RAMP DeFi Tokenlerini ERC20 olmayan platformlarda halihazırda istifleyen kullanıcılar için daha fazla verim çiftliği fırsatları açmayı ve böylece kaldıraçlı pozisyonlarını en üst düzeye çıkarmalarını sağlamayı amaçlıyor. Stake, akıllı sözleşmelerde veya daha sonraki bir tarihte kar elde etmek amacıyla merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarından token satın alarak fonları kilitleme uygulamasıdır. Bununla birlikte, bu aynı zamanda, hisseli varlıkların, konumlarını bırakmaya istekli olmadıkça, kullanıcıların istediği amaç için kullanılamayacağı anlamına da gelir. RAMP DeFi, bunu değiştirmeyi ve kullanıcıların, sermayeleri stake düzenlemelerine kilitlendiğinde bile likiditelerini esnek bir şekilde kullanmaya devam etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır..

Arka fon

DeFi ekosisteminin 13 milyar doları aşan patlayıcı başarısı, artan taleplere yanıt olarak birden fazla projenin gelişmesine izin verdi. Bununla birlikte, sorun, rahatlık, erişilebilirlik ve esneklik açısından hala mevcuttur..

RAMP DeFi’nin kurucu ortağı Lawrence Lim, bu sorunları çözmeyi amaçlayan bir ekosistemin oluşturulmasına öncülük etti. DeFi alanının endişeleri göz önünde bulundurularak, RAMP, kullanıcılara hisseli varlıklarının değerini optimize edilmiş esneklikle en üst düzeye çıkarma fırsatı sağlamak için kavramsallaştırıldı..

Şu an itibariyle, RAMP, DeFi alanında hisseli 22 milyar dolarlık varlığın kilidini açma potansiyeline sahip. Bununla birlikte, 2021 sonuna kadar mütevazı hedefi, Kilitlenmemiş Toplam Değer (TVU) olarak en az 1 milyar dolara ulaşmaktır. TVU, RAMP’nin potansiyel olarak daha fazla kaldıraç için açmaya çalıştığı stake edilmiş varlıkları ifade eder..

Lawrence Lim ile yaptığımız röportajı aşağıdan kontrol edin:

YouTube Afişi Lawrence Lim ile her blok zinciri röportajında ​​değeri ortaya çıkarmak

RAMP DeFi nedir?

RAMP, ERC20 olmayan tokenlerin stakerlarına Ethereum blok zincirinin üstünde bu varlıkları kullanma fırsatı sağlamaya odaklanan bir çapraz zincir likidite açma / kapama platformudur. Bu, ERC20 olmayan platformlar ile Ethereum zinciri arasında bir ağ geçidi köprüsü görevi gören RAMP’nin stablecoini rUSD aracılığıyla yapılır. Ayrıca, kullanıcılar ERC20 tokenlerini RAMP’nin likidite havuzlarına eUSD’yi basmak için yatırabilirler..

Hem rUSD hem de eUSD sahipleri, RAMP’in kredi verme, ödünç alma ve rUSD ile eUSD arasında takas gibi finansal hizmetlerine erişebilir. Bu açma / kapama rampası, kullanıcıların ERC20 dışı platformlarda kilitli olsalar bile stake edilmiş varlıklarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlar..

Şimdiye kadar, ilk özel satışı 1 milyon doları aştı. Özel satış yatırımcılarından bazıları arasında Alameda Research, Blockwater Capital, IOST, ParaFi Capital, Ruby Capital, Signum Capital ve Arrington XRP Capital bulunmaktadır..

RAMP Ekosistemi

RAMP ekosistemiRAMP ekosistemi

rMint ve rStake

Bu, ERC20 olmayan tokenlerin rUSD basmak için teminatlandırılabildiği platformdur. Pay olarak belirlenen teminatlar, ERC20 olmayan iş ortağı blok zincirlerinde farklı düğümler tarafından toplanır. Ayrıca bunun için stake ödülleri de kazanıyorlar.

eMind ve eFarm


eMint, ERC20 stabilcoin depozitosunun, kullanıcılar tarafından yatırılan miktarın değerini temsil eden bir token olan eUSD oluşturmasına izin verir. Yatırılan miktar, kullanıcılar için verimli tarım fırsatları yaratmak amacıyla eFarm’a aktarılır..

rFinance

Platformun ödünç verme ve ödünç alma hizmeti rFinance tarafından sağlanmaktadır. rUSD ve eUSD sahipleri birbirlerinden serbestçe ödünç verebilir ve ödünç alabilir. Dahası, oracle’lar, talep-arz ve piyasa göreliliği göstergeleri etrafında dönen formüller aracılığıyla faiz oranını adil bir seviyede tutmaya yardımcı olur..

rHavuz

RAMP, kullanıcıların varlıkları, teminatlandırma sigortası, tasfiye uygulaması ve çapraz zincir takasları için değer oluşturmasına izin veren kendi likidite havuzuna sahiptir. rPool, stake etme ödüllerinden, çiftçilik ödüllerinden ve ücretlerden elde edilen gelirlerden değer kazanır ve bunlar daha sonra RAMP token sahiplerine dağıtılır..

RUSD’nin bir çökme yaşaması durumunda, rPool ilk olarak değerini desteklemek için kullanılır. Bir kullanıcının teminatlandırılmış pozisyonunun değeri, belirli parametreler içinde belirlenen izin verilen teminatlandırma oranının altına düşerse, pozisyonları rPool’a tasfiye edilir..

rSwap

Kullanıcılar, bu tokenlerin RAMP’nin blok zinciri ortaklarının bir parçası olması koşuluyla, ERC20 stablecoinlerini diğer ERC20 olmayan tokenlerle takas edebilirler. Bunu, ERC20 stabilcoinlerinin rPool’da depolanan kripto para birimleriyle değişimini kolaylaştırarak yaparlar. Dönüşüm oranı, fiyat oracle’ları tarafından belirlenir.

RAMP Jetonu

RAMP, tüm ekosistem değerini güçlendirmenin yanı sıra tüm ağ katılımcılarının refahını uyumlu hale getirmek için kullanılan yerel yardımcı program belirtecidir. RAMP DeFi’nin halka açık satışında, katılımcılara 10 milyon RAMP jetonu satılacak. Bu halka açık satışın tarihi henüz açıklanmadı. Satıştan sonra RAMP’nin Uniswap’te listelenmesi planlanıyor.

RAMP, farklı DeFi projelerinden oluşan ve aynı zamanda zincirler arası değer artışı sağlayan bir ekosistem tarafından desteklenmektedir. Ekosisteminin bazı bölümleri, kullanıcılar ve blok zinciri arasındaki her işlem etkileşimine yanıt verecek şekilde tasarlanmıştır..

RAMP Token halka açık satışı

RAMP jetonunun halka açık satış tarihi henüz açıklanmadı. Kontrol edin resmi telgraf son haberler için.

rUSD Stablecoin: Nedir?

rUSD, RAMP’in, USDC, USDT ve TUSD gibi ERC20 stabilcoinler ile etkileşim için tasarlanmış ERC20 olmayan tokenlerle desteklenen stabilcoinidir. Minting rUSD, tamamen desteklendiğinden emin olmak için MakerDAO’ya benzer bir teminatlandırma oranını takip eder..

Minimum teminatlandırma oranı% 200’dür. Örneğin, 200 $ değerinde ERC20 olmayan jeton, 100 $ değerinde rUSD basmak için kullanılabilir..

Tasfiye oranı% 120’den başlıyor. Tasfiye tetiklenirse, teminatlandırılmış jetonlar daha sonra rPool’a satılır. Ardından, bu tokenler, pozisyonu tasfiye edilmekte olan kullanıcı tarafından basılan rUSD’yi geri almak için kullanılacaktır..

RAMP’de rUSD ve eUSD tutmanın faydaları

RUSD sahipleri için:

 • Diğer blok zincirlerinde stake edilmiş ERC20 olmayan tokenlerin değerinden, mevcut konumlarından vazgeçmeden yararlanın.
 • Varlıklarından fazlasını yatırmak zorunda kalmadan verim çiftçiliği veya ticareti gibi ERC20 fırsatlarına erişin.
 • RUSD basmış olsalar bile stake etme ödülleri kazanın.
 • Mevcut pozisyonlardan ve teminatlandırılmış portföylerden potansiyel geliri koruyun.
 • Çiftlik RAMP tokenleri, kripto para birimlerini rUSD’lere çevirmek için teminatlandırdıktan sonra.

eUSD sahipleri şunlardan yararlanabilir:

 • Varlıklarını ödünç verme faiz ücretleri.
 • Çiftçilik yapmak için birden fazla verim havuzuna katılın.
 • RAMP ile ortak olan diğer DeFi projelerinden çiftlik verimi fırsatı.
 • RAMP’in likidite havuzuna varlıklar sağlayarak RAMP tokenlerini çiftlik.

RAMP DeFi’nin Avantajları

RAMP, diğer çapraz zincir DeFi platformlarına göre bazı benzersiz avantajlar sunar.

rUSD’nin Açık Bir Amacı Vardır

RAMP ekibi, bir stabilcoin için benimsemeye başlamanın kolay bir iş olmadığını fark etti. Örneğin, Makerdao’nun DAI’nın pazarda geniş kabul görmesini sağlaması oldukça uzun bir zaman aldı..

Bu nedenle, stabilcoin rUSD’yi bir değer istikrar köprüsü olarak çekirdek bir yardımcı programla yayınladılar..

rUSD İstikrar Ücreti Gerektirmez

DeFi protokolleri arasında istikrar ücretlerinin ödenmesi, büyük pazar dalgalanmalarının hafifletilmesine yardımcı olduğu için yaygındır. Ve özellikle ayı piyasası sırasında ücretlerin aşırı yükseldiğine şahit olduk..

Neyse ki, RAMP DeFI platformu rUSD basarken bir istikrar ücreti ödemiyor. Bu, kullanıcıların RAMP’ye daha az sürtünmeyle erişmesini ve daha fazla tasarruf etmesini sağlar..

Ani Çarpışma Durumunda Beklenmedik Durumlar Var

Ani bir çöküş, varlıkların değerinin çok kısa bir süre içinde önemli ölçüde düştüğü ve rUSD’nin yetersiz teminatlandırılmasına neden olduğu beklenmedik bir olaydır. Böyle bir durumda RAMP, stabilcoin için teminatlandırma sigortası olarak evrensel likidite havuzunu kullanacaktır..

Hızlı Ölçeklendirme Entegrasyon Katmanı

İzole edilmiş blok zincirlerine bir köprü olan RAMP ağının değeri, eklenen her yeni zincirle birlikte artar. Bu nedenle, RAMP ekosistemi, benimsenmesini teşvik etmek için farklı blok zinciri kuruluşlarından çeşitli geliştiriciler için erişilebilir hale getirildi..

Bu, vakıfların yerel stabilcoinlerini RAMP ekosistemine kolayca entegre etmelerini sağlar ve bu da RAMP’nin hızlı büyümesiyle sonuçlanır..

Sonuç

DeFi’nin amacı, blok zincirinin potansiyelini ve paranın gücünü topluluğun ve kullanıcılarının yararına ortaya çıkarmaktır. RAMP, bu açıdan umut verici bir gelişmedir.

Özelliği, ERC20 ve ERC20 olmayan tokenlerin, kullanıcıların DeFi protokollerine koydukları varlıklardan para kazanmaları için yeni bir fırsat sağlamak üzere birbirleriyle etkileşime girme olasılıkları açar. Sadece mevcut paydaşları platforma çekmekle kalmaz, aynı zamanda kripto kullanıcılarının verim tarımı yapabileceği kanalları da genişletir..

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın.

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların sonraki düzeyi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector