Dolayısıyla, bir miktar ABD dolarınız var ve bir altcoin’e yatırım yapmak istiyorsunuz, birikimlerinizi artırmayı umuyor ve kendinize şu soruyu soruyorsunuz:USD ile altcoin nasıl alınır?“. Bu özel kripto para birimi kılavuzunda, Bitcoin dışında herhangi bir dijital para birimini temsil etmek için “altcoin” terimini kullanacağız. Bunu, büyük kripto para birimlerinden birinden geçerek veya bir elektronik cüzdan sağlayıcısı kullanarak yapmanın birkaç yolu vardır..

Altcoin Nereden Alınır

Altcoin satın alabileceğiniz birçok site var. Ancak 2000’den fazla altcoin var ve bunların hepsini listeleyen bir borsa yok. Dolayısıyla, jetonlarınızı nereden satın alacağınız, satın almak istediğiniz jetona bağlıdır. Ethereum, Litecoin veya EOS gibi nispeten iyi bilinen tokenler için birkaç borsa arasından seçim yapabileceksiniz. ArepaCoin veya Revain gibi daha az bilinen tokenlar için borsa seçimi çok daha sınırlıdır.

Altcoin nereden alınır sorusuna benzersiz, evrensel bir cevap yok.

Daha az bilinen altcoinlerin çoğu, ABD doları, Çin Yuanı veya Brezilya Reali gibi fiat para birimlerini kabul etmeyen borsalarda işlem görür. Binance ve Bittrex gibi bazı borsalar diğerlerinden daha fazla altcoin sunar, ancak 2400’den fazla tokenin her biri için borsa listesi yoktur ve istediğiniz token’ın tam olarak nerede listelendiğini bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekecektir. Bununla ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki adım adım.

Altcoin Satın Almanın En İyi Yolu

Çoğu altcoin, itibari para birimleriyle doğrudan satın alınamadığından, önce dolarlarınızı doğrudan satın alınabilecek jetonlara dönüştürmeniz gerekir. Bunu yapmanın iki ana yolu vardır:

 1. Fiat para birimlerini kabul eden kripto borsaları aracılığıyla: Coinbase veya Kraken gibi borsalar, doğrudan ABD doları ile kripto jetonları satın almanıza izin verir. Ancak bu seçenek, her iki borsada da listelenen tüm kripto para birimleri için mevcut değildir. Kraken, USD ile satın alınabilecek 18 jetonu listeler. Coinbase 9 listeleri.
 2. Kripto para birimi destekli elektronik cüzdanlar aracılığıyla: elektronik cüzdanlar, ödemeleri çevrimiçi olarak almanıza, göndermenize ve yapmanıza olanak tanıyan hizmetlerdir. En iyi bilinen e-cüzdan PayPal’dır, ancak başkaları da vardır. Uphold ve Skrill gibi bunlardan bazıları, ABD doları ile kripto jetonları arasında değiş tokuşa da izin veriyor. Skrill, 9 jetonu destekler. Uphold, 16 jetonu destekler ve ayrıca fiattan fiat’a ticarete izin verir.

Dolayısıyla ilk adım, USD’nizi daha sonra satın almak istediğiniz token ile değiştirilebilecek büyük bir kripto belirtecine dönüştürmek olacak. Ancak bunu aşağıdaki adım adım kılavuzda daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Altcoin Satın Almak İçin En İyi Site

Altcoin satın almak için yüzlerce borsa var. Bazıları yüzlerce jeton sunan büyük sitelerdir. Diğerleri çok daha küçük. Elbette, altcoin satın almak için en iyi site, satın almak istediğiniz belirli token’a bağlıdır..

Genel olarak konuşursak, altcoin satın almak için bir borsa seçtiğinizde, istediğiniz iki şey vardır: güvenlik ve seçenekler. Bu nedenle, iyi güvenlik protokollerine ve mümkün olan en fazla sayıda listelenmiş jetona sahip bir site istiyorsunuz. En iyi altcoin borsalarından bazıları şunlardır:

 1. Binance: şu anda 24 saatlik işlem hacmi 920 milyon USD’yi aşan 162 token listeliyor.
 2. Bittrex: şu anda ticaret için mevcut 243 jeton var. 24 saatlik piyasa hacmi 25 milyon USD civarında.
 3. Poloniex: günlük yaklaşık 16 milyon USD işlem hacmiyle 56 jetonla işlem yapıyor.

Bu borsalardan herhangi biri altcoinlerin hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınmasını sağlar.

Altcoin Satın Almak İçin Adım Adım Kılavuz

Yöntem 1: E-cüzdan hizmetinden geçen USD ile altcoin nasıl satın alınır?

Bu eğiticide Uphold’u örnek olarak kullanacağız. Diğer e-cüzdanlar da aynı şekilde çalışır. Cüzdan hizmetinizin kriptoyu desteklediğinden emin olun. Uphold, size USD için cüzdanlar ve desteklediği kripto jetonları sağlar. İşte bu cüzdanlara kartları. Yani bir USD kartınız, BTC kartınız, ETH kartınız vb. Var..

 1. Onaylanmamış bir hesabınız olduğunu varsayalım. Değilse, ücretsiz olarak bir tane oluşturabilirsiniz. burayı tıklayın. İlk adım, USD’nizi cüzdanınıza almak olacaktır. Kontrol panelinizde USD kartına tıklayın. Bu sizi Uphold’da sahip olduğunuz ABD doları ile farklı işlemler yapabileceğiniz bir ekrana götürecektir. “Para Ekle” yi tıklayın.


  USD ile altcoin nasıl alınır (3)

 2. USD kartınıza para eklemek için dört seçenek vardır: bir ABD banka hesabından, SEPA aracılığıyla bir Euro banka hesabından, bir kredi / banka kartından veya kripto ile. “ABD Banka Hesabından” seçeneğini tıklayın.

  altcoin nasıl alınır

 3. Gerekli bilgileri doldurun, hüküm ve koşulları kabul edin ve “Oluştur” a tıklayın. “Bu hesabı adlandır” alanının, onaylanmış hesabınıza birden çok banka hesabı bağlamanız durumunda tanımlaması kolay bir ad seçebilmenizi sağladığını unutmayın. Banka hesabının kendisindeki isim zorunlu onaylı hesabınızdaki adla eşleşir. Hesap bağlandıktan sonra, USD kartınıza para eklerken bunu bir seçenek olarak seçebilirsiniz. Transferlerin tamamlanması yaklaşık 5 iş günü sürer.
 4. Para kartınıza girdikten sonra, kripto token satın almak çok kolaydır ve sadece birkaç saniye sürer. Bu örnekte, 20 dolar değerinde ETH satın almak istediğinizi varsayalım. Daha önce olduğu gibi USD kartınıza tıklayın ve hesabınızı bağladığınız aynı ekrana yönlendirileceksiniz. Ama şimdi, “Para ekle” yi tıklamak yerine “Kartlarınız arasında transfer et” i tıklayın. Aşağıdaki ekran görünecektir:

  ETH kartı

 5. Satın almak istediğiniz miktarı (USD cinsinden) yazın. Size güncel oran, ücret ve kredilendirilmiş son miktar sunulacak. Her şey tatmin ediciyse, “Onayla” yı tıklayın ve işlem saniyeler içinde tamamlanacaktır. Tebrikler! Şimdi ilk altcoin’inizi satın aldınız.

Yöntem 2: USD ile kripto borsasından geçerek altcoin nasıl satın alınır?

Bu kılavuz için Kraken’ı kullanacağız. Diğer borsalar da aynı şekilde çalışır. Daha önce olduğu gibi, ilk adım cüzdanınıza banka havalesi ile para yatırmak olacaktır. Borsanızın itibari döviz ticaretini kabul ettiğinden emin olun.

 1. Giriş yaptıktan sonra, “Finansman” sekmesine tıklayın
 2. (BU BÖLÜMDE KRAKEN’E USD YATIRMA ADIMLARI VE EKRANLARI DAHİL OLACAKTIR)

Gördüğünüz gibi, ilk altcoinlerinizi USD ile satın almak kolay, oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. doğrudan itibari para birimi ile satın alınabilen bir jeton satın alıyorsanız. Ancak bu, piyasadaki tüm madeni paraların yalnızca küçük bir kısmı için geçerlidir. Başka bir altcoin nasıl satın alırsınız?? 

Biraz Monero (XMR) satın almak istediğinizi varsayalım.

Şu anda göz önünde bulundurulması gereken ilk şey, tüm jetonların birbirleriyle doğrudan ticarete açık olmamasıdır. Borsalar tokenlerini adı verilen şekilde düzenler ticaret çiftleri. Yani, bir jeton bitcoin ile satın alınabilir, ancak ether değil veya tam tersi olabilir. Farklı borsalar farklı ticaret çiftlerine sahiptir.

Monero Örneği Nasıl Satın Alınır

 1. İlk olarak, değişim ve ticaret çiftinizi bulacağız. Başını aşmak Kripto Piyasa Değeri ve sağ üstteki arama kutusuna istediğiniz jetonu yazın.

  kripto piyasası değeri

 2. Arama, teknik veriler, piyasa hacmi ve bir fiyat tablosu dahil olmak üzere madeni para hakkında bilgi sağlayacaktır. Sol tarafta, tokeniniz için piyasa hacmine göre en iyi 10 borsayı göreceksiniz, İşlem çiftleri dahil tam liste için tıklayabilirsiniz..

  monero coin nasıl alınır

 3. Listeyi aşağı kaydırdığınızda, Binance alım satımlarını Monero’da görebilirsiniz ve bir XMR / ETH alım satım çiftine sahip olursunuz. Bu, Ether ile Monero satın alabileceğiniz anlamına gelir.altcoin nereden alınır
 4. Bir sonraki adım Binance’te oturum açmak, “Cüzdanlar” a gitmek ve “Para Yatır” ı tıklamaktır. Yatırılacak jetonu seçebileceğiniz bir ekran sunulur. Bu durumda, ETH.

  altcoin satın almanın en iyi yolu

 5. Sağ tarafta Binance’te Ethereum cüzdanınızın adresini göreceksiniz. ETH’nizi bu cüzdana aktarmanız gerekecek. Adresi panonuza kopyalayın.

  binance mevduat

 6. Şimdi, başlangıçta USD’yi ETH’ye dönüştürdüğünüz borsaya veya cüzdana geri dönün. Bu örnekte Uphold’u kullanacağım. Kontrol Panelinden ETH kartınıza tıklayın ve ardından “Kripto Para Birimine veya Fayda Jetonuna Gönder” i seçin..

  nasıl kullanılır

 7. “Ether (ETH)” görünene kadar aşağı kaydırın ve oraya tıklayın.
 8. Binance’ten kopyaladığınız cüzdan adresini ilk alana yapıştırın, göndermek istediğiniz ETH miktarını yazın ve Onaylayın. Aktarım başlayacak ve birkaç dakika içinde yapılmalıdır.

  altcoin satın almak için en iyi site

 9. Binance’e geri döndüğünüzde, üst şeritten “Echanges” ve ardından “Basic” seçeneğine tıklayın. Bir ticaret ekranı ile karşılaşacaksınız. Tüm eter alım satım çiftlerini görmek için sağ sütundan “ALTS” ve ardından “ETH” üzerine tıklayın. “XMR / ETH” işlem çiftini bulana kadar aşağı kaydırın ve üzerine tıklayın. Şimdi monero / eter çifti için benzer bir işlem ekranı göreceksiniz. Buradan hem ETH ile XMR satın alabilir hem de ETH için XMR satabilirsiniz..

  binance'te altcoin nasıl alınır

Sonuç

USD ile altcoin satın almak basit bir süreç olabilir, ancak daha karmaşık da olabilir. Her şey, satın almak istediğiniz belirli jetona bağlıdır. Ethereum, Litecoin, BAT veya EOS gibi büyük altcoinler için doğrudan satın alma bir seçenektir ve bunu kolayca yapmanıza izin verecek borsalar (Coinbase veya Kraken gibi) ve e-cüzdanlar (Uphold veya Skrill gibi) vardır. Daha az bilinen altcoinler için, ilk fiat-kripto dönüşümü yaptıktan sonra Binance veya Bittrex gibi yalnızca kripto borsalarına gitmeniz gerekecektir. Bu, USD ile nasıl altcoin satın alınacağına dair bu kılavuz için onu tamamlıyor.. 

Herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminizle aşağıya bir yorum bıraktığınızdan emin olun.!

Ayrıca Bakınız: Bir kuruşun altındaki en iyi kripto para birimi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector