, önce yeni donanım için ilk haklara sahip olan ASIC üreticileri ve büyük madencilik çiftlikleri hakimdir. Daha büyük çiftliklere daha büyük gruplar için daha düşük fiyatlar sunulduğundan, bu nedenle çoğu blok zinciri ağını merkezileştirdiğinden (sınırlı bir şekilde olsa bile, ağ nihayetinde zayıflamıştı) ölçek ekonomisinde haksız bir avantaja sahipler..

Bu uygulamalar, küçük çiftliklerin yatırım getirisi (ROI) dönemini çeşitlendirme ve uzatma yeteneklerini sınırlayarak sonuçta başka yerlerde daha iyi ROI’ler nedeniyle ASIC coinlerine daha az yatırım yapılmasını sağlar. Bu gerçekten hayatta kalabilecek tek para Bitcoin’dir..

DigiByte madenciliği nasıl yapılır

FPGA makineleri ile DigiByte madenciliği

FPGA madenciliğinin karlı olmasının yanı sıra ek bir faydası da vardır; merkezi olmayan blok zincirlerinin dağıtılmış doğasını geri getiriyor. FPGA kendi sorunlarına karşı bağışık değildir; başarılı bir şekilde çalışmak için iyi bir BT anlayışı gerektiren karmaşık bilgi işlem grafik kartlarıdır.

İncelenecek birçok kaynak var, DigiByte wiki ve BitcoinTalk. Her kart, FPGA kartını overclock eden ve doğru şekilde yapılandırılmazsa birkaç saat içinde arızaya neden olabilecek bir bit akışı eklenerek daha da optimize edilebilir. FPGA donanımı ve bit akışları için fpga.guide. DGB wiki birkaç önerilen FPGA kartı da var.

Madencilik Havuzları

Madencilik havuzu kullanarak madencilik yapmak zorunlu değildir, ancak madencilik operasyonlarının 1. gününden itibaren büyük bir madencilik çiftliği işletmediğiniz sürece, tek başına madenciliğin fırsat maliyeti riske değmez. Solo Mining, DGB ile doğru yapmadığınız sürece piyangoya girmeye ve kumar oynamaya benzer..

Ne yazık ki bu korkunç bir seçim. Ağ hash oranları yüksektir ve olasılıklar sizin lehinize değildir. Solo madencilik için, SHA256, Scrypt, Qubit, ve Odocrypt.

Madencilik havuzlarını, çok sayıda küçük operasyonu, hesaba katılması gereken büyük bir kuvvete dönüştürdükleri için tavsiye ediyoruz. Bu, bir madencilik hesaplayıcısının devreye girdiği yerdir, tahmin edebileceğiniz gibi, makul bir kesinlikle, DGB madencilik operasyonunuzdan kazancınız ne olacaktır..

Maden havuzlarının detaylı analizi için inceleyebilirsiniz. Miningpoolstats.stream. Size ağın daha iyi bir resmini vermek için her algoritma parçalanmıştır Skein, SHA256, Scrypt, Qubit, ve Odocrypt.

GPU Madencilik Havuzları

Groestl Madencilik Havuzları

Skein Madencilik Havuzları

ASIC Madencilik Havuzları

Qubit Madencilik Havuzları

Scrypt Madencilik Havuzları

SHA256 Madencilik Havuzları

FPGA Madencilik Havuzları

Odocrypt Madencilik Havuzları

Ek havuz bilgisi için, DigiByte madencilik havuzlarının bir listesini oluşturdu, her bir madencilik havuzunu dikkatlice gözden geçirdi ve dolandırıcılık olup olmadığını kendiniz belirleyin..

DigiByte Bulut Madenciliği

Bulut madenciliği, profesyonel madencilerin sizin için madeni paralar çıkarmasını sağlamak için hızlı ve kolay bir çözümdür. Her ikisi de HashFlare ve NiceHash Onları tavsiye edecek kadar iyi itibara sahibiz, nihayetinde NiceHash’ı tercih ediyoruz, ancak HashFlare aynı derecede yeteneklidir.

Bulut madenciliğinin kendi riskleri vardır. Herhangi bir ekipmana bakım yapmanız gerekmese de, sözleşme maliyetinden siz sorumlusunuz ve piyasa maliyet fiyatınızın altına düşerse ilk yatırımınızı telafi edemezsiniz.

DigiByte Tek Tıkla Madenci

DigiByte geliştiricileri bir tek tıklamayla madenci. Hata ayıklama veya karmaşık kurulumlar yok, kurun ve çalıştırın.

Onlar bir .. sahip GitHub hem Windows hem de Linux için depo. Program basit ve kullanımı kolaydır. DBG, Nvidia veya AMD grafik kartına veya kartlarına sahip bir bilgisayara erişimi olan herkesin giriş engelini düşürdü..

DigiByte Serbest Madencilik

Madencilik bedava madeni para anlamına gelmez, araştırma, planlama ve yerleşim için çok fazla iş yapılması gerekir. Mevcut yöntemlerin her birinin bazı maliyetleri vardır. Halihazırda boşta olan bir bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız varsa, CPU veya GPU ile madencilik yapabilirsiniz..

Bununla birlikte, bunun günlük bir elektrik maliyeti vardır ve madencilik bilgisayarların gerçekleştirmesi için fiziksel olarak yoğun olduğundan makinelerinizin ömrünü kısaltacaktır. Bu, DGB veya en sevdiğiniz madeni paranız üzerinde madencilik yapmamanız gerektiği anlamına gelmez. Kazanılan bilgi okunamaz ve edinilemez, alıştırma yapılması gerekir.

Sonuç

Madencilik hem sevgi hem de kâr için yapılan bir iştir. DigiByte, ihtiyacınız olduğunda size yardımcı olacak sağlam bir topluluğa sahiptir. DigiByte telgraf madenciliği grubu zengin bilgi içerir ve daha da önemlisi, madenci ya da daha iyi bir madenci olmanıza yardım etmeye istekli insanlar.

Daha önce hiç madencilik yapmadıysanız, orta sınıf bir oyun makinesiyle başlayın, madenciliği kar amacı gütmek yerine bir hobi olarak ele alın, bunun gerçekten yapmak isteyip istemediğinizi ölçmek için. Siz işlerin hızına girerken, madenciliğin üstesinden gelinmesi gereken bir dizi ilginç sorun olduğu için deneyim toplanacaktır..

Çoğu sorun, geçmişte benzer bir sorunu bulmak için arama motorlarının yaratıcı kullanımını gerektirir. Değilse, BitcoinTalk neredeyse her zaman neredeyse her sorun için bir çözüme sahiptir. Eğer yapmazlarsa, birisi sizinle problem üzerine beyin fırtınası yapabilir.

Kesinlikle kaybetmeye hazır olduğunuzdan daha fazla yatırım yapmayın. Herhangi bir maden makinesi, bir güç dalgalanması veya bir fincan sabah kahvesi ile mali açıdan sorumlu ekonomik onarımın ötesinde hasar görebilir.

Bu risklere rağmen, blok zincirlerinin çıkarılması gerekiyor, yoksa tüm merkezi olmayan iş kanıtı blok zincirlerinin varlığı sona erecek. Teminat kanıtı madeni paralar, bu projelere bir fiat airdrop ile hükümetin düzenleyici müdahalesine dayanacak kadar merkezden dağıtılmamıştır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector