NEO bir Hisse Kanıtı POS Coin ikili belirteçli sistem, NEO ve GAZ. NEO’yu kilitlemek veya stake etmek, token sahiplerinin GAS kazanmasını sağlayacak ve bu daha sonra NEO blok zincirinde işlem ücretleri için kullanılabilecek. Bu belirteçlerin her ikisi de dünyadaki en büyük borsaların çoğunda desteklenmektedir. Kesin konuşmak gerekirse, NEO madencilik yapılabilen bir token değildir; ancak, bu makalede size NEO madenciliği yapıp NEO ile nasıl ödüllendirileceğinizi göstereceğiz.

İmkansızı yapmaktan ve diğer blok zincirleri madenciliği için NEO’da para almaktan bahsediyoruz. Bu bir aldatmaca gibi görünse de sizi temin ederim, öyle değil. Bu sadece kiralanmış madencilik modelidir.

Hashing gücünün kiraya verildiği veya madencilikte en yüksek kar getiren madeni parayı çıkarmak ve bunları NEO ile takas etmek için kullanıldığı yerlerde.

NiceHash bunu yıllardır Bitcoin veya BTC kullanarak yapıyor. UnMineable ile 40’tan fazla jeton çıkarabilir ve seçtiğiniz jetonla ödeme alabilirsiniz. Bugün, daha önce Antshares olarak bilinen ve 2017’de adını değiştirdikten sonra en umut verici kripto para birimi projelerinden biri haline gelen NEO’da ödeme almaya bakıyoruz..

Bu yazıda, NEO madenciliği sürecini ve fikir birliğinin nasıl çalıştığını paylaşacağız..

neo madenciliği nasıl yapılır

NEO nedir ve NEO için hangi cüzdanı kullanabiliriz?

NEO muhtemelen Çin Ethereum olarak da bilinen bir Ethereum katilidir. Ethereum’dan farklı olarak NEO, tamamen Proof of Stake olduğu için doğrudan çıkarılamaz. Bu makale tıklama tuzağı gibi görünse de (buraya NEO madenciliğini nasıl yapacağınızı öğrenmek için geldiğinizden beri), doğrudan NEO’da ödeme almanın bir yolunu bulduk. Tabii bir madencilik teçhizatı veya madencilik çiftliği işletebiliyorsanız. Madencilik mücadelesine hazırsanız, çeşitlendirmenin harika, anonim bir yolu.

Neo Ekosistem çok gelişmiştir ve cüzdan seçiminde şımarıksınız. Bahis hakkı olan bir cüzdan seçmeyi unutmayın. Piyasada pek çok stake etme seçeneği var, güvenlik pahasına gelirse stake etmeye inanmıyoruz.

Donanım cüzdanlarının risk almanın en güvenli yolu olduğu yaygın olarak bilinen bir gerçektir; bu yüzden onları tavsiye ediyoruz.

NEO ile seçenekleriniz donanım cüzdanlarıyla sınırlıdır, ancak yine de birçok seçeneğiniz vardır. Yeni üreticiler NEO partisine geldi, Ledger Nano S ve Ledger Nano X Neo’yu, piyasaya sürülecek şık Spatium Biyometrik Cüzdan ve daha büyük SafePal S1 ile birlikte güvenle saklayabilir ve paylaşabilir..

NEO Madenciliği Nasıl Yapılır

NEO madenciliği tam olarak nasıl yapılır?

NEO madenciliği göründüğü kadar karmaşık değildir; yedek bir grafik kartına veya kartlarına veya hatta sadece bir CPU’ya ihtiyacınız var. Ethash madenciliği yapabilen bir ASIC birimine sahip olacak kadar şanslıysanız, iş başındasınız ve NEO madenciliği sürecine başlayabilirsiniz..

Tanımımızda, NEO madenciliği yapamayacağınızdan bahsetmiştik, ancak GAS için NEO’yu riske atabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu değil. Yapacağımız şey, bir maden havuzuna hash gücü kiralamak. NEO’da ödüllendirileceğiz.


Bu, CPU’larınızı, GPU’larınızı, ASIC’lerinizi veya FPGA kartlarınızı kiralayabileceğiniz ve NEO’da ödeme alabileceğiniz anlamına gelir.. 

Bu süreç KYC gerektirmez ve madenciliği kripto para kazanmak için tercih edilen seçenek yapan şey nedir?.

Madencilik NEO Algoritmaları

Yapmanız gereken ilk seçim, nasıl madencilik yapacağınızdır. Ethash, RandomX ve X16Rv2, aralarından seçim yapabileceğiniz madencilik algoritmalarıdır. Ethash, GPU’larla çıkarılabilir; ancak, GPU’ların gerçek bir kâr elde etmesi çok daha zordur çünkü ASIC madencileri aynı algoritmayı da araştırıyor. ASIC, grafik kartlarının rekabet edemeyeceği daha güçlü ve verimli cihazlardır.. 

Bir süredir ProgPoW’dan bahsediliyor, ancak hem ASIC hem de GPU madencileri için oyun alanını eşitlemeye çalışan başarısızlıklardan başka bir şey görmedik. Ethash kullanarak madencilik yapmak için Claymore Madenci, ve bu madenci hakkında yeterince iyi şeyler söyleyemeyiz.

Bu sefer, biraz çeşitlilik elde etmek için Ethash ile Simple Miner OS veya SMOS kullanacağız. SMOS, Claymore kullanan Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Ethash, Ethereum ve diğer birçok coin tarafından kullanılan algoritmadır..

X16Rv2 bir GPU ve FPGA madenciliği madeni paradır. FPGA madencileri, önemli bir elektrik avantajına sahip oldukları için adil olmayan bir oyun alanı yaratıyorlar. FPGA madencileri, aynı miktarda elektrik kullanarak GPU’lardan 5 kata kadar daha yüksek hızlarda performans gösterir.

X16Rv2, Ravencoin’in ve diğer birçok kripto paranın arkasındaki algo. Ravencoin algoritması, ASIC madencilik çiftliklerinin merkezileştirilmiş doğasından kaçınmak için, tıpkı Monero gibi birçok kez değiştirildi..

Ne yazık ki, FPGA kartları sadece daha iyi grafik kartlarıdır ve bu alanda bir avantaja sahiptir. Bunun nedeni, daha az elektrik kullanmaları ve standart grafik kartlarından çok daha yüksek performans göstermeleri olabilir..

Neyse ki, maliyet nedeniyle çok fazla yok ve ne yazık ki bu maliyet çok yüksek, bu yüzden bol olsalar bile insanlar onları satın almayacaktı..

RandomX ise yalnızca bir CPU’dur. RandomX, Monero ve diğer birçok kripto para tarafından kullanılır. Bu algo, haksız avantajları olmayan en oldukça mayınlı madeni para gibi görünüyor. Ethash ve GPU’lar ile ASIC’ler arasında ve X16Rv2 ve GPU’lar ile FPGA arasında gördüğümüz gibi.

Oyun alanı daha seviyeli olsa da, bu karlı olmak için yeterli para kazanmak için mükemmel bir CPU’ya ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelmez. Hala uğraşılması gereken yoğun bir zorluk seviyesi var. CPU madenciliği hala rekabetçi bir alandır.

UnMineable, madeni paraların jeton seçimini yönetecek ve madencilik için en karlı ağı seçecek, hem kendilerine hem de en çok ödülü kazanacak. Bunu Ethash, RandomX ve X16Rv2 için de yapacaklar. Bu, iyi ya da kötü bir şey olabilen, madencilikteki yönetimin çoğunu alır..

Simple Miner OS SMOS Kullanarak NEO Madenciliği Nasıl Yapılır

Bu yöntem, SMOS’u kurmak için özel bir makine gerektirir. Bu eğitim, size kurulumu nasıl tamamlayacağınızı ve madenciyi nasıl çalıştıracağınızı gösterecek uzun bir yol kat etmelidir. SMOS, Claymore’u Ethash madenciliği yapmak için kullanabilir, aşağıdaki kodu kopyalamanız ve gitmesi gereken yere yerleştirmeniz gerekir;

./EthDcrMiner64.exe -epool ethash.unmineable.com:3333 -ewal NEO: YourAddress.YourWorkerName -epsw x -mode 1 -allpools 1

Kurulumunuzu iki kez kontrol etmek için yardıma ihtiyacınız olursa bu eğiticiye bakabilirsiniz. Tron için, ancak tek fark adres türü.

NEO Madencilik Hesaplayıcı

Kullanabilirsiniz WhatToMine tahmini kazancın her birini hesaplamak için veya madencilik hesaplayıcısını mayınsız NEO için. Her ikisi de amacınıza yardımcı olacaktır. WhatToMine maliyetlerinizi düşürecek ve unMineable size gelirinizi gösterecek.

Sağlıklı ve daha güvenli bir kural, gelirinizin yarısını almak ve yine de kârlı olup olmayacağınıza bakmaktır. Madenciler başarısız olur ve sistemler her zaman olması gerektiği gibi davranmaz, hayat madencilik faaliyetlerinizi kesintiye uğratmanın bir yolunu bulur. Bu tamponla, ayakta kalıp kalamayacağını gerçekten görebilirsin..

Hesaplamayı yaptıktan sonra, nasıl yaptığınızı bize bildirin. Madencilik, birçok değişken maliyeti ve kesilmesi gereken köşeleri olan son derece karmaşık bir iştir. FPGA kullanmak başlangıç ​​için daha pahalı olabilir, ancak kart ödendikten sonra karlar çılgınca..

NEO Nasıl Kazanılır?

Bugün NEO kripto paranızı riske atmak ve pasif gelir elde etmek için atmanız gereken adımların üzerinden geçeceğiz. NEO’yu yatırmak için, hem para birimlerini hem NEO’yu hem de GAS’ı destekleyen bir cüzdana ve değiştiricilere ihtiyacınız var..

NEO ve GAS’ı destekleyen cüzdan 

  • Çıkış

NEO’yu destekleyen en iyi borsalar

  • Binance

NEO’yu Exodus Cüzdanına nasıl yatırabilirim?

1. Exodus cüzdanını indirin

2. Exodus istemcisini açın ve hesabınıza yatırmak istediğiniz bazı NEO’ları gönderin. 

İstemciyi açtığınızda NEO’yu görmüyorsanız, cüzdan adresinizi bulmak için gösterge tablosu arama aracına tıklayabilirsiniz..

3. Cüzdanınıza biraz NEO ekledikten sonra, hemen “GAS” adlı bir kripto para birimi kazanmaya başlayacaksınız. 

Bu jeton, daha fazla NEO ile değiştirilebilir veya fiat yapmak için bir değişim sitesinde satılabilir. Senin tarafında senden istenen başka hiçbir şey yok.

4. Paranızı talep edin 

NEO cüzdanınızın sağ üst köşesinde bir dişli simgesi göreceksiniz. Tıklarsanız, aldığınız benzin jetonlarını almanıza izin verecek bir seçenek göreceksiniz. “Al” ı tıkladığınızda, gas jetonları cüzdanınıza eklenecek ve takas edilmeye hazır hale gelecektir..

Neo, Binance Borsasında Gas için nasıl kazanılır?

Binance’deki tüm NEO sahipleri, NEO tarafından aylık olarak üretilen GAS’a sahip olacak. Detaylar aşağıdaki gibidir. 

Hesaplama yöntemi

GAS dağıtım miktarı = GAS’ın toplam dağıtım miktarı * NEO tutucu konum oranı (ondalık noktadan sonra 8 basamakla)

NEO sahiplerinin pozisyon oranı = NEO sahipleri için günlük pozisyon miktarının toplamı / tüm NEO kullanıcıları için günlük pozisyon miktarının toplamı

Günlük pozisyon miktarı, NEO Bakiyesinin günlük anlık görüntüsüne dayanmaktadır..

Dağıtım Zamanı

Binance, aylık dağıtımdan sonra ilgili duyurulara sahip olacak, lütfen duyurulara tabi olun.

Hesaplama, Binance.com’un çevrimiçi olduğu ilk günden başlayacaktır. İlk anlık görüntünün saati 14 Temmuz 2017, 00:00.

Hesaplama örneği

A kullanıcısı NEO’yu üç gün boyunca elinde tutuyor, bu 3 günde sırasıyla 30, 300 ve 60 NEO var. Bu nedenle, günlük NEO pozisyonunun toplamı 390’dır. Bu ayda GAS’ın toplam dağıtım sayısının 1000 ve tüm NEO kullanıcıları için günlük pozisyon miktarının toplamının 600000 olduğunu varsayarsak;

Böylece, A kullanıcısının gerçek dağıtım miktarı = 1000 * 390/600000 = 0.65

Sonuç

NEO madenciliği keyifli bir deneyim olabilir. Makinelerinizi optimize etmek için boş zamanınız varsa ve etrafta fazladan paraya sahipseniz, iyi araştırılmış bir madencilik teçhizatına yatırım yapmak eğlenceli ve tatmin edici bir çaba olabilir..

Asla bilemezsiniz, belki yolun aşağısında tam teşekküllü bir maden çiftliği kurarsınız. Her zaman maliyetinize dikkat edin: madencilik pahalıdır ve oldukça rekabetçidir. Bununla birlikte, piyasa koşullarına bağlı olarak, kripto para birimi madenciliği yolda çok kazançlı bir iş olabilir. Bu, gelecekte mevcut finansal ağların yerini alabilecek merkezi olmayan ağların güvenliğini sağlamaya katılmanın üstündedir.. 

Daha önce tartıştığımız araçları kullanarak madencinizi, benim yapmak istediğiniz madeni paraya yönlendirirsiniz. Bir havuz seçin ve kripto madenciliği yarışlarına başlayın. UnMinable, havuzlarını kullanarak madencilik yapmayı seçen insanlara gerçekten esneklik ve güç veriyor.

UnMinable’ı kullanmak göz açıcı oldu. Hizmetlerinden gerçekten keyif alıyoruz; Madencilik sırasında bir POS madeni para ile ödeme alma yeteneği tek kelimeyle muhteşem. Ve POS’un POW’a karşı kurulmasında eğlenceli bir şey var gibi görünüyor. Madenciler her zaman anlaşılabilir olan POW fikir birliği mekanizmasını tercih edeceklerdir..

Bu, POS madeni paralarının teknolojisinin şaşırtıcı olmadığı anlamına gelmez, ancak basitçe, bir madenci POS madeni paraları nasıl çıkarır? En azından unMinable ile şunları yapabilirsiniz:.

Bonus olarak GAS, cüzdanınızda NEO tutularak dağıtılan bir Kripto para birimidir, GAS, NEO blok zincirindeki işlemleri beslemek için kullanılır. Oluşturulan her NEO Bloğu ile, GAS tüm NEO sahiplerine dağıtılacak ve Staking, hem para birimlerini hem NEO hem de GAS’ı destekleyen platformda erişilebilir hale getirildi..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector