MetamaskMetamask

MetaMask je jedným z najpopulárnejších prostriedkov na ukladanie vašich éterov (ETH) a ďalších tokenov ERC-20. Rozšírenie prehliadača je významné pre ľudí, ktorí pravidelne využívajú ETH a jeho tokeny, pretože je bezpečné a umožňuje používateľom rýchly prístup k ich finančným prostriedkom..

Teraz sa pozrieme na krátkeho, ale komplexného sprievodcu nastavením účtu MetaMask.

Môžete ma tiež sledovať, keď kráčam po krokoch v mojom komplexnom videu nižšie:

Plagát YouTube Sprievodca výučbou MetaMask

Ako nastaviť účet MetaMask

Otvorenie a založenie účtu pomocou MetaMasku je veľmi jednoduché.

Stiahnite a nainštalujte si rozšírenie webového prehliadača Metamask

najprv, Stiahnuť ▼ rozšírenie webového prehliadača MetaMask. MetaMask má rozšírenia pre prehliadače Chrome, Firefox, Opera a Brave.

Kliknite na tlačidlo pre váš webový prehliadač a pridajte pre svoj prehliadač rozšírenie MetaMask.

Keď sa v týchto prehliadačoch dostanete do obchodu s rozšíreniami, vyhľadajte MetaMask a kliknite na prehliadač „Pridať do“.

Príklad: Pre používateľov prehliadača Chrome kliknite na možnosť „Pridať do prehliadača Chrome“; potom & quot; Pridať rozšírenie & quot; keď sa objaví vyskakovacie okno.Príklad: Pre používateľov prehliadača Chrome kliknite na možnosť „Pridať do prehliadača Chrome“ a potom na položku „Pridať rozšírenie“, keď sa zobrazí vyskakovacie okno.

Po nainštalovaní sa v pravom hornom rohu prehliadača zobrazí ikona v tvare líšky.

Po úspešnej inštalácii rozšírenia sa vo vašom prehliadači zobrazí logo líškyPo úspešnej inštalácii rozšírenia sa vo vašom prehliadači zobrazí logo líšky

Vytvorte novú peňaženku


Ďalším krokom je kliknutie na tlačidlo „Začíname“ na webovej stránke a výber možnosti vytvorenia novej peňaženky. Potom sa zobrazia podmienky, ktoré si môžete prečítať a prijať.

Vyberte možnosť nastavenia novej peňaženkyVyberte možnosť nastavenia novej peňaženky

Potom sa zobrazí výzva na vytvorenie hesla pre váš účet.

Najlepšie je vytvoriť silné heslá, ktoré ostatní ľudia ľahko nevedia odhadnúť, napríklad vaše narodeniny. Bezpečné heslo by teda malo obsahovať čísla a písmená usporiadané jedinečne.

Potom vám bude poskytnutá jedinečná 12-slovná záložná fráza na zálohovanie vašej peňaženky.

Odporúča sa poznačiť si záložnú frázu na kúsok papiera a uložiť dokument na miesto, kde ho nemôžete stratiť.

NEKOPÍRUJTE záložnú frázu do programu Poznámkový blok / Microsoft Word a neuložte si ju do počítača.NEKOPÍRUJTE záložnú frázu do programu Poznámkový blok / Microsoft Word a neuložte si ju do počítača.

Niektorí ľudia by si záložnú frázu uložili do poznámkového bloku počítača a uložili ju na svoj laptop alebo pevný disk. To sa neodporúča, pretože hackeri by mohli získať prístup k obnovovaciemu kľúču, ak napadnú váš počítač. Aby ste si tak zaistili bezpečnosť svojich finančných prostriedkov, zapíšte si ich radšej na kúsok papiera.

Píšte si záložnú frázu do notebooku a chráňte ju.Píšte si záložnú frázu do notebooku a chráňte ju.

Ďalej sa zobrazí výzva na potvrdenie vašej tajnej záložnej frázy. Keď to urobíte, váš účet je nastavený a pripravený na použitie.

Potvrďte svoju tajnú záložnú frázuPotvrďte svoju tajnú záložnú frázu

Blahoželáme! správne ste nastavili svoj účet MetaMask!

Blahoželáme!Gratulujem!

Ako vkladáte prostriedky do spoločnosti Metamask?

Vklad finančných prostriedkov na MetamaskVklad finančných prostriedkov na Metamask

Kliknite na rozšírenie prehliadača MetaMask, tj. Na logo líška vo vašom prehliadači, potom kliknite na tlačidlo „Vložiť“ v rozbaľovacom okne.

POZNÁMKA: Váš účet môžete lepšie zobraziť aj tak, že kliknete na „…“ v rozbaľovacom okne a na položku „Rozbaliť zobrazenie“..

Položka „Rozbaliť zobrazenie“ Táto možnosť rozširuje displej tak, aby vyplnil celé vaše okno prehľadávača a uľahčil tak prezeranie.Možnosť „Rozbaliť zobrazenie“ rozšíri displej tak, aby vyplnil celé vaše okno prehľadávača a uľahčil tak prezeranie.

Zobrazí sa niekoľko možností, napríklad môžete priamo vložiť ETH alebo alebo zo svojho účtu Shapeshift. Môžete si tiež kúpiť ETH priamo od predajcov tretích strán, ako sú CoinSwitch a Wyre.

Niektoré z dostupných možnostíNiektoré z dostupných možností

Vyberte si preferovaný spôsob vkladu ETH do svojej peňaženky Metamask.

V tomto výučbe vás naučím, ako priamo vkladať Ether z vašich ďalších účtov. Kliknutím na „Zobraziť účet“ vedľa možnosti „Priamo vložiť éter“ zobrazíte adresu vkladu.

Potom sa zobrazí vaša vkladová adresa.Potom sa zobrazí vaša vkladová adresa.

Môžete povedať, že toto je ETH adresa, pretože adresa začína „0x“.

ETH môžete priamo vložiť z inej peňaženky do svojej peňaženky MetaMask buď: (i) naskenovaním QR kódu; alebo (ii) kopírovanie adresy „0x“ na adresu „odosielanie“ v peňaženke, z ktorej odosielate ETH.

Kliknutím na logo líšky vo webovom prehliadači môžete skontrolovať, či ste dostali ETH a zostatok.

Kliknutím na logo líšky vo svojom webovom prehliadači zobrazíte zostatok na účteKliknutím na logo líšky vo svojom webovom prehliadači zobrazíte zostatok na účte

Ako posielate prostriedky z MetaMasku?

Keď už máte ETH vo svojom účte MetaMask, môžete ho posielať do iných peňaženiek, na burzy alebo ho používať na nákupy online a v obchode..

Ak chcete poslať ETH, kliknite na logo líšky vo vašom webovom prehliadači a potom kliknite na „Odoslať“ v rozbaľovacom okne.

Kliknite na tlačidlo „Odoslať“ vo vyskakovacom okne.V rozbaľovacom okne kliknite na „Odoslať“.

Potom vyplňte adresu príjemcu, typ majetku (napr. ETH), sumu a poplatok za transakciu.

Vyplňte podrobnosti a kliknite na „Odoslať“ a potom na „Potvrdiť“;Vyplňte podrobnosti a kliknite na „Odoslať“ a potom na „Potvrdiť“

Po odoslaní finančných prostriedkov sa vo vašom webovom prehliadači zobrazí malé upozornenie „Potvrdená transakcia“.

Často kladené otázky o MetaMasku

Kedy by som mal použiť hardvérové ​​peňaženky MetaMask alebo kryptomenu ako Ledger Nano S, Ledger Nano X alebo Trezor?

MetaMask sa odporúča používať na malé každodenné transakcie.

Napríklad na MetaMasku si zvyčajne nechám ETH v hodnote menej ako 100 dolárov. Je to preto, že MetaMask nemá zabezpečené funkcie, ktoré sa nachádzajú v hardvérových peňaženkách.

Pre väčšie transakcie je bezpečnejšie používať hardvérové ​​peňaženky. Kliknutím na tieto odkazy získate kompletného sprievodcu po hardvérových peňaženkách Ledger Nano S, Ledger Nano X a Trezor.

Ako používate MyEtherWallet s MetaMask?

Najskôr choďte do MyEtherWallet webstránka. Dajte si pozor, aby ste nepresne napísali meno, pretože tam sú falošné weby MyEtherWallet, ktoré sa snažia ľudí podviesť.

Na webovej stránke kliknite na položku „Prístup do mojej peňaženky“ a vyberte možnosť „MetaMask“. V rozbaľovacom okne „Access by MetaMask“ kliknite na „Access my wallet“.

Zobrazí sa ďalšie vyskakovacie okno „MetaMask Notification“. Niekedy sa to nestane. Ak je to tak, jednoducho zavrite prehliadač a skúste to znova.

V druhom vyskakovacom okne „MetaMask Notification“ kliknite na „Connect“, aby ste zhromaždili MyEtherWallet s vašim účtom MetaMask..

Kliknite na položku „Pripojiť“; v druhom vyskakovacom okne.V druhom vyskakovacom okne kliknite na „Pripojiť“.

Vaša MetaMask je uzamknutá: Ako to opraviť?

Bežnou chybou, s ktorou sa ľudia stretávajú, je interakcia s Dappom. Niekedy sa im zobrazí správa „Vaša MetaMask je uzamknutá“ a „Jednoducho otvorte MetaMask“ a odomknite ju podľa pokynov..

Táto chyba sa niekedy objaví pri interakcii s Dapps. Tu vidíte chybu pri používaní stránky Cryptokitties.Táto chyba sa niekedy objaví pri interakcii s Dapps. Tu vidíte chybu pri používaní Kryptokity stránke.

Ak sa to stane, kliknite vo svojom prehliadači na logo líšky a na vyskakovacie okno na guľatý kruh.

Kliknite na okrúhlu guľu vo vyskakovacom okne.Kliknite na okrúhlu guľu vo vyskakovacom okne.

Potom kliknite na „Nastavenia“, potom na „Zabezpečenie a ochrana osobných údajov“ a ZAKÁZAŤ „Režim ochrany osobných údajov“ pomocou posuvnej lišty.

Zakázať režim ochrany súkromiaZakázať režim ochrany súkromia

Po deaktivácii režimu ochrany súkromia by mala fungovať vaša aplikácia alebo Dapp.

Po deaktivácii by chybové hlásenie malo zmiznúť a váš Dapp by mal fungovať.Po deaktivácii by chybové hlásenie malo zmiznúť a váš Dapp by mal fungovať.

Tipy, triky a hacky MetaMask pre POKROČILÝCH používateľov

Gratulujeme k vytvoreniu účtu! Teraz ste pripravení na POKROČILÉ tipy a triky, ako napríklad:

  • Ako znížiť transakčné poplatky;
  • ako zrušiť nesprávne transakcie;
  • ako používať vašu hardvérovú peňaženku na kryptomeny Ledger s MetaMask;
  • ako uložiť vaše často používané kontakty (adresy) do MetaMask;
  • ako urýchliť zaseknuté transakcie … a ďalšie!

Pozrite sa na naše video, ktoré vás prevedie procesom krok za krokom:

Plagát YouTube Tipy a triky MetaMask, ktoré MUSÍTE vedieť

Ukážem vám tiež, ako získať prístup k inteligentným zmluvám, ktoré si môžete sami naprogramovať. Uistite sa PREDPLATNÉ takže vás neminie!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector