En İyi 10 Blockchain Güvenliği ve Akıllı Sözleşme Denetim Şirketi

Akıllı sözleşme denetimleri, blockchain güvenlik analizi, sızma testi, resmi doğrulama ve güvenlik denetimleri gibi hizmetler sunan en iyi performans gösteren 10 blockchain güvenlik firmasını sıralıyoruz.. Güvenlik denetimleri son derece önemlidir – bu yıl, trilyon dolarlık Küresel Finans sektörünün yerini almaya hazır olan, merkezi olmayan Blockchain teknolojisinin yeni bir uygulaması olan Merkezi Olmayan Finans’ın (DeFi) yükselişini görüyoruz. Bununla birlikte, dForce hack gibi son olaylar bize bilgisayar korsanlarının akıllı sözleşmelerdeki zayıflıklardan yararlanabileceğini ve para çalabileceğini gösterdi. Neredeyse bir banka soymak gibidir, ancak bu durumda banka kripto ile aynı hizadadır VE kendini savunamaz. DForce durumunda, hacker 25.000.000 USD çaldı (iyi bir taşıma hakkında konuşun) ve kripto işlemlerinde bunun tersine çevrilemeyeceğini biliyoruz.

Sonuç olarak, blockchain teknolojisinin ve bileşenlerinin değişken doğasına göre uyarlanmış güvenlik çözümleri, blockchain arazisinde yaygın olan güvenlik tehditlerini izole etmek ve etkisiz hale getirmek için adımlar atmaya başladı. Bu yazıda, blockchain güvenlik nişindeki en iyi şirketlerin çalışmalarını vurgulayıp keşfedeceğim..

Bu nedenle projelerin, borsaların ve blokzincirlerin güvenlik denetimlerinin yapılması son derece önemlidir. Kullanıcılar ayrıca hangi güvenlik testlerinin yapıldığını bilmeli ve herhangi bir kırmızı bayrak kaldırıldıysa.

Hacken

İnternet sitesi: https://hacken.io/

Hacken, müşterileri için çok çeşitli güvenlik hizmetleri sunar. Bu hizmet paketleri arasında blockchain güvenlik danışmanlığı, web / mobil penetrasyon testi, hata ödül programlarının koordinasyonu bulunur., kripto değişim oranları, Diğer şeylerin yanı sıra. Hacken, blockchain ve kripto şirketlerini hedefleyen uzun bir hizmet listesi sunsa da, ekosistemi, bir bütün olarak BT şirketleri için ideal güvenlik ürünlerini kapsıyor. Şirket, tüketicileri için hizmetler oluşturmak veya etkinleştirmek için dijital bir ortama ihtiyaç duyan şirketler için bir güvenlik riski değerlendirmesi olarak övgüye değer bir itibar kazanmıştır..

Bu nedenle, Hacken’in, blok zinciri olmayan devler için güvenlik hizmetleri sunması şaşırtıcı değil. Air Asia. Dahası, güvenlik buluşmalarında dünya çapındaki güvenlik uzmanlarına sponsorluk yaparak ve onları dahil ederek blockchain teknolojisine olan bağlılığını kanıtlamıştır..

Hacken ayrıca HackenAI güvenlik platformu son kullanıcıyı güvenlik risklerinden ve hesap risklerinden korumak için tasarlanmıştır. Darknet izleme gibi temel özellikler, kullanıcıları güvenliği ihlal edilmiş parolalar ve olası darknet saldırıları konusunda anında uyarır. HackenAI, Android ve Iphone cihazlarda mevcuttur.

Quantstamp

İnternet sitesi: https://quantstamp.com/

Quantstamp, YCombinator W18 Batch’te tanıtılan bir blockchain güvenlik başlangıcıdır. Quantstamp’ın güvenlik ekibi Google, Facebook ve Apple gibi en iyi BT şirketlerinde deneyime sahiptir. Ve bu, platformun geniş blok zinciri güvenlik araçları ve hizmetleri yelpazesinde açıkça görülmektedir. Birincisi, Quantstamp akıllı sözleşme denetimi için merkezi olmayan bir güvenlik ağı geliştirdi. Bu çözümle kullanıcılar, “merkezi olmayan güvenlik düğümlerinden oluşan küresel bir ağ” üzerinde otomatik akıllı sözleşme güvenlik incelemesi gerçekleştirebilir.

Ek olarak, platform, müşterilerin blok zinciri projeleri için uzman güvenlik denetimleri ve 7/24 güvenlik izleme yazılımı aracı sağlar..

Bitlerin İzi

İnternet sitesi: https://www.trailofbits.com/

Trail of Bits, yazılım, cihaz veya kodlardaki boşlukları belirleme ve düzeltme yeteneklerine sahip bir geliştiriciler ağı olarak gurur duymaktadır. Başka bir deyişle, çözüm, akıllı sözleşme denetimleri, blok zinciri güvenlik araştırmaları, yazılım geliştirme ve benzerlerini kapsayan bir dizi yazılım güvenliği hizmeti sağlar. Yıllar içinde, Trail of Bits akıllı sözleşmeler için müthiş güvenlik araçları geliştirdi. Bu blockchain odaklı çözümlerden bazıları Crytic, Slither ve Echidna’dır..


Bunun dışında, Trail of Bits popüler AlgoVPN’i geliştirdi. Ayrıca, GitHub’da, müşterilerinden bazıları olan 0x Protokolü, Bileşik, NuCypher ve MakerDAO için genel raporlar da dahil olmak üzere birçok güvenlik yayını vardır..

OpenZeppelin

İnternet sitesi: https://openzeppelin.com/

OpenZeppelin ekibi çoğunlukla OpenZeppelin Sözleşmeleri olarak bilinen Solidity kitaplıklarını geliştirmesiyle tanınır. Bu kitaplıklar, çoğu Solidity projesinde, merkezi olmayan uygulamalarda konuşlandırılabilen sözleşmeler için test edilmiş ve standart bir şablon olarak kullanılır. Geliştiriciler, bu çözümü OpenZeppelin’in yerel SDK’sı aracılığıyla entegre edebilir. OpenZeppelin, geliştirmenin yanı sıra akıllı sözleşme güvenliği ve denetim hizmetlerine güçlü bir şekilde odaklanmıştır..

Ayrıca OpenZeppelin, akıllı sözleşmelerdeki boşlukları belirlemek için oyunlaştırma unsurları sunarak blok zinciri güvenliğini yeniden keşfeden ilk ekiplerden biriydi. Ürünlerinden bir diğeri olan Ethernaut, oyuncuların bir sonraki seviyeye geçmek için akıllı sözleşmeleri hacklemelerini gerektiren bir Web3 / Solidity savaş oyunudur..

ConsenSys Çalışması

İnternet sitesi: https://diligence.consensys.net/

ABD merkezli ConsenSys, sektördeki en büyük ve önde gelen blockchain inkübatörlerinden biridir. Bu listede adı geçen diğer güvenlik firmalarının aksine ConsenSys, kaynaklarını ve teknolojik bilgi birikimini Ethereum blockchain uygulamalarının ve yazılımlarının, özellikle de finansal altyapıların geliştirilmesine adıyor. Bu nedenle ürünü ConsenSys Diligence, akıllı sözleşmeler için güvenlik analizi sunar. Bu denetim ürünü, gelişmiş “kriptografi, blok zinciri teknolojisi ve kripto-ekonomik teşvik analizinin” en son noktasında yer almaktadır.

Ürünlerinden bir diğeri olan MythX, Ethereum akıllı sözleşmeleri için en güçlü otomatik tarayıcılardan biridir. Bu çözüm, geliştiricilerin güvenlik analizi araçlarına erişmek için kullanabilecekleri sağlam bir API sağlar.

Certik

İnternet sitesi: https://certik.io/

Certik, uçtan uca hizmetler oluşturmak için en iyi siber güvenlik uzmanlarından bazılarıyla işbirliği içinde birinci sınıf resmi doğrulama teknolojisini kullanmak isteyen bir güvenlik şirketidir. Certik, web sitesinde 188.000’den fazla kod satırını denetlediğini ve 6,32 milyar dolar değerinde varlığı güvence altına aldığını iddia ediyor. Ekip, akıllı sözleşmelerin güvenliğini matematiksel olarak doğrulamayı teklif ediyor

Bu nedenle, merkezi olmayan projeleri güvence altına almak için Certik’in Resmi Doğrulama platformundan yararlanmaya odaklanan halka açık bir blok zinciri olan Certik Chain’i geliştirdi. Certik resmi olarak Binance’in bir ortak şirketidir ve Binance Labs, Lightspeed, Matrix Partners ve DHVC gibi önde gelen yatırımcılar tarafından desteklenmektedir..

LeastAuthority

İnternet sitesi: https://leastauthority.com/

LeastAuthority, gizliliğe odaklanan bir siber güvenlik danışmanlık firmasıdır. Kendisini özel ve yıkıcı depolama çözümlerinin bir sağlayıcısı olarak sınıflandırır. Şu anda, platformun kullanıcılarına sunulan iki ana ürünü var. İlki olan Privatestorage (eski adıyla S4), son kullanıcılara depolama altyapısı sağlayan ve onlara özel verilerinin toplanması, işlenmesi ve dağıtılması konusunda özerklik sunan merkezi bir sistemdir. Öte yandan, ikinci ürünü Tahoe LAFS, merkezi olmayan, dağıtılmış ve hataya dayanıklı bir depolama tesisi sağlar..

 LeastAuthority, farklı depolama mimarileri sağlamanın yanı sıra Ethereum, Tezos ve diğerleri için güvenlik raporları yayınladı. Ayrıca, projelerinin güvenlik tehditlerine açık olmamasını sağlamak için geliştirme döngüleri boyunca geliştiricilerle birlikte çalışır.. 

PWC İsviçre (eski Zincir Güvenliği)

İnternet sitesi: https://www.pwc.ch/en/services/risk-assurance/smart-contract-assurance.html

Chainsecurity, güvenlik inceleme projeleri gerçekleştirmek ve gelişmekte olan blockchain endüstrisi için güvenlik çözümleri oluşturmak için PWC İsviçre’ye katıldı. Bu ortaklık ile PWC İsviçre, keşif aşamasından dağıtım sonrası aşamasına kadar blok zinciri projelerine danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bu platform, akıllı sözleşme tasarımlarını değerlendirir, uygulanabilirliğini test eder ve dağıtımdan sonra performanslarını detaylandıran ölçümleri izler. Potansiyel tehditleri belirlemek ve ortadan kaldırmak için otomatik analiz araçlarını ve güvenlik uzmanlarının uzmanlığını birleştirme becerisinde mükemmeldir..

Chainsecurity olarak, bu blockchain ekibi Securify ve VerX dahil olmak üzere çeşitli güvenlik araçları geliştirdi. Artık PWC İsviçre’nin geniş kaynaklarına erişimi olduğu için bu ekibin blockchain güvenlik sektöründeki başarılı çalışmasını sürdürmesini beklemek mantıklı geliyor..

Slowmist

İnternet sitesi: https://www.slowmist.com/en/

Slowmist, Çin’in lider blockchain güvenlik şirketidir. Akıllı sözleşme denetimleri, blockchain güvenlik denetimleri, cüzdan güvenlik testleri ve çok daha fazlasını içeren kapsamlı blockchain güvenlik hizmetleri gerçekleştirirler. Slowmist’in ayrıca EOS, Cosmos, Vechain ve diğer en iyi blockchain projelerinin büyüme ve güvenlik modelleri hakkında gerçek zamanlı veriler sağlayan blockchain ekolojileri için güvenli bir stake etme projesi var. Bu platformla ilgili bir başka ilginç ayrıntı da, FireWall.X adlı EOS akıllı sözleşmelerine yönelik güçlü güvenlik duvarı projesidir..

Aynı şekilde, Slowmist sürekli olarak veri ve istatistikleri izliyor ve yayınlıyor. kripto borsalarında güvenlik durumu Blockchain Tehdit İstihbaratı (BTI) hizmeti aracılığıyla. 

Çalışma Zamanı Doğrulaması

İnternet sitesi: https://runtimeverification.com/

Runtime Verification, resmi doğrulamaya odaklanmış bir araştırma ve geliştirme şirketidir. Web sitesindeki bilgilere göre, bu çözüm, yüksek değerli uygulamalar için standart modeller tasarlar ve bunları güvenliğe duyarlı ürünler geliştirmek için şablon olarak kullanır. Runtime Verification iki ana akıllı sözleşme güvenlik ürünü geliştirmiştir. Bir yandan, Ethereum ve Cardano’nun akıllı sözleşmelerinin uygulanabilirliğini kanıtlamak için K çerçevesinin yardımıyla akıllı sözleşme doğruluğu kanıtları sunar. Öte yandan, Firefly, Ethereum akıllı sözleşmeleri için bir test kapsamı analiz aracıdır..

Ek olarak, Çalışma Zamanı Doğrulaması, Ethereum 2.0 testi için resmi bir çerçeve oluşturmak için Ethereum Vakfı ile birlikte çalıştı..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map