Çevrimiçi bir hesabın ilk savunma hattı bir kullanıcı adı ve paroladır. Bununla birlikte, interneti yayan kötü niyetli kişiler, geleneksel hesap güvenliği kombinasyonunu güvenilmez ve kendi başına riskli hale getirdi..

Bu nedenle, başka bir güvenlik katmanı sağlamak için SMS tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) yoğun bir şekilde kullanılmıştır. Ne yazık ki, yetenekli bilgisayar korsanları SMS kodlarına müdahale etmenin bir yolunu bulabilir.

Hesap güvenliğini yazılım odaklı yöntemlerin tekelinden ayırmak için evrensel ikinci faktör (U2F) kimlik doğrulaması geliştirildi. Teknoloji, Fast Identity Online (FIDO) Alliance altında açık standartları kullanır.

YubiKey’in ne olduğunu ve artılarını ve eksilerini açıklayan videomuza göz atın.

YouTube Afişi YUBIKEY İNCELEME VE KILAVUZ: Bitcoin’inizi ve kripto para biriminizi nasıl GÜVENLİ tutabilirsiniz?

YubiKey nedir?

FIDO, internet hesaplarını güvence altına alırken şifrelere olan bağımlılığı azaltmak için çalışır. YubiKey, web tabanlı hizmetlerin güvenliğini sağlamak için Yubico tarafından geliştirilmiş, U2F özellikli bir donanım anahtarıdır. İşletmeler, bireyler ve geliştiriciler kullanabilir.

YubikeyYubiKey

Anahtar, farklı şekillerde ve bağlantı işlevlerinde mevcuttur. Önceki sürümler yalnızca bir ana cihazdaki USB bağlantı noktalarına fiziksel eklemeleri desteklerken, YubiKey beş serisi yakın alan iletişimi (NFC) aracılığıyla bağlantıyı barındırır..

NFC, cihazı fiziksel olarak bir bağlantı noktasına takmadan cihazla etkileşime izin verir. Ancak, anahtar ve ana cihaz birbirine yakın olmalıdır.

YubiKey Amazon hakkında incelemeler

Alıcıların bıraktığı incelemelerden Amazon ve diğeri platformlar, Anahtarın, güvenlik bilincine sahip internet kullanıcıları için bir zorunluluk olduğu aşikardır. Aslında, alıcıların yüzde 84’ü beş yıldız bırakırken, yüzde 9’u dört yıldız verdi..

İncelemecilerden biri, Yubico YubiKey’i geliştiricilere, BT uzmanlarına ve “güvenliğe önem veren kullanıcılara” önerdi. Ayrıca, üreticisinin nereden başlayacakları konusunda zor anlar yaşayanlar için GUI özellikli YubiKey yöneticisi sağladığı için övgüde bulundular..

Diğerleri mutluluklarını anahtarın LastPass gibi şifre yöneticilerine verdiği desteğe bağladı. YubiKey kullanıcıları, akıllı kart olarak kullanım kolaylığı ve Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasasına (HIPAA) uygunluğu için onu selamlıyor..

Ne yazık ki, herkes donanım anahtarından memnun değil. Olumsuz yorumlar asgari düzeyde olsa da bazıları geçerli endişeler uyandırıyor.


Temel sorunlar arasında, kullanıcı dostu olmayan dokümantasyon da var. Ek olarak, Amazon’daki bir alıcı, anahtarın “ortalama bir tüketici için hala çok karmaşık olduğunu, çünkü tam olarak bir tak ve çalıştır cihazı olmadığını” belirtiyor.

YubiKey’i Kullanmaya Nasıl Başlanır

Çevrimiçi hesaplarınızda birinci sınıf güvenliğin keyfini çıkarma süreci, donanım parçasını güvenilir bir platformdan satın almakla başlar. Bir anahtarı aldıktan sonra, Yubico’nun web sitesini ziyaret edin ve listeden anahtarınızı seçin.

Listeden satın alma anahtarını belirtmek, Hizmetler güvenliği sağlamak için kullanılabileceği yer. Hizmetler listesinde, güvenliğini artırmak için YubiKey’in eline ihtiyaç duyduğunuz hesabı seçin.

Her hizmetin ardından, donanım güvenlik anahtarına nasıl bağlanılacağına dair adım adım talimatlar izlenir..

Hesap güvenliğimizi Binance.

Yazma sırasında Binance’in Yubico’nun desteklenen kripto para birimi listesinde olmadığını unutmayın. platformlar. Neyse ki bu, en büyük sanal para alım satım platformlarından birinde ekstra güvenlik sağlamak için anahtarı kullanamayacağınız anlamına gelmez..

Bunu yapmak için:

 • Binance hesabınıza giriş yapın ve profil avatarınıza tıklayın.
 • Seçeneklerden “Güvenlik” i ve ardından “Kurulum” u seçin. 2FA bölümünde, “Güvenlik Anahtarı” nı tıklayın. Yalnızca Binance.com web sitesine erişirken gerekli ekstra güvenlik katmanını sağladığını unutmayın..
 • Notu okuyun ve “Yine de devam et” i tıklayın.
 • Anahtarı mevcut herhangi bir USB bağlantı noktasına takın ve etkinleştirmek için donanımın merkezindeki düğmeye basın.
 • Etkinleştirmenin, anahtarı taktıktan sonra bir dakika içinde yapılması gerekir. Ancak, bu aktivasyon penceresini kaçırırsanız tekrar edilebilir..
 • Etkinleştirildikten sonra, “Bu sitenin güvenlik anahtarınızı görmesine izin ver” mesajına “İzin Ver” e basın.
 • Ardından, hesabınızı doğrulayın. Bu adımı daha önce etkinleştirdiyseniz, Binance’in Google Authenticator’dan kimlik doğrulama kodunu sağlamanız gerekeceğini unutmayın..
 • Binance, fiziksel olarak sahip olduğunuz bir şeyi kullanarak yeni bir 2 adımlı doğrulama yönteminin eklenmesini onaylamanız için kayıtlı adresinize bir e-posta gönderecektir..
 • E-postayı doğruladıktan sonra işiniz bitti.

YubiKey Destekli Hizmetlere Örnekler

YubiKey, diğerleri arasında bulut tabanlı sistemler, şifre yöneticileri, e-posta platformları, sosyal medya, oyun geliştirici araçları, kripto para birimi platformları, çevrimdışı bilgisayarlar gibi bir dizi hizmetle çalışır..

Güvenlik anahtarıyla uyumlu bulut tabanlı sistemlerin örnekleri arasında Dropbox, DigiCert PKI Platformu, DocuSign bulunur. YubiKey’i destekleyen kripto para birimi platformları arasında Binance, Coinbase, Kraken, Bitfinex ve Gemini bulunur.

YubiKey biyografisiYubiKey ile uyumlu bulut tabanlı sistemler

Donanım anahtarı için dahili desteğe sahip sosyal medya platformları arasında Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube yer alır..

Geliştiriciler ve çevrimdışı bilgisayar kullanıcıları için YubiKey, geliştiriciler için Github ve Bitbucket gibi popüler hizmetler için etkinleştirilmiştir ve Mac ve Windows bilgisayarlarda oturum açmak için kullanılabilir.

Son YubiKey Serisi

Donanım parçası gelişmiş setler halinde, önceki modellere göre ek özelliklere sahip bir gruptaki anahtarlar.

 • Yubico YubiKey 5 Serisi – Bu gruptaki anahtarlar geleneksel ve yeni sistemlerle uyumludur. Gelişmiş şifresiz, çok faktörlü ve 2F kimlik doğrulamasına sahiptir. Ayrıca, imzalamak için dokun düğmesi vardır, USB-A ve C bağlantı noktalarına takılabilir ve NFC özelliklerine sahiptir.
 • Güvenlik Anahtarı Serisi – Göze çarpan özellikleri arasında çift NFC ve USB-A konektörleri bulunur. Ek olarak, bu kümedeki donanım güvenlik parçaları ezilme ve suya dayanıklıdır.
 • YubiKey FIPS Serisi – Bunlar, devlet kurumları gibi düzenlenmiş ortamlar için kullanılabilen sertifikalı donanım güvenlik anahtarlarıdır. Bu set, tek seferlik şifreler (OTP), akıllı kart teknolojisi ve U2F gibi farklı işlevleri birleştirir. Bu gruptaki anahtarlar USB-A ve USB-C uyumluluğuna sahiptir.
 • YubiKey 5C NFC – NFC, USB-C desteğine sahiptir ve hızlı ancak güvenli bir kimlik doğrulama süreci sağlar. Bu seride, diğer sürümlerden daha uzun bir desteklenen işletim sistemleri ve tarayıcılar listesi vardır.
 • YubiKey Bio – Piyasaya sürüldüğünde, bu piyasadaki en son Yubico YubiKey olacak. Başlıca satış noktaları parmak izi tanıma, gelişmiş güvenlik, minimum yardım masası aramaları ve PIN tabanlı oturum açmadır..

Çok yakında: YubiKey bio

Sonuç

İncelemelerden, YubiKey donanım güvenlik anahtarının kullanıcıları hesap devralmalarına karşı etkili bir şekilde koruduğu açıkça görülüyor. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınıza en uygun Yubico YubiKey’in hangisi olduğu, kümesine bağlıdır. Seri ne kadar yeni olursa, sağlayabileceği özellik ve hizmetler o kadar fazla.

Bazı kullanıcıların karmaşık belgelere atıfta bulunmalarına rağmen, bunu kurmak için çaba sarf etmek, hesaplarınızı güvende tutacak ve size huzur verecek ekstra güvenlik katmanını sağlayabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector