Merkezi olmayan finans (DeFi) alanı, spot ticaret, türevler ve vadeli işlemler gibi çeşitli sektörlerdeki platformları içerecek şekilde büyümüştür. İlginç bir şekilde, Yearn Finance gibi bazı ağlar, bir toplama hizmeti aracılığıyla getiri çiftçilerini ve likidite sağlayıcılarını desteklemektedir..

Spot ticaret, borç verme veya ödünç alma işlevleri sunmak yerine, kullanıcıların para yatırmalarına izin verir, ardından bunu öngörülen getirilere ve ilgili risklere göre dağıtır..

Ancak bu, anlamlı DeFi’nin benimsenmesini sağlamak için yeterli değildir. Bu nedenle, Yearn, ekosistemini genişletmek ve DeFi sistemleri arasındaki birlikte çalışabilirliği iyileştirmek için ortaklık yolunu izledi..

Bu makalede, Yearn ekosistemindeki en etkili ortaklıklara bakıyoruz.:

Özlem + SushiSwap

Yıl x SushiSwapYearn x SushiSwap (kaynak: Hasret x Suşi 行 っ て き ま す orta makale)

3 Kasım 2020’de, Yearn’ın yaratıcısı Andre Cronje, platformunun ve Sushiswap’ın bir araya geldiğini duyurmak için Medium’a gitti. İki platform arasındaki bağlantı, Sushi otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılığı (AMM) görünümlerini geliştirirken, Yearn toplama formüllerine daha derinlemesine bakarken buluşuyor. Bu nitelikler, aralarında bir işbirliği ihtiyacını beraberinde getirdi ve şu sonuçlara yol açtı:

 • Geliştirme kaynaklarının bir kombinasyonu.
 • Her platformda kilitlenen toplam değerde (TVL) artış.
 • Spot ticareti, türevleri ve vadeli işlemleri bir araya getiren bir platform olan Deriswap’i geliştirmek ve başlatmak için birlikte çalışmak.
 • Sushswap’in ikinci yinelemesinde bir zincir üstü fiyat kahini olan Keep3r Network ile tanışın.
 • Ek olarak, Sushi’deki likidite sağlayıcıları, Sushi para piyasası için teminat sağlar.

Cream Protokolü ile Ortaklık

DeFi toplayıcı platformu, sistemin ikinci versiyonunun geliştirilmesinde Aave’ye benzer bir borç verme ağı olan Cream ile ortaklık kurdu. Ortaklıkla birlikte, Yearn ve Cream ekibi, kaldıraç ve borç verme özelliklerini tanıtan veya geliştiren Cream V2’yi yarattı. Özellikle, yeni platform kaldıraç kullanarak verim çiftçiliğini mümkün kılıyor.

Yıl x Krem ProtokolüYearn x Cream Protocol (kaynak: Burnunda tütmek & Cream v2 birleşmesi orta makale)

Ek olarak, Cream V2, istikrarlı krediye ve henüz inşa edilmemiş borç verme işlevlerine güç sağlamak için bir sıçrama tahtası görevi görür. Gelişim için tahsis edilen kaynakların birleştirilmesi ve bireysel TVL’de bir artış görmenin yanı sıra, ortaklık, Yearn Vaults’daki hisselerin Cream’de teminat sağlamaya hak kazandığını gördü..

Cream’in yeni sürümüne eklenen bir özellik, dağıtımı, yinelemeyi ve testi iyileştirmek için dönen çoklu imzalı anahtarları içerir. Değişmeyen özellikler, yönetişim ve yerel belirteçlere dokunanları içerir.

Akropolis ve Özlem

Yıl x AkropolisYearn x Akropolis (kaynak: μα τον Δια! Yıl x Akropolis orta makale)

Ortaklık oldukça benzersizdir. Neden? Her platformun ekibindeki en iyiyi ortaya çıkarmayı amaçlar. Bu nedenle, her takım bir önceki yolculuğuna devam eder, ancak yardıma ihtiyaçları olursa diğerine yaslanır..

Ayrıca, Akropolis kullanıcıları, Yearn’a ve Cream ve Pickle gibi bir dizi başka ağa erişebilir. Bunun karşılığında, Yearn yatırımcıları Akropolis’in yatırım stratejilerinden ve kurumsal ağlar havuzundan yararlanır. İki platform arasındaki ortaklık, beraberinde Akropolis’te iyileştirmeler getirdi.


Örneğin, yeni kasalar, kurumsal bir uygulama, bazı stratejiler ve çoklu imza rotasyonu gelişti. Ek olarak, Akropolis’in yerel jetonu, kayıpları takip edebilmek için yükseltildi..

PowerPool Ortaklığı

PowerPool, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş sistemlerde yönetişim gücü biriktiren merkezi olmayan bir protokoldür. Kısacası, Bileşik ve Dengeleyici gibi çok çeşitli DeFi protokollerinden yönetişim belirteçlerini bir araya getirir..

Yıl x PowerpoolYearn x Powerpool (kaynak: Yearn Finance Bülteni # 13)

Yearn Finance ile ortaklık, Yearn’daki yönetim simgesi olan YFI’yi PowerPool’un PowerIndex ile birleştirdi. PowerIndex dağıtılmış borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) esinlenen bir DeFi endeksi sağlar. Endeks, meta yönetişim işlevlerini açığa çıkarır ve YFI dahil olmak üzere sekiz jeton içerir..

Meta-yönetişim yönünün, farklı DeFi platformlarından kullanıcı jetonlarını tek bir sözleşmede yoğunlaştırmaya dayandığını unutmayın. Ardından, jetonların oy ağırlığı bir grup fikir birliğine devredilir. Özellikle, sözleşme, sahiplerinin havuzdaki diğer jetonların kaderine karar vermek için kullanabileceği bir jeton oluşturur..

Öyleyse, ortaklık Hasret’e ne getiriyor??

 • Endekste pay sahibi olmak DeFi severlere Yearn’da pay veriyor.
 • YFI yönetişim sorunlarına katılımı artırır.
 • PowerIndex, değiş tokuşu destekler. Böylece, herkes başka bir platformun jetonunu YFI ile takas edebilir ve bunun tersi de geçerlidir.
 • Buna karşılık, Yearn daha fazla likiditeden faydalanır. Ek olarak, YFI’yı bir araya getirmek, fiyatını dengelemeye yardımcı olur.

Kapak Birleşmesi

Cronje ortaklığı resmi olarak 28 Kasım 2020’de duyursa da, iki platform Cover’ın lansmanından bu yana işbirliği yapıyor. İkisi arasındaki evlilik, diğer hususların yanı sıra, optimizasyonu hedefleyen gelişmiş özelliklere kapıları açıyor.

Ortaklık, Curve’nin Yearn üzerine inşa edilen ürünlere arka durdurucu kapsamı sağlamasına olanak tanır. Bir araya gelmeleri, Cronje ağının Cover’ın birden fazla teminatı desteklediği bilinen kapsama alanından yararlanmasına olanak tanır. Yearn, kasa kapsamı aracılığıyla kullanıcılar için riskleri azaltabilir. Hepsi bu değil. Yearn’daki sigortalama kapsamı daha karlı hale gelir.

Yearn x Cover (kaynak: Burnunda tütmek & Kapak birleşmesi orta makale)

Neyse ki, faydalar tek yol değil. Cover için, kanatlarını bilinmeyen para piyasalarına doğru genişletmek için yükseldi. Ek olarak, pazardaki kalıcı kapsam ve diğer ürünlerden daha büyük bir pay alma yetkisine sahiptir. Bununla birlikte, yerel KAPAK para birimi gibi bileşenler bozulmadan kalır.

Turşu ve Özlem

Yearn x Pickle (kaynak: Turşu & Özen ferment işbirliği dereotu orta makale)

Bu, Yearn ekosistemindeki bir başka önemli ortaklıktır. Benzersizliği, iki takım arasındaki yinelenen işleri ortadan kaldırması gerektiği gerçeğinden kaynaklanıyor. Bunu yapmak, bir ekip içindeki her ekibin ve bireylerin son derece iyi oldukları şey üzerinde çalışmasına olanak tanır..

Sonuç olarak Pickle, ödül Göstergeleri gibi yeni özellikler sunacak. Pickle ekosistemindeki yönetici üyeler, yönetişimle ilgili amaçlar için tokenlerini kilitlediklerinde DILL tokenleri alırlar. DILL sahipleri, Gauge performansını, para çekme ve para yatırma ücretlerini paylaşır.

Öte yandan, Yearn kullanıcıları, özellikle de Vault depozitörleri, Vault paylaşımları aracılığıyla Gauges ile etkileşime girmeye teşvik edilir. Para yatıranlar ayrıca DILL almak için Pickle jetonlarını bir kenara ayırarak daha fazla ödül alırlar..

Ortaklıktan kaynaklanan diğer faydalar şunları içerir::

 • Platformların TVL’sinin birleşmesi.
 • Pickle, Yearn ekosistemine giriyor.
 • Pickle, diğer özelliklerinin yanı sıra Yearn’ın güvenliğine sahiptir.
 • Pickle’ın ödül Göstergeleri, Yearn mevduat sahiplerinden gelen teşvikleri artırıyor.
 • İki protokolün ekipleri, strateji oluşturma ve stratejilerden elde edilen kârı bölme konusunda birlikte çalışır..
 • Her iki çevredeki kullanıcılar için ödüllerde genel bir artış var.

Sonuç

Yearn ekosistemini genişleterek, Cronje ve ekibi birbiriyle bağlantılı bir DeFi dünyası inşa etmeye çalışıyor. Her şey her şeye bağlıyken, DeFi’nin benimsenmesi doğal olarak.

Ara bağlantı ve benimsemenin yanı sıra, ortaklıklar, örneğin DeFi projelerinde çalışan ekipler içindeki rollerin tekrarlanmasını azaltmaya odaklanır. Bu, alanda büyümeye yardımcı olacak yeni ürünlerin ve özelliklerin doğuşunu teşvik eder..

Süreçte, DeFi meraklıları, DeFi odaklı sistemlerle etkileşimi daha da teşvik eden gelişmiş ürünlerden ve kazançlardan yararlanır..

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın.

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların bir sonraki seviyesi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector