2014’ün başında geliştirilen Ethereum, etkileşimi son derece kolay olan ve yazılım mühendisliği veya bilgisayar kodlaması hakkında çok az bilgi gerektiren, kripto para birimi ve diğer dijital uygulamalar için küreselleştirilmiş bir platformdur. Bitcoin, blockchain kullanımını yaygınlaştırmış olsa da Ethereum, temel parasal işlem kullanımının ötesine geçmek ve karmaşık, küreselleşmiş uygulamaların hızla kurulması için bir ortam sağlamak için blok zincirini de kullanıyor. Bu teknolojinin olanakları, elektronik oylamadan dijital ticaret düzenlemesine ve ötesine kadar sınırsızdır. Bugünün kılavuzunda Ethereum’u diğer para birimleri için nasıl satacağımızı tartışacağız..

Ethereum Nasıl Satılır

Ethereum blok zinciri, Bitcoin’den birkaç yönden farklılık gösterse de, Ether olarak bilinen bir kripto para birimine dayanır. Bitcoin, eşler arası bir ortamda alım satımları, satın alımları, mülkiyeti ve ticaret dağıtımını izleme becerisine odaklanırken, Ethereum ağı daha çok disiplinler arası uygulamalar için esnek kod barındırmaya odaklanmıştır. Ether, yalnızca ticarete konu olan bir kripto para birimi olarak değil, aynı zamanda geliştiricilerin Ethereum platformunda işlem ücretlerine sponsor olmak için kullandıkları bir yöntem olarak da rol oynayarak ortaya çıkıyor. Bitcoin gibi diğer blok zinciri ağlarının yetenekleri sınırlıdır., Ethereum geliştiricilerin sınırsız sayıda program oluşturma becerisine sahip olması için üretildi.

Ethereum Temel Metrikleri

Ethereum’un başarısını etkileyen iki temel bileşen vardır. Birincisi ve en önemlisi, dolandırıcılık veya üçüncü taraf müdahalesinin meydana gelmesi için çok az yer vardır. Ethereum, sabit koşullar karşılandığı sürece dijital yasal ihale değişimini başlatan kendi kendine çalışan sistemler olan “akıllı sözleşmeler” adı verilen bilgisayar kodlarını çalıştırır. İkinci olarak, herhangi bir kullanıcının programlama dili ne olursa olsun uygulamayı çalıştırmasına izin veren bir Turing yazılımı olan Ethereum Sanal Makinesi’nin (EVM) varlığı, Etherum ağını diğer bazı blok zinciri platformlarından çok daha işlevsel ve erişilebilir kılar. Bu arka plana ilişkin temel bir anlayış, nasıl satın alınacağını ve satılacağını bilmek için çok önemlidir..

Ethereum BlockGeeks

Ethereum Nasıl Satılır: USD

Herhangi bir kripto para biriminde olduğu gibi, istediğiniz bölgeye özgü bilgi önemlidir. Ethereum satmak, ABD Doları gibi fiat para birimi ile değiştirildiğinde çok daha basittir. Herhangi bir borsadaki ilk adım, bağımsız ihtiyaçlara göre mevcut seçenekleri dikkatlice tarttığınızdan emin olarak, USD ile ticaret yapmak için ETH’yi (Ethereum) listeleyen bir platforma veya programa kaydolmaktır. Coinbase, tek bir tutarlı konumda tüm sanal para birimlerini takip etmek için tasarlanmış bir portföy, sunulan çeşitli para birimleri, kullanıcı dostu bir arayüz, bir sigorta garantisi ve kolaylık sağlamak için bir mobil uygulama ile yeni başlayan kullanıcılar için en iyi seçimdir. Tersine, Kraken gibi bir platform, kullanıcılara çok çeşitli özellikler ve tüccarlar tarafından baştan ilerlemeye kadar kullanım için düşük işlem ücretleri sunma yeteneğine odaklanır. ABD’li tüccarlar, Coinmama gibi bir platformu daha uygun bulabilirler, çünkü daha yüksek ücretlere rağmen, kullanıcıların bir kredi kartı kullanarak dijital para birimi satın almalarına izin verir..

