Kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi, Bitcoin’in 2017 ortalarında değerindeki astronomik yükselişiyle birlikte ana akım ekonomi dünyasına yerleşti. Blockchain’in potansiyel kullanımlarının birçoğunun nüfusun çoğu için hala bir gizem olduğu gerçeğine rağmen, dünyanın her yerinden yatırımcılar, kar elde etmek için bu alternatif varlıklara odaklanıyorlar..

Yine de hepsi Bitcoin değil. Altcoinler veya alternatif madeni paralar, farklı isimler ve değerlemelere rağmen Bitcoin ile aynı teknolojik ilkelere dayanan dijital para biçimleridir. Litecoin veya Ethereum gibi kripto paralar, nispeten düşük fiyatlarla iyi bir değer sağlayabilir, potansiyel olarak Bitcoin’den bile daha iyi, üç yıl önce dikkat çekici yükselişinden bu yana pek çok iniş ve çıkış görmüş..

Altcoinler, yenilikçilere ve girişimcilere, yıldırım hızında uluslararası transferler gibi birçok finans alanında kripto para birimlerini kullanma fırsatları da sunabilir. Böyle bir altcoinin güzel bir örneği, döviz transferlerini hızlı ve çok düşük ücretlerle gerçekleştirme potansiyeli nedeniyle kripto para piyasasında giderek daha popüler hale gelen Ripple (XRP) ‘dir. Aslında, en yenisini kontrol ederseniz XRP haberleri bugün, Bitcoin’in başarısının gölgesinde kalan bir yenilik olarak başladığından bu yana altcoinlerin ne kadar ilerlediğini gösteren çok uluslu bankalar arasında artan popülaritesini fark edeceksiniz..

Bu makale, en popüler altcoinlere ve gözlerimizin önünde ortaya çıkan kripto para birimi devrimine nasıl katkıda bulunabileceklerine bir göz atacak..

Altcoin Nedir?

Çeşitli altcoin türlerine ve gelecekteki potansiyel değerlerine ulaşmadan önce, gerçekte ne olduklarını ve Bitcoin’den nasıl farklı olduklarını anlamalısınız. En temel terimlerle, altcoinler de Bitcoin’e alternatiftir, tıpkı diğer para birimlerinin ABD dolarına alternatif olması gibi..

READ BBVA, blockchain kurumsal kredi platformu için en büyük ödülü kazandı

Hepsi aynı kurallara göre işleyen normal para birimlerinin aksine, öyle olsalar bile Amerikan dolarına sabitlenmiş, her altcoin’in kendi ayrı kural seti vardır. Madencilik süresine, madencilik için gerekli donanıma ve işlem hızlarına ve ücretlerine göre değişir. Bu farklılıklar sayesinde altcoinler, Bitcoin’e kıyasla düşük değerlemelerine rağmen piyasada faydalı ve değerli kalabilirler..

Muhtemelen hiçbir altcoin, Bitcoin’in neredeyse akıllara durgunluk veren piyasa değerine asla ulaşmayacaktır. 120 milyar dolar, ama bu mutlaka o kadar da kötü bir şey değil. Bitcoin’in yatırımcılar için dijital olmayan para birimiyle alınıp satılabilen (oldukça değişken) bir varlık olarak değerli olduğu kanıtlandığı gibi, altcoinler, uluslararası parayı düzene koymak ve basitleştirmek için kripto para birimini kullanmak gibi çok çeşitli şekillerde kullanılabilir. transferler.

Altcoin Türleri

Çeşitli altcoin türleri vardır. Farklı potansiyel kullanımlar ve içerik oluşturucularının ilk niyetleri tarafından belirlenirler.

Sabit paralar çoğu kripto para biriminin çılgınca dalgalanmalarına karşı koymak için tasarlanmış bir altcoin türüdür. Değerleri belirli bir emtia veya endekse bağlıdır. Stabilcoin’in en iyi örneklerinden biri Tether – ABD dolarına sabitlenmiş bir madeni para. Bir Tether jetonu her zaman 1 ABD doları değerindedir; bu, dünya genelinde nakit aktarmanın hızlı ve güvenli bir yolunu arıyorsanız harika bir seçenek haline getirir..

Dijital belirteçler Halihazırda var olan bir madeni para tarafından desteklenen veya buna dayanan altcoinlerdir. Daha önce bahsedilen Tether gibi kripto paralar, hem dijital tokenler hem de sabit paralar olarak kabul edilebilir çünkü Tether, Ethereum da dahil olmak üzere bir blok zincir kombinasyonuna dayanmaktadır..

Almanya’nın En Eski Bankası Hauck’unu OKUYUN & Aufhäuser, 2021’de Kripto Fonu Açmaya Hazır


Çoğu kripto paranın değer tanımı, gerçek para birimlerindeki fiyatlarının etrafında dönmez, bunun yerine piyasaya potansiyelleri ve küresel ekonomimize hakim olan onlarca yıllık finansal sistemlere paralel çalışan bir varlık olarak sunmaları gerekenler etrafında döner. . Ayrıca, Bitcoin’in neyi iyi yaptığına ve bu modelde neyin geliştirilebileceğine odaklanma eğilimindedirler, bu da her yeni altcoini kripto para birimlerinin varsayımsal geleceğinin ilginç bir vaka çalışması haline getirir..

Alt çizgi

2020’de altcoinlere yatırım yapmayı düşünmeniz için başka birçok neden var. Örneğin Litecoin, bir Bitcoin’in değerinin çok küçük bir bölümünde değerli olsa da, gerçekte ne kadarının çıkarılabileceği açısından son derece çekici. Litecoin blok zinciri, Bitcoin’in “cimri” 21 milyonunun aksine toplamda 84 milyon jeton üretebilir. Bunu Litecoin’in madencilik süresinin 2.5 dakika ile Bitcoin başına 10 dakika ile birleştirdiğinizde, kripto kralının kendisinden daha iyi işlem sürelerine ve fayda değerine sahip bir kripto para birimine sahip olursunuz..

Bitcoin kurucuları bile, bazı altcoinlerin bazı şeyleri daha iyi yaptığı ve kendi alternatifleri olan Bitcoin Cash ile ortaya çıktıkları gerçeğinin farkına vardılar – orijinal tasarımda önemli ölçüde geliştirilmiş olan Bitcoin Cash. Bitcoin şemsiyesi altında çalıştığı için “gerçek” altcoinlerden biri olarak görülmese de, bu yeni paralara neden ihtiyacımız olduğuna ve kripto para birimi endüstrisinde iyileştirme için ne kadar yer kaldığına dair net bir sinyal gönderiyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector