Başlamadan Önce

Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır ve FalconSwap’in (FSW) uygulanabilirliği hakkında yorum yapma amacı taşımaz. Herhangi bir kripto para birimi projesinde olduğu gibi, büyük miktarda risk içerir. Katılmak isteyen herkes tam bir araştırma yapmalı ve önceden ilgili riskleri dikkatlice değerlendirmelidir..

FalconSwap ($ FSW), Uniswap üzerine inşa edilmiş ve Mooniswap, Kyber, Balancer, Airswap ve Bancor gibi diğer Merkezi Olmayan Finans (DeFi) platformlarını bir araya getirmek için daha da genişletilebilen bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum ekosisteminde yüksek işlem ücretleri, ticarette kayma, gizlilik eksikliği, yavaş işlemler ve zayıf kullanıcı deneyimi gibi devam eden sorunları çözmeyi hedefliyor..

Özet

 • Platform, Katman-2 Sipariş Eşleştirme, DEX Toplama, Düşük işlem ücretleri, Düşük Kayma, Ek Gizlilik ve Daha Hızlı İşlemler gibi özellikler sunmayı vaat ediyor.
 • FalconSwap (FSW) tokenları, Ücret indirimleri, Staking ödülleri, Token yakmaları ve Likidite madenciliği özellikleri sunarak token sahiplerini ve platform kullanıcılarını teşvik etmek için tasarlanmıştır..
 • Potansiyel Kırmızı işaretler arasında bir Teknik Rapor ve yol haritasının olmaması, herkese açık bir Github profili olmaması, anonim bir Ekip ve Yatırımcı belirsizliği yer alır..
 • Ekip, mevcut oyunculardan pazar payını almak için bu engellerin üstesinden gelebilir ve kendilerini Ethereum ölçeklendirmesi için bir çözüm olarak belirleyebilir mi??

FalconSwap ne çözmeye çalışıyor??

DeFi platformları, 2020’nin 3. çeyreğinde büyük bir ilgi gördü. DeFi nabzı, DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer, Haziran’daki 1 milyar dolardan Eylül’de 9 milyar dolara çıktı. Uniswap, Ethereum blok zincirinde dijital varlıkları takas etmek ve takas etmek için en çok aranan platform olarak ortaya çıktı. 30 Ağustos 2020’de Uniswap, ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase’i geride bırakan ilk merkezi olmayan borsa (DEX) oldu..

Bununla birlikte, DeFi topluluğu faaliyetlerini ağ sınırlarının ötesine zorlamaya devam ettikçe, ağdaki tıkanıklık, kullanıcıların işlemlerini daha hızlı onaylamak için rekabet ettikçe artan sayıda onaylanmamış işlem, daha uzun bekleme süreleri ve daha yüksek ücretlere yol açarak bunu son derece bir hale getirmiştir. Akıllı sözleşme platformu olarak Ethereum’un geleceği için çok önemli bir engel. Ethereum Gaz ücretleri, son aylarda en son verilere göre harcanan 5,869 ETH (2,17 milyon ABD Doları) ile son aylarda fırladı. Glassnode, 11 Haziran 2020’de kaydedilen 15.374 ETH’ye (3,5 milyon ABD Doları) varan ücretlerle.

02 Ağustos 2020 itibarıyla Ethereum toplam işlem ücreti

Bu nedenle, kullanıcıların ve projelerin büyüyen DeFi ekosisteminden en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak için Ethereum ölçeklendirme sorununu çözmeye acil bir ihtiyaç vardır. FalconSwap’in bir çözüm sağlamayı amaçladığı yer burasıdır.

FalconSwap’e genel bakış

FalconSwap, kendisini “DeFi için Güç Merkezi” olarak adlandırarak, Uniswap ve diğer DeFi platformlarında ikinci bir katman çözümü olarak çalışır. Ethereum ekosisteminde devam eden yüksek işlem ücretleri, ticarette kayma, gizlilik eksikliği, yavaş işlemler ve zayıf kullanıcı deneyimi gibi devam eden sorunları çözmeyi hedefliyor. Bunu, aşağıdaki özellikleri sunarak yapmayı planlıyor:

 • Layer-2 Order Matching: Siparişler, Katman-2’de eşleştirilir ve Uniswap havuzlarından likiditeye erişilmeden önce toplanır.
 • DEX Toplama: Siparişler, Uniswap, Mooniswap, Dengeleyici, Kyber ve benzeri birçok likidite havuzunda toplanır..
 • Daha düşük ticaret ücretleri: Siparişlerin toplanması, işlem ücretlerini birden fazla kullanıcıya dağıtır ve böylece kullanıcı başına ücretleri düşürür.
 • Düşük Kayma: Toplama platformları, siparişleri yerine getirmek için daha büyük bir likidite havuzu sağlar ve böylece ticaretteki kaymayı azaltır..
 • Gizlilik: Katman-2 emir eşleştirmesi, ticaretin zincir üstü bilgisi olmadan gerçekleşir.
 • Daha Hızlı İşlemler: Layer-2’de çeşitli işlemlerin toplanması ve yürütülmesi ile desteklenen daha hızlı işlemler.

Bunu daha iyi anlamak için sırasıyla 2 ETH, 3 ETH ve 5 ETH değerinde token alan 3 alıcı ve sırasıyla 6 ETH, 6 ETH ve 8 ETH değerinde sipariş satan 3 satıcı olduğunu varsayalım..

FalconSwap ile vs olmadan (Resim kredisi: Orta)

Uniswap’teki mevcut ticaret yaklaşımını kullanarak, her kullanıcı kendi gaz ücretlerini ödeyecek ve harcanan toplam ücret, sipariş başına gaz ücretinin 6 katı olacaktır. Kullanıcı ayrıca, siparişleri birden fazla likidite havuzu arasında dağıtılırsa işlem kayması ve hatta daha yüksek ücretlerle karşılaşabilir.

Bununla birlikte, yukarıda belirtilen işlemler FalconSwap platformuna yerleştirildiğinde ve yürütüldüğünde, protokol 10 ETH değerinde satın alma emriyle 10 ETH değerinde satış emriyle eşleşen 6 siparişi bir araya getirecektir. Kalan 10 ETH değerindeki satış emri daha sonra Uniswap’e gönderilecek veya farklı likidite havuzları arasında dağıtılacaktır. Bu, kullanıcı başına gaz ücretlerini optimize etmeye ve kaymayı en aza indirmeye yardımcı olur.

FalconSwap jetonu ($ FSW)


FalconSwap tokenomics, kullanıcıları ve token sahiplerini aşağıdaki şekilde teşvik etmek için tasarlanmıştır:

 • Ücret indirimleri: FSW token sahipleri, Layer-2 ticaret uygulamasından elde edilen ücret tasarruflarının ötesinde FalconSwap’i kullanmak için% 50’ye varan ek ücret indirimi alırlar..
 • Stake etme: FalconSwap protokolünden toplanan ücretlerin bir kısmı, piyasadan FSW token satın almak için kullanılacak ve FSW token stake sahiplerine dağıtılacaktır..
 • Jeton yakma: FSW, deflasyonist bir belirteçtir. Toplanan ücretlerin% 10’u piyasadan FSW token satın almak için kullanılacak ve yakılacak.
 • Likidite madenciliği: Kullanıcılar FalconSwap’te işlem yaptıklarında FSW jetonlarını kazıyor.

4 Eylül 2020 itibariyle, FSW jetonu, listelenen 5890 jetonun 381’ini oluşturuyor. CoinGecko. Mevcut token dolaşımdaki arz, maksimum 100 milyon arz ile 33 milyondur. FSW Token şu anda Uniswap V2’de (ETH / FSW) ve Hotbit borsalar.

FalconSwap testnet sonuçları

27 Ağustos 2020’de ekip, Uniswap’ta siparişleri toplamak için merkezi olmayan bir protokol oluşturmak olan ilk kilometre taşını başarıyla tamamladığını bildirdi ve test net sonuçlarını toplulukla paylaştı. Sonuçlara göre, FalconSwap üzerinde işlem yapmak, Uniswap ile karşılaştırıldığında işlem başına yaklaşık% 64 Gaz tasarrufu sağladı..

FalconSwap testnet sonuçları (Resim kredisi: Orta)

Olası kırmızı bayraklar: FalconSwap yasal mı?

FalconSwap’in projenin meşruiyetini sorgulamamıza neden olan birkaç yönü vardır, örneğin whitepaper ve Github eksikliği. Ekibin isimsiz olduğu ve iddia edildiği gibi gerçekten yatırımcılar tarafından desteklenip desteklenmediği konusunda endişelerimiz var. Bu sorularla ilgili olarak FalconSwap ekibiyle iletişime geçtik ve hemen yanıt verecek kadar nazik davrandılar. Aşağıda, FalconSwap ile ilgili endişelerimizin ayrıntıları ve ekibin yanıtları yer almaktadır..

Teknik inceleme yok

Kuşkusuz, yaklaşmakta olan herhangi bir proje için en önemli belge, potansiyel yatırımcılar için net bir yol haritası içeren ayrıntılı ve yapılandırılmış bir whitepaper’dır. Bu, bir projenin güvenilir kabul edilmesi için temizlemesi gereken ilk turnusol testidir. FalconSwap, tanıtım belgesini henüz topluluğa yayınlamadı.

Ekibe göre, beyaz kağıt yok çünkü ekip halihazırda son ürünü Eylül 2020’nin sonuna kadar piyasaya sürmeyi hedefliyor ve gibi şirketlerle ortaklık kurdu. DEX Araçları ilk likidite madenciliği, ticaret ve entegrasyonlar için. Yol haritası, ürün lansmanıyla birlikte sunulacak.

Github yok

Günümüzde çoğu proje, topluluk tarafından akran incelemesi ve hata tespiti için kodlarındaki ilerlemeye düzenli olarak güncellemeler sağladıkları aktif bir Github profiline sahiptir. FalconSwap’in böyle bir genel Github profili yoktur. Bu konuya gelince, FalconSwap ekibi GitHub’larının halka açıklanmadığını, böylece rakipler üzerinde avantaj sağlayabileceklerini ve kodlarının kopyalanmasını önleyebileceklerini söylüyor. Bununla birlikte, ürün lansmanından sonra herkese açık hale getirilecek.

Anonim takım

Bir diğer olası kırmızı bayrak ise takımın isimsiz olmasıdır. Adil olmak gerekirse, potansiyel bir hükümet baskısı veya operasyonel risk tehdidi nedeniyle ekiplerin anonim kalmayı tercih ettiği bazı projeler var. Ancak, bu projeler, FalconSwap’te şu anda eksik olan güveni artırmak için projelerinin diğer tüm yönlerinde şeffaf olarak aşırı telafi ediyor. Ekibe bunu sorduğumuzda, operasyonlar üzerinde herhangi bir olumsuz etkiden kaçınmak için isimsiz kalmaya karar verdiklerini söylediler..

Belirsiz yatırımcılar / ortaklar

FalconSwap web sitesinde 6 güvenilir ortaktan bahsedilir: Fengshui Başkenti, Tenzor Capital, TRG Capital, Mapleblock Capital, Magnus Capital, ve Kara Ejderha. Ancak, Fengshui Capital dışında hiçbir ortak FalconSwap’i kendi web sitelerinde yatırım portföylerinin bir parçası olarak listelememiştir..

Yatırımcıların veya ortakların web sitelerinde FalconSwap’tan bahsedip bahsetmemelerinin FalconSwap ekibinin kontrolü dışında olduğunu not ediyoruz. Daha ileri araştırmalarımızdan, TRG Capital’in Yönetmen Etienne VantKruys tweet attı FalconSwap hakkında. Ayrıca, FalconSwap topluluk üyelerinin bazılarının kendi araştırmalarını yaptıklarını ve FalconSwap ile ortaklıklarının doğruluğunu teyit etmek için yatırımcılara e-posta gönderdiklerini de not ediyoruz. Bu Topluluk üyeleri tarafından olumlu tepkiler aldıkları onaylandı.

Kapanış düşünceleri

FalconSwap, Ethereum ekosistemini rahatsız eden önemli bir sorunu açıkça belirledi. Katman-2 işlem toplama çözümleri, Ethereum’u ölçeklendirmek ve ücretleri düşürmek için en iyi cevaplardan biri olabilir. Bu nedenle, Uniswap ekibi de bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen Layer-2 çözümü üzerinde çalıştığından, ekibin ürünü piyasaya sürmek için çok küçük bir penceresi var..

Ayrıca, işlemleri birden fazla paralel blok zincirine yayarak işlem ölçeklenebilirliği ile birlikte her tür veri, varlık veya token için çapraz blok zincir transferini sağlayan yeni başlatılan Polkadot protokolünden sağlıklı rekabet bekleniyor. Ethereum’un kendisi çok yakında ölçeklenebilir, ağdaki tıkanıklığı kaldırabilir, ücretleri düşürür ve işlem hızını artırır, gelecekte FalconSwap platformunu kullanmak için çok az teşvik bırakır..

Bununla birlikte, ekip, platformu vaat edilen zaman çizelgesi içinde başlatarak teslim ederse ve kodu topluluğun kullanımına sunarsa, kesinlikle mevcut oyunculardan önemli bir pazar payı yakalayabilir, topluluğun güvenini kazanabilir ve kendilerini Ethereum için en uygun çözüm olarak belirleyebilir. ölçekleme.

Önemli Linkler

İnternet sitesi: https://FalconSwap.com

Telgraf: https://t.me/Falcon_Swap

Orta: https://medium.com/FalconSwap

Twitter: https://twitter.com/Falcon_Swap

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların sonraki düzeyi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector