2009’daki lansmanından bu yana, Bitcoin dünyanın birçok ülkesinde tanınan bir değişim aracı haline geldi. Yine de, bitcoin’in benimsenmesine ve geniş kullanımına rağmen, birçok insan kredi kartıyla nasıl bitcoin alınacağını bilmiyor..

Bu şaşırtıcı gelebilir, ancak gerçeklerden başka bir şey değildir. Çoğu kripto borsası, bitcoin satın almanın farklı yollarını sunar. Bununla birlikte, kredinizle satın almak çoğu insan için en kolay ve en güvenli yol gibi görünüyor..

Eşler arası satın alma seçeneği vardır, ancak bazen kullanıcılar, BTC’yi aldığına dair alıcı / satıcıdan onay beklerken, borsa bir emanet olarak hareket edebileceği ve madeni paraları / itibarı tutabileceği sürece prosedürü bulabilirler. veya USD.

Bu inceleme, bitcoin satın almanızı sağlayacak çeşitli borsalara ve bu platformlardan nasıl BTC satın alabileceğinize bakacaktır..

HIZLI KILAVUZ: Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Satın Alınır

 1. CEX.io web sitesine gidin
 2. E-postanızı kullanarak kaydolun ve hesabınızı telefon numaranızla onaylayın.
 3. Kimlik belgenizi, ikamet ettiğiniz ülkeyi girin, kimlik formunuzu seçin ve belgelerinizin fotoğraflarını yükleyin.
 4. Belgeyi tutarken kendi özçekiminizi yapın ve fotoğrafları yükleyin.
 5. Kimlik tespitinden sonra, kredi kartınızı doğrulatmanız gerekir. Kredi kartınızdaki bilgileri doldurun ve kredi kartınızı elinizde tuttuğunuz bir selfie çekin ve yükleyin.
 6. Kartınızla kripto satın alın

Cex.IO’ya gidin

Bitcoin En İyi 5 Borsası Nereden Alınır

Adı Para Yatırma Yöntemi Satın Al
Bitfinex

 • Kredi kartı
 • Kripto para
Değerlendirme:

Satın Al’a Git

Binance

binance borsası

 • Banka havalesi (ACH)
 • banka transferi
 • Kripto para
 • Banka kartı
 • Elektronik transfer
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Huobi Global

 • Kredi kartı
 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Coinbase Pro

 • Kripto para
 • Kredi kartı
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Kraken

 • Kripto para
 • Kredi kartı
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Almak İçin Adım Adım Kılavuz

Başlangıçta bitcoin satın almak o kadar kolay değildi. Aslında, 2010 yılında Laszlo Hanyecz, 10.000’e iki Papa John’s Pizzası satın aldı. İlk bitcoin borsası Bitcoinmarket.com artık yok; yine de, daha fazla borsanın doğması ve insanların bitcoin’e kolayca erişmesi için yer verdi.

Dolayısıyla, Bitcoin satın alırken, BTC’nizi satın almak için bir borsaya ve madeni paralarınızı saklamak için bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Banka havalesi, Banka veya kredi kartı ödemeleri, nakit ödemeler gibi geleneksel ödeme yöntemlerini kullanarak ve hatta bir bitcoin ATM kullanarak bitcoin satın alabilirsiniz..

Bununla birlikte, Bitcoin satın almanın dezavantajları vardır. Çoğu ülkede bitcoin platformları onaylanmıştır ve bankalar ayrıca belirli işlemlerde kredi veya banka kartlarının kullanımına sınırlamalar getirmektedir..

İnsanların Bitcoin kullanarak vergi ödemekten kaçındıkları korkusu da var, bu da ABD’deki belirli eyaletlerin bazı Bitcoin platformlarına yaptırım uygulamasına neden oldu.

Binance’den Bitcoin Satın Almak

Binance, daha önce OKCoin’de bulunan Changpeng Zhao tarafından 2017 yılında piyasaya sürüldü. Borsa, Temmuz 2017’de İlk Para Arzı (ICO) sırasında 15 milyon dolarlık tohum toplayabildi..

Binance borsasını kullanmanın dezavantajı, ABD’deki çoğu eyalette kullanıcılara uygulanan bir kısıtlama olmasıdır. Kısıtlama New York, Washington, Alabama, Alaska, Florida, Connecticut, Georgia, Hawaii, Idaho, Texas, Louisiana, North Carolina ve Vermont’u içermez.

Bununla birlikte, diğer kullanıcılar için BTC, 50 ABD Doları kadar düşük ve 20.000 ABD Doları kadar yüksek olabilir. Aşağıda Binance üzerinden kredi kartıyla nasıl Bitcoin satın alabileceğinizi görebilirsiniz..

AŞAMA 1: Binance’de bir hesap oluşturmanız ve ardından kimlik belgeleri sağlayarak doğrulanmanız gerekir..

ADIM 2: Ana sayfadaki “Nakit Satın Al” seçeneğine tıklayın. P2P veya kredi ve banka kartınızla satın almayı seçmeye yönlendirileceksiniz.

Kredi kartı ile bitcoin nasıl alınır

AŞAMA 3: Satın almak istediğiniz Bitcoin miktarını girin, hüküm ve koşulları okuyun ve bitcoin siparişinizi onaylayın.

NOT: Binance, kredi kartı ödemelerinde kullandığı birkaç üçüncü taraf ödeme sağlayıcısına sahiptir. Simplex, Koinal, Trusttoken, Paxos ve Banxa’yı içerir. Simplex’i örnek olarak kullanacağız.

ADIM 4: Fatura ve Kredi kartı bilgilerinizi girin. Ayrıca, Simplex’e bazı kişisel bilgilerinizi girmeniz ve bir OTP kodu almak için telefon numaranızı doğrulamanız gerekecektir. Kodu girdikten sonra, Bitcoin’leri cüzdanınıza almanız yaklaşık 2-5 dakika sürecektir..

COINBASE’den Bitcoin Satın Alma

Coinbase, 100’den fazla ülkeye destek sağlar ve dünyanın en iyi kripto borsalarından biridir. Ülkeniz desteklenen listede değilse bile bitcoin alıp gönderebilirsiniz..

Ancak, bitcoin satın alamayabilirsiniz. San Francisco merkezli kripto borsası, 20 Haziran 2012’de Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kuruldu..

Coinbase’de Kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır.

AŞAMA 1: Bir Coinbase hesabı oluşturun ve doğrulayın

ADIM 2: Ödeme yöntemi sayfasına gidin

AŞAMA 3: Ödeme sayfasının üst kısmında, “Kredi / Banka Kartı Ekle” yi tıklayın.

ADIM 4: Kartın adresiyle aynı olması gereken kredi kartı ayrıntılarınızı ve fatura adresinizi girin.

ADIM 5: Kredi kartı eklendi yazan bir pencereye yönlendirileceksiniz. Artık bitcoin satın almak için “Satın Al” düğmesine tıklayabilirsiniz.

NOT: ABD’deki kullanıcılar yalnızca Banka havalesi, banka kartı ve banka havalesi yoluyla bitcoin alabilirler. İngiltere ve Avrupa’daki kullanıcılar için, kredi kartı seçeneği yalnızca kart 3D güvenliğini destekliyorsa kullanılabilir..

OKEx’ten Bitcoin Satın Alma

OKEx, dünyanın en büyük kripto ve türev değişim platformlarından biridir. 2014 yılında piyasaya sürüldü ve Malta merkezlidir. Kredi kartıyla nasıl bitcoin satın alınır? OKEx.

AŞAMA 1: OKEx’e kaydolun ve bir hesap oluşturun. Hesabınızı kaydetmek için e-postanızdan bir koda ihtiyacınız olacak.

ADIM 2: Güvenliği tıklayarak ve kimlik belgelerini sağlayarak hesabınızı doğrulayın. Kredi kartınızla bitcoin satın alabilmeniz için önce üç kod, SMS, E-posta ve google kimlik doğrulayıcı girmek dahil olmak üzere 3 Doğrulama seviyesinden geçmeniz gerekecektir..

AŞAMA 3: Hızlı ticarete tıklayın.

ADIM 4: Ödemek istediğiniz para birimini ve satın almak istediğiniz bitcoin miktarını seçin

ADIM 5: Ödeme yapmak istediğiniz kredi kartını, Master veya Visa kartını seçin.

ADIM 6: “BTC Satın Al” ı seçin

ADIM 7: Para yatırma işleminizi kontrol etmek için “Geçmiş” e tıklayın.

Bitcoin Tutacak En İyi Cüzdanlar (BTC)

Bitcoin’inizi tutacak bir cüzdan seçerken, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli cüzdanlarınız vardır. Diğer kripto para birimlerinin aksine, Bitcoin, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli cüzdan servis sağlayıcılarına sahiptir..

Ancak, bu makalenin iyiliği için, sadece birkaçına bakacağız. Bitcoin’inizi bir donanım veya kağıt cüzdanda, bir masaüstü cüzdanında veya bir mobil cüzdanda tutmaya karar verebilirsiniz..

Bitcoin’inizi bir borsada tutmanın güvenli olmadığını ve cüzdanınızın özel anahtarlarına sahip değilseniz, bitcoin’in toplam sahibi olmadığınızı unutmamalısınız..

NameTypeBuy
Blockchain

 • Android, IOS
 • Masaüstü İstemcisi
Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Çıkış

 • Masaüstü İstemcisi
 • Android, IOS
Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Ledger Nano S

 • Donanım
Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Coinbase

 • Android, IOS
 • Masaüstü İstemcisi
Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Kredi Kartıyla Bitcoin Nasıl Satın Alınır [SSS]

Bitcoin nedir?

2009 yılında oluşturulan Bitcoin, dünyadaki herhangi bir ülkenin merkez bankası tarafından desteklenmeyen merkezi olmayan bir para birimidir. Geleneksel arabulucu ihtiyacını ortadan kaldıran, blok zinciri tarafından kolaylaştırılan eşler arası modda bir kullanıcıdan üçte birine gönderilebilen bir elektronik nakit türüdür..

Bitcoin İyi Bir Yatırım mı?

Evet öyle. Piyasaya sürüldüğü sırada Bitcoin sıfır dolar değerindeydi. Ancak 2017’ye kadar, bir bitcoin’in fiyatı yaklaşık 20.000 dolardı, Bitcoin yazarken olduğu gibi, bir bitcoin’in maliyeti 11.575 dolardı. On yılın en iyi yatırımlarından biri olarak kabul ediliyor.

Sonuç

Bitcoin, okul ücreti, oteller ve uçak bileti ödemelerinin yanı sıra restoranlarda da dahil olmak üzere çok çeşitli aktiviteler için kullanılabilir. Bir yatırım olarak kasanızda biraz bitcoin bulundurmak da harika bir fikir.

Bitcoin, diğer alternatif coin’ler ve fiat ile ticaret yapmak için de kullanılabilir. Artık kredi kartıyla nasıl bitcoin satın alacağınızı bildiğinize göre kripto yolculuğunuza başlayabilirsiniz..

Özel anahtarlarınızı ve parolanızı her zaman güvende tutmayı unutmayın. Ayrıca, fiziksel olarak satın alabileceğiniz bir bitcoin ATM kullanmak gibi kredi kartıyla bitcoin satın almak için başka seçenekler de vardır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me