Seçilen platforma bağlı olarak, kullanıcıların satın almadan ve satmadan önce kimliklerini doğrulaması gerekebilir. 2 faktörlü bir yetkilendirmenin etkinleştirilmesi de tavsiye edilir, çünkü bu hesap para birimi cinsinden işleyecektir ve korunması gerekir. Doğrulamanın ardından, kullanıcıların harici ETH varlıklarını ağ hesabına aktarmaları gerekecektir. Bu varlıklar transfer edildikten sonra, USD ile takas edilebilir ve harici bir hesaba çekilebilir. Çoğu platform, kullanıcılarına mümkün olan en iyi ticareti yapmalarına yardımcı olmak için mevcut işlem oranlarını ve diğer ilgili bilgileri sağlar. Alım satım ve para çekme ücretleri platforma göre farklılık gösterir, bu nedenle tamamlamadan önce tüm işlemleri ve ayrıca ticaret yapabileceğiniz, aktarabileceğiniz ve para çekebileceğiniz yöntemleri gözden geçirdiğinizden emin olun..

Ethereum için USD

Ethereum Nasıl Satılır: EUR

Coinbase, Kraken ve CEX.IO, ETH ile EUR (euro) arasında işlem yaparken kullanılabilecek tüm platformlardır. Üçünden CEX.IO, katı likidite sağlama ve Euro banka transferlerini hızlı, güvenilir ve doğrudan işleme yeteneği göz önüne alındığında, ETH’den EUR’ya ticaret için şiddetle tavsiye edilir. CEX.IO ayrıca doğrulanmış bir banka kartı, kolaylık sağlamak için uyarlanabilir bir mobil uygulama ve anında işlem yapma yeteneği ile doğrudan kart transferleri sunar. Site, seçilen ticaret yöntemine ve miktarına göre bir komisyon talep etse de, Avrupa pazar değişimlerinin net tasvirleri ve okunması kolay pazar çizelgeleri nedeniyle basitlik arayan aktif tüccarlar için faydalıdır, bireysel kullanıcı analizi için mükemmeldir. doğru veri ve istatistikler sundu.

Birden fazla fiat para biriminde alım satım yapanlar ve portföylerindeki çeşitli seçenekler için Ethereum’u nasıl satacaklarını merak edenler için gerçek gerçek, ETH ile USD ve EUR arasında ticaretin sadece çok az farklılık göstermesidir. Kullanıcının kişisel tercihlerine göre hangi platformu seçtiğine bağlı olarak farklı platformlar gerekebilir, ancak bu her zaman böyle değildir. Pazarın mevcut durumuna bağlı olarak değerler de değişebilir, ancak olmayabilir. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa pazarları çok benzer olduğundan, düzenlemeler de benzer olabilir. Her iki fiat para biriminde işlem yapmak isteyen kullanıcıların, birbirlerine çok benzedikleri için USD ve EUR arasındaki farklılıkların farkında olmaları önemlidir..

Ethereum Nasıl Satılır: CAD

Ethereum satın alma ve satma sürecine aşina olduktan sonra, Kanada’da Ethereum’un nasıl satılacağını öğrenmek aynı derecede basit bir süreçtir. Kullanıcılar, Coinbase, bitbuy.ca veya Quebex gibi Kanada merkezli kripto para birimi değişim platformlarını keşfetmeli ve işlem ücretleri, transfer süresi, kabul edilen ödeme yöntemleri, kullanım kolaylığı gibi ayrıntıları hesaba katarak her platformun artılarını ve eksilerini öğrenmelidir. kullanım, satın alma limitleri ve işlem oranları ve diğer ilgili piyasa bilgilerinin platformda ne kadar hızlı güncellenmesi. Kanada merkezli dijital değişim ile ilgilenen kullanıcılar ayrıca Kanada sınırları içindeki bir bankada açık bir hesaba sahip olmalı ve tercih ettikleri platformda bir hesap açtıklarında bu bilgileri doğrulayabilmelidir..


Herhangi bir platformda olduğu gibi, kullanıcılar ETH’yi ağ cüzdanlarına aktardıktan sonra, ağ üzerinden yapılan işlemlerle Kanada’da satabilirler. Başka bir uygulanabilir, daha az resmi seçenek, işlem maliyetlerinden kaçınan eşler arası ticareti destekleyen LocalEthereum adlı bir programın kullanılmasını içerir. Bu alım satımları yapmak için bir kod sistemine bağlı olmasa da, eşler arası ticaret, kullanım kolaylığı ve tüccarlar için ek maliyet olmaması nedeniyle fiat ve kripto para birimleri için popülerlik kazandı..

Ethereum Satmak için Şimdi İyi Bir Zaman?

Ethereum piyasa değeri olan bir kripto para birimi olduğundan, mevcut ticaret değerini hızla değiştirebilecek sürekli piyasa değişimleri meydana gelebilir. Buna ek olarak, satış fiyatı noktaları da bir şekilde ETH’nin alınıp satıldığı para birimine ve bu para biriminin fiat veya dijital para birimi olup olmadığına bağlıdır. Bitcoin hala dijital para piyasasına sağlam bir şekilde liderlik ediyor olsa da Ethereum, akıllı sözleşmelerin kolaylaştırılmasına izin veren ilk blok zinciri ağı olarak onursal unvanıyla çok yakın ve tutarlı bir ikinci. Bu şekilde etiketlenmesi, Ethereum’un yalnızca bir kripto para birimi olarak değil, aynı zamanda multi-milyar dolarlık iş piyasası odaklı bir varlık olarak da değerli olduğunu gösterir. Uzun vadeli yatırım arayanlar giderek daha fazla Ethereum’u desteklemeyi seçiyor.

Bununla birlikte, Ethereum ortalama olarak Bitcoin’in biraz üzerinde performans gösteriyor. Bunun nedeni kısmen Ethereum’un Bitcoin’in işlem doğrulama oranını iki katından fazla artırması ve kısmen de Ethereum’un akıllı sözleşmelerin öncü destekçisi olma statüsünden kaynaklanıyor. Şu anda Ethereum’u satın almak için iyi bir zaman olup olmadığını analiz eden faktörlere bakıldığında 2020 sonu itibariyle kaynaklar iyimser. Tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, ETH elbette hızlı iniş ve çıkışlara tabidir; ancak, şu anda yükselişte ve uzmanlar hızlı bir iyileşmenin bir kazayı bile takip edeceğini tahmin ediyor. Piyasa tahminlerine ve mevcut değişimlere karşı sabır ve özenle, yeni başlayanlar bile her zaman başarılı bir yatırımcı olabilir..

ETH Satmanın Zamanı Geldi mi?

2018 zirvesinin ardından Ethereum yeniden yükselişte.

Ethereum’u Paypal Hesaplarına Nakde Çevirebilir miyim?

Diğer kripto para birimi işlemlerinde olduğu gibi, Ethereum bir çevrimiçi değişim dönüştürme platformu kullanılarak Paypal kredisi ile değiştirilmelidir. Bu, dijital tabanlı para transferine bir kripto para birimi olduğundan, Paypal kredisi karşılığında Ethereum satmakla karşılaştırılabilir; ancak, dönüştürme için kullanılan platforma bağlı olarak döviz kurları hala geçerlidir. Ayrıca, bir dönüştürme platformu seçerken olağan faktörler yakından dikkate alınmalıdır: kullanım kolaylığı, işlem maliyetleri, satın alma süresi ve değişim limitleri.

Paypal ile para çekme seçenekleri çok çeşitlidir. LocalCryptos, ücretlerin ve arabulucuların çoğunu ortadan kaldıran eşler arası alım satım hizmeti sunarken, tamamen kendi kendine gözetim altında tutulur ve kullanıcı tarafından desteklenen güvenlik için derinlemesine şifrelenir. Tersine, eToro gibi bir platform bir komisyoncu görevi görür ve Paypal kredisi dahil 14 farklı kripto para birimi için konaklama imkanı sunar. Exmo, gerçek zamanlı işlem yapan ve çok sayıda ödeme seçeneği sunan bir döviz borsasıdır. Makalede daha önce bahsedilen CEX.IO ve Coinbase, diğer şeylerin yanı sıra Paypal kredisi de sunuyor. LitBit, Avrupalı ​​satıcılar için Paypal değişimi sunar. ALFACashier, makul ölçüde standart bir değişim için başka bir seçenektir.

PayPal ile ETH ticareti

Sonuç

Çok daha kapsamlı, yenilikçi, kullanıcı tarafından geliştirilmiş, blok zinciri destekli bir platform ve geleceğe yönelik iyimser bir bakış açısıyla Bitcoin’e en yakın ikinci olarak, Ethereum’a yatırım yapmak için şimdiki zaman gibi bir zaman yok. Bu makalede bulunan öneriler, ilgili tarafları gelecek vadeden kripto para birimi ticaretinin iç işleyişi hakkında daha fazla bilgiye bir adım daha yaklaştırıyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector