Geçtiğimiz aylarda kripto alanı ve blockchain endüstrisinin normların ötesine geçtiğine şahit olduk. Her zamankinden daha fazla merkezi olmayan finans (DeFi) projesiyle, bir sonraki hedefin daha fazla benimsenmesi gerektiği açıktır. Bununla birlikte, geniş bir hizmet yelpazesine erişmek için birden fazla (d) Uygulama arayüzüyle uğraşmanın karmaşıklığı, kaçınılmaz olarak katılımcı sayısını daraltır.. Reef Finance bunu değiştirmek için inşa edildi.

Reef Finance’in çalışma şekli, tüm blok zinciri hizmetlerini tek ve birleşik bir arayüzde bir araya getirmektir. Bu, tüm DeFi kullanıcı deneyimini sorunsuz ve kullanışlı hale getirir. Sadece tek bir dApp ile herkes herhangi bir karışıklık olmadan kripto satın alabilir, alım satım yapabilir, varlıkları paylaşabilir, kredi alabilir, çiftlik yapabilir, portföylerini yönetebilir ve daha fazlasını yapabilir.

Defi’nin Parçalanmasıyla Mücadele

Ne Denko Mancheski, Reef Finance CEO’su ve ekibi, proje üzerinde çalışmaya başladıklarında akıllarında bulunan, doğal bir karmaşıklığı çözmekti. Mancheski, son zamanlarda kriptoda birçok yararlı yenilik olsa da, kitlesel olarak benimsemenin hala zor olduğuna inanıyor. Onun işaret etmesinin nedeni, DeFi topluluklarının büyümesini engelleyen psikolojik engeldir. Yeterince doğru, bugün DeFi alanı çok parçalanmış görünüyor. Belirli bir uygulamada başka bir uygulamada bulunmayan özellikler vardır ve birbirini tamamlayan, ancak yalnızca ayrı platformlarda var olan sözleşme işlevleri vardır..

Alan gelecek vaat eden ürünler sunuyor, ancak özellikle yeni başlayanlar için benimsemeyi teşvik etmek için fazlasıyla ezici. Mancheski’ye göre Reef Finance’in amacı bu nedenle “karmaşıklıkları ortadan kaldırmak” ve “teknoloji konusunda bilgili, basit bir kullanıcı dahil etmeye çalışmak” olmuştur.

Reef Finance nedir?

Reef Finance (“Reef”), gözetim dışı çok zincirli akıllı getiri motoru ve likidite toplayıcıdır. Polkadot tarafından güçlendirilmiştir, çeşitli DeFi protokolleri arasında çapraz zincir entegrasyonları sağlar.

Esasen, bir portföyü tek bir tıklamayla çeşitlendirme yeteneği ile Merkezi Olmayan Finans’a erişimi çok daha kolay hale getirir. Kullanıcıların birbiri ardına farklı uygulamalardan geçiş yapmak zorunda kalmadan erişebilecekleri DeFi projeleri için tek durak noktası olarak işlev görür. Arayüzünde kullanıcılar farklı borsalara erişebilir ve akıllı sözleşmeler sayesinde Reef bu pazarların likiditesini birleştirir. Ayrıca, platformda ticaret kolayca yapılabilir. 

Reef Finance, Binance Launchpool’da başlatılan ilk Polkadot projesidir. Çiftçilik 23 Aralık’ta başladı ve 30 gün sürecek. Platform yeni başlayanlar için uygun olacak ve protokol yakın zamanda gerçekleşirken, 2021’in 1. çeyreğinde başlayacak. denetlendi tarafından Halborn.

Neden Polkadot?

Reef’in Polkadot ekosistemine yerleştirilmesi, işlem maliyetleri ve hız açısından kullanıcılara fayda sağlayacaktır. Pek çok kişi tarafından iyi bilindiği gibi, Ethereum ağındaki “trafik” çoğu zaman hızla yükselen ücretlere ve uzun işlem sürelerine neden oldu. Bu, en azından Ethereum 2.0 tamamen konuşlandırılıncaya kadar devam edecek, ki bu bir süre için muhtemelen olmayacak.. 

Polkadot ise aynı sorunlardan muzdarip değil. Parachain’lerin ağ üzerindeki bağımsızlığı ağ tıkanıklığını önler. Ayrıca Reef’in zincirler arası işlevselliğine ‘Bridge’ protokolü aracılığıyla güç sağlar. Reef, bu blok zinciri yeniliğini uygulayarak, farklı ağlardan ürün ve hizmetlere tek bir arayüzde güvenebilir..

Reef platformu, birbirini tamamlayan üç ana bileşenden oluşur.

Küresel Likidite Toplayıcı

Reef, uzaydaki en büyük ticaret platformlarından bazılarıyla bağlantılı benzer bir değişim hizmeti sunuyor. Buradaki benzersizlik, toplu likiditenin CEX’ler ve DEX’lerden geçmesidir. Bu şekilde, kullanıcılar, işlem ücretleri ve yüksek kayma gibi iki tür likidite kaynağının dezavantajlarını önleyebilir..


Reef, CEX'ler ve DEX'lerin tüm likiditesine erişebilirReef, CEX’ler ve DEX’lerin tüm likiditesine erişebilir

Merkezi döviz likiditesine, Tagomi, Caspian veya Quantreq gibi aracılık hizmetlerinin kullanımı yoluyla erişilecektir. Tersine, merkezi olmayan likidite, zincir içi sipariş defterleri (0x) ve AMM’ler (Uniswap, Dengeleyici, Bancor….) Gibi kaynaklardan gelecektir. Reef’in likidite toplama, kullanıcıları piyasa manipülasyonundan ve önden çalışan saldırılardan korumaya da yardımcı olacaktır..

Tüm bunlar, Reef’te ticareti sadece kolay ve uygun fiyatlı yapmakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli kılar..

Akıllı Verimli Tarım Toplayıcı

Reef Yield Engine, kullanıcıların finansal ihtiyaçlarına göre yapılandırabilecekleri bir AI yardımıyla otomatikleştirilebilen birden fazla varlık sepetinde stake etmeyi sağlar. Kullanıcılar, her sepete ne kadar ayıracaklarına karar verebilirler ve işletim sistemi bunları dinamik olarak yeniden dengeleyecek ve ayarlayarak, tahsislerin bölümlerini daha uygun varlıklara / havuzlara taşıyacaktır..

“Reef Intelligence Engine” in amacı, yapay zekanın kullanıcı adına varlıkları yönetmesini sağlamaktır. Bu, Reef’in yeni gelenleri için ticaret ve stake etme işinin özünü otomatikleştirmeye yardımcı olur. Her bir tüccarın risk seviyesine göre karlı bir varlık tahsisi planlamak Defi’de hiç bu kadar kolay olmamıştı. Motor, makine öğreniminden güç alır ve zaman içinde büyümesini sağlar.

Yapay zeka veri odaklı olduğundan, tuttuğu bilgiler zincir dışı bir oracle tarafından beslenir (ayrıca Chainlink ile de ortaklıkları vardır). Oracle, yapay zekanın omurgası görevi gören akıllı sözleşmeleri proxy yapmak için veri sağlar. Sosyal medya verileri, en son haberler veya zincir üzerindeki veriler olsun, platformda sunulan hizmetlerle ilgili tüm ilgili bilgileri izler..

Reef ayrıca, kullanıcılarına teminat sağlamak için bazı Defi sigorta protokolleriyle entegre olur..

Akıllı Varlık Yönetimi

Platformun üçüncü kurucu unsuru, varlık yönetimi seçeneğidir. Kullanıcılar, mobil cihazlardan veya bilgisayarlardan erişilebilen kolay bir UI aracılığıyla sepetleri arasındaki tahsisatlarını sorunsuz bir şekilde yeniden dengeleyebilirler. AI motoru ayrıca karar almaya yardımcı olmak için akıllı önerilerde bulunacak.

The $REEF Jetonu

$ REEF, Reef platformunun yerel, yardımcı program belirtecidir. Esas olarak işlem ücretlerini ödemek ve protokol ödül yapısını desteklemek için kullanılır..

Platform için önemli bir rol, Ağ Düzenleyicilerinkidir. Belirli bir zamanda Parachain’lerin tam durumunun bir kopyasını tutarak ağın sağlıklı olmasını sağlarlar. Polkadot blok zincirini destekleyen blok üreten madencilere benzerler. Harmanlayıcılar, işlemlerin işlenmesi, akıllı sözleşmelerin uygulanması, bir teklif sunulması ve daha fazlası gibi tüm temel işlemler için ödül olarak $ REEF jetonları alır..

Stake etme ve Yönetim

Reef Protokolü, Polkadot’un Proof of Stake temel fikir birliği mekanizmasını kullanır ve bir DAO yapısı ile yönetilir. $ REEF tokenlerini tutarak ve stake ederek, kullanıcılar varlık sepetlerinin yapısı, rezerv limitleri, getiri ödülleri, likidite havuzları ve diğerleriyle ilgili önemli protokol kararlarında yer alabilir..

Staker’lar, ister ETH / USDC ister $ REEF olsun, ödüllerini nasıl almak istediklerini seçme özgürlüğüne sahiptir. Yerel jetonu seçmek, daha iyi oranlara yol açacaktır.

Yeni Ortaklıklar ve yol haritası

Reef Finance, Eylül ayı sonunda başlatılmasına rağmen, gelişimi uzun süredir devam ediyor. Proje, 2020’de 20’den fazla ortaklığı garantiledi ve bu yıl daha fazlası geliyor. Bunların arasında Matic, Kava, Covalent, Bluzelle ve Chainlink ile olanlar önemliydi. Reef’in Binance Access Api ile entegrasyonu, kripto para alımları için bir FIAT rampasına ve platformlarında merkezi olmayan bir ticaret fırsatına izin verecek.

Ocak ayında, yeni bir ortaklık kurdular OpenDefi, Muhafızlar tarafından tutulan sigortalı ve fiziksel olarak desteklenen gerçek dünya varlıklarının tokenize edilmesine izin veren bir platform. Kullanıcılar, varlıklarına karşı anında kredi almak ve getiri fırsatlarından yararlanmak için pay alabilir. Ortaklıklar ve OpenDefi hakkında daha fazla bilgi bulunabilir İşte ve İşte.

Dikkate değer bir başka işbirliği de, Manta Ağı, bir çapraz zincir mahremiyetine adanmış Defi platformu ve fiyat açısından istikrarlı Dex. Reef kullanıcıları, Reef Finance’in temel yönünü güçlendiren Manta Network Dex tarafından sunulan likiditeye erişebilecekler: likidite birleştirme.

20 Ocak’ta iki haftalık “sıfır gaz ücreti” girişimi başladı Açık okyanus, yatırımcılara $ REEF ile işlem yaparken harcanan tüm ücretler için geri ödeme alma fırsatı veren bir ticaret platformu. Teklif, toplam 40.000 $ REEF ile sınırlıydı.

Resmi Yol haritası sürekli güncellenir ve gelecekteki haberler hakkında daha fazla bilgi Reef Finance’ın Orta sayfa. Bu proje kesinlikle 2021’de en çok beklenen ve söylentilerden biri.!

Sonuç

DeFi yeniliği, canlı ve destekleyici bir topluluk oluşturmaya devam etmek için çok daha fazla insanı çekmelidir. Sonuçta, tüm bu blockchain gelişmelerinin uzun vadede sürdürülmesine yardımcı olan benimsemedir. Birden fazla DeFi ürününe erişimi basitleştirmek ve birleşik bir platform oluşturmak, bugün tam olarak alanın ihtiyaç duyduğu şeydir.

Reef Finance’ın soyut (?) DeFi hedefi umut verici görünüyor. Yalnızca kullanıcıların diğer borsalardan yararlanmasını kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda platform, yatırımcıların varlıklarını yönetmelerini kolaylaştırmak için AI teknolojisini de tanıttı. Proje genç olabilir, ancak kullanıcıların fonlarını verimli ve karlı bir şekilde kontrol etmeleri için ihtiyaç duydukları araçlara sahiptir..

YouTube Afişi Reef Finance CEO’su Denko Mancheski ile röportajımız

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın.

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların bir sonraki seviyesi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector