Coinbase İncelemesi: OKUYUNUZ (2020)

Coinbase, dünyanın en popüler kripto para borsalarından biridir ve diğer borsalardan farklı olarak ABD yönetmeliklerine dayandığı ve bunlara tabi olduğu için iyi bilinir. Değişim birkaç kategoriye ayrılmıştır, Coinbase– perakende kullanıcılar için, Coinbase Pro– bireyler için profesyonel ticaret platformları, Coinbase Prime– kurumsal müşteriler için. Bu incelemede, bilmeniz gereken çeşitli özelliklerini ve tartışmaları vurguluyoruz..

Coinbase’in Temel Avantajları

 • Düzenlenmiş ABD yasalarına göre.
 • Birkaç borsadan biri ABD vatandaşları için mevcut.
 • Sürdürür sigorta poliçesi hırsızlığa veya korsanlığa karşı.

Temel Özellikler ve Fonksiyonlar

Coinbase ProCoinbase Pro

Unutulmaması gereken bir nokta Coinbase’in sadece Türevler, vadeli işlemler vb. gibi diğer ürünleri sunan diğer borsaların aksine spot ticaret sunar..

Değişim, farklı kullanıcı türlerine hitap eden birkaç kategoriye ayrılmıştır.. Coinbase perakende kullanıcılar içindir, Coinbase Pro bireysel profesyonel tüccarlar için ve Coinbase Prime kurumsal müşteriler için. Bu ayrım, her birinin kullanıcıya hitap etmek için farklı işlevlere sahip olmasıdır. Örnek olarak, Coinbase ve Coinbase Pro arasındaki temel fark, Coinbase Pro’nun, gelişmiş tüccarın Borsadan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olacak diğer araçların yanı sıra grafik araçları, gerçek zamanlı sipariş defterleri sunmasıdır. Coinbase Pro ve Coinbase Prime, daha ucuz işlem ücretleri ve daha fazla desteklenen kripto para birimleri sunuyor. Bununla birlikte, hala oradaki diğer Borsalardan önemli ölçüde daha azdırlar.

Coinbase Pro arayüzüCoinbase Pro arayüzü

Sadece spot ticaret sunmasına rağmen, Coinbase, kullanıcıların başlamasına yardımcı olmak için kendi ürün paketine sahiptir. Örneğin kendi cüzdanı vardır ve kullanıcıların kurslarına katılarak kripto para kazanmalarına izin verir..

Coinbase ürünleriCoinbase tarafından sunulan ürünler

Coinbase Tarihçesi

Coinbase Ekim 2012’de piyasaya sürüldü ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyor. Genel merkezleri California, San Francisco’dadır. Ayrıca, işletme ruhsatına sahip olduğu Avrupa’da da yaygın olarak kullanılmaktadır. Şu anda 30 milyondan fazla kullanıcısı var ve Borsa’da 150 milyar doların üzerinde işlem görüyor.

Borsa şu anda dünya çapında 100’den fazla ülkeye genişledi.

Desteklenen Ülkeler

Coinbase 100’den fazla ülkede mevcuttur. En önemlisi, birçok Borsanın düzenleme sorunları nedeniyle destekleyemediği ABD. Ancak Coinbase bazı ülkelerde “mevcut” olduğunu söylese de, tam bir hizmet seti sunmayabilir, yani farklı kripto para birimleri arasında “dönüştürme” ve aynı şeyi “alıp” satma “. İçin burayı kontrol edin ülkeniz için mevcut hizmetler.

Desteklenen Kripto Para Birimleri


Maalesef Coinbase’de listelenen çok az kripto para birimi var. Ayrıca, belirli bir kripto para birimini satın alma, satma, gönderme ve alma uygunluğu (a) Coinbase veya Coinbase Pro kullanıp kullanmamanıza; ve (b) konumunuz.

İşte bulunduğunuz yere bağlı olarak Coinbase tarafından desteklenen kripto para birimlerinin bir tablosu.

Coinbase arıyor 18 yeni dijital varlık için destek ekleyin Aave, Aragon, Arweave, Bancor, COMP, DigiByte, Horizen, Livepeer, NuCypher, Numeraire, KEEP, Origin Protocol, Ren, Render, Siacoin, SKALE, Synthetix dahil, & VeChain. Bununla birlikte, bu kripto para birimlerinin ne zaman ekleneceğine dair resmi bir zaman çerçevesi yoktur..

Yeni dijital varlıklarYeni dijital varlıklar

Coinbase, 17 Temmuz 2020’de kripto para meraklılarına tam bir sürpriz olarak yukarıdaki kripto para birimleri listesinden çıktı ve Algorand’ı ($ ALGO) listeledi. Artık kullanıcılar $ ALGO satın alabilir, satabilir, dönüştürebilir, gönderebilir, alabilir veya depolayabilir herşey Coinbase destekli bölgeler.

Bu, Algorand hayranlarını ve insanlarını çılgına çevirdi ve listeden bu yana, ALGO $ için fiyatlar duyurudan bu yana% 30 arttı ve hatta zirvede 0.367 $ ‘dan işlem görüyordu..

Coinbase’in aktif olarak daha fazla kripto para listelemeye çalıştığını görebiliyoruz, bu konuda rakiplerinin gerisinde kaldıkları için gerçekten üzerinde çalışmaları gereken bir şey. Bu nedenle, gelecekte daha fazla liste görmezsek, kripto para birimi desteği için puanımızı 3,5 / 5 olarak tutacağız … şimdilik.

Ödeme metodları

Coinbase, çeşitli ödeme yöntemleri sunar ve en önemlisi, yatırımcıların yerel para birimlerinde ödeme yapmalarına izin verir. Bununla birlikte, ödeme yöntemleri için bölgesel kısıtlamalar vardır. Aşağıda, çeşitli ülkeler için kabul edilen ödeme yöntemlerinin yararlı bir listesi bulunmaktadır..

 • Banka mevduatı: Avrupa, ABD, İngiltere
 • Banka kartı: Avustralya, Kanada, Şili, Avrupa, Meksika, İngiltere, ABD dahil çoğu ülkede kullanılabilir.
 • Kredi kartı: Avustralya, Singapur
 • Paypal: Kanada, Avrupa (çoğu ülke), ABD ve İngiltere

Görmek için burayı kontrol edebilirsiniz belirli ülkeniz için kabul edilen ödeme yöntemleri. Desteklenen ödeme yöntemleriyle ilgili bilgilerin diğer sayfalarındaki bilgilerden biraz farklı.

Borsa da kendi Coinbase Kartı– Müşterilerin kripto para birimleri kullanarak çevrimiçi ve mağaza içinde alışveriş yapmalarına olanak tanıyan Visa tabanlı bir banka kartı. Ancak şu anda yalnızca İngiltere ve Avrupalı ​​müşteriler için mevcuttur.

Para Yatırma ve Çekme Ücretleri

Coinbase’e para yatırmak için herhangi bir ücret alınmaz. Para çekme işlemlerine gelince, Coinbase sizden yalnızca paranızı size göndermek için gereken ilgili banka havalesi / havale veya ağ ücretlerini tahsil edecektir..

Ticaret Ücretleri

Coinbase, Coinbase, Coinbase Pro veya Coinbase Prime’da olmanıza bağlı olarak farklı ücretler talep eder. Bu tüccarlar tarafından daha büyük hacim nedeniyle ikinci 2 için ücretler daha ucuz.

Coinbase, kripto para alımları ve satışları için 2 set ücret alır: a Yayılma Ücreti her işlem için (yaklaşık% 0,5) ve Coinbase Ücreti (a) tutarından işlem tutarına bağlı olan sabit bir ücret; ve (b) bölgenize, ürün özelliğinize ve ödeme yönteminize bağlı olarak değişken bir yüzde ücreti.

Coinbase tarafından alınan sabit ücretler şunlardır:

Toplam İşlem Tutarı İşlem Ücreti (USD, EUR, GBP)
10 dolardan az 0,99 $, 0,99 €, 0,99 £
10 dolardan fazla, 25 dolardan az 1,49 $, 1,49 €, 1,49 £
25 dolardan fazla, 50 dolardan az 1,99 $, 1,99 €, 1,99 £
50 dolardan fazla, 200 dolardan az 2,99 $, 2,99 €, 2,99 £

Sabit ücret

ABD’deki kullanıcılar için değişken yüzdesi aşağıda verilmiştir. İçin burayı kontrol edin diğer ülkeler için değişken yüzdeler.

ABD değişken yüzdesi

İşte al / sat işlem ücretinizi nasıl hesaplayacağınıza dair bir örnek. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeyim ve banka kartımı kullanarak 20 ABD doları değerinde Bitcoin satın almak istiyorum. Sabit ücretim 1,49 ABD Doları olacaktır çünkü toplam işlem tutarı 10 ABD Dolarından fazla, 25 ABD Dolarından az. Değişken yüzdesi% 3.99 olacaktır çünkü banka kartı ile ödeme yapıyorum. Bu durumda, Coinbase benden 1,49 USD talep edecek sabit ücret değişken yüzdeden daha yüksek olduğu için.

Coinbase, bir tür kripto para biriminden diğerine dönüşümler için% 2’ye varan bir spread marjı alır. Bunun için ayrı bir Coinbase Ücreti alınmaz.

Tartışmalar

Şubat 2020’nin sonlarında Coinbase, Clearview AI ile çalışan varlıklardan biri olarak tanımlandı, Uygulamalarının incelenmemesi nedeniyle Apple ve Google’dan yasal tehditlerle karşı karşıya kalan tartışmalı bir yüz tanıma teknolojisi sağlayıcısı. Coinbase, Clearview’in yazılımını test ettiğini kabul ediyor ancak müşterinin verilerinin bu tür testlerin herhangi birinde kullanıldığını reddediyor.

Exchange vardır ateş altına girmek 10 Mayıs 2020’deki Bitcoin fiyat dökümü sırasında kullanıcılardan. 10 Mayıs 2020 Pasifik Saati 17: 26’da, Exchange’in web sitesinde ve mobil uygulamasında kesintiler yaşandı. 10 dakika sonra Coinbase, saat 18: 14’e kadar bu kesintiyi hala araştırmakta olduğunu ve hizmetin geri getirildiğini belirten bir bildiri yayınladı. Ancak bu süre zarfında Bitcoin’in fiyatı 9.500 ABD Dolarından 8.100 ABD Dolarına düştü ve bu durum, kullanıcıların kazayı yalnızca çaresizce izleyip işlem yapamayacak durumda kalmasına neden oldu..

Coinbase, Bitcoin fiyatlarındaki büyük dalgalanmalar sırasında çöktüğü için oldukça kötü bir şöhrete sahip. 29 Nisan 2020’de Borsa zarar gördü kesinti Bitcoin fiyatları 9.000 ABD dolarının biraz altına kadar yükseldi. Ve 10 Mayıs 2020’de TEKRAR.

söylemeye gerek yok, kullanıcılar mutlu değil durumla birlikte, Bitcoin fiyatlarında büyük bir değişiklik olduğunda Coinbase’in “çöktüğünü” belirten bazılarına dikkat çekiliyor. Ve bazıları bunu Borsa’nın kullanıcılarla aşırı yüklenmesine bağlarken, diğerleri Coinbase’in kullanıcılardan alınan yüksek ücretler göz önüne alındığında yıllar boyunca bunu nasıl düzeltmediğinden memnun değil..

Coinbase, 1 Haziran 2020’deki en son çöküşe gelince, Bitcoin fiyatındaki artışın sadece 4 dakikada 5 kat trafik artışına yol açtığını söylüyor. Sonuç olarak, otomatik ölçeklendirme sistemleri bunaldı ve bir biriktirme listesi oluşturdu, bu da yeni anket taleplerinin düştüğü veya zaman aşımına uğradığı anlamına geliyordu. Bununla birlikte Coinbase, fiyatla ilgili trafik artışlarının etkisini azaltmak için çalıştıklarını iddia ediyor..

Coinbase, 1 Haziran Pazartesi günü kısa bir kesinti yaşadı. Hizmeti hızlı bir şekilde geri yükleyebiliyor olsak da, burada neyin yanlış gittiğine, bunu nasıl düzelttiğimize ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için süreçlerimizi nasıl geliştirdiğimize daha derin bir bakış. https://t.co/5E5jhUfFqS

– Coinbase (@coinbase) 5 Haziran 2020

Coinbase 2020’de Güvenli mi?

Coinbase

Exchange, sınıfının en iyisi güvenlik özelliklerine sahiptir. Ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde lisanslı olan kullanıcılar, Federal yasalar geçerli olduğundan ek korumaya sahiptir..

Borsanın fon saklama yöntemi açısından, müşteri fonlarının yalnızca% 2’si sıcak cüzdanlarda tutulur. Geri kalan% 98, dünyanın farklı yerlerinde güvenli soğuk cüzdanlarda tutuluyor. Şimdiye kadar, saldırıya uğramadı… henüz. Ayrıca Coinbase’de sigorta poliçesi güvenlik ihlalleri, hacklemeler, çalışan hırsızlığı veya hileli transferden kaynaklanan kripto para hırsızlığına karşı sigorta.

Hesap güvenliği konusunda Coinbase, kullanıcılarına iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmalarını tavsiye ediyor. Sistem, kötü niyetli hesap girişini önlemenin diğer güvenilir yollarının yanı sıra, kayıtlı cep telefonu numarası olan Google Authenticator’a gönderilen kısa mesajları destekler..

ANCAK, borsalar hacklenmeye meyilli olduğundan, borsalarda önemli varlıkların depolanması önerilmez. En iyi uygulama, yalnızca borsalarda günlük alım satım için yeterli varlığın bırakılmasıdır; geri kalanı, donanım cüzdanlarında çevrimdışı olarak saklanmalıdır..

Donanım cüzdanları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Ledger Nano X ve Trezor Model T hakkındaki incelemelerimize bakın..

Sonuç: Coinbase borsasının artıları ve eksileri

Artıları

 • Coinbase, en güvenli ve güvenilir kripto para birimi borsalarından biri olmaya devam etti.
 • Borsa, kullanıcılar için güven verici olan korsanlık ve hırsızlığa karşı bir sigorta poliçesi sürdürmektedir..
 • ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede genellikle birçok ödeme seçeneğiyle sunulur.

Eksileri

 • Ücret yapısı oldukça kafa karıştırıcı ve en ucuzu değil.
 • Ticaret özelliklerinin eksikliği.
 • Diğer borsalara kıyasla çok fazla kripto para birimi yok.
 • Kullanıcıların ani artışlarını kaldıramıyor gibi görünüyor ve yüksek fiyat dalgalanmalarının olduğu dönemlerde çökme geçmişi var..

Son skor

Sunulan hizmetler: 3/5

Kripto para birimi desteği: 3.5 / 5

Ücretler: 3/5

Güvenlik: 4.5 / 5

Final Skoru: 3.5

Daha fazla bilgi edinmek için en iyi kripto para birimi borsaları incelememize göz atın..

Güncellenmiş 17 Temmuz 2020’de Algorand’ın listesini içerecek

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map