VeChain ToolChain, blok zinciri teknolojisini kitlelere getirebilir. Araç zinciri, herkesin karmaşık programlama veya mühendislik olmadan blok zincirinin gücünü kullanmasına izin verir. Büyük isimlerle ortaklık kuran VeChain dahil olmak üzere blockchain projeleri hakkında her zaman çok şey duyuyoruz. Örnekler DNVGL, BMW, PwC ve diğerleri (Vechain ve ortaklıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın).

İstatistiklere göre Birleşmiş Milletler, dünya çapındaki firmaların% 90’ından fazlası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerdir (MSME’ler).

VeChain’in ToolChain’i bunların öneminin farkında ve blok zinciri teknolojisini onlara getiriyor gibi görünüyor.

VeChain nedir?

VeChain, akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını destekleyen bir blok zinciri platformudur. Bunlar, üçüncü taraf güveni olmadan garantili bir sonuca sahip kendi kendini yürüten kişilerdir. Bu, sahteciliği önleme ve soğuk zincir lojistiği gibi kurumsal sorunları çözmeyi amaçlayan merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasına izin verir. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki VeChain Explained makalemize veya VeChain in a Nutshell videomuza göz atın..

Özetle VeChain

Daha fazla özet video için, neden Nutshell çalma listesinde kripto para birimi diğer projeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için?

ToolChain nedir?

ToolChain, VeChain’in en yeni ürünüdür. VeChain Zirvesi 2019’da duyuruldu (Özet için buraya tıklayın).

ToolChain donanım kiti VeChain Summit 2019’da sergileniyor

ToolChain, bir işi VeChainThor blok zincirine dahil etmek için gerekli tüm donanım, yazılım ve hizmet protokollerini içeren bir kittir..

ToolChain kitinin 3 Versiyonu vardır: Standart, Geliştirici ve Kanal Ortağı. Bu, herhangi bir düzeyde teknik beceriye sahip işletmelerin VeChain’in teknolojisini kullanabilmesidir..

Standart versiyon

Standart Sürüm, standartlaştırılmış uygulama modülleri, araçlar ve Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları sağlar. Kendi blok zinciri tabanlı yaşam döngüsü yönetimi çözümlerini geliştirme yeteneği olmayan MSME’ler için tasarlanmıştır. İşletmeler 30 dakika içinde VeChainThor blok zincirine dahil edilebilir.


Geliştirici Sürümü

Geliştirici Sürümü, daha güçlü teknik yeteneklere sahip kurumsal müşteriler için tasarlanmıştır. İşletmelerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış VeChainThor blok zincirine dayalı çeşitli uygulamalar geliştirmelerine olanak tanıyacak..

Kanal Ortağı Sürümü

Kanal Ortakları, ToolChain’in bağımsız dağıtımına ve çok boyutlu özelleştirmesine sahip olabilecektir..

Bir bakışta VeChain ToolChain

ToolChain donanım kiti şunları içerir:

  • QR kodlarını yazdırmak için QR kod yazıcı ve uygulama yazılımı.
  • NFC etiketlerinde dijital etiketler oluşturmak için NFC yazıcı ve yazılım.
  • IoT cihazları, RFID çipleri ve sensör cihazları
  • ToolChain uygulamalarının NFC çiplerini bağlamasını ve etkinleştirmesini ve üzerlerindeki verileri aktarmasını sağlayacak el terminal cihazları.

Yazılım açısından:

  • ToolChain Admin Center: Bu uygulama bir komuta merkezidir. Özelliklerinden biri, işletme sahiplerinin bu yazılımı NFC ve / veya RFID çiplerini yapılandırmak için kullanabilmeleridir. Şirket, bu NFC ve / veya RFID çiplerini doğrudan işletmelere gönderebilir.
  • VeChain Work App: Bu uygulama, işletme sahiplerinin veya üçüncü taraf üreticilerin fiziksel ürünü NFC / RFID çipine “bağlamasına” olanak tanır. Bu uygulama hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bsc44’ün makalesine bakın. İşte.
  • VeChain Pro uygulaması: Bu uygulama zaten indirilmeye hazır. NFC tarayıcıya önceden yüklenecektir. Orijinallik ve menşe kanıtı da dahil olmak üzere, ürünün tüm hikayesini herkesin görüntülemesini sağlar.

ToolChain kit bileşenlerinin açıklaması

Kullanımdaki VeChain ToolChain Örnekleri

ToolChain’in önemli kullanıcılarından biri SBTG Artı & Co., özel bir spor ayakkabı sanatçısı. SBTG, sınırlı sayıda üretilen spor ayakkabılarına gömülü NFC çipleri kullanıyor. Müşteriler spor ayakkabıların orijinalliğini, menşeini ve diğer bilgilerini VeChain Pro uygulamasıyla tarayarak doğrulayabilir..

SBTG, sınırlı sayıda Game of Thrones spor ayakkabı üretmek için kısa süre önce Adidas ve HBO Asia ile ortaklık kurdu. Bu spor ayakkabılar VeChain Teknolojisi ile güçlendirilmiştir.

VeChain RFID çipli SBTG x Game of Thrones spor ayakkabı

Özgünlük ve kalite güvencesi ile ilgili sorunlar

MKOBİ’ler genellikle teknik veya mali kaynaklardan yoksundur. Bu nedenle, ürünlerinin orijinalliğini ve kalitesini sağlamakta güçlük çekerler. Tedarik zincirindeki sahtecilere ve kötü oyunculara karşı da savunmasızdırlar. Bu da itibarlarına ciddi şekilde zarar verebilir.

Daha büyük şirketlerin ürünleri için bile, ürün özgünlüğü ve kalite güvencesi şeffaf değildir. Tüketiciler olarak, ürünlerimizin tedarik zincirine ilişkin bilgilere kolay erişemiyoruz..

Tüketiciler hala eski kimlik doğrulama yöntemlerine güveniyor. Bu pahalı lüks eşyalar için bile geçerlidir. Örnek olarak, lüks saatler için bir ürünün görünümünü karşılaştırırız veya seri numarasını kontrol ederiz. Bu arada, seri numaralarının resmi veritabanları var. Numaralar yalnızca saate kazınmıştır ve kalpazanlar bunu kolayca kopyalayabilir.

Bu nedenle, lüks bir saati doğrulamak, önemli bir uzmanlık ve deneyim gerektirir. Sahteciler her zaman saatlerini daha gerçekçi göstermeye çalışırken.

VeChain ToolChain, MSME’ler aracılığıyla kitlesel olarak benimsenme sağlayabilir mi??

ToolChain, MSME’ler için basit ve uygun maliyetli bir tedarik zinciri yönetimi çözümü olabilir. ToolChain nihayet MSME’lere ürün kalitesini sağlamak için büyük şirketlerle aynı yeteneği verebilir.

Yukarıda belirtildiği gibi, dünyadaki işletmelerin çoğu MSME’lerdir. ToolChain nihayet blok zincirini önemli ama gözden kaçan bir gruba getirebilir

Dahası, müşteriler ürüne gömülü NFC / RFID çipini tarayabilecek ve ürünleriyle ilgili bilgileri tam olarak görebilecekler..

VeChain hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız kılavuzumuza göz atın, VeChain açıkladı.

VeChain Zirvesi’nde daha ilginç olaylar mı öğrenmek istiyorsunuz? Aşağıdaki bu videolara göz atın!

Sunny Lu (CEO) ve Kevin (COO) ve Plair’den Patrick ile VeChain’in yaptığı canlı yayınımıza göz atın YouTube Afişi VeChain Zirvesi sonrası özet videomuza göz atmayı unutmayın!

Kitlesel evlat edinme şu yolla başlıyor: süt?

18 Mayıs 2019’da VeChain duyuruldu kurumsal ortağı Bright Food (Group) Co., Ltd’nin (“Bright Food”) “Cupids Farm” sütünü BrightCode Emtia Güven Endeksi Platformuna (“BrightCode Platformu”) koyduğunu.

Cupids Çiftlik sütü

BrightCode Platformu, VeChain ToolChain’in İş Ortağı Sürümü üzerine inşa edilmiş, blockchain tabanlı bir ticari ekosistemdir. Platform hakkında daha fazla bilgi edinmek için Oliver’ın makalesine bakın İşte.

Bright Food 2006 yılında kuruldu ve ağırlıklı olarak süt ürünleri, şeker, şarap, atıştırmalıklar ve konserve ürünler üretiyor. Bright Food’un ürünleri Çin’deki 4000’den fazla çevrimiçi mağazada bulunabilir. Şirket, 2015 yılında Forbes Magazine tarafından uluslararası arenada izlenecek on Çinli şirketten biri olarak gösterildi..

Müşteriler “Cupids Farm” süt şişelerinin üzerindeki QR kodunu tarayabildiklerinde BrightCode Platformuna yönlendirilecekler. Burada, bir şişe sütün yaşam döngüsü hakkında önemli bilgiler sunulacak. Örneğin nerede üretildiği hakkında bilgiler, günlük çiftliğin videoları, üretim teknikleri vb..

VeChain’in diğer ortağı DNVGL, kaynak verilerin doğrulanmasından ve kurcalamaya dayanıklı teknolojiden sorumlu olacaktır. Böylece müşteriler, sunulan bilgilerin gerçek olduğundan emin olabilirler..

Müşterilere QR kodunu taradıklarında gösterilen bilgiler

ÜCRETSİZ deneme artık mevcut!

Artık onlarla kaydolarak ÜCRETSİZ bir ToolChain deneme hesabına kaydolabilirsiniz! Bağlantı Buraya!

VeChain COO’su Kevin Feng’den Tweet

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector