Prvou obrannou líniou online účtu je používateľské meno a heslo. Zločinci, ktorí sa rozširujú na internete, však spôsobili, že tradičné kombinácie zabezpečenia účtov sú nespoľahlivé a riskantné.

Preto sa na zabezpečenie ďalšej vrstvy zabezpečenia veľmi využíva dvojfaktorová autentifikácia na báze SMS (2FA). Skúsení hackeri bohužiaľ stále môžu nájsť spôsob, ako odpočúvať kódy SMS.

Na oddelenie zabezpečenia účtov od monopolu metód zameraných na softvér je univerzálny druhý faktor (U2F) bola vyvinutá autentifikácia. Táto technológia využíva otvorené štandardy v rámci aliancie Fast Identity Online (FIDO).

Pozrite si naše video s vysvetlením, čo je YubiKey a aké sú jeho výhody a nevýhody.

Plagát YouTube YUBIKEY RECENZIA A PRÍRUČKA: Ako udržať BEZPEČNÉ svoje bitcoiny a kryptomenu

Čo je YubiKey?

FIDO pracuje na znížení závislosti na heslách pri zabezpečovaní internetových účtov. YubiKey je hardvérový kľúč s povoleným U2F vyvinutý spoločnosťou Yubico na zabezpečenie webových služieb. Môžu ho používať firmy, jednotlivci aj vývojári.

YubikeyYubiKey

Kľúč je k dispozícii v rôznych tvaroch a funkciách pripojenia. Zatiaľ čo staršie verzie podporujú iba fyzické vkladanie do portov USB na hostiteľskom zariadení, YubiKey five series umožňuje pripojenie prostredníctvom technológie NFC (Near Field Communication)..

NFC umožňuje interakciu so zariadením bez fyzického zapojenia do portu. Kľúč a hostiteľské zariadenie však musia byť blízko seba.

Recenzie YubiKey na Amazone

Z recenzií, ktoré kupujúci zanechali dňa Amazon a ďalšie platformy, je zrejmé, že kľúčom je nevyhnutnosť pre používateľov internetu, ktorí dbajú na bezpečnosť. V skutočnosti 84 percent kupujúcich opustilo päťhviezdičku, zatiaľ čo deväť percent získalo štvorhviezdičkové.

Jeden z recenzentov odporučil Yubico YubiKey vývojárom, profesionálom v oblasti IT a „používateľom zameraným na bezpečnosť“. Ďalej ocenili jeho výrobcu za poskytnutie správcu YubiKey s povoleným grafickým rozhraním pre tých, ktorí majú ťažkosti s tým, kde začať.

Iní pripisovali svoje šťastie podpore kľúčov pre správcov hesiel, ako je LastPass. Používatelia aplikácie YubiKey ju vítajú pre jednoduché použitie ako inteligentná karta a súlad so zákonom o prenosnosti a zodpovednosti v zdravotnom poistení (HIPAA)..

Nie všetci sú, bohužiaľ, spokojní so svojim hardvérovým kľúčom. Aj keď sú negatívne recenzie minimálne, niektoré vyvolávajú oprávnené obavy.


Medzi hlavné problémy patrí dokumentácia, ktorá nie je užívateľsky príjemná. Kupujúci na Amazone navyše poznamenáva, že kľúč „je pre bežného spotrebiteľa stále príliš komplikovaný, pretože to nie je úplne zariadenie typu Plug and Play“.

Ako začať používať YubiKey

Proces užívania si špičkovej bezpečnosti na svojich online účtoch sa začína zakúpením hardvérovej časti zo spoľahlivej platformy. Po prijatí kľúča navštívte web spoločnosti Yubico a vyberte si svoj kľúč zo zoznamu.

Zadanie nákupného kľúča zo zoznamu pomôže filtrovať služby kde sa dá použiť na zaistenie bezpečnosti. V zozname služieb vyberte účet, ktorý potrebujete od spoločnosti YubiKey pre zvýšenie svojej bezpečnosti.

Po každej službe nasledujú podrobné pokyny, ako sa pripojiť k hardvérovému bezpečnostnému kľúču.

Posilnime ďalej zabezpečenie nášho účtu Binance.

Upozorňujeme, že v čase písania článku nebol Binance na zozname podporovaných kryptomien spoločnosti Yubico platformy. Našťastie to neznamená, že nemôžete použiť kľúč na zabezpečenie ďalšej bezpečnosti na jednej z najväčších platforiem obchodovania s virtuálnymi menami.

Urobiť toto:

 • Prihláste sa do svojho účtu Binance a kliknite na avatar svojho profilu.
 • Z možností vyberte „Zabezpečenie“ a potom „Nastavenie“. V sekcii 2FA kliknite na „Bezpečnostný kľúč“. Upozorňujeme, že poskytuje iba potrebnú dodatočnú vrstvu zabezpečenia pri prístupe na webovú stránku Binance.com.
 • Prečítajte si poznámku a stlačte „Aj tak pokračovať“.
 • Vložte kľúč do ľubovoľného dostupného portu USB a aktivujte ho stlačením tlačidla v strede hardvéru.
 • Aktiváciu je potrebné vykonať do jednej minúty po vložení kľúča. Môže sa to však opakovať, ak vám toto aktivačné okno chýba.
 • Po aktivácii stlačte „Povoliť“ na správu „Povoliť týmto stránkam vidieť váš bezpečnostný kľúč“.
 • Ďalej overte svoj účet. Upozorňujeme, že Binance bude od vás vyžadovať poskytnutie overovacieho kódu od aplikácie Google Authenticator, ak ste predtým povolili tento krok.
 • Spoločnosť Binance vám potom zašle e-mail na registrovanú adresu, aby ste potvrdili pridanie novej dvojstupňovej metódy overenia pomocou niečoho, čo fyzicky máte.
 • Po overení e-mailu ste hotoví.

Príklady služieb podporovaných spoločnosťou YubiKey

YubiKey spolupracuje s mnohými službami, ako sú napríklad cloudové systémy, správcovia hesiel, e-mailové platformy, sociálne médiá, nástroje pre vývojárov hier, platformy kryptomeny, počítače offline a ďalšie..

Medzi príklady cloudových systémov kompatibilných s bezpečnostným kľúčom patria Dropbox, DigiCert PKI Platform, DocuSign. Medzi platformy kryptomeny, ktoré podporujú YubiKey, patria Binance, Coinbase, Kraken, Bitfinex a Gemini.

YubiKey bioCloudové systémy kompatibilné s YubiKey

Medzi platformy sociálnych médií so zabudovanou podporou hardvérového kľúča patria Facebook, Twitter, Instagram a YouTube.

Pre vývojárov a používateľov počítačov offline je YubiKey povolený pre populárne služby ako Github a Bitbucket pre vývojárov a dá sa použiť na prihlásenie do počítačov Mac a Windows..

Posledná séria YubiKey

Hardvérová súčasť je vyvinuté v súpravách, pričom kľúče v jednej dávke majú ďalšie funkcie ako tie v predchádzajúcich modeloch.

 • Séria Yubico YubiKey 5 – Kľúče v tejto skupine sú kompatibilné s konvenčnými a novými systémami. Má vylepšené viacfaktorové a 2F overovanie bez hesla. Má tiež tlačidlo dotykového podpisu, je možné ho vložiť na porty USB-A a C a má možnosti NFC.
 • Séria bezpečnostných kľúčov – Medzi jeho hlavné funkcie patria duálne konektory NFC a USB-A. Hardvérové ​​bezpečnostné prvky v tomto klastri sú navyše odolné proti rozdrveniu a vode.
 • Séria YubiKey FIPS – Jedná sa o certifikované hardvérové ​​bezpečnostné kľúče, ktoré sa dajú použiť v regulovaných prostrediach, ako sú napríklad vládne inštitúcie. Táto sada obsahuje rôzne funkcie, ako napríklad jednorazové heslá (OTP), technológia čipových kariet a U2F. Kľúče v tejto skupine majú kompatibilitu USB-A a USB-C.
 • YubiKey 5C NFC – Má podporu pre NFC, USB-C a poskytuje rýchly, ale bezpečný proces autentifikácie. Táto séria obsahuje dlhší zoznam podporovaných operačných systémov a prehľadávačov ako iné verzie.
 • YubiKey Bio – Po vydaní pôjde o najnovší Yubico YubiKey na trhu. Jeho hlavnými predajnými miestami sú rozpoznávanie odtlačkov prstov, vylepšené zabezpečenie, minimálne množstvo volaní na helpdesk a prihlásenie pomocou PIN.

Už čoskoro: YubiKey bio

Záver

Z recenzií je zrejmé, že hardvérový bezpečnostný kľúč YubiKey účinne chráni používateľov pred prevzatím účtu. Ktoré Yubico YubiKey je pre vaše potreby najvhodnejšie, však závisí od jeho klastra. Čím novšia séria, tým viac funkcií a služieb môže poskytovať.

Napriek tomu, že niektorí používatelia uvádzajú zložitú dokumentáciu, vynaloženie úsilia na nastavenie tohto nastavenia môže skutočne poskytnúť ďalšiu vrstvu zabezpečenia, ktorá zaistí bezpečnosť vašich účtov a zaistí vám pokoj..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector