İncelemedeki hafta

“Tiger Talk” üzerine DCEP’den bahsetmek

Geçen hafta Çin’in Phoenix Televizyon programı “Tiger Talk” a çıktım (一 虎 一席談). Tiger Talk, her hafta uzmanların, akademisyenlerin ve misafirlerin üzerinde tartışacağı önemli bir toplumsal sorun veya etkinliğin yer aldığı, Phoenix TV’nin en uzun soluklu programlarından biridir. Haftanın konusu “DC / EP: Çin’in dijital para birimini serbest bırakması, ABD Dolarının hegemonyasını sarsacak mı?” İdi. Aşağıdaki bölümü izleyebilir veya DCEP genel bakışımıza göz atabilirsiniz:

Kaplan Konuşması

İlginç bulduğum şey şovun blockchain teknolojisi, Bitcoin, Libra vb. Hakkında genel bir bakış sunmasıydı. Bunun nedeni büyük olasılıkla dizinin amacı DCEP’in yayınlanması beklentisiyle genel halkı bu kavramlar hakkında eğitmektir. Gösteri ayrıca DCEP’in faydalarını ve merkezileştirilmesi nedeniyle Bitcoin’e üstünlüğünü vurguladı..

Aynı zamanda, gösterinin tartışmalarından, DCEP’in kripto para birimlerini keşfetmesi için halkı tanıtabileceğini düşünüyorum çünkü: (1) halk, Bitcoin ve kripto para birimlerini çevreleyen kavramlar konusunda daha eğitimli hale geliyor; (2) Çin’in SWIFT sisteminden atılabileceğine dair gerçek bir endişe var gibi görünüyor. Ayrıca, gösteri ayrıca USDT / Tether’i serbestçe gönderme yeteneğinden de bahsetti, bu da USDT’nin Çin’de yoğun bir şekilde kullanıldığına dair anlatıyı doğruladı..

Tarım, 2020’nin yeni kilitlenme trendi

Ekşi maya ekmeği ve yeşil yeşillikler ÇÖ2 2020’de. Şu anda HERKES verim çiftçiliği yapıyor. İşte bu haftaki çiftçilik listem.

Mevcut Tarım listesiSUSHI – WTF çılgın geri dönüşler (TY @binance @Filmdenkare )$ PYLON – Golden Armada indi$ YFV – EPİK$ YFII – Binance Bebek!$ CRV yine fena değil

– Boks Madenciliği (@boxmining) 1 Eylül 2020

Twitter, Telegram vb. Üzerindeki araştırmamızdan $ YFV ve SUSHI çiftlikler hakkında en çok konuşulanlar.

YFValue (YFV $)

YFV (YFValue) temelde “Y Ailesi” dediğimiz diğer simgelerden türetilmiştir. Şaşkın? İşte oluşturduğumuz bir grafik Cryptonauts bu alanda gezinmenize yardımcı olmak için:

Y Ailesinin diğer üyelerinde olduğu gibi, YFV yönetişim belirteci, böylece onu platformun işleyişi ile ilgili konularda oy kullanmak için kullanabilirsiniz. Birçoğu aynı zamanda jetonu alıp satıp değeri hakkında spekülasyon yapsa da. YFV’nin kardeş DFI.money ($ YFII) kısa süre önce Binance Borsasında listelendi ve bunun sonucunda fiyatlar ortaya çıktı ikiye katlama bir gün içinde. Bu arada, $ YFV OKEx Borsasında listeleniyor ve grafiklere bakıldığında, bu liste YFV $ ‘ın yükselip fiyatını ikiye katlamasına da yardımcı oldu..

YFV çiftçilik rehberimize göz atın. Eğer ilgini çektiyse, YFV’ye kaydol ve başla!


Sushiswap (SUSHI $)

Sushiswap (SUSHI $) bir Uniswap çatalı ve “Chef Nomi” olarak bilinen isimsiz bir geliştirici tarafından bir haftadan kısa bir süre önce kuruldu. Sokakta Sushiswap’in FTX Exchange’in arkasındaki ekip tarafından oluşturulduğu bilgisi var. Ve FTX ekibinin en büyük $ SUSHI çiftçilerinden biri olduğu ve $ SUSHI ticaret ürünlerini listelemenin ve sunmanın hızlı olduğu düşünüldüğünde, bu tamamen imkansız değil. $ SUSHI jetonu ayrıca Binance ve OKEx borsalarında listelenmiştir.

Şu anda, Sushiswap’te 1,2 milyar ABD dolarının üzerinde bir miktar kilitlenmiş durumda, bu da ilk lansmanının üzerinden sadece 5 gün geçtiğini düşünürsek çılgınca! Suşi çiftçiliği çok riskli olduğunu düşünüyor, ancak havuza bağlı olarak günde yaklaşık% 1-7’lik bir YG’ye sahip olabileceği için potansiyel olarak çok faydalı olabilir. Toplam Değer Kilitli (TVL), stake edilen miktarlar ve getiriler gibi önemli istatistikler şu adreste bulunabilir: SushiBoard.

Aslında, Sushiswap, “Uniswap’ın en büyük rakibi” olarak anıldığı ve popüler kripto para haber sitesi 8btc’nin tamamı olduğu Çin’de de oldukça popülerdir. Sushiswap bölümü haberlere ve eğitimlere adanmış.

Verim çiftçiliği riskleri

Verim çiftçiliğinin riskleri vardır. Ana risklerden biri, verim çiftçiliğinin akıllı sözleşmelerle yürütülmesidir. Akıllı sözleşmeler kusurluysa veya içinde boşluklar varsa, bu fonların kaybedileceği anlamına gelebilir. Bu, özellikle akıllı sözleşmelerin kendi kendini yürütmesi olduğu için, bir akıllı sözleşmeyi uygulandıktan sonra “iptal etmenin” bir yolu yoktur. Bu nedenle akıllı sözleşme denetimi, genel olarak verim tarımı veya DeFi projeleri için çok önemlidir. Bu denetçiler, koddan geçen ve herhangi bir güvenlik açıklarını ve hataları kontrol eden üçüncü taraf şirketlerdir. Akıllı sözleşme denetiminin nasıl çalıştığını açıklayan Cryptonauts’un bu videosuna göz atın :

Merkezi Olmayan Finansta Akıllı Sözleşme Denetimi

Referans olarak, YFV, Arcadia Group tarafından zaten denetlenmiştir ve YFV ekibine göre, yüksek veya kritik önem derecesine sahip hiçbir sorun bulunamamıştır. Bu arada Quantstamp bir “güvenlik incelemesi” yapacak, DEĞİL Sushiswap için bir denetim. Quantstamp, açıklığa kavuşturulmuş hizmetlerinin Yearn Finance ($ YFI) için yaptıklarına benzer olacağını, ki bu en önemli sözleşmelerle sınırlı olan gayri resmi bir kod incelemesidir – fon tutan veya dağıtabilenler.

Diğer bir risk, token ticareti yaparak $ SUSHI üzerinde satın almak ve spekülasyon yapmaktır. Gerçekten güvenlik açıkları varsa ve daha da kötüsü, kodda geliştiricilerin kitlesel olarak yeni tokenler oluşturmasına izin veren “minter anahtarları” bulmak, o zaman $ SUSHI’nin değeri, gerçek bir suşi rulosundan daha düşük bir değere kadar seyreltilir..

DeFi işlem ücretlerini artırıyor

Ethereum işlem ücretleri, 3 hafta içinde ikinci kez tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. 2 Eylül 2020 itibarıyla, ortalama işlem ücretleri yaklaşık 15,13 ABD dolarıdır..

işlem ücretleriGerçek hikaye

Bu yüksek işlem ücretleri ve hızla yükselen Ethereum (ETH) fiyatları, artan sayıda DeFi projesinin ve çiftçilerin her işlem için ETH ödemesi gerektiğinden, yani fonların havuzların içine / dışına taşınmasının doğrudan bir sonucudur. 1 Eylül 2020’deki ortalama işlem ücretlerinin Sushiswap’in piyasaya sürülmesine atfedildiği düşünülmektedir..

Ortalama işlem ücreti (Resim kredisi: Blok sandalye)

Ücretlerdeki bu artış, daha yüksek ücretler ve daha fazla işlemle geliri artan Ether madencileri için iyi bir haber olsa da, Ethereum’un sürdürülebilirliği konusunda artan bir endişe var. Birçoğu, yüksek işlem ücretlerinin, DeFi platformlarındaki faaliyetlerin “fiyatlandırıldığı” anlamına geldiğini söylüyor. Ayrıca, daha fazla işlem, ağda daha fazla tıkanıklık olduğu anlamına gelir ve bu da daha yüksek sayıda onaylanmamış işlem ve bekleme süresine neden olur. Dahası, bazı akıllı sözleşmelerin neredeyse kullanılamaz hale geldiği anlamına gelebilir, bu nedenle Ethereum’un ilk etapta akıllı bir sözleşme platformu olduğu sorusu gündeme gelebilir..

Buna bir cevap Ethereum 2.0 olabilir, ancak ana ağ lansmanı aylar uzakta.

Yaklaşan Etkinlikler

3 Eylül 2020 16:00 Skale Network token lansmanı. Uygun alıcılar, 0.03 USD / token karşılığında 1.153 USD değerine kadar SKL token satın alabilirler. Detaylar İşte.

4 Eylül 2020 12:00: The Sandbox ve Crazy Kings gibi oyunların geliştiricisi ve yayıncısı Animoca Brands, REVV jetonunu Uniswap’ta piyasaya sürecek. Detaylar İşte.

5 Eylül 2020 11:00: Doğrusal Finans AMA. Kontrol edin Telgraf sayfası detaylar için.

* Aksi belirtilmedikçe tüm zamanlar UTC olarak listelenmiştir..

Bültenimizin eski sayıları için buraya bakın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector