# 4 Bülten

İncelemedeki hafta

Curve Finance $ CRV’nin tartışmalı lansmanı

14 Ağustos 2020’de, Curve Finance ($ CRV) aniden “OxChad” olarak bilinen anonim bir geliştirici tarafından başlatıldı. Curve Finance ekibi bile tamamen şaşırdı ve başlangıçta Twitter’da lansmanla ilgili paylaşım yapan diğerlerini kapatmak için çabaladı. Ayrıca geliştirici tarafından dağıtılan sözleşmenin aynı koda sahip olduğunu ve sözleşmelerde kötü amaçlı hiçbir şey içermediğini doğrulamak için acele ettiler..

Son olarak, Curve’nin “onu benimsemekten başka seçeneği yoktu” ve bunu resmi token lansmanı olarak ilan etti. Bu, kripto para birimi topluluğu için pek de uygun olmadı, özellikle geliştiricinin $ CRV’yi piyasaya sürmesi ile Curve ekibinin lansmanı ilan etmesi arasındaki saatlerde, bazı cesur çiftçiler tarafından 80.000 CRV jetonu çıkarılmıştı. Bu, birçok kişinin Curve ekibinin daha önce konuşlandırılan sözleşme ile verilen ilk belirteç arasında 24 saat olacağını açıkladığı için bu madencilerin haksız bir avantaj elde ettiğinden şikayet etmesine neden oldu..

Bu lansman son derece sorunlu ve Curve Finance’ın itibarı için zararlı olsa da, uzun vadede Şirketi etkileme olasılığı düşüktür. Aslında, lansmandan sonra, diğer çiftçiler protokole likidite koymak için yarıştılar ve şu anda 1 milyar doların üzerinde Curve Finance kilitli durumda. Maker ve Aave’den sonra bunu başaran üçüncü DeFi projesidir. Curve Finance fiyatları lansmanın ilk birkaç saatinde 50 doların üzerine çıktı, ancak getiri çiftçileri yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarmak için $ CRV tokenlerini hemen sattıklarından 4 doların altına düştü. Ve çiftçilerin mahsullerini hasat edildikten hemen sonra satmaya devam etmeleri olası değildir, bu nedenle piyasadan CRV $ satın alanların son derece dikkatli olması gerekir..

SKALE müzayedesi ertelendi

SKALE Network, yüksek hızlı fikir birliği sağlayan ve dApp’leri akıllı sözleşmeler yürütmeleri için güçlendiren bir blok zinciri ölçeklenebilirlik platformu olarak 2018 yılında kuruldu. Bu, Ethereum Dapp geliştiricilerine yüksek hızlara, hızlı kesinliğe ve en önemlisi düşük maliyete sahip bir Katman 2 platformu sağlayarak yardımcı olacaktır..

SKALE Network’ün SKALE tokeninin ($ SKL) 17 Ağustos 2020’den itibaren 3 günlük bir Hollanda müzayedesi yoluyla satın alınabilmesi gerekiyordu. Ancak, açık artırmanın başlamasından sadece birkaç saat önce SKALE, açık artırmanın “çok yüksek miktar” nedeniyle erteleneceğini duyurdu. trafik “. Bu, muhtemelen açık artırmaya katılmaya uygun olmak için KYC sürecini tamamlamak için acele eden insan dalgalarından kaynaklanıyor. 19 Ağustos 2020 tarihi itibariyle ertelenen müzayedenin tarih ve saatine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Şimdiye kadar, insanlar o kadar hayal kırıklığına uğramış görünmüyorlar (muhtemelen KYC sürecini geçmeyi bekledikleri için) ve daha fazla güncelleme için sabırsızlıkla bekliyorlar. Dolayısıyla, müzayedeye katılmakla ilgileniyorsanız, KYC sürecini en kısa sürede tamamlamak isteyebilirsiniz..

Yam Finance pes etmiyor!

Yam Finance ($ YAM) geçen hafta çiftçileri “yam kurtarmak” için bir araya getirdiğinde büyük bir heyecan yarattı. Çiftçilerden yeterli destek almasına rağmen, hatanın yönetişim modülü ile etkileşime gireceği ve yönetişim teklifinin başarılı olmasını engelleyeceği tespit edildi. Dolayısıyla, $ YAM artık yönetişim tarafından değiştirilemez ve teknik düzeyde, Ampleforth ($ AMPL) gibi diğer yeniden ödeme varlıklarına benzer şekilde davranacaktır..

Ancak YAM pes etmiyor! Eski $ YAM, YAM protokolünün tamamen denetlenmiş bir sürümü olacak yeni bir $ YAM sürümüne taşınacak. Şu anda, Peckshield Inc, geçiş sözleşmesini denetlemiştir ve bildirildi başarılı olması ve “düşük” veya “bilgilendirici” sorunlar çözülmüştür. Yam Finance, $ YAM sahiplerinin yeni sürüme geçmesine olanak tanıyan geçiş sözleşmesini dağıttı. Fakat $ YAM sahiplerinin taşıma sürecini tamamlamak için yalnızca 72 saati vardır, yani 22 Ağustos 2020, 16:20 (UTC) tarihine kadar. Bu sürenin ardından, YAM v1 jetonları artık geçiş için uygun olmayacaktır. Öyleyse $ YAM çantalarınızı toplayın ve HAREKET EDİN!

Nasıl geçiş yapılacağına ilişkin ayrıntılar burada bulunabilir.

Polkadot $ DOT lansmanı ve yeniden değerlendirme

Polkadot ($ DOT), zincirler arasında iletişime ve birlikte çalışabilirliğe izin verir, böylece blok zinciri ağları bir ekosistem olarak sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilir. Proje, Ethereum’un ortak yaratıcılarından biri olan Gavin Wood tarafından kurulduğu için meşhur oldu. Polkadot ayrıca Çin kripto para birimi topluluğundaki en heyecanlı projelerden biridir. Kısa süre önce Çin kripto topluluğunda son derece aktif olan Çinli bir fon yöneticisiyle notları değiş tokuş ettik, işte şimdi Çin’deki en yeni blockchain projeleri hakkında söyledikleri.

Polkadot nihayet 18 Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü, bu yüzden artık devredilebilir, ancak 21 Ağustos 2020’de gerçekleşecek olan DOT $ için bekleyen bir yeniden ödeme var. Piyasada $ DOT’un 2 sürümü var., $ DOT’ın yeni sürümü eski $ DOT’dan 100 kat daha küçük. Binance veya Kraken gibi çoğu borsa, yeniden değerlendirmeden sonra kullanıcıların DOT depozitolarını otomatik olarak katlar, yani yeniden değerlendirmeden önce 10 eski $ DOT yatırdıysanız, otomatik olarak yeniden atama sonrasında 1.000 yeni $ DOT alacaklandırılırsınız. Ve kullanıcıları bu beklentisiyle korumak için, kullanıcılar yeniden adlandırma yapılıncaya kadar yeni $ DOT’u çekemeyecekler..

Bu arada, bazı değişimlerin, örn. OKEx, MXC vb. ESKİ $ DOT cinsinden alım satım çiftleri sunarken diğerleri ör. Binance ve Kraken, YENİ $ DOT cinsinden alım satım çiftleri sunuyor. Öyleyse, Twitter’da gördüğümüz yeni DOT $ için 50 $ ödeyen, yalnızca 3 $ değerinde olan adam olmayın. $ DOT sahipleri ve tüccarları, $ DOT için politikalarının ne olduğunu görmek için işlem yaptıkları borsayı kontrol etmelidir..


Yaklaşan Etkinlikler

“Bu haftanın sonu”: SKALE Labs ertelenen açık artırma saatini ve tarihini açıklayacak.

21 Ağustos 2020, yakl. 13:15 (UTC): $ DOT yeniden adaylık günü. Polkadot, $ DOT jetonunun değerini, eski $ DOT 100 yeni $ DOT’a bölünecek şekilde değiştirecek.

21 Ağustos 2020, 16:00 (UTC): VIMworld erken erişim genel lansmanı. VIMworld, VIM’lerinde de satış yapacak.

22 Ağustos 2020, 16:20 (UTC): YAM 2.0’a geçiş için son tarih.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map