Bülten # 16: Ethereum 2.0 Başarıyla Başlatılıyor

Piyasa durumu: $ BTC satışı bitti mi?

Bu hafta, yaklaşık olarak sonra çok güçlü bir Bitcoin’in geri dönüşüne tanık olduk. % 20 fiyat düşüşü. Fiyat, bir sonraki hareket beklentisiyle birkaç gündür 18-19.000 ABD Doları alanında yatay seyrediyor. Düşüşün dibi 16200 $ (Bitstamp) idi ve birçoğu bunun kritik duvarı 20.000 $ ‘dan geçmenin doğru zamanı olabileceğini umuyor (çoğu yıllardır hayalini kuruyor). Haftalık grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI) hala aşırı alım bölgesinde ve fiyatın geri çekilme sırasında tekrar tekrar sıçradığı önceki boğa koşusu tarafından tarihsel olarak oldukça saygı gören bir gösterge olan 21 Hareketli Ortalamanın çok üzerindeyiz..

Bu arada, bazı altcoinler, Ekim 2020’de lansman sonrası dipten bu yana 6 kat olan $ SUSHI (10 günde 2,25x) ve $ RAMP (aynı dönemde x2) gibi rahatlama rallileri düzenledi..

BTC, haftalık en yüksek direnç etrafında geziniyorBTC, haftalık en yüksek direnç etrafında geziniyor

Günlük grafikte, grafikteki mevcut en yüksek haftalık dirençte neredeyse ATH’ye ilk yükselişin ardından Bitcoin’in güçlü bir şekilde geri dönmeden önce bir önceki haftalık desteğe oldukça aniden düştüğünü gözlemleyebiliriz. Bu kanala daha sonra şimdiye kadar mükemmel bir şekilde saygı duyuldu. Fiyat zirvede pekişiyor gibi görünüyor ve hepimiz bunun bir sonraki koşu için fırlatma rampası olabileceğini umuyoruz.!

Facebook’un Terazisi Ocak 2021’de başlayacak?

Facebook tarafından 2019 yılında kurulan ve beklenen dijital para projesi Libra, 2021’in başında gün yüzüne çıkabilir..

Bir makale Coindesk tarafından 27 Kasım’da yayınlanan kaynaklar, Libra’nın (şimdi Diem olarak yeniden adlandırıldı), farklı FIAT para birimlerinden oluşan bir sepet içeren orijinal planın (Libra / Diem hakkında yazdık) aksine, dolar tarafından desteklenen yalnızca bir stabilcoin ile piyasaya sürülebileceğini iddia ediyor. burada derinlemesine).

Libra / Diem’in yolculuğu, kısa tarihinde düzenleyiciler tarafından oldukça eziyet gördü ve Paypal, Mastercard ve Ebay gibi ilk üyelerden bazıları projeden çoktan ayrıldı. Diğerleri, bir yatırımı düşünmeden önce lansmanın nasıl gideceğini görmeyi beklediklerini açıkladı..

İsviçre Finans Piyasası Denetim Otoritesi (FINMA) tarafından düzenleyici onaylar hala beklemede. Resmi bir tarih yok.

ABD düzenleyicileri, stabilcoinlere olan hakimiyetini sıkılaştırıyor

Stabilcoinlerle ilgili sorunlardan biri (Facebook’un Diem gibi) artık Stablecoin Tethering ve Banka Lisanslama Yaptırımı (STABLE) Yasası.

Birleşik Devlet Kongresi tarafından tanıtılan, stabilcoinler ve stabilcoin ile ilgili ürünler için düzenlemeleri güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Özellikle, istikrarlı koin ihraç edenlerin, stabilcoinlerin dolaşımından önce banka sözleşmeleri ve düzenleyici onay almalarını gerektirecektir..

ABD Temsilcisi Rashida Tlaib’e göre bu düzenlemenin gerekçesi, kripto para sağlayıcılarının düşük-orta gelirli azınlıklara karşı “büyük bankalar” tarafından suçları tekrar etmesini engelleyeceğidir..


Önerilen düzenlemeler uyarınca, kripto para sağlayıcılarının, “Bir istikrarlı coinin herhangi bir potansiyel ihraççısının bir bankacılık tüzüğü edinmesini zorunlu kılın” veya “Stabilcoin hizmetleri sunan herhangi bir şirketin mevcut yasal düzenleme kapsamındaki uygun bankacılık düzenlemelerini takip etmesini zorunlu kılın” gibi eylemlerin bir listesini yerine getirmeleri gerekecektir. yetki alanları ”ve daha fazlası.

Bu, esas olarak büyük teknoloji şirketleri veya büyük borsalar (ve muhtemelen DeFi hareketi daha az) tarafından sağlanan özel sabit paraları etkilemelidir, ancak kripto para birimi alanındaki çoğu kişi seslerini ve şüphelerini yükseltti. Sorun şu ki, sonunda, bu düzenlemeler kanunlaşırsa, önerilenin tersi bir sonuca sahip olabilir. Kripto para birimleri her zaman tamamen şeffaf ve ona yatırım yapmak isteyen tüm insanlara eşit olmuştur. Portföyünüzü sürdürmekle ilgili maliyetler, geleneksel finans sektörünün aksine, çoğunlukla ihmal edilebilir düzeydedir, onaylar için haftalarca beklemeye gerek yoktur, herkes kendi parasını kontrol edebilir ve “sosyal sınıfınız” ne olursa olsun, dünyanın her yerinden onlara erişebilirsiniz. veya banka hesabı. Bu düzenlemeler aslında maliyetleri artırabilir ve yoksulların bu hizmetlere erişimini engelleyebilir mi??

Avrupa Merkez Bankası, Dijital Euro üzerinde çalışıyor… Çin’in DCEP’ini geçecek mi??

Dijital para birimleri hakkında konuşan Avrupa Merkez Bankası (ECBD) yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, geçtiğimiz hafta dijital Euro’yu öne çıkarmak için üzerinde çalıştıkları dört ana alanı özetledi:

  1. Hedef Anında Ödeme Uzlaşması (TIPS), “bireylerin ve firmaların birbirleri arasında saniyeler içinde para transferi yapmasına” olanak tanır. Özellikle ECBD’nin yüz milyonlarca müşteriyle çalışabileceğini kanıtlaması gerekir;
  2. merkezi sistemler ve dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) arasında birlikte çalışabilirlik;
  3. “elektronik kimliğe sahip ödemeye özel blok zincirlerinin” kullanımı; ve
  4. gizliliği koruyabilen donanım cihazlarının incelenmesi.

Yazının tamamını şu şekilde okuyun: Ledgerinsights.

Çin’in ulusal para birimi DCEP’ini geçecek mi? Şimdilik, DCEP testin çok daha ileri aşamalarında olduğu için olası görünmüyor. En son test, 10 milyon RMB ile yaklaşık 50.000 Shenzhen sakini arasında harcanabilecek büyük ölçekli bir airdrop oldu.

Çin’in DCEP’i hakkında daha fazla bilgi edinin.

ETH2 yayında!

1 Aralık 2020’de Ethereum 2 Beacon Chain, eşik son tarihinden tam bir hafta sonra faaliyete geçti.!

Doğrulayıcı olmakla ilgileniyorsanız, tam kılavuzumuzu buradan okuyabilir veya bir Ethereum 2.0 Düğümünün nasıl kurulacağına dair özel canlı yayınımızı izleyebilirsiniz.!

GBV, OMG Network’ü satın aldı

Genesis Block Ventures Genesis Block ile çalışan bir yatırım şirketi olan (GBV), duyuruldu OMG Network’ün satın alınması.

Bu karar, “OMG Network’ün hızlandırılmış büyümesini teşvik etmek ve OMG blok zincirinin Asya ve ötesinde benimsenmesini daha da geliştirmek için (GBV) ağ gücünden yararlanmak” için alındı..

Bu, Defi’de bu yıl oldukça aktif olan ve şu ana kadar bölgede anlamlı ilişkiler ve işbirlikleri kurmak için çalışan “geleceği blok zinciri yoluyla inşa etme misyonuna sahip bir yatırım şirketi” olan GBV’nin ilk satın almasıdır..

Omisego olarak 2017 yılında piyasaya sürülen OMG, yüksek hızlı işlem yapabilen (saniyede binlerce) Ethereum platformu için ikinci katman ölçeklendirme çözümüdür..

Yaklaşan canlı yayınımızda daha fazlasını öğrenin

Bültenimizin eski sayıları için BURAYA bakın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map