Haber Bülteni # 17: Bitcoin piyasaları iyi ve kötü haberler arasında seçim yapıyor

Önce iyi haberi mi… yoksa kötü haberi mi duymak istersiniz? Bu, Bitcoin piyasalarının bu hafta boğuşması gereken asırlık bir soruydu. Aşağıda göreceğimiz gibi, bunun doğru bir cevabı var… ancak Bitcoin akıllıca seçildi?

Noel için tek istediğim bir Defter!

Ledger bir kripto başlangıç ​​paketi yapıyor! Her Ledger Nano X satın alımında kripto satın almak için 25 USD değerinde bir kupon kazanın! 5.000 kuponla sınırlıdır ve yalnızca 29 Aralık 2020’ye kadar kullanılabilir!

Kendinize veya ailenize gerçekten istedikleri bir paket hediye edin! El kremi hediye setleri ve çoraplarına HAYIR deyin!

Ledger Nano X incelememize göz atın ve SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Bu Noel’de daha iyi hediyeler verin!

Piyasa Duyarlılığı: Yanlara doğru gitme?

Bu haftanın piyasa fiyatı hareketi çok heyecan verici olmadı, Bitcoin ve Ethereum çoğunlukla yana doğru ilerliyordu. 12 Aralık 2020’de, bugün hala devam eden ve BTC’yi 19000 $ alanına ve ETH $ ‘ı 600 $’ a yaklaştıran bir tepki gördük..

Haftalık dirençlerde $ BTC ve $ ETH (günlük grafikler)Haftalık dirençlerde $ BTC ve $ ETH (günlük grafikler)

Her iki coin de günlük grafikte 21 EMA (Üstel Hareketli Ortalama) etrafında ivme oluşturmaya çalışan haftalık dirençlerde. Önümüzdeki birkaç gün içinde ATH’yi geçmek için başka bir girişim bekleyebiliriz.!

Bu haftanın önemli haberleri

Büyük yatırımcılar birikmeye devam ediyor

Büyük fonlar / şirketler Bitcoin ve Ethereum satın alıyor ve biriktiriyor.

Massachusetts Mutual Life Insurance Company (MassMutual), satın almak New York’taki bir fon yönetim şirketi olan NYDIG aracılığıyla 100 milyon dolarlık BTC. Bu onların ilk Bitcoin satın alımları olduğu ve 235 milyar ABD doları değerindeki tüm yatırım hesaplarının% 1’inden daha azına eşdeğer olduğu bildiriliyor..

Gri tonlama da sahiplerini artırdı. Kripto yatırımı konusunda yeni olmasalar da, sadece satın almak başka bir 130000ETH, hesaplarında toplam 3 milyon jetona ulaşıyor.

Mikro strateji duyuruldu rezerv politikalarına uygun olarak BTC’ye yatırım yapmak için “2025% 0.75 Dönüştürülebilir Kıdemli Senetlerden oluşan 650M $ ‘lık bir teklifi” tamamladılar. Birkaç gün önce CEO Michael Saylor, yaklaşık 40.824 Bitcoin tuttuklarını tweetledi..


Finansal devlerin kriptoya olan ilgisi, zenginlerin bir çeşitlilik biçimi olarak artan talebine işaret ediyor ve gelecekte artacak fiyatlara mı oynuyorlar?.

Mt. Gox’un geri ödeme süresi yaklaşıyor

15 Aralık 2020, Mt. Gox Exchange’in alacaklıları, umarım platformda kaybettiklerini geri alırlar. O dönemde en çok bilinenlerden biri olan ve 2010 yılında faaliyete geçen Borsa, iflas başvurusunda bulunduktan sonra Şubat 2014’te faaliyete son vermiştir. 200.000’i “kurtarılmış” olan 860.000 $ ‘lık BTC “eksik” idi (ve buna “kaybolan” diğer kripto para birimleri bile dahil değil). 2015 yılında yeni kanıt Tokyo güvenlik şirketi WizSec, “eksik bitcoinlerin çoğunun veya tamamının doğrudan Mt. Gox sıcak kripto para cüzdanı 2011’in sonlarından başlayarak zaman içinde. “

Platformun kullanıcıları, şu anda süreçten sorumlu Japon avukat Nobuaki Kobayashi’nin elinde olan toplam 140.000 $ BTC (2.6 milyar dolar değerinde) almayı beklemelidir..

Hiçbir şey kesin değil, ancak geri ödeme süresi geçmişte birkaç kez ertelenmişti, sonuncusu Ekim 2020 idi. Piyasada büyük bir Bitcoin piyasası satışının olası sonuçları konusunda da ciddi bir endişe var. mağdurlar 6 yıl sonra fonlarını aldıklarında. 2014’te Bitcoin’in 1000 $ ‘dan daha düşük bir değere sahip olduğu düşünüldüğünde, bu, yeniden kazandıkları fonlarda kabaca 20 katına denk gelecektir.!

YouTube Afişi Mt.’deki Düşünceler Gox iadesi

Singapur’un DBS’si kripto ile dijital değişim başlatacak

Birkaç ay önce söylentiler ortaya çıktıktan sonra artık resmileşti: Singapur’un DBS’si dijital para borsası başlatan ilk banka olacak.

Platform yalnızca kurumsal ve akredite perakende yatırımcılara açık olacak. 4 büyük ticari kripto para birimi olacak: $ BTC, $ ETH, $ XRP ve $ BCH, 4 FIAT para birimi ile eşleştirildi: USD, SGD, HKD VE JPY.

Borsa ayrıca, Güvenlik Simgesi Teklifleri (STO) ve tahviller, özel sermaye fonları, gayrimenkuller ve benzeri gibi tokenize edilmiş varlıklar için bir platform sunacak. DBS İcra Kurulu Başkanı Piyush Gupta dedim:

“Bunun için doğru zamanın geldiğine inanıyorum” ve ekledi “Büyük bir tokenleştirmenin zirvesindeyiz ve bu nedenle dünya çapında her türden varlığın tokenizasyonunu bulacaksınız ve bence giderek daha fazla borsa ilgilenmeye başlayacak tokenize edilmiş varlıklar “.

ABD Kongre üyeleri, yeni kendi kendine barındırılan cüzdan düzenlemeleri konusunda şüpheler ortaya koyuyor

Birkaç hafta önce Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un ABD Hazinesinin kendi kendine barındırılan kripto para birimi cüzdanlarına düzenlemeler getirmeyi planladığına dair söylentiler konusunda endişelendiğinden bahsetmiştik..

İster Metamask gibi çevrimiçi (sıcak) ister Ledger ve Trezor gibi çevrimdışı (soğuk) cüzdanlar olsun, kendi kendine barındırılan cüzdanlar, herhangi bir aracı kurum veya üçüncü taraf olmadan paranıza kişisel ve tam erişiminizi korumanıza izin verir. Sahibi kendi özel anahtarlarına sahiptir ve paralarının tüm sorumluluğunu üstlenir. En önemlisi, cüzdanların kurulum için genellikle KYC prosedürlerine ihtiyacı yoktur. Sıcak ve soğuk cüzdanlar ve artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Armstrong, düzenlemelerin her şeyden daha zararlı olmasına neden olabileceği olasılığını içeren düşüncelerini (kripto alanındaki diğer birçok önde gelen isim tarafından paylaşılan) belirtti. Bunun nedeni, normal KYC’ler için belgeleri ve kanıtları elde edemeyenleri esasen dışarıda bırakabilmesidir ve bunlar genellikle zaten finansal sistemden dışlanmış olabilecek en dezavantajlı gruplardır. Dahası, bu öneri ABD’nin inovasyonda bir geri adım atması olabilir, bu da şirketlerin ve kullanıcıların diğer ülkeler için onları atlamasına öncülük edebilir..

Birkaç gün önce Ohio’nun 8. Bölgesinde hizmet veren ABD Kongre Üyesi Warren Davidson, birkaç meslektaşı ile birlikte ABD Hazinesine bir mektup göndererek bu görüşleri benimsedi. Mektup ayrıca “birden fazla raporun dijital varlıkların yasadışı aktörler tarafından yaygın olarak kullanılmadığını gösterdiğine” işaret ediyor..

Warren Davidson’un ABD Hazinesine gönderdiği mektup

Peki ya Avrupa?

Bu arada Avrupa’da dijital Euro’nun gelişimi devam ediyor. ancak kaynaklar Fransız kripto derneği ADAN başkanı Simon Polrot’a göre, Fransız Maliye Bakanlığı’nın “sadece kripto firmaları için müşterinizi tanıma (KYC) kurallarını sertleştirmekle kalmayıp, aynı zamanda kriptodan kripto işlemlerini düzenlemeye” hazırlandığını belirtti.

Bu, görünüşe göre, kripto para birimleri aracılığıyla yasadışı terörizm finansmanı nedeniyle 29 kişinin tutuklandığı son terörist saldırılara bir yanıt olarak geliyor..

Diğer önemli haberler

  • Kanada, büyük bir borsada listelenen Ethereum tabanlı bir Fon’a sahip ilk ülke oldu. Ether Fonu (TSX: QETH.U), Toronto merkezli bir dijital varlık yöneticisi olan 3iQ Corp tarafından sunulmaktadır. Ether Fonu bugün hisse başına yaklaşık 11 $ ‘dan işlem görüyor.
  • DCEP’in (Çin’in Ulusal Dijital Para Birimi) ikinci hediyesi 10.000 kazanan için 12 Aralık 2020’de Çin’in Suzhou kentinde başladı. Geçen hafta, Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), Çin Halk Bankası’nın Dijital Para Kurumu ile Çin Anakarası ile Hong Kong arasındaki sınır ötesi ödemeler için DCEP’in teknik pilot testi üzerinde çalıştığını doğruladı. Daha fazlasını yazımızda okuyabilirsiniz.
  • Lider bir kripto Araştırma ve Veri şirketi olan Messari, kısa süre önce “2021’de izlenecek en iyi 10 kişi” arasına girdiklerini açıkladı.

$ YETI Endeksi: Yıl ekosistem tek bir jetonda

Yearn Finance ekibi ile Cover Protocol ($ COVER) veya Sushiswap ($ SUSHI) gibi diğer birçok büyük Defi projesi arasında yakın zamanda duyurulan tüm işbirliklerinin ardından, Yearn Ecosystem Token Index, $ YETI, yaratıldı Powerpool tarafından ($ CVP).

Endeks 8 jetondan oluşur: $ YFI, $ SUSHI, $ CREAM, $ AKRO, $ KAPAK, $ K3PR, $ CVP, PICKLE $ YFI için% 35, SUSHI $ için% 17 ve% 8 her biri geri kalanı için. Böylece yatırımcılar artık tek bir jetonla tüm Yearn ekosistemine yatırım yapma, “bileşik jetonlara uygulanan Vault stratejilerinden nakit akışları alma ve PowerPool’un meta-yönetişim yaklaşımını kullanarak Yearn ekosistem yönetişimindeki teklifleri oylama” şansına sahip. Aynı zamanda, sahiplerin normalde birden fazla jeton yatırmak için gerekli olan gaz ücretlerinden tasarruf etmelerine olanak tanıyacaktır..

YFI $ ‘dan bahsetmişken, bu hafta ilk gasless (kullanıcılar için) işlem kasası depozitosuna da tanık olduk. Özlem Finans.

Haftanın kırmızı bayrakları

DeTrade Fund, kriptoda ilk deep-fake vakası?

Tahkim ve önden çalışan bir Defi projesi olan DeTrade Fund, listelemeden birkaç saat önce 1450ETH ile ortadan kayboldu.

Ekip, halka açık Linkedin profilleri, halka açık bir şirket, bir Twitch profili ve “CEO” Mark Jensen’in toplulukla konuştuğu bir videoyla anonim görünmüyordu. Video, kripto bilgisayar korsanları tarafından kullanılan derin sahte olduğundan şüphelenen toplulukla birlikte kripto Twitter’da hızla meşhur oldu. Toplulukta dolaşan başka bir teori, bilgisayar korsanlarının CEO’nun kimliğine bürünmesi için bir aktör tuttuklarıdır..

DeTrade “CEO” Mark Jensen’in videosu

İki satış öncesi yatırım turu sayesinde, DeTrade fon ekibi birkaç saat içinde kayda değer miktarda 1.450 $ ETH toplamayı başardı. Sözleşmeleri Solidity Finance tarafından denetlendi ve bu da denetimlerinde hemen birkaç endişeye yol açtı. bildiri, Takımın, kullanıcıların fonları üzerinde çok fazla yetkiye sahip olduğunu değerlendirmek. Ekibin bundan faydalanması ve ikinci satış öncesi ile birkaç saat sonra gerçekleşmesi gereken resmi liste arasında bir süre ön satış fonlarını çalması muhtemeldir..

Birkaç saat sonra ve muhtemelen birisi kötüye kullanılan fonları izleyebildiği için, çalınan ETH’nin% 70’i dahili işlemler yoluyla yatırımcılara geri gönderildi..

Bu “kısmi dönüş, DeFi saldırılarında giderek daha yaygın hale geliyor. Örneğin, Eminence’in bilgisayar korsanı% 50 geri gönderirken, Harvest Finance kullanıcıları tutarlarının yalnızca% 10’unu geri aldı.

Compounder Finance tarafından 12 milyon dolar çalındı

1 Aralık 2020’de, Harvest and Yearn Finance’in bir klonu olan Compounder.Finance ($ CP3R) “halıyı kaldırdı”. Görünüşe göre projenin arkasındaki isimsiz ekip suçlanacak kişi.

Compounder, Solidity Finance tarafından denetlenmiştir. İçinde sohbet günlükleri İki şirket arasında Solidity Finance’in projenin Hazine sözleşmesinin ve strateji havuzlarının güncellenmesinin ekipleri tarafından kontrol edildiğine işaret ettiğini görüyoruz. Solidity Finance, bu gerçeğin denetim raporlarında açıklanması gerektiğini düşündüklerini de belirtti. Saldırı tam olarak Solidity Finance tarafından belirtildiği gibiydi. Denetimden sonra, para çekme işlevi, daha sonra sözleşmedeki tüm parayı dağıtımcı adreslerine aktarmak için kullanılan kötü niyetli bir işlevle değiştirildi. Dolandırıcılığı zamanında kimse tanımadığından kullanıcılar paralarını çekemedi.

Saldırı 4 adımdan oluşur ve bu otopside geliştirici tarafından ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Vasa ve Solidity Finance.

Denetlenen bir proje ilk kez bir saldırıya uğramadı ve şimdiye kadar hepimiz çok iyi biliyoruz ki, Denetim% 100 güvenliği garanti edemez. Bu her zaman hatırlatılmalı.

Defi alanının bilinen bir geliştiricisi ve sahibi Defiyield.info aynı zamanda saldırının da kurbanı oldu. Ayrıca konuyu araştırıyor ve ilgili icra makamlarına dava açmak için çalışıyor..

Sahte Deriswap jetonları

Kötü niyetli oyuncular, Andre Cronje’nin bu son deneyini çevreleyen yutturmacadan yararlanmak için yakın zamanda çeşitli sahte Deriswap jetonları yarattılar. Kötü niyetli aktörler, Deriswap’e benzer adlara sahip tokenlar oluşturacak ve insanları satın almaya ikna etmek için Uniswap’te ticaret için onaylayacaktı..

Deriswap’in şu anda resmi bir jetonu olmadığını hatırlayalım!

Boks madenciliği olayları

  • Terazi artık Diem! Facebook’un kripto para birimi hakkında bilmeniz gereken her şey!

Diem ($ DIEM) – Facebook’un Terazi 2.0

YouTube Afişi Bir sonraki XRP katili? Velo Protokolü BÜYÜK hamleler yapıyor

Bültenlerimizin eski sayıları için burayı tıklayın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map