Belki Shapeshift.io’yu duymuşsunuzdur. Diğer, daha geleneksel kripto borsalarından biraz farklı çalışan bir kripto para borsasıdır. Fiat para birimi ile kripto para satın almak için Coinbase kullanıyorsanız, takas yapmak veya altcoin satın almak için Shapeshift’i Coinbase ile nasıl kullanacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bu şekil değiştirme incelemesi ve öğretici, umarız sorularınıza cevap verecektir.

Shapeshift nedir?

Shapeshift, yalnızca kripto para borsasıdır. Bu, itibari para birimiyle çalışmadığı anlamına gelir, bu nedenle ABD doları, Euro veya devlet tarafından verilen herhangi bir para birimiyle kripto para satın almak için kullanamazsınız. Bunu yalnızca bir jetonu diğeriyle takas etmek için kullanabilirsiniz. Shapeshift kesinlikle piyasadaki tek kripto borsası değil. Ve bazı borsalar, kripto ticaretinin yanı sıra fiat ticareti de sunar. Ancak, piyasadaki diğer birçok borsadan farklı olarak Shapeshift, gözaltına alınmayan değiş tokuş.

Gözetim dışı takas nedir?

Çoğu borsa, kullanıcının tokenlerini borsa tarafından oluşturulan cüzdanlarda saklar. Coinbase veya Poloniex üzerinden bitcoin satın alırsanız, bu bitcoinler siz onları çekene kadar borsa cüzdanlarında tutulur. Bu, kripto tüccarları arasında tartışmalı bir konudur çünkü borsalar, kullanıcılarına bu cüzdanların özel anahtarlarını vermez, bu da kullanıcıların tam mülkiyete sahip olmadığı anlamına gelir..

Gözetim dışı değiş tokuşlar farklı çalışır. Bu borsalar kullanıcıları için cüzdan oluşturmaz. Bunun yerine, kullanıcılar jeton almak için kendi cüzdanlarını kullanmalıdır. Bu, Shapeshift’i yalnızca kişisel cüzdanlarla değil, Coinbase veya Poloniex gibi diğer borsaların cüzdanlarıyla da kullanmayı mümkün kılar. Bu derlemede Shapeshift’i Coinbase ile nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Okumaya devam etmek.

Shapeshift’in avantajları nelerdir?

Shapeshift ticarete başladığında anonim değişimler sundu. Kullanıcıların bir hesap oluşturmasına bile gerek yoktu. Artık durum böyle değil. Ekim 2018’den bu yana kullanıcılar, değişimi kullanmak için bir hesap oluşturmalıdır. Yani anonimlik artık avantajlardan biri değil. Ancak bu, herhangi bir fayda sağlamadığı anlamına gelmez.

Cüzdan sahipliği:

Yukarıda belirtildiği gibi, Shapeshift gözetim dışı bir borsadır, bu nedenle madeni paralarınızı tutmak için kendi cüzdanlarınızı kullanacaksınız. Bu, yalnızca cüzdanınız gerçekten olduğu için bir avantaj değildir. seninki, aynı zamanda güvenlik için. Bu tür bir takas para birimi olmadığından, hackerlar için o kadar da çekici bir hedef değildirler. Şekil Değiştirme oldu 2016’da tekrar hacklendi, ancak o zamandan beri yeni güvenlik önlemleri eklediler.

Kullanım kolaylığı ve hız:

Shapeshift’in çok basit bir arayüzü var. Basittir ve dikkat dağıtıcı unsurlar veya gezinmek için karmaşık seçenekler olmadan. Ve işlemler minimum onay ile çok hızlı gerçekleşir. İlk kez tüccarlar bile tokenlerini değiştirirken sorun yaşamayacaklar.

Shapeshift Ücretleri:

Tipik olarak, borsalar her işlemden bir ücret alır. Bazıları, tüm işlemlerde% 1 gibi sabit ücretler alır. Diğerleri, işlem türüne veya işlem gören belirli jetona bağlı olarak farklı ücretler alır. Shapeshift farklıdır. Normalde diğer borsaların talep ettiğinden çok daha düşük olan bir madenci ücreti dışında hiçbir ücret talep etmezler. Madencinin ücreti kripto para birimine göre değişir. Örneğin, Bitcoin için madencinin ücreti 0.00056 BTC’dir. Ripple için 0.15 XRP’dir. Ethereum için 0,003 ETH’dir. Madenci ücretlerinin tam listesini görebilirsiniz İşte.

Herhangi bir Shapeshift limiti var mı?


Tüm borsalarda olduğu gibi, Shapeshift’te işlemlerde bir sınır vardır. Şu anda, doğrulanmış kullanıcı hesapları için limit işlem başına 10.000 USD’dir..

Bir Shapeshift alternatifine ne dersiniz??

Çoğu kripto borsası emanet olsa da, Shapeshift, gözetim altında olmayan tek anlık değişim değil. CoinSwitch ve Changelly, Shapeshift’in alternatifleridir. Listelenen üç yeniden altcoin, ücretler ve işlem süresi arasında farklılıklar vardır. Changelly, itibari para birimlerini destekler ve CoinSwitch, desteklenen jetonların daha geniş bir listesini sunar. Hepsi kripto para birimi değişimi için sağlam, güvenilir ve güvenli seçeneklerdir. Bunları okuyun ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.

Şimdi bu makalenin eğitim bölümüne geçeceğiz…

Shapeshift’i Coinbase ile kullanma

Buraya Shapeshift’i Coinbase ile nasıl kullanacağınızı merak ederek geldiyseniz, muhtemelen zaten bir Coinbase hesabınız var ve onu bir miktar kripto para birimi satın almak için kullandınız ve takas yapmak için Shapeshift’i kullanmak istiyorsunuz..

Bir Shapeshift hesabınız yoksa, ilk adım bir tane oluşturmak ve doğrulamak olacaktır..

Bir Shapeshift hesabı oluşturun ve doğrulayın:

 1. Şuraya gidin: Shapeshift ana sayfası ve ortadaki “Kaydol” düğmesini tıklayın.

  Coinbase ile Shapeshift Nasıl Kullanılır

 2. E-posta adresinizi girin, hesabınız için güvenli bir şifre seçin ve onaylayın, CAPTCHA’yı tamamlayın ve “Kaydol” u tıklayın.

  şekil değiştirme alternatifi

 3. Sağladığınız adrese aktivasyon bağlantısı içeren bir e-posta gönderilecektir. Açın ve bağlantıya tıklayın.

 4. Etkinleştirmeden sonra, hesap doğrulamaya başlama zamanı gelecek. Temel bilgilerinizi yazın: isim, doğum tarihi, telefon numarası ve adres. “Devam et” i tıklayın.

 5. Bir sonraki adım kimliğinizi doğrulamaktır. Bunu yapmak için üç belgeden birini seçebilirsiniz: devlet tarafından verilmiş kimlik, sürücü belgesi veya pasaport. Kullanmak istediğiniz belge türünü seçin, belge numarasını girin ve “Gönder” e tıklayın. Ardından, belgenizin fotoğraflarını çekmeniz veya taramalarını yüklemeniz gerekecektir. Yüklemeden sonra doğrulama birkaç dakika içinde yapılmalıdır.

  şekil değiştirme sınırları

 6. Kimlik doğrulaması tamamlandıktan sonra, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kurmanız istenecektir. Bu isteğe bağlıdır ancak şiddetle tavsiye edilir. Soldaki menüden “ayarlar” a ve ardından panelden “2FA Kur” seçeneğine tıklayın. Bu adımı tamamlamak için talimatları izleyin.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra ticarete başlamaya hazır olacaksınız.

Bir takas yapmak için Coinbase ile Shapeshift nasıl kullanılır

Coinbase hesabınızda depolanan bir miktar Bitcoin’i, Coinbase’e de yatırılacak olan bir miktar Ethereum ile takas etmek istediğinizi varsayalım (başka bir Ether cüzdanı da olabilir).

 1. Shapeshift.io ana sayfasına gidin. Sağdaki kutu, ticaretinizi kuracağınız yerdir. “Para Yatırma” alanına tıklayın ve listeden Bitcoin’i seçin. Ardından “Al” alanına tıklayın ve “Eter” i seçin. İki tür ticarete izin verilir: Hızlı ve Kesin. İkincisi, takas üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlar, bu nedenle “Kesin” seçeneğine tıklayın. Ekranınız artık resim gibi görünmelidir. “Devam et” i tıklayın.

  Shapeshift'i Coinbase ile kullanma

 2. Aşağıdaki ekran bazı yararlı bilgiler sunmaktadır. İşlem yapabileceğiniz hem minimum hem de maksimum Bitcoin miktarını ve işlem için madenci ücretini görebilirsiniz. Burada ayrıca göndereceğiniz Bitcoin miktarını da dolduracaksınız. Ayrıca, Ether’inizin gönderilmesini istediğiniz adresi doldurmalı ve herhangi bir nedenle takasın başarısız olması durumunda Bitcoin’inizi iade etmek için bir adres sağlamalısınız..

 3. Coinbase’i hem göndermek hem de almak için kullanacağımız için Coinbase’e gidelim, giriş yapalım ve cüzdanlarınıza gidelim.

 4. Bitcoin cüzdanınızın altında, “Al” seçeneğine tıklayın. Bu, geri ödeme adresiniz olacaktır. Kodu kopyalayın ve Shapeshift’teki “Geri ödeme adresi” alanına yapıştırın.

 5. Yine Coinbase’de, Ethereum cüzdanınızın altındaki “Al” seçeneğine tıklayın. Bu, Shapeshift’in Ether’inizi göndereceği adrestir. Kopyalayın ve Shapeshift’teki uygun alana yapıştırın.

 6. Takas etmek istediğiniz Bitcoin miktarını doldurun ve Shapeshift alacağınız Ether miktarını gösterecektir..

  Shapeshift'i Coinbase ile kullanma

 7. Her şey doldurulduktan sonra şartları kabul edin ve “İşlemi Başlat” ı tıklayın.

 8. Shapeshift şimdi size Bitcoin’inizi göndermeniz gereken adresi gösterecek. Kopyalayın ve Coinbase’e geri dönün.

 9. Coinbase’de, BTC cüzdanınızın altında “Gönder” e tıklayın. Verilen Shapeshift adresini yapıştırın ve jetonlarınızı gönderin.

 10. Bundan sonra, sadece Shapeshift’in ticareti yapmasını (sadece birkaç dakika sürer) ve Ether’inizi Coinbase’e göndermesini beklemek meselesi. Alma süresi, token ve ağ etkinliğine bağlı olacaktır.

Tebrikler! Coinbase’de tutulan tokenlerle ticaret yapmak için Shapeshift’i kullandınız..

Sonuç olarak…

Shapeshift gibi gözetim dışı borsalar, genellikle daha düşük ücretlerle hızlı bir şekilde kripto token ticareti yapmak için harika bir seçenektir. Bu borsalarda hangi cüzdanları kullanacağınıza karar verdiğinizden, mevcut kişisel cüzdanlarınızı veya takas cüzdanlarınızı kullanmayı seçebilirsiniz. Burada özetlenen adımları izleyerek, Shapeshift’i Coinbase ile nasıl kullanacağınızı artık biliyorsunuz..

Ayrıca Oku: En İyi Şekil Değiştirme Alternatifi

Yorumlarınızı veya sorularınızı aşağıya bırakın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector