Dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, Telegram Açık Ağının (TON) ortaya çıkmasını ve GRAM belirtecinin verilmesini geciktirmek zorunda kaldı. Telegram’ın Açık Ağı, 3 aşamada 1,7 Milyar Dolar’ın üzerinde yatırım toplayan, 2018’in en gözde projelerinden biriydi. Pek çok kişi, mesajlaşma uygulaması sona erdiğinde, telgraf ağlarını merkezi olmayan ekosisteme daha fazla kitle getirmenin bir yolu olarak gördü. 400 milyon aylık aktif kullanıcı. $ GRAM belirtecinin akıllı sözleşmeler için destekle birlikte doğrudan Telegram Uygulamasına entegre edilmesi planlandı. Bunun yanı sıra TON, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ve diğer uygulamalara izin veren akıllı sözleşme özellikleri de sundu. Ağın başlangıçta 30 Nisan’da piyasaya sürülmesi planlanmıştı, ancak Rusya merkezli şirket bir yatırımcılarına mektup (Rusça) 29 Nisan’da, bunun ertelenmesi gerektiğini söyleyerek en geç bir yıl daha.

Bu haber, TON’un Facebook’un Terazi gibi projelere rakip olmasını bekleyen (yine gecikti) birçok yatırımcı için bir hayal kırıklığı olarak geliyor. Bu projeler, Çin’in DCEP’inin başlatılmasıyla birlikte ilgi gören Merkez Bankası Dijital Para Birimleri ile doğrudan rekabet ediyor. Birçok kişi, piyasaya çıkış tarihindeki değişikliği, dünyayı diz çöktüren mevcut Koronavirüs salgınına bağlasa da, aslında düzenleyici endişeler.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgili yasal sorunlar

SEC, Telegram Açık Ağ Dijital Teklifini durdurdu 2019 yılında

Mektup, kararın “yakın tarihli ABD bölge mahkemesi kararı ışığında” verildiğini iddia ediyordu. Bahsettikleri dava, geçen ay ABD’li bir yargıcın, şirketin herhangi bir blok zinciri projesine devam edemeyeceği veya onunla olan anlaşmazlığını çözene kadar token veremeyeceği kararıdır ABD Güvenlik ve Değişim Komisyonu (SEC). 

Geçen Ekim ayında SEC, Telegram’a yasalarını ihlal ettiği ve gramını sattığı için dava açtı yasa dışı belirteçler. Komisyon, Gram tokenlerinin ilk jeton tekliflerinden (ICO) 1.7 milyar dolar kazandıktan sonra Telegram’a uyarıldı. Bu ön satış, SEC tarafından yetkilendirilmedi ve menkul kıymetler yasasına aykırı idi. 

Bu SEC sorunu, Telegram’ın kurtulmakta zorlandığı bir şey. Daha önce Ekim 2019’dan Nisan 2020’ye kadar TON blok zincirlerini ertelemek zorunda kaldılar. Şimdi daha da geciktirmek zorunda kaldılar.. 

Finansal zorluklar

Telegram CEO'su ve VKontakte kurucusu Pavel Durov'un hayatı - InsiderTelegram Inc CEO’su Pavel Durov

Ağ her geciktiğinde, Telegram ve CEO, Pavel Durov, ayrıca para kaybediyor. Son gecikme onları gerçekten çok etkiledi. Yatırımcılara yazılan mektupta projeye katkıda bulunanlar paralarının% 72’sini geri alacaklar. Ancak Nisan 2021’e kadar bekleyenler, ilk yatırımlarının% 110’unun geri döndüğünü görecekler.. 

Bununla birlikte, paranın veya Gram jetonlarının yatırımcılara nasıl iade edildiği biraz havada kalıyor. Mektup, geçen Cuma kararlarını veren sakin yatırımcılara bakıyordu: “TON ve orijinal alıcılara token verilmesi ile ilgili olarak ilgili makamlarla görüşmeler yapmaya devam ediyoruz.”

Mektup şöyle devam etti: “30 Nisan 2021’den önce ilgili izinleri alırsak, krediyi seçen alıcılar, orijinal Satın Alma Sözleşmelerindekilerle aynı koşullarda Gram veya potansiyel olarak başka bir kripto para birimi alma seçeneğine sahip olacaklar. geçerli yasal kısıtlamaların izin verdiği ölçüde). “

Her iki durumda da, bu blok zinciri ve kripto para birimi oluşturma, Durov için maliyetli bir girişim olmalı, özellikle şu anda yatırımcıların fonları geri ödeniyor. Telegram CEO’su mektupta özsermaye yoluyla oluşan borcu ödeyeceğini söyledi.. 

“Aylık 400 milyon kullanıcı ve her gün 1,5 milyon kaydolma organik büyümesiyle, Telegram 27 ülkede en çok indirilen 1 numaralı sosyal medya uygulaması … Büyümelerinin benzer aşamalarında mesajlaşma hizmetlerinin değerlemesine dayanarak, Telegram’ın öz sermayesine inanıyoruz değer, bu tekliften kaynaklanan potansiyel borcunun toplam tutarını en az birkaç kez aşacaktır, “

Pavel Durov

Sahte Telgraf Geri Ödeme hizmetleri

Sahte Telgraf Geri Ödeme Hizmeti, Google aramada 1. sırada

GRAM iadesinin duyurulmasından sonra, sahte “Telegram Token İadeleri” sunan birkaç dolandırıcılık ortaya çıktı. Bu hizmetler tipik olarak mağdurlardan daha büyük bir meblağ geri ödeme vaadiyle onlara önceden ödeme yapmalarını ister. Kurbanın parasıyla hemen kaçacak tipik kripto para birimi dolandırıcılıkları bunlar.


Telegram Açık Ağ ne zaman başlatılacak

En son yatırımcı haber bültenine göre, TON’un en erken lansman tarihi 2021 olacak. TON, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bekleyen soruşturma gibi yasal sorunlar nedeniyle çeşitli gecikmeler yaşadı..

GRAM için geri ödeme var mı

Yasal GRAM alıcıları için, yatırımcılar (Amerikalı olmayanlar) için% 110 geri ödeme vardır ve Amerikalı yatırımcılar için% 72 geri ödeme. Lütfen sizden para ödemenizi isteyen Sahte Telgraf Geri Ödeme hizmetlerine dikkat edin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector