Binance Exchange’in kurucu ortağı ve CEO’su Chengpeng Zhao (CZ), 11 Ağustos 2020’de Boxmining ile Merkezi Olmayan Finans (DeFi), Binance kartı, Binance’in hangi kripto paraları listeleyeceğine ve daha fazlasına nasıl karar verdiği hakkında konuşmak için CANLI bir röportaj yaptı..

Binance, kullanıcılara çeşitli kripto para birimleri ile ticaret yapabilecekleri bir platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para birimi borsaları değilse de biridir..

Röportajın tamamını buradan izleyin:

YouTube Afişi Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su CZ ile röportaj

Binance Son Güncellemeler

Binance, büyümesini ürün tekliflerinin vadeli işlemler tarafına odaklıyor – yalnızca Temmuz 2020’de 16 türev sözleşmesi eklediler ve şimdi 8 kaldıraçlı token ile birlikte 43 vadeli işlem sözleşmesi sunuyor. Geleceğin Borsadaki işlem hacmi, Temmuz 2020’de 80 milyardan 109 milyara çıktı – bir ayda yaklaşık% 25 büyüme. Binance ayrıca aynı ay içinde tüm zamanların en yüksek işlem hacmi olan 13 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı. Binance ayrıca işlem hacminde istikrarlı bir büyüme gözlemledi ve Temmuz 2020’de Borsalarında görülen en yüksek günlük işlem hacmi rekorunu kırdı – 17 milyar dolar.

Ayrıca kısa süre önce Binance kartlarını Avrupa’nın çeşitli bölgelerine gönderdiler. Ayrıca Binance Card’a daha detaylı baktığımız aşağıdaki bölümümüze de bakın.

Ayrıca, Binance kısa süre önce, Avustralyalı kullanıcılara banka hesaplarından fiat para birimleri yatırmak ve Borsada dijital para birimleri satın almak ve takas etmek için hızlı, güvenli ve güvenilir bir platform sunan bir itibari para kripto ticaret platformu olan Binance Australia’yı başlattı..

Podcast’teki röportajın tamamını dinleyin: https://anchor.fm/boxmining/episodes/EXCLUSIVE-Binance-Exchange-CEO-Changpeng-Zhao-CZ-ei62bi/a-a2uverv

DeFi ve DEX’ler?

CZ DeFi’ye göre, gerçekten yenilikçi bir alan, özellikle de çok ilginç bir buluş olarak gördüğü Otomatik Piyasa Yapıcılar (AMM). Aslında, insanların belirli çiftlere likidite ekleyebilmesi için Binance’e AMM eklemekle ilgileneceğini açıkladı..

Ancak çoğu DeFi projesinin başarısız olacağına ve hayatta kalan bu birkaç kişinin çılgınca başarılı olacağına rağmen, sadece birkaçının olayları göreceğine dikkat çekiyor. Ayrıca, yeni bir alan olduğu ve çok fazla risk içerdiği için, DeFi tokenlerine yatırım yaparken yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Ancak bu, DeFi’nin bir bütün olarak kötü olduğu anlamına gelmez ve aslında Binance’deki ekip DeFi’yi çok desteklemektedir ve bir dizi ilgili girişimde bulunmaktadır..

CZ ayrıca, merkezi olmayan borsaların (DEX), merkezi finans alanının bir parçası olan Binance için bir sorun olmadığına inanıyor. Bunun nedeni, endüstrinin oldukça küçük olduğunu bulması, bu nedenle ne kadar çok çalışma platformu olursa o kadar çok insan bu alana çekilecek ve davet edilecek. CZ ayrıca, DEX ve merkezi finans kullanıcılarının temelde oldukça farklı olduğuna ve DeFi hisseli varlıklardaki hızlı artışa rağmen, kullanıcı sayısının hala nispeten düşük olduğuna inanıyor. Bunun nedeni, DeFi’nin, kullanıcıların kendi özel anahtarlarını tutmalarını ve onları güvende tutmalarını gerektirmesidir. Ancak insanların büyük çoğunluğu şu anda bunu yapabilecek durumda değil.

Binance’de Yeni Coin Listeleme Kriterleri: Nasıl Karar Veriyorlar?

CZ, Binance’deki madeni para listelemesinin her zaman kullanıcı sayısına bağlı olduğunu söyledi. Basitçe söylemek gerekirse, bir madeni paranın çok sayıda kullanıcısı varsa ve topluluktan büyük bir talep varsa, onu listeleyeceklerdir. Gerçek şu ki Binance hangi kripto paranın listeleneceğini seçmiyor, eğer bir madeni paranın çok sayıda kullanıcısı varsa ve çok aranıyorsa ve popülerse, o zaman borsaların onu listelemekten başka seçeneği yoktur..


CZ, belirli bir madeni paranın listelenmesini gerçekten isteyen kullanıcılar için bazı ipuçları sunar. Projelerin topluluklarını oluşturmak ve daha fazla kullanıcı çekmek için gerçekten çok çalıştığını öne sürüyor. Binance, bir madeni parayı listelemeye karar verirken topluluk boyutu, Twitter takipçi sayısı ve adres sayısı gibi çeşitli kriterleri gözden geçiriyor. Binance gerçekten çok sayıda kullanıcı olduğunu görürse, bunu listeleyecek. Aslında CZ, listeleme sürecine kişisel olarak dahil olmadığını ve bazen daha sonra Twitter’da duyuruyu gördüğünde Binance’de sadece bir madeni paranın listelendiğini bildiğini ortaya koyuyor..

Ayrıca, kripto para piyasasının artan sıcaklığı nedeniyle Binance’in Borsada listelenen coin sayısını artırdığından da bahsediyor. Ve aslında, Borsa zaten Ağustos 2020’nin başlarında bir hafta içinde 6 jeton listelemişti..

Binance Akıllı Zincir

Binance Akıllı Zincirin nasıl ortaya çıktığının tarihçesi, Binance Chain’in tek amaçlı yüksek performanslı bir DEX olarak tanıtılmasıdır. Zincir üzerinde sipariş eşleştirmesidir ve 1 saniyelik onay ile saniyede yaklaşık 100 bin siparişi çok hızlı işleyebilmesi amaçlanmıştır. Ancak bu performans düzeyine ulaşmak için, Binance Chain’den akıllı sözleşme yeteneklerini çıkarmak zorunda kaldılar – ancak kullanıcılar arasında oldukça popüler bir özellikti. Bu nedenle Binance Akıllı Zincir, Ethereum uyumlu akıllı sözleşmeleri destekleyen paralel bir zincir olarak piyasaya sürüldü, bu nedenle sağlamlığı destekliyor ve Ethereum Sanal Makine (EVM) uyumludur..

Dolayısıyla Binance Akıllı Zincirin temel bir özelliği, Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerle uyumlu olmasıdır. Ayrıca tamamen açık kaynaklı olacak, böylece herkes sözleşmeleri platformda dağıtabilir. Yani, Ethereum üzerinde çalışan bir DeFi sözleşmeniz varsa, onu Binance Smart Chain’e taşıyabilirsiniz ve orada da çalışacaktır. Binance Akıllı Zincir, kullanıcıların herhangi bir ek öğrenme eğrisi olmadan Binance Zinciri üzerinde akıllı sözleşmeleri devreye almaları için kolay bir yol anlamına geliyor. Performans açısından Binance Akıllı Zincir, Binance Chain’den daha düşük performanstır, ancak yine de Ethereum 1.0’dan daha yüksek olmalıdır..

Ethereum ve yakında çıkacak olan Ethereum 2.0 hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz..

CZ ayrıca ekibin Binance Akıllı Zincir üzerinde BNB için bir stake etme mekanizması tasarladığını da ortaya koydu. Binance Akıllı Zincir için stake etme mekanizması ve ana ağ Ağustos sonu veya Eylül 2020 başında başlatılmalıdır..

Binance DEX ve Binance CEX

CZ’ye göre çoğu kullanıcı, oturum açmak çok daha kolay olduğu ve daha fazla müşteri desteğine sahip olduğu için Binance DEX yerine merkezi Binance borsasını, yani Binance.com’u tercih ediyor. Bu nedenle, geleceğin DEX’e ait olmasına rağmen, şu anda daha geniş bir kullanıcı tabanına sahip olduğu için CEX’e daha fazla odaklandıklarına inanıyor..

CZ ayrıca Binance platformunun DEX ve Binance Chain gelişimlerine yatırım yapmaya devam edeceğini ve ayrıca diğer harici projeleri destekleyip finanse edeceğini vurguladı..

Binance borsası, birçok kullanıcıyı kriptoya çekmeyi hedefliyor. CZ şu anda insanların sadece% 0,1’inin kripto paraya sahip olduğuna inanıyor. Bu% 1’e çıkarsa, endüstri 10 kat büyüyecek ve Binance de bundan yararlanacak.

Binance Card: Kaydırma ($ SXP) ortaklığı ve sırada ne var?

Binance Card, kullanıcıların fonlarını, kart güvenliğini ve harcamalarını sadece birkaç tıklama ile yönetmelerini sağlar. Yeni kartınızı aldıktan sonra, BTC veya BNB’nizi Binance.com cüzdanınızdan Binance Kart cüzdanına aktararak para eklemeniz gerekecektir. Ve gitmeye hazırsın!

CZ, Swipe’ın ($ SXP) Binance kartının ana sağlayıcısı olduğunu ve iki takımın Binance kartını geliştirmek amacıyla ortak olduğunu paylaştı. Bu ortaklığın ve Binance Kart’ın kendisinin çok stratejik olduğuna inanıyor çünkü sonunda insanların kripto para birimlerini doğrudan harcamalarına izin veriyor. Bu, insanların kripto para birimlerini sabit bir madeni paraya transfer etme, sabit parayı başka bir yerde itibari para birimine çevirme ve nihayet bu para birimini satın alma işlemlerini ödemek için banka hesaplarına yatırma gibi ekstra adımları atma ihtiyacını ortadan kaldırır. Esasen bu, insanların kripto para birimlerinde% 100 kalmasını sağlar.

Binance, kısa süre önce Binance kartlarını Avrupa’daki belirli bölgelere gönderdi ve bu da kullanıcıların kripto para birimlerini doğrudan Binance’de alışveriş yapmalarına ve harcamalarına olanak tanıyor. Diğer lokasyonlara gelince, Binance ekibi kartları bölge bölge dağıtacak. Bu kartları çıkaracak teknoloji var, ancak Binance ekibinin kartın her bölgedeki düzenlemelere uyduğundan emin olması gerekiyor. İş akışı hareket halinde, bu nedenle Binance kartlarının diğer ülkelerde çıkarılacağı an meselesi olacak..

Binance Kendi Bitcoin Yıldırım Düğümünü Çalıştırıyor mu?

CZ, Binance.com’un o kadar ileri gitmedikleri için herhangi bir Bitcoin lightning node’u çalıştırmadığını söylüyor. Bununla birlikte, CZ, yıldırım düğümlerini ve 2. katman çözümlerinin çoğunu çok desteklemektedir. Binance’in kendi yıldırım düğümünü çalıştırmadan önce yapılması gereken bazı işler olduğunu, örneğin ağın işlem hacmini artırmayı amaçlayan bir Bitcoin uygulaması olan SegWit’in entegrasyonuyla hala meşgul olduklarını ortaya koyuyor. Bu onlar için büyük bir proje çünkü Bitcoin cüzdanının kendisi zaten çok yüksek performanslı değil. Exchange’deki tüm kullanıcılar için tüm cüzdan adresleriyle başa çıkmak için zaten büyük bir altyapı inşa etmek zorundaydılar ve aslında çoğu kullanıcının birden fazla adresi var. Takımın ilerlemek için uğraşması gereken pek çok mirası var, ancak üzerinde çalışıyorlar. Ve aynı zamanda, ekibin, kullanıcılar için yeni madeni paralar listeleme vb. Gibi Borsayı yönetmenin diğer yönlerine de odaklanması gerekiyor..

Sabit paralar: USDT ve DAI

USDT ile neler olup bittiğine ve yeni USDT’nin basıldığı gerçeğine gelince, CZ’nin kendisi halka açık olanlardan daha fazla bilgi bilmiyor. Bununla birlikte, yalnızca bir popüler stabilcoin’e sahip olmanın, özellikle banka hesabının vb. Gözetiminde bir şey olması durumunda çok riskli olduğunu görüyor. Bu nedenle, endüstrinin birden fazla stablecoin’e dönüşmesi ve kullanıcılara daha fazla seçenek sunması faydalı olacaktır. Örneğin, aslında ortağı PAXOS tarafından yönetilen BUSD. Bu, tek bir kuruluşa veya banka hesabına daha az güvenildiği için riskin de çeşitlendirilmesi içindir..

DAI stablecoin’e gelince, CZ istikrarlı koin çıkarmak için yenilikçi bir yaklaşıma sahip olduğunu düşünüyor ve Binance bunu destekliyor ve nereye gittiğini görmekten heyecan duyuyor..

Binance Exchange hakkında daha fazla bilgi edinin

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın.

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların bir sonraki seviyesi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